58 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

dá se zvládnout VŠ dálkově s miminkem?

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
alice (anonym)
Mám za sebou rok studia na VŠ která mě moc baví.Je mi 24 let.Chtěli bysme ale smanželem moc mít miminko.Je to také částečně kvůli mým zdravotním problémům(endometrióza)a neměla bych podle lékaře čekat ty dva další roky co mě ještě čekají na škole.Nevím ale zda to zvládneme.Školu potřebuji, mám jen gymnázium a s tím se obtížně hledá zaměstnání.Ale zároveň chci i miminko.Poraďte prosím..
27. Červenec 2006 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Má ti kdo občas pohlídat? Jestliže ano a budeš mít silnou vůli a chtít, tak to půjde :)
27. Červenec 2006 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana :-) (anonym)
Mám VŠ a ted 8 měsíční miminko, asi záleží na typu VŠ (myslím náročnost časovou, zda musíš na všechny přednášky, cvičení, máš soustředění..) a hlavně hooodně záleží na miminku. Já s mojí dcerou bych to zaručeně nezvládla (myslela jsem si ,že při mateřský dodělám disertaci), malá mi totiž spí minimálně ( v noci kojím po hodině) a vyžaduje nadstandartní pozornost už od porodnice, takže jsem to nyní odložila.K tomu všemu nemám hlídání. ALE, v mém okolí je spousta miminek, které jsou hodné, spinkají 3 a více hodin, takže tam by to bylo bez problémů. je to loterie, záleží na miminku, kolik ti dá času a pak samo i na tom, zda ti někdo pomůže. Všechno zvaž, výhodou dnes na VŠ je, že si můžeš ročník třeba rozložit, takže bys dělala jen jak by to šlo. Držím hodně palce a přeji hodné a spavé miminko, pokud se pro něj rozhodneš.
28. Červenec 2006 - 9:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Líza (anonym)
alice, doporučuju Ti zajít si na www.rodina.cz Ne té stránce jsou i diskuse a když si na ně najedeš, je tam debata Studium při mateřské. Je velmi obsáhlá, jsou tam stovky příspěvků a hodně zkušeností maminek, které studují nebo studovaly. Možná najdeš i nějakou, která studuje tu samou školu co Ty a bude Ti moct poradit. Hodně štěstí!
28. Červenec 2006 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ahoj. Mě se syn narodil o prázdninách před posledním ročníkem. Podotýkám, že jsem studovala dálkově a pracovala. Na mateřské jsem byla měsíc před porodem a tři měsíce po něm. Pak jsem se vrátila do práce. Školu jsem nepřerušovala. Z toho vyplývá, že jsem samozřejmě potřebovala někoho k dítěti. Já to vyřešila kamarádkou, která porodila o pár týdnů dřív. Koupili jsme kočárek na dvojčata, k ní domů jednu postýlku navíc a bylo to. Šlo to dobře, syn neměl s adaptací nejmenší obtíže. Dnes je dětem už pře 4 roky, vzájemně se milují, chodí spolu do školky. Já zvládla školu i práci, akorát diplomku jsem musela odložit a obhajovala jsem v pozdějším termínu. Myslím, že při troše vůle jde vše. Babičky nemáme, ale je fakt, že manžel nebyl nijak hájen, musel se podílet na všem. Koupal, vařil, přebaloval, v noci vstával zrovna tak jako já.
2. Srpen 2006 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Gábina (anonym)
Obdivuju všechny, který tohle zvládly!
2. Srpen 2006 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
čipi (anonym)
ahoj. Taky studuju vš a čekají mě ještě tři roky! Je mi 22, jsem vdaná a trápím se, protože bych chtěla mít miminko, ale nevím, jestli bych to zvládla s tou školou a taky po finanční stránce.
5. Srpen 2006 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
pro čipi: kam proboha spěcháš, dodělej v klidu školu a pak si miminka užij, zbytečně se ochudíš o to nejhezčí.
5. Srpen 2006 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
čipina (anonym)
Já prostě nechci mít dítě pozdě. Nevím proč, prostě to tak cítím. Okolo mě si všichni pořizují dítě a mají už po škole, protože se tam dostali hned a mají to už hotové. Já ne. Já mám pocit, že budu na tom celý život bita. Toť moje pocity..
