Reklama

Existuje Bůh?

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

?Na to lze říct snad jen...Ne,bylo to míněno tak že každý člověk sice chybuje,ale ateisté toho boha hledají v sobě.Sebedůvěra a spoléhání(přiměřené)je určitě na místě,ale ne bezvýhradná víra ve vlastní omezené schopnosti a přehled.Pokud někdo hledá boha v sobě,jistě ho nenajde a zažije zklamání.Přizná-li si to ovšem.

hm (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

věří v sebe do té doby,...Tak ty jsi i jasnovidec?
Nevídáno, jak jsou ti věřící povznešení.

Ateisté (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

věří v sebe do té doby, než je něco hrozného, co nemohli nijak ovlivnit, postihne. Pak i ten největší ateista začne volat Boha na pomoc.

Dane (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

ty jsi jehovista, nebo jen věřící fanatik.

Dane (Čt, 27. 6. 2013 - 19:06)

chceš říct, že ateisté selhávají, klopýtají?
Naopak, ateisté jsou silní, věří sobě i v sebe. Nepotřebují se opírat o něco, co není. Co je jen vysněným přáním. V něco, co není dokázáno.

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

a ateista přesto pevně...?Na to lze říct snad jen to,že člověk když už, tak může maximálně věřit sobě,ale ne v sebe.Jen nevím jakou má potřebu se někdo přímo chlubit že je ateista,to snad chce zdůraznit to že jako člověk klopýtá a selhává na každém kroku a spoléhá jen na svou slabou sílu?

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

Nevíra že Bůh existuje,...Je nasnadě otázka proč se domnívat a s úplnou lehkostí předpokládat že Bůh neexistuje.Já ani ty jsme ho sice nikdy neviděli,ale přesto máme v této věci odlišný názor.Jen na základech racionálna toto určitě nejde hodnotit,jelikož takové ohodnocení by bylo hodně nedostatečné.Přesto ale mnohým takovéto černobílé vidění vyhovuje.Víra v boha se nezakládá na nějakém důkazovém materiálu,který i kdyby byl,tak by se jednalo jen o hmotné potvrzení existence určitého subjektu,a hotovo šmitec,to by bylo všechno.Je tedy jasné že nevíra v Boží existenci se nemůže u ateistů ztotožnit s absencí jakýchkoliv přímých důkazů o Bohu,problém je někde jinde než v tom že prostě žádného boha neviděli,důkazy na to taky nejsou,teda aspon ne takové jaké by si představovali, a proto se celá záležitost zamete pod stůl.

Dan (Čt, 27. 6. 2013 - 18:06)

1) Věřit v jednoho Boha...Evolučně úspěšná náboženství,co to je?Na to aby bylo něco evolučně úspěšné tak nepotřebuje žádné náboženství.I když se mi už s principu organizovaná náboženství a spolky nezamluvají,tak jsem přesto zastáncem toho že člověk by měl dodržovat nejen "světskou" morálku,ale taky plnit Boží přirozený řád a jeho stanovy.Nebot' ne vše co není světskou mocí zákonně postižitelné,je taky jinak morální.Všichni víme o co jde.

sardanapal (So, 23. 5. 2015 - 19:05)

Ok .tak to zas rozjedem ....

Jseš srandista (Čt, 27. 6. 2013 - 09:06)

Věda mnohokrát dokázala,...Prej: Věda mnohokrát dokázala, že neživá hmota nevytvoří buňku ani s maximální lidskou pomocí a úsilím.

Roztomilá lež.

Pravda zní jinak.

Zatím ještě nebyly provedeny všechny kroky potřebné ke vzniku umělého života.

Nebyl proveden ani důkaz, že postupný vznik živé hmoty z neživé by měl být principiálně nemožný.
Mimochodem, kde je podle tebe hranice mezi "živou" a "neživou" hmotou?

Takže tvé tvrzení "Věda mnohokrát dokázala..." je lživé. Takový důkaz totiž proveden nebyl.

Logicky chybné je i tvé tvrzení o ateismu jako víře v neexistenci Boha - viz diskuse výše.

my jsme žáci 3. (Čt, 27. 6. 2013 - 08:06)

slunce . voda. vzduch.

