Reklama

Existuje Bůh?

... (So, 22. 6. 2013 - 16:06)

existuje tj celé

D (Pá, 21. 6. 2013 - 23:06)

Münchhausenovske trilema je tragickym defektem kazde intelektualni argumentace.

Jsme-li vyzvani cokoli (napriklad tvrzeni A) dokazat s pomoci nejakeho argumentu (napriklad tvrzeni B), mohou nastat tyto tri moznosti:

1. I tvrzeni B se nasledne oznaci za neco, co je nutno dokazat nejakym argumentem (napriklad C), tento treti argument C se pak dokazuje prostrednictvim ctvrteho argumentu D, a tak se s onim dokazovanim da potencialne srat az do nekonecna.

2. Pri hledani ci vytvareni podpurnych argumentu B, C, D atd. nakonec dojde k zacykleni nekterych z techto argumentu, takze cela argumentace se tim dostane do bludneho kruhu.

3. Pri hledani ci vytvareni podpurnych argumentu B, C, D atd. se nakonec linearne (tedy bez zacykleni) dospeje k takovemu argumentu, ktery se tesi akceptanci jak ze strany argumentujiciho, tak i ze strany toho, komu je argumentace urcena.

Varianty 1) a 2) nestoji za nic, varianta 3) tak maximalne za starou belu (jak se kdysi rikavalo ve Slezsku).

A prave v tom (ne-li jeste navic i v rade dalsich okolnosti) tkvi tragika jakekoli intelektualni argumentace.

D (Čt, 20. 6. 2013 - 23:06)

Evolucni pristup k biologii prinasi mnoho intelektualni radosti i pri studiu chobotnatcu.

Bez takovehoto pristupu by patrne ani nebylo mozno dospet k pochopeni, ze chobot se postupne vyvinul po srustu nosu s hornim pyskem.

D (Čt, 20. 6. 2013 - 21:06)

Pro D
Takže v 16:25 a v...Nejen nekolikacetne nicky, ale treba i muj vlastni nick nekteri lide na tomto vlaknu i mimo ne tez obcas pouzivaji.

Beru to nicmene uz s nadhledem - jednak nikdo na svuj nick nema zadna vyhradni prava, jednak je zdejsi zlomyslne chovani nekterych lidi celkem logickou dani za anonymitu teto diskuse.

Jediny zpusob, jak zde muze nekdo prokazat autorstvi svych prispevku, je zaregistrovat se a prispivat zde az po prihlaseni. I po prihlaseni sice kazdy muze menit svuj bledemodry nick podle libosti - kdyz se ale na ten bledemodry nick klikne, jasne se ukaze, jaky registrovany ucastnik je autorem.

Jakmile pak ctenar teto diskuse takto doklikne na bledemodre nicky dvou ci vice prispevku, a ukazou se mu stale stejne identifikacni autorske udaje, je to jediny jednoznacny dukaz, ze dane prispevky napsala jedna a tataz osoba. Jakmile se naopak autorske udaje lisi, jedna se o ruzne autory.

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 20:06)

!!

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 19:06)

!

Pavel (Čt, 20. 6. 2013 - 19:06)

Pro D
Takže v 16:25 a v 16:27 jsi to nepsal ty.
To mohl napsat jedině jeden psychicky narušený pán, který se vydává za různé diskutující a snaží se je poštvat proti sobě. Dokonce vydíral i ženy, které mu dali svou mailovou adresu a mailem s ním komunikovali. Obhajoval se tím, že mu ty ženy pořád psali, a tím ho otravovali.
Nyní píše hlavně pod značkou "Jehovisté nepatří na doktorku" a používá i nové značky nebo těch co tady píšou.
Mělo mě dojít, že je to on.
Rád čtu tvoje příspěvky, které ukazují, že ovšem přemýšlíš do hloubky.
S E jsme se poškorpili, ale myslím si, že není špatný. Možná se ještě v něčem shodneme, vyměníme si také své názory v klidu bez ironizování. Nikdo nejsme dokonalí.

hm (Čt, 20. 6. 2013 - 18:06)

Vždyť píšu, že málo pije.

D (Čt, 20. 6. 2013 - 18:06)

D já reagoval na hm v 15:49,...Od 19.6.2013 22:05, kdy jsem zde az do tohoto okamziku naposledy psal, jsem na tomto vlaknu az do nynejska mlcel. Zadny "hm" nejsem.

Mou trvalou snahou je tu psat pouze veci, ktere maji hlavu a patu.

ve virtuálu (Čt, 20. 6. 2013 - 17:06)

D já reagoval na hm v 15:49,...jsou virtuální postavy a virtuální plky. Univerzitu tady nehledej

Pavel (Čt, 20. 6. 2013 - 17:06)

D já reagoval na hm v 15:49, nebo jsi také hm? Tak nevím kdo vlastně se za koho vydává.
Takže tu jsou jenom virtuální postavy, které vlastně fyzicky neexistují. Tohle nechápu. Je mi z toho smutno.

:E (Čt, 20. 6. 2013 - 17:06)

HELE A PITNÝ REŽIM JE...Já se bojím, že tady už pitný režim moc nepomůže :-(

Trochu mi to připomnělo scénku z Hospody na mýtince...
"Podívejte, vemte si příklad ze mě. Jednou jsem takhle seděl s kamarádem v hospodě a on mi něco povídá. A já mu povídám, že ne. A jindy zase přišel a zase mi něco říká a já mu povídám: To jo. Vidíte? Kdepak, na mě si nepřijdou."

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

.

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

.

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

Je vidět, že vůbec nevíš....

Jehovisté nepat (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

Je vidět, že vůbec nevíš....

:D (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

Je vidět, že vůbec nevíš...HELE A PITNÝ REŽIM JE DOOPRAVDY DŮLEŽITÝ.

:D (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

Nejsem provokatér, provokuješ mě ty s tou slepicí.
:D

Pavel (Čt, 20. 6. 2013 - 16:06)

To je horko, že?

NEBYLA...Ty jsi ale provokatér. Tak nám řekni co si se učil ty v biologii.

Pavel (Čt, 20. 6. 2013 - 15:06)

a nebylo to zbytečné...Je vidět, že vůbec nevíš o čem se hovoří.
Ty věříš, že máš pravdu, já zase věřím, že mám pravdu zase já. Kdo to rozsoudí? Každý má svoje argumenty pro tu svojí pravdu. Vymlouvat se na to, že tomu věří nějaká skupina, kterou já považuji za autoritativní, tak ty tu skupinu jako autoritu nebereš a proto ji nevěříš. Všechno je to založeno na víře. Když např. jím oběd tak věřím tomu, že mě ho neotrávili tak ho sním beze strachu. Ale když mi někdo řekne, že by ten oběd mohl být otráven, tak začnu o tom obědě pochybovat a tím ztratím víru, že ten oběd není otráven a rači ho nebudu jíst.

Reklama

Přidat komentář