29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zvláštní typ slasti - pomozte mi to objasnit

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ten stav jsem na sobě pozoroval již v mládí. Časem jsem zjistil, co ho vlastně vyvolává. Nevím přesně, pod jakým pojmem bych to měl hledat, abych se o tom dozvěděl více, je-li to náznak nějaké poruchy nebo je to zcela obvyklé. Nijak mě to neobtěžuje, ba naopak. Při rozhovoru s některymi lidmi mi tuhne šíje a s ní i horní část zad. Někde uvnitř těla v místech ve výši lopatek (či o trochu výše) pak cítím slastné brnění či mravenčení, které slabě vystřeluje směrem k šíji. Celé se to těžko popisuje. Svaly v tváři se lehce stáhnou a vyluzují mi mírný úsměv na tváři. Celým tělem mi prostupuje taková příjemná nálada, je to snad něco na způsob stavu, kdy přede kočka. Ten stav pak trvá nějaký čas, třeba i půl hodiny. Pokud se člověk příliš mentálně i fyzicky nenamáhá, stav slábne jen zvolna. Přeruší ho však náhlé zahájení jiné činnosti (intenzivní přemýšlení, vstyk ze židle a zařizování nějakých záležitostí). Co ten stav vyvolá? Mám ověřeno, že je to zastřený mužský hlas, spíše hlubší, mírně chraplavý/vibráto. V práci se mi to stalo několikrát, kdy mi takové osoby něco vysvětlovaly. Seděl jsem na židli, chvíli poslouchal a po jejich odchodu byl jak zkoprnělý, užívajíc si onen slastný stav. Nevzpomínám, že bych podobně reagoval na ženský hlas. Ale musím přiznat, že zastřený/šišlavý ženský hlas mě též nenechá bez odezvy, zpravidla se mi dostaví erekce (a to osobu nemusím ani vidět). Jsem heterosexuál, tedy aspoň tak se cítím. Nesetkal se někdo z vás s podobným stavem, je to běžné? Jak se tomu říká? Předem dík za rady.
18. Červen 2007 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
Ahoj, nevim jestli je to totez, ale pritomnost nekterych lidi na mne pusobi podobne - zastrene mysleni a velmi prijemne pocity na fyzicke urovni, ktere ovsem nemaji nic spolecneho z pohl. vzrusenim....Mozna to nejkomu bude pripadat hloupe, ale myslim, ze je to proste pusobenim tech lidi . Neco jako pozitivni aura ci co....
22. Červen 2007 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
Neco podobnyho se mi stava taky, i kdyz jinym zpusobem. Treba kdyz nekdo neco cisti a drhne. Chodi k nam do prace uklizecky a kdyz je nektera z nich v kuchynce tak si najdu zaminku tam bejt, treba zrovna mam obed a pritom ji pozoruju jak cisti a meje. Musi to chvili trvat a pak z toho dostanu jakoby husi kuzi a je mi to desne prijemny. Vubec to nema nic spolecnyho se sexem, zadna erekce atp., ale proste pozorovani toho jak neco intenzivne ta osoba dela ve mne vyvola tyhle prijemny pocity. U mne tohle rekl bych nema nic spolecnyho s aurou tech lidi, nejde o to jestli uklizecka je dvacetileta sexbomba nebo starsi zena, je to ciste o tom prijemnym pocitu z pozorovani toho cisteni nebo i jinyho konani, nejde jen o cisteni to byl priklad. Ale pritom se mi tohle stane treba jednou za rok, musi vsechny ty okolnosti bejt nejak akorat, nevim co to je.
22. Červen 2007 - 1:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Já mám tenhle pocit, když mě někdo češe¨, nebo mi kadeřnice myje hlavu........
22. Červen 2007 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
řekla bych, že to pochází z dětství. V případě toho hlasu, připomíná dotyčnému hlas otce, který mu třeba jako malému vyprávěl pohádky, uklidňoval ho a pod. Je to jen spekulace, ale docela logická ne? A v případě uklízeček? Máma doma pořád taky uklízela, byla u vás a to vám stačilo. Nějaké dítě v nás si vyvolá ony příjemné pocity spojené s dětstvím, asi musely být hodně intenzivní a milé :-)
22. Červen 2007 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Riki (anonym)
Jo, to je ono. Taky se mi to stává, když mě třeba někdo češe. Je to úžasně příjemný pocit, s erotikou to fakt memá nic společnýho.
25. Červen 2007 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
A já zase při drbání na zádech to jsem v sedmém nebi a v tu chvíli jak omámená.
