49 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zuby - tahání nervů

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj lidičky, zítra mám jít k zubaři, kde mi budou tahat nervy ze zubu (šestka nahoře)...sice to prý nějak lokálně umrtví, ale i tak se bojím, mám ze zubaře velký strach :( Prosím Vás, byl už na tom někdo a bolí to hodně? Kamarád mi říkal, že to vůbec necítil, ale moc mu nevěřím. Díky Lenča
23. Červenec 2007 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
A co chceš ,aby to bolelo,nebo nebolelo.Když ti někdo napíše,že to nebolí,nebudeš věřit.Když napíše bolí,tak se budeš zase bát.Tak si vyber!
25. Červenec 2007 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Teď už je to jedno, šla tam podle datumu včera.
25. Červenec 2007 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
vy jste koumesové
13. Únor 2008 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Leni, bude to lokálně umrvené, tak nic neucítíš, jen tu injekci a až to přijde k sobě, ale to už si vezmeš prášek a bude to OK.. A teď koukám, že ten dotaz je už z července :-)))
13. Únor 2008 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Já mám z trhání nervů špetné zkušenosti.Moje bývalá zubařka mi je neumrtvila a trhala je zaživa.Říkala, neboj to vydržíš(a to byla známá)a já sračka lezla po zdi.No hrůza.Kvůli tomu jsem změnila doktorku a teď mi zub umrtví vložkou a pak ještě injekcí a to nic necítím.Je zlatá.říká,nesmí vás to bolet, jinak me praštěte.
20. Únor 2008 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
Přesně tak,moje zubní taky umrtví a necítím nic a to mám asi 6zubů bez nervů,ale bohužel i jeden přední,který po roce dost rapidně ztmavnul a nevypadá to hezky,ale vybělit fakt nejde,to jediné mě na tom se..
20. Únor 2008 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
negative (anonym)
Zhruba před deseti lety jsem byl se zubem na pohotovosti.Byla sobota, krásný slunný den. V ordinaci doktor chvíli koukal z okna a pak povídá:"Tam je tak krásně, že by bylo lepší sedět někde v zahradní restauraci na pivu". Potom se pustil do práce. Nevím, ale asi za "odměnu", že mu ruším sobotní pohodu mi vytrhl nerv bez jakéhokoliv umrtvení. Měl jsem dojem, že mi tou dírou v zubu vyrval i kus mozku...Výborný zážitek :-)
20. Únor 2008 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Takoví doktoři PROBOHA existují? Takový sadista by měl jít na hodinu na dlažbu, vždyť něco takového snad ani nejde vydržet! Ono se sice říká vytrhnout nerv, praxe je ale úplně jiná. V zubu není nerv, ale dutina, která je celá vyplněná živou tkání, tzv. zubní dření. Do ní vedou kořenovými kanálky cévy a nervy. Pokud se zub zkazí natolik, že se do dřeně dostane infekce, vznikne v ní zánět. To je právě ta příšerná bolest, kdy nespíte celou noc a přemýšlíte zda by nebylo lepší skočit z balkónu. Zánět dřeně se většinou už nedá vyléčit, takže se musí odstranit celá, na což se používají dva postupy: Postup 1: Když nebyla dostupná dostatečně silná umrtvovadla, lékař provedl tzv. trepanaci korunky (provrtal zub až na dřeň) a dovnitř vložil látku, obsahující arsenik či později formaldehyd (Depulpin-z lat.pulpa=zubní dřeň). Tedy jedovatou látku a pořádně to uzavřel. Dřeň tak během pár dnů celkem bezbolestně odumřela a lékař ji mohl ze zubu snadno vyndat. Dělalo se to proto, že zásah do kořenových kanálků způsobí takovou bolest, že by ji pacient nevydržel ani omylem! Slyšel jsem, že něco podobného používali nacisti při mučení! Postup 2: Použít natolik silnou umrtvovací látku, aby pacient necítil ani manipulaci v kořenových kanálcích. Provést trepanaci korunky a dřeň zaživa v lokálním umrtvení odstranit. Kanálky se pak musí hlavně všechny najít, rozšířit (propilovat) a vyčistit. To už potom vůbec nebolí, jen na konci kanálku to trochu píchne. A hlavně všechny kanálky KVALITNĚ ZAPLNIT!!! Nedoplněný kanálek se může znovu infikovat, takový i mrtvý zub potom bolí a mnohdy nezbývá než ho vytrhnout. Dobrý lékař by měl pacientovi dát do ruky rentgenový snímek zaplněného zubu, aby potvrdil kvalitu svojí práce. No a pak se část kořenové výplně (je moc měkká na to, aby se na ni dalo kousat) odvrtá. To vůbec nebolí, vrtá se jen ta výplň. A na zub se udělá normální výplň. Lepší je ale dát na něj keramickou korunku, mrtvý zub je křehký a může se i rozdrolit. Taky postupně tmavne.
