Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zubní můstek

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Zajímalo by mne jak dlouho si zvykáte na zubní můstek? Zubařka mi tvrdí, že tak do 1-2 týdnů se dá zvyknout. Mě to trvá tak 6 týdnů a to mě ještě celou dobu mimo to trápí i bolení v krku, oteklý dásně a ukrutná bolest hlavy.
24. Červenec 2007 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Monika- je to individuelní, já jsem odcházela ne s můstkem, ale s korunkou a žádné problémy jsem neměla, naopak, jako kdyby tam narostl, ale časově to může být různé, ale rozhodně není normální doba a problémy, co píšeš.Zajdi k zubařce, můstek může být vysoký, hodně zaražený do dásně, mohutný, nebo tam může být nějak podrážděný trojklaný nerv.Pokud by tě s tím nic nedělala, zašla bych k jinému zubaři na konzultaci a uvidíš.ale podle mně je vada v tom můstku.Po takové době bys měla být bez problémů.Pa
26. Červenec 2007 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Doktor mi vytrhl dvojku nahoře. Původně jsem měla mít můstek od jedničky do trojky, ale všichni mi doporučují (zejména z estetických důvodů) nechat si můstek od trojky po trojku. Jdu na to na začátku srpna a na konci jedu na dovolenou. Moniko, z toho co píšeš mám docela depku, snad tak nedopadnu. Jak ho máš velký a na kterých zubech ? A jak dlouho před nasazením můstku jsi měla zub vytržený ?
26. Červenec 2007 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Lindo- proč by sis měla nechat ubrušovat tolik zdravých zubů zbytečně od 3-3?To je nesmysl, pracovala jsem u zubaře a tohle by nikdy nenavrhl.Z estetických důvodů jo?Dobrý zubař tě udělá můstek max. od 1-3 tak že to nikdo nepozná.Proč ničit ostatní zuby, jestli jsou zdravé.Ale jestli jsou přeblombované a máš větší kazivost, tak by to asi lepší bylo, záleží na stavu tvého chrupu.
26. Červenec 2007 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, měla co podobný problém, měla jsem po úraze zničenej zub - jedničku a nechala jsem si udělat ipmlatnát, ne můstek... do zdravých zubů je to ideální a cenově to nevyjde zas tolik dráž než můstek... a od 3 do 3 bych to taky nedělala, i ten novej zub je k nerozeznání od ostatních a navíc zdravý zuby jsou k nezaplacení a ničit je obroušením je blbost, přední zuby tuplem...
26. Červenec 2007 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Já mám teď už druhej. Ten první mám vpravo nahoře 4-6. Od normálních zubů je k nerozeznání, ale aspoň měsíc jsem bojovala s tím, že půjdu k dr., aby mi ho vytáhla, protože jsem fakt myslela, že se zvencnu. Teď po necelým roce už ho vůbec necítím. Druhej mám vlevo dole 4-6. Ta 6 je v poho, ale z té čtvrky šílím. Udělali mi ho nějakej vysokej a vypouklej. Když zkousnu, tak se mi zuby vůbec nedotýkají. Jen ta čtverka. když se mám najíst, tak si připadám jak mrzák. Lindo, zub jsem měla před nasazením můstku venku 3 měsíce. A být tebou, tak do tak velkýho můstku vůbec nejdu. Esteticky nikdo nepozná, že jej máš jen na třech zubech. Zbytečně si nenech brousit okolní zdravý zuby. Mě bohužel chybí i zuby vlevo nahoře, takže mě čeká ještě jeden, ale přísahám, že kdybych měla čím kousat, tak do toho vůbec nejdu. Mám plnou pusu boláků, bolí mě hlava....za to mi to fakt nestojí.
26. Červenec 2007 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Evo - ten můstek od trojky po trojku má tři důvody. Na navrhli to bez ohledu na sebe dva různí zubaři. 1) Skutečně jeden z důvodů je estetický. Nikdy ti neudělají zuby přesně stejný, jako původní a já bych měla 3,2,1 - stejný svoje a 1,2,3 korunky. Doktoři říkali, že kdyby to nebylo přesně uprostřed, tak by to zas tolik nevadilo. 2) Druhý důvod je ten, že prý trojky mají nejpevnější kořen ze všech předních zubů (rozhodně pevnější a delší než ta jednička), je to prý nejjistější řešení. 3) Třetí důvod je ten, že jsem dříve měla na předních zubech zámky na rovnání zubů a po jejich odstranění mi ortodontista podložil zuby od trojky po trojku drátkem, aby se zuby neměly tendenci vracet do původní křivé polohy. Teď po vytržení dvojky mi zůstal drátek jen na té zdravé polovině od trojky po jedničku. Můstkem by se vyřešil problém s fixováním vyrovnaných zubů a nemusel by tam být drátek. 4)Jedničky už trochu broušené byly, protože byly kdysi dávno kratší a z´estetických důvodů jsem je měla prodlužované kompositem. Jinak z těch pěti zubů nemám ani jeden plombovaný. Ale buď si jistá, že se mi do pěti zbroušených zubů fakt nechtělo, ale když to doporučili nezávisle na sobě dva skuteční odborníci, tak do toho jdu. Implantát nejde, z důvodu zánětu pod tou vytrženu dvojkou je tam málo kosti. To byla první věc, o kterou jsem se zajímala. Moniko, ta dvojka je první zub, o který jsem přišla. Už tak jsem to nesla dost těžko. Ale po těch důvodech, co píšú asi pochopíš, proč do toho jdu. Jen jsem vystrašená z toho co píšeš. Z mých známých nikdo o žádných bolácích neříkal ani o bolení hlavy. Všichni se shodli, že na můstek si skutečně musíš zvyknout - někdy u skoro rok. Prý hrozně záleží, jakej je zubař machr. Držím ti palce, ať se ti to vyřeší. Já však spoléhám na úsudek těch dvou zubařů (každý z jiné strany republiky a oba docela věhlasní) a jdu do toho.