25. Červen 2007 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Magdalena (anonym)
Jo jo, při česání vlasů a drbání na zádech zcela pravidelně, občas i bez zjevného důvodu. Při soustředění a jakémsi ustrnutí pocit zůstává, při jakémkoli pohybu či stočení mysli jinam pomalu mizí. To je panečku slast :)))
25. Červen 2007 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Když mě někdo hladí, nebo masíruje hlavu-ve vlasech, uklidňuje mě to tak, že bych omámeně usnul. Máte pravdu, možná to budou nějaký vzpomínky z dětství...
25. Červen 2007 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Vlasy - přesně! Mít tak prachy na to chodit každý den ke kadeřnici. Ale ne každá je dostatečně jemná. Dnes jsem zrovna jednu moc chválila, málem jsem při foukání vlasů usnula a vůbec se mi nechtěla pak vstát, zaplatit a odejít.
25. Červen 2007 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, mám stejný pocit, nejčastěji, když mi někdo něco vysvětluje. Jedno, jestli muž, nebo žena. Dříve jsem to také pociťoval při úpravě vlasů někým jiným. Je to velmi příjemný pocit, nikdy jsem ale neslyšel z relevantního zdroje, co jej způsobuje, jestli je to vrozené či získané...
8. Květen 2008 - 2:48
Obrázek uživatele Návštěvník
wende (anonym)
Taky mám občas přesně tento pocit. Také je to především když mi někdo něco vysvětluje, má příjemný hlas a ještě u toho třeba něco kreslí. Někdy také když někdo něco manuálně dělá a jde mu to a já se koukám. Takové příjemné brnění na hlavě, někdy na zádech a krku. Taky se mi u toho trochu přivírají oči a toho člověka vlastně neposlouchám, jen vnímám, jak mi to vysvětluje :)Jsem ráda, že nejsem sama, už sem si myslela, že sem nějaká hodně divná :)
21. Červen 2008 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajda (anonym)
Jako bych to psala já, je mi strašně příjemný někoho poslouchat, když mi něco vysvětluje, stejně ho moc nepioslouchám, nebo když čmárá nebo něco kreslí tužkou na papír...nebo mi opíše ruku apod....ještě lepší pocity mám tehdy, když je to člověk mému srdci ne tolik blízký, např. kolegyně apod.
21. Červen 2008 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
kerry (anonym)
přesně, mám to samo. Byli jsme vloni na dovolené a na koupališti byl muž,který maloval portréty. Já bych tam vydržela uhranutě stát celý den a koukat mu na tu ruku. prostě člověk je jako v tranzu, je to zvláštní
21. Červen 2008 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No zvl
21. Červen 2008 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
proč divný? každý z nás má v sobě podvědomí, které si pamatuje vic než vědomí a právě tyto stavy jsou paralelou k nějaké příjemné situaci, která se nám do podvědomí zapsala.
21. Červen 2008 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
s. (anonym)
Něco podobného se u mne začalo objevovat docela intenzívně při kontaktu s lidmi po absolvování kurzu reiki. Začala jsem velmi citlivě reagovat na auru lidí. Začalo mi vždy příjemné a teplé mravenčení u solar plexu, okolo základní čakry, a také u krční čakry. Zvlášť citlivě jsem reagovala při kontaktu s lidmi, kterým jsem byla sympatická. A naopak jsem zase reagovala, když jsem se setkala s negativní energií - to se mi jakoby stáhlo hrdlo. Časem se sice tyto pocity trochu zmírnily, nicméně vnímám je stále.
21. Červen 2008 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Helga (anonym)
Myslela jsem že jsem taková sama a je nás víc... někdo něco vykládá nebo čistí, pracuje... kreslí na papír ale moc mu to nejde... mám zvláštní pocit jako v tranzu nejdu pryč čekám až to ten zedník dodělá...
22. Červen 2008 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
myslim,ze nekdo tady mluvi o koze a nekdo o voze...je to proste prijemnej pocit,ktery pocitujeme pri nekterych prilezitostech...pusobi tak na mne stejny pohlavi nikdy muz a jsem zena...poznam ten pocit u kadernice a pod.
13. Červenec 2008 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
myslim,ze nekdo tady mluvi o koze a nekdo o voze...je to proste prijemnej pocit,ktery pocitujeme pri nekterych prilezitostech...pusobi tak na mne stejny pohlavi nikdy muz a jsem zena...poznam ten pocit u kadernice a pod.
13. Červenec 2008 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Simon (anonym)
ja citim neco podobneho v podbrisku pri intenzivnim padlovani napriklad na tabore na lodce me to privadelo k silenstvi takovy lechtavy pocit u zaludku(pozor zadna erekce ani nic)
27. Říjen 2008 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Pročítám tuto diskuzi a mám tyto pocity také.Zažívám je, když se o mně někdo začne jakoby pečovat,něco pro mně udělá např. se mi to stalo, když mi kolegyně napsala recept na jídlo a ještě mi to vysvětlovala, zažívám to u kadeřnice, je to asi nějaký druh energie od některých lidí , zní to pro někoho možná divně, ale je to fakt.