21. Únor 2008 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
negative (anonym)
Bohužel opravdu existují.To, co jsem napsal, je do písmene pravda. Vydržet se to nechá, nebo smíš musí. Ono upřímně řečeno, vytrhnutí nervu byla první fáze. Druhá bylo čištění kanálků asi od zbytku toho nervu. Neřval jsem, ani nijak nenaříkal, ale hlavu jsem tlačil do opěrátka, že bych mohl tou hlavou louskat ořechy. Než ten zub dovyčistil, pronesl ještě jednu památnou větu (s humorem jeho vlastním) "My tady vždycky musíme lidi trochu potrápit, aby neřekli, že s nimi tady nic neděláme". Viděl, že toho mám plný řidítka, tak ještě trochu zavtipkoval. I já dnes už to taky beru s humorem, ale od té doby jsem na pohotovosti nebyl. To se přiznám, že mám strach. Asi pět let chodím ke "své" doktorce, velice šetrné a vstřícné a ta je ochotna mi zuby ošetřit i o víkendu. (Jednou jsem toho využil). To ošetření na pohotovosti beru jako nepříjemnou zkušenost a i svůj trest za to, že jsem ošetření tak dlouho odkládal, až jsem to přeťáp :-))
21. Únor 2008 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
myslíte, že když mám hluboký kaz (bohužel byl pod plombou tak se na něj přišlo náhodou rentgenem), je tahání nervu nezbytné? Proč se to vlastně dělá? Momentálně mám umrtvující vložku a za tři týdny tam mám jít. A tomu zubu to nijak neuškodí? Nechci o něj za pár let přijít kvůli tomu. Doktorka říkala, že to je jediná možnost jak ho zachránit, ale nějak mi uniká jak pomůže, že tam nebude nerv.
10. Červen 2008 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Ja jenom ja :) (anonym)
To Pavel: mozem sa spytat: ste zubar alebo velmi dobre informovany laik?
24. Červen 2008 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr V. (anonym)
Takoví doktoři PROBOHA...Zdravim vás všechny-tak ted mám zkušenost jak tady kolega.Pobolíval mě zub, tak šel jsem šel k zubaři. Zubi se čistim poctivě, proto že je nemám nejlepší a na víc se bojim zubařů.Tak jsem měl kaz pod plombou za který jsem nemohl.Dostal jsem v ložku s vodičkou a za 14dní jsem měl zase přijít.Zub mě bolel pořád tak mi to odvrtal.A ani jsem nevěděl co mi bude dělat a bez injekce začalo to všechno-od trhání nervů,odstranování toho zbytku,čištění kanálků atd. Při tom mi nohy lítaly vzduchem, myslel jsem že ty opěrátka na křesle urvu a hlavou promáčknu sedadlo.Děsná bolest!Nejhorší je že přesto že jsem tohle všechno absolvoval-a je to ted druhý den po zákroku,mám v sobě prášky proti bolesti a bolí mě to pořád!Nevím co mám už dělat!
5. Únor 2010 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Mára (anonym)
Takoví doktoři PROBOHA...Ahoj pavle zrovna jsem dneska byl na tahaní nervů a čistění kanalků, udělal mi to hned a bez umrtvení. Bolelo to jak čert ale vydržet se to dá...hlavně se ti uleví...doporučuju si hned vzit prášek na bolest
1. Březen 2010 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
lolo (anonym)
zub mám otevřený už 4 týdny, včera jsem byla na čištění kanálků - celou noc jsem nemohla spát a dnes ani nebudu jíst, poněvadž jen co se toho "mrtvého" (bez nervu) zubu dotknu, bolí asi 6x víc...je to na provaz...letím do lékárny pro nějakej "tlumič"
10. Březen 2010 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
může mi zubař na mé požádání dát injekci na umrtvení před taháním nervů?
27. Červenec 2010 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Já myslím,že je to zbytečné,je to jenom chvilka.Než zatěžovat tělo mesokainem.
28. Červenec 2010 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
může mi zubař na mé...Může, ale zpravidla se zubařům do toho nechce, protože mají podle reakce pacienta "kontrolu", jestli je už kanálek protažený a nerv odstraněný. Podle mého názoru je to obyčejný sadismus, protože každý člověk reaguje na bolest jinak a znám lidi bolest celkem dobře snášející, ale zákroky na zubech snášet statečně prostě neumějí...