6. Srpen 2006 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
pro čipi: mám 3 VŠ, a počkala jsem si až je dodělám, takže moje první dítě bylo ve 32. užívám si jej naplno, při předtsvě,že bych studovala a měla dítě se oklepu, neužiješ si to, žiješ od zkoušky ke zkoušce, stres...o moc se okradeš, krom toho jsi ještě hodně mladá, klidně to dostuduj a pak řeš dítě, nebuď uniformní(když všichni mají dítě, musím ho mít taky), nic ti opravdu neuteče. Já toho rozhodně nelituji, že jsme si dceru pořídili až po třicítce.
7. Srpen 2006 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Čipino,co to píšeš za bláboly?..na čem bys měla být bita?..jsi nevyzrálá, nevyspělá a to chceš mít dítě?Jana má absolutní pravdu, nemá ti co utéci, ale pokud si chceš zbytečně komplikovat život, nerozhoduj se a pořiď si ho.
7. Srpen 2006 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Proč by měla být nevyzrálá, nevysspělá??? Většina lidí chce mimino kolem 28 a později, prtž pak vám začnou tikat biologické hodiny. To ale neznamená, že ho někdo nemůže chcít dřív. Navíc je rozumná. prtž ví, že by to neutáhla, takže by se o díteě dokázala postarat. Každopádně doporučuju dokončit školu a až pak mimčo. Prtž zkoušky, diplomka a podobně není sranda a asi bys litivala, že bys nepočkala. Nikam se nehrň. Myslím, že mimčo v tomto věku mají ti, co už nestudují a ví proč.
7. Srpen 2006 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Otmara (anonym)
Ja to chci udelat stejne. Sice mi neni 22, ale 29 a jednu VS uz mam, ale chci jeste jednu, teda jen dalkove, a jen 2 roky. Taky chci dite, odkladat to uz nehodlam. Myslite, ze se to da? Nejvic se bojim, ze zacnu studovat a do toho tehotenstvi a hlavne kojeni. Pritel by dite pohlidal 2-3 dny, ale sotva ho nakoji. Jak se vlastne tyto veci planuji, kdyz clovek nechce doma zaostat? Mam nastesti dobre podminky, tj. finance zajistene a pani na uklizeni, takze by byla skutecne jen skola a dite (akorat skola aspon 200 km daleko, navsteva tak 2x mesicne). Stejne z toho mam obavu, rikam si bud jedno nebo druhe. Ale zase byt na materske a nic nedelat mi prijde silene. Ja nebudu muset uklizet, tak snad nebudu travit 24 hodin denne hranim, kojenim a uspavanim. Navic ta socialni izolace neni taky moc dobra. Nastesti ziji v cizine, kde se deti davaji od pul roku do jesli a system hlidani je tu velice propracovany. Nedovedu si predstavit, ze bych byla 3 roky a doma a to nejsem zadana karieristka. Obdiv nasim babickam.
7. Srpen 2006 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Veni (anonym)
Myslím, že babičky netrávily 24h jen okolo dítěte, naopak, spíš mi připadá, že se děti tak nějak "vychovávaly" samy. Naše babička žila celý život na venkově a stále skoro stejně, ani když to bylo možné, si nepořídila do domácnosti žádné moderní roboty, neměla ani televizi. Většinu času strávila vařením, praním, obstaráváním zvířectva a prací poli. Naopak děti už od raného raného věku pomáhaly rodičům. Je absurdní, jak dnes někdo ženy, které potřebují k seberealizaci a spokojenosti i nějakou práci, odsuzuje, že se nevěnují dětem nebo že jsou rovnou kariéristky. Tohle mi naopak připadá "nepřirozené". Dříve ženy pracovaly často i náročněji a asi neměly moc času se dětem nějak přímo věnovat. A "vyšší vrstvy" zas mívaly chůvy. Nějaká činnost je pro člověka přirozená bez ohledu na pohlaví a děti berou samozřejmě, že rodiče "něco dělají".