15. Červenec 2012 - 18:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Tak jsem se dala do pročítání starších diskuzí a tahle mě opravdu zaujala. Vzpomínám si živě, že ve mě tyhle pocity určití lidé také vyvolávali. Byl to takový konejšivý trans, doprovázený příjemným brněním v zátylku, nemohla jsem se od toho člověka vždycky odtrhnout. Většinou na mě tak působily ženy, ale někdy i muži. Nic sexuálního v tom opravdu nebylo. čím jsem byla starší, tím se mi to stávalo méně a ztrácelo to na intenzitě. Asi osm let už to neprožívám vůbec. Buď lidé ztrácí auru nebo já ztratila schopnost jí vnímat.
26. Srpen 2012 - 1:10
Obrázek uživatele pointfrost
pointfrost
Ahoj mám ten pocit taky, já to mám jako zrnění v hlavě vzadu. Právě jsem dotelefonoval s pánem s hrubym chraplavym hlasem který mi něco vysvětloval a já jen strnul usmíval se přivřel oči a užíval si to zrnění :) Nevím jestli je to tónem hlasu. Stává se mi to i u žen. Mám za sebou taky několik úrovní reiki. Něco podobného jsem měl taky z kadeřnice. Ale ta při mytí hlavy taky něco vysvětlovala. Přiřazoval jsem tu důležitost tomu zdělení, ten člověk mě často něco vysvětluje nebo učí s velkým zaujetím. Kéž bych to uměl vyvolat :-) Ahoj, D.
25. Leden 2016 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
ASMR (anonym)
ASMR - "Autonomous Sensory Meridian Response" (samostatná smyslově-meridiánová reakce) ASMR je způsob relaxace pomocí pouhých sluchátek. Jde o 3D zvuky (binaurální zvuky), které působí na obě vaše uši zvlášť, tak, že váš mozek má pocit, jako by člověk - zvuk byl přímo vedle vás a "dotýkal se" vašeho mozku. Většinou se jedná o různé zvuky, šeptání a věci, které Vám přivodí husí kůži a příjemné pocity.Souvisí to s binaurálními zvuky, které vás naladí do jiného stavu vědomí. Ne, nepředstavujte si nic nadpřirozeného, jedná o mozkovou stimulaci mozkových vln.Na binaurální rytmy existují různé prográmky a youtube nabízí také mnoho možností. Co se týká ASMR, jedná se o více "osobní kontakt", protože s vámi jedná živý člověk, který mluví a snaží vás stimulovat. Doprovází to zvuky, které autorka (většinou žena) vytváří z různých předmětů kolem spolu s tichým mluvením, které není až tak důležité. Nabývá to čím dál větší popularity a druhů těchto "3D poslechů" je mnoho. Já osobně jsem to zkoušela a je to zajímavé a příjemné, určitě bych to doporučila pro odreagování, nebo jen ze zvědavosti :). Ideální je poslouchat se zavřenýma očima pro nabytí plného efektu. Při poslechu se ujistěte, že máte sluchátka na správných stranách uší! (značka L - levá a R - pravá). Co se týče mých doporučení na lidi, tak na youtube je velmi příjemná slečna, která ASMR dělá často. K tvorbě těchto věcí potřebujete speciální dva mikrofony, které vytváří tento 3D efekt.
25. Leden 2016 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
https://youtu.be/RVpfHgC3ye0
25. Leden 2016 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
V časopise Týden 6/2017 jsem četl článek o ASMR a uvědomil si, že je to přesně to, co zažívám. Dohledal jsem tento svůj starý dotaz a objevil, že ke stejnému závěru už došel loni autor ASMR (jako neregistrovanému mi nechodily alerty). Tak prima, záhada objasněna. Na anglické Wikipedii píší, že zájem o tenhle fenomén odstartoval dotaz z října 2007. Tady jsme to začli probírat o pár měsíců dřív :-)
1. Únor 2017 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Zažívá to spousta lidí a je to stará věc.já mám ty pocity už od dětství.Příjemný hlas někoho,nebo nějaký zvuk.Odborně s to nazývá ASMR (jak píše příspěvek výše).Česky se tomu někdy (trochu komicky) říká "Hlavový orgasmus".Ovšem se sexem to vůbec nesouvisí.Na youtube o tom najdete spoustu videí a hodně lidí se natáčením těchto videí živí.Některá videa jsou zaměřená třeba jen na zvuky různých běžných předmětů,některá zas třeba jen na šeptání lidského hlasu.Je to velice individuální.A mezi lidmi je to známé od pradávna akorát nyní se tomu věnuje pozornost.
2. Únor 2017 - 20:36

Přidat komentář

Reklama

Reklama