29. Červenec 2010 - 0:09
Obrázek uživatele Nins2911
Nins2911
Ahojte...ja by som sa vas chcela opytat...mala som zablombovany zub a bolel ma...prave boli sviatky a tu kde byvam neordinoval ziaden zubar...tak tu nebola ani moja obvodna..po sviatkoch som isla k druhemu zubarovi ktory zastupoval moju zubarku...zatial co moja zubarka mi tvrdila ze zub ktory ma boli je citlivy tento druhy zubar mi povedal ze pod blombou mam hnis...tak mi dal injekciu (ani som ju necitila :-) ) rozvrtal mi blombu a vytiahol kusok nervu...to mi vsak nepovedal a ked som isla dneska k mojej zubarke ta mi povedala ze ona mi nema cas dat injekciu lebo bolo 8 hodin a len do 10 robi :/ no chuda :/ tak bez injekcie mi vyberala dva krat nerv...slz sopm mala plne oci...chem sa len opytat ci je normalne aby sa nerv zo zubu tahal bez umrtvenia alebo sa moze aj bez...kedze jeden zubar injekciu da a druhy nie...???
3. Leden 2011 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj lidičky, zítra mám...A kolik jsi za to platila prosim ?
3. Leden 2011 - 13:41
Obrázek uživatele erasonbezpecny
erasonbezpecny
Ahojte...ja by som sa vas...Normální to je, ale ve středověku.
3. Leden 2011 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
ella (anonym)
Mám v sedmičce a šestce zánět nervu dala mi tam uklidňující vložky.Tu sedmičku mi čistila chtěla jsem injekci tak bolest žádná nadruhou stranu ani nevím co mi s tím zubem prováděla cítíla jsem jen nějakou desinfekci dál nevím,myslím,že by lékař měl přece jenom alespoň trochu informovat.
4. Leden 2011 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Nins (anonym)
Okamžitě si vyměň zubaře. To co s tebou dělala se už dávno nepraktikuje. Můj lékař tvrdí,že dnes se už lidi zubaře nemusí bát a má pravdu. Je tak ohleduplný,že se na něho i někdy těším.
4. Leden 2011 - 17:22
Obrázek uživatele Nins2911
Nins2911
Normální to je, ale ve...:) to mi aj kamaratka povedala :)...dneska som bola na cistenie...ak sa to da tak nazvat :/ strekla mi do toho taku modru vodicku na precistenie no zub ma boli stale...povedala mi zubna ze mam prist o dva tyzdne ze mi zub uzavre...lenze ak ma bude boliet tak jej poviem nech mi ho vytrhne... :)
5. Leden 2011 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Filozof Petrman (anonym)
Je fakt, že tahání nervů ze zubů není úkon nikterak příjemný, ale UJIŠŤUJI VÁS, že to nebolí. Zubař nejdříve zub navrtá a dá do něj devitalizační vložku, která nerv umrtví a za čtrnáct dnů jdete na vytažení nervu ze zubu. Obrazně jde vlastně o vyškrabání zubní dutinky tenkou jehlou a pročištění kanálku až do kořene zubu. Ale NEBOLÍ TO. Mě to dělali už pětkrát. Není se čeho bát.
5. Leden 2011 - 17:38
Obrázek uživatele Nins2911
Nins2911
Okamžitě si vyměň...ano vymenim si zubarku lenze toto co mi zo zubom spravila mi bude muset aj dokoncit :/ dneska som bola u nej precistila mi to a 20.1 mam prist na zacelenie zubu..potom si vezmem kartu a pojdem druhemu zubarovi :)
5. Leden 2011 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Tara (anonym)
Mám vložku v zubu taková šedá a je to celé zalepené bílou mohl by mi někdo objasnit o co se přesně jedná dr.mi zub jednou ošetřila a nevím co bude následovat.
8. Leden 2011 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
fiona (anonym)
Měl někdo z vás po plnění kanálku bolest zubu?Prý je to normální stav zhruba 3dny po čištění a zaplnění zubu.
27. Leden 2011 - 18:49
Obrázek uživatele jane61
jane61
Je fakt, že tahání nervů...NO Filozofe, me trochu bolelo, patrne tam byl zanet?
14. Únor 2011 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Ahojte...ja by som sa vas...Bez umrtvenia? Nie Nie Nie! Nieje to normalne. Mne to robili pred 3 dnami a dostala som 3 umrtvovacie injekcie. A nic som necitila.
18. Únor 2011 - 11:42

Stránky

Přidat komentář