7. Srpen 2006 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Otmara, tak to žiješ fakt v jiném světě. Kdybys musela být na dítě sama, sama uklízet, vařit atd. Tak by tě ani nenapadlo, tahkle uvažovat. Ale budiž... Jde mi spíš o to, že bereme děti jako nějakou další položku v seznamu, další bod, kt chceme dosáhnout. Ono ale potřebuje naši maximální péči, pozornost, aby z něho vyrostl dobrý člověk. Není to lehké, ale taky si dítě pořizovat nemusíš, ne? Jinak si myslím, že s tou školou by se to dalo v pohodě v tvém případě skloubit. Samo, že záleží na typu školy atd...Nebo můžeš být na MD rok a pak uvidíš, jak to půjde:) Je mi taky tolik a uvažuju o dalším studiu-jenže mi 08 končí mateřská.
7. Srpen 2006 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Veni (anonym)
Nemyslím, že by děti potřebovaly maximální péši a pozornost jednoho člověla 24h denně, to už by je snad samotné ani nemohlo bavit:-)
7. Srpen 2006 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlina (anonym)
Mne zas pripada, ze z tech deti, co maji tu maximalni peci a pozornost rodicu a rodina kolem nich skace, nevyroste nic peknyho - natoz dobry clovek. Proste dite se ma ucit, o cem je zivot - ne ze bude dite ve stredu rodiny a cely svet se bude tocit kolem nej.
7. Srpen 2006 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Lepší dělat VŠ dálkově s miminkem, než ji dělat prezenčně (denně) s miminkem. A to i hodně lidí zvládlo, i na medicíně. Takže myslím, že to jde a navíc mimčo se dá klidně vychovat správně i bez toho 24hodinového dohledu maminky...
8. Srpen 2006 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Já teda ještě mimčo nemám ani nechci, ale znám několik takových lidí z medicíny, kteří to zvládli...
8. Srpen 2006 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vše je na úkor něčeho
8. Srpen 2006 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Otmara (anonym)
Samozrejme technicke podminky jsou zaklad, takze je dobre, kdyz se podari cloveku je vytvorit. Jako napr. financni zajisteni a partner, babicka, kamaradka nebo nekdo na hlidani. Nemam proste predstavu kolik casu dite vyzaduje. Zatim se staram jen sama o sobe a obcas o partnera. Jsou lidi, co rikaji, ze dite je 100 % uvazek, nikam nechodi, nic nemuzou. Ja napriklad bydlim pres 1000 km daleko od svych rodicu a chci je samozrejme i s ditetem, co mozna nejvic navstevovat. Takove cestovani letadlama a vlakama s kojencem neni zadna legrace, ale jinak to proste nepujde, pokud nebudu moct odridit 1100 km v tahu. A s tim souvisi i tak skola, prace ci jine aktivity. Chce to hlidani nebo prachy nebo oboji. Jako asocialni svobodna matka si fakt zivot nedovedu predstavit. To pak je tak trochu obetovani osudu.
8. Srpen 2006 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
layal (anonym)
to Otmara,pokud se rozhodne nekdo pro dite,tak se o nej ma sam starat a ne se spolehat na babicky atd.,nevim co to je za system v Ceske Republice tohle babickovani. Co takhle prevzit zodpovednost sam za sebe a sve ciny?
8. Srpen 2006 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Tak je jina doba, treba ja nechci zustat trcet s mimcem doma, chci si udrzet dobrou praci, mit sve konicky a ne se starat jen o plinky a podobne. Mimco potrebuje pozornost neustale kazdou minutu, pokud zrovna nespi...(pro Otmara). v teto dobe si myslim chce vetsina maminek udrzet praci, starat se dobre o dite a udrzet so zajmy. Proto vystupuji do popredi babicky... a muzou byt myslim rady.
8. Srpen 2006 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
layal (anonym)
to Hanka ,nac si tedy porizovat sve dite,kdyz ho potom vychovava babicka?