Tohle jsou jednoduché přírodní jevy, které stvořily život.

ateismus je vír (Čt, 27. 6. 2013 - 08:06)

Věda mnohokrát dokázala, že neživá hmota nevytvoří buňku ani s maximální lidskou pomocí a úsilím..., a ateista přesto pevně VĚŘÍ, že Stvořitel neexistuje. :)

atd. atd. atd.

ateismus je víra v neexistenci Stvořitele

proboha (St, 26. 6. 2013 - 16:06)

nějak zamotané, hele jestli...co to je za slovosled tady je snad někdo vožralej nebo totálně mimo :-))))))))))))

hm (St, 26. 6. 2013 - 15:06)

Jsem rád, že moje...taky bych chtěl vidět toho borce,plno lidí si tu zvyšuje své mizerné sebevědomí tupými rádobysrandičkami :-)

je (St, 26. 6. 2013 - 15:06)

Jsem rád, že moje...skutečně trapné jak zde někteří reagují,no odpusť jim nevědí co činí

Borec (St, 26. 6. 2013 - 14:06)

Ano, někteří lidé jsou...Jsem rád, že moje citoslovce "Bůůůh" se začíná ujímat...

neznaboh (St, 26. 6. 2013 - 13:06)

To máme za to.
„Pojďte,...Vidíš.

Ty třeba věříš, že Mt 25,34-35 je slovo boží. Přestože nemáš jakýkoliv důkaz, že tomu tak skutečně je.

Já považuji údajný Matoušův výrok nanejvýš za jeho čistě subjektivní názor či stejně subjektivní vylíčení událostí.

Výrok z bible je nejvyšším argumentačním trumfem pouze mezi stejně naladěnými věřícími. Pro hluboce věřícího hinduistu, buddhistu, pastafariána atd to zas tak jednoznačné rozhodně není.

A neznaboh se tomu biblocitačnímu pinožení už jen usmívá :-)

neznaboh (St, 26. 6. 2013 - 12:06)

Ateismus není VÍRA v...Nevíra že Bůh existuje, znamená věřit, že Bůh neexistuje.

Opět se mýlíš. Vycházíš z mylného předpokladu, že pokud v něco nevěřím, pak prostě MUSÍM věřit v opak. Není to tak. Nemusím.

Víra v existenci něčeho znamená, že bez jakýchkoliv důkazů, čistě na základě svého subjektivního přesvědčení beru za jisté, že objekt mé víry (zde Bůh) nade vší pochybnost existuje.

Nevíra v existenci něčeho znamená, že reálnou existenci uvažované entity (Boha) bez jednoznačných důkazů, které by ji potvrzovaly, není třeba brát v úvahu.
Nevíra v existenci nemusí nutně znamenat víru v neexistenci. Může to být přístup agnostický, přístup skeptický - a také třeba naprostou lhostejnost k dané problematice.

když (St, 26. 6. 2013 - 11:06)

zatímco ty jsi nic číst...v nějakých situacích poznáš Boha nemusíš číst,plno lidí bibli stejně vykládá po svém...viz jehovisté,aj

co (St, 26. 6. 2013 - 11:06)

ma právo na názor. Ty tady...porušuji ?? že řeknu svůj názor a někdo na něj odpoví toto ???????????????......
"25.6.2013 14:49 - já si tedy myslím že člověk není myslící kus masa...

Ano, někteří lidé jsou skutečně nemyslícími kusy masa.
Proč blahoslavení?
Blahoslavení chudí duchem. Protože ti o své víře nepřemýšlí.
Jdou s neochvějnou vírou za svým pastýřem.
Jako ovce.
Na ostříhání, na vydojení, na porážku... a k tomu pokorně bečící: Bůůůůh, bůůůůůh..."
TO SNAD ON TADY PRVNÍ ŘÍKÁ O BUČENÍ NE??
JEN VRACÍM JEHO SREJNĚ ŽE ON BUČÍ A JEN SE POSMÍVÁ říkejte si to tedy jemu,možná nemáte přehled kdo co píše,
já věřím a že se mi někdo posmívá jak dle něj BUĆÍM říkám že on dle mě jen bučí

Reklama

Přidat komentář