26. Červenec 2007 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Lindo, tvůj příspěvek mě zaujal nikoli můstkem, ale tím drátem na zpevnění zubů, jsem těsně před koncem procesu rovnání horních zubů a zajímalo by mě jak se musí zafixovat... byly stěsnané jedničky, vystouplé špičáky a přišla jsem o zdravé čtyřky. pokud můžeš, odpověz, děkuji za odpověď. Iva
2. Srpen 2007 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Nemate nekdo zkusenost s necitlivosti spodniho rtu po zakroku? pred 4 dny mi zubar delal pripravu na vsazeni noveho zubu a po odezneni umrtveni mam naprosto mrtvy predni ret a bolesti v dolni celisti. Pry to je nejaky problem s trojklanym nervem... nevite co s tim a jak to lecit ???
3. Září 2007 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Lindo, já jsem měla dřív jedničky křivé dovnitř a dvojky ven. Zámky jsem měla od šestky po šestku a nosila jsem je rok. Hodně lidem se potom časem vrací zuby do původního stavu a je to škoda, vyhozené peníze atd. Proto ortodontisté fixují zuby takovým drátkem - měla jsem ho přilepený (něčím jako vteřinové lepidlo) zespodu na předních zubem (od trojky po trojku). Nebylo to vidět a jak sis na to zvykla, tak to vůbec ničemu nepřekáželo. Ani jsem o tom nevěděla. Prý jsou teď už i jiné metody - malá průhledná formička, která se na zuby nasazuje atd. - ale o tom nic nevím. Rozhodně se poraď s doktorem, doopravdy se hodně lidem po pár letech zuby vrátily do původní křivé podoby. Dane - já myslím, že ti doktor při umrtvení napíchl nerv. Mně se to jednou stalo - hrůza, neboj ret za nějakou dobu přijde k sobě, ale ta bolest mi ustala až tak po dvou až třech měsících, do té doby jsem pořád fetovala ibuprofeny.
5. Září 2007 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
romana (anonym)
vloni jsem absolvovala operační odstranění váčku v levé dásni a mrtvěl mi dolní ret snad měsíc a ještě další měsíc byl citlivej na skousnutí a brnělo v něm. Teď už je to v pořádku. Neléčí se to nijak. R
23. Říjen 2007 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
alusenka5 (anonym)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kde si můžu nechat udělat se zlomků zlata, které mi leží doma v krabičce,zlato zubní do korunek.Děkuji za odpověď A.
15. Únor 2009 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
ann (anonym)
Dobry den, chci se zeptat, zda lze udelat mustek mezi trojkou a sedmickou, totiz ctirka, petka a sestka tam uz leta nejsou, dasne je tam tenka, a implantaty jsou moc drahe.
18. Listopad 2010 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
LeLe (anonym)
AHoj :) chtěla bych se zeptat.Před nějakou dobou sem byla u zubaře a zjistil mi,že mám ještě mléčný chrup a že mi dva řezáky už nevyrostou.chtěla bych se zeptat, docela dost se bráním rovnátkům a opravdu je nechci.jestli je možné,že by mi udělali porcelánový zub?Ten řezák(oba) mi jdou zešikma.v těch dásnech.Děkuji moc
17. Březen 2011 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lela (anonym)
Mám nově zubní můstek.Ráda bych věděla jak si jej mám čistit aby nevznikly nějaké problémy.Zubař mě poučil o hygieně ale na internetu jsem vyčetla že se má čistit i dáseň pod přemostěním a o tom mě lékař nic neřekl. Jak pečujete o dásně pod můstkem? Jak dlouho budou zuby pod můstkem pobolívat?
19. Březen 2011 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
josef (anonym)
mam paradentozu a skoro cele patro zubu se mi kyve (jsou na vytrzeni) chci zuby na pevno s piliri v dasnich ! Ma nekdo skusenost?
4. Říjen 2011 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
ahoj, mam celi horni mustek na inplantatech a chci se zeptat jak dlouho mi bude trvat nez si na nej zviknu , mam ho 2 mesice a jeste porat mi nektera slova sici ,,,,dekuji
19. Leden 2016 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
josef ,,ja mam na inplantatech celi horni patro , nic mi neboli je to super ,jen sem tam jeste nektera slova se mi spatne vyslovuji jakoby sem tam sicim ,,,proto se ptam kdo ma zkusenost jak dlouho mi bude trvat nez budu mluvit jako kdyz bicem mrska
19. Leden 2016 - 11:41

Přidat komentář

Reklama

Reklama