8. Srpen 2006 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Otmara (anonym)
Nejde o vychovu, ale o hlidani. Kdyz je na hlidani dobra cizi pani, proc by nemela byt babicka? Layal, clovek si porizuje dite z ruznych duvodu, ale nemel by na nej byt fixovan a delat si z nej smysl zivota a svou oblibenou hracku. U matek samozivitelek, ktere nemaji nikoho jineho, k tomu casto dojde. Nemaji svuj zivot, tak maji aspon dite. Akorat diteti je uz treba 30 a ony stale nechapou, ze je to samostatna existencni jednotka, co si o svem zivote rozhodnuje sama. Prevzit zodpovednost tak jak to podavas, taky casto znamena, ja jsem se stara o tebe 20 let, tak ted se starej ty. Ale tak to neni, lidi si nemaji delat deti proto, aby se tim sami realizovali.
8. Srpen 2006 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
No právě, že když je člověk na dítě sám , tak je to na zešílení. To malé (rok) zabere většinu času, že se skoro nemůžete jít ani v klidu vysr..t. Ale to tak prostě je, byli jsme takoví všichni. Komu vadí omezení volného času a kariéry, tak at si dítě nepořizuje. Není to nutnost PSJestli k tomu dojde u matek samoživitelek ,ti dám vědět tak za dvacet let? Ok? (pokud ještě budu sama:))
8. Srpen 2006 - 17:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Však tím nemyslím výchovu, ale hlídání... souhlasím s Otmarou, prtž přehnaná pece o dite taky neni to prave. Dulezite je vychovat spravneho cloveka, ktery se dokaze spravne o sebe postarat... A Tvoje otázka proč si pořizovat sve dite mi pripadne nevhodna, prtz nikdo nerikal, ze s ditetem matka nechce travit cas... jen ne vsechen cas a to je rozdil... Z toho kdyz mamca travi s ditetem veskery cas pres den neustale kazdy den dokola, se da taky lehce casem zesilet:)
8. Srpen 2006 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
pokud si chce někdo pořídit dítě at nese veškeré důsledky s tím spojené a ne přehazovat zodpovědnost byť jen na pár hodin dopoledne či odpoledne kvůli vlastní kariéře na babičky, chůvy, kamarádky mi připadá sobecké, i když všichni se tváří, že jim to nevadí. Dítě je úvazek na víc jak 100 % (sice ne každé, ale to člověk předem neví) a nemíním tím jakékoli rozmazlování a upínání ase na matku. Pokud si matka chce od dítěte "odskočit" měl by ji suplovat partner, dítě je i jeho, ale rozhodně nesouhlasím, s častým až pravidelným hlídáním dalších dospělých osob. To si pak nejdřív vybudujte zázemí a pak si pořizujte dítě. Mám 9 měsíční dceru ve svých 32 letech a vím o čem mluvím, VŠ mám hotovou, kariéru celkem slušně vybudovanou a o dítě se starám JÁ a MANŽEL. Proto jsme si to dítě pořizovali,aby jsme se starali hlavně MY!
9. Srpen 2006 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlina (anonym)
To Jana: a kam to v te kariere dale povedes, kdyz mas dite na 100% uvazek? Zahodis karieru, zustanes doma a bude te zivit manzel? Nebo zahodis karieru a najdes si neco na castecny uvazek?
9. Srpen 2006 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Proč bych měla zahazovat kariéru?..nějakou pozici v práci mám a až budou dceři 2 roky dohoda s manželem a zaměstnavatelem)můžu se vrátit do práce, ale první dva roky je podstatné aby rodiče trávili se svými dětmi. Nyní jsem s dcerou doma já, manžel má větší pracovní vytížení, pak se můžeme střídat. Možná jsem se špatně vyjádřila v předešlém příspěvku, plné vytížení zažívám teď, jakmile dcera bude umět mluvit chodit, bude chápat, tak už je to zase podstatně jednodušší. Nejsem upjatá mamina, která obětuje vše pro výchovu svých dětí, chci mít i svůj život jak partnerský(věnovat se manželovi) tak pracovní, ale pokud jsme si dítě přídili, tak se chceme starat my jako rodiče a ne zaměstnat půlku rodiny, kamarádek nebo chův.
9. Srpen 2006 - 12:53

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama