105 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zubní korunka

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Zajímalo by mě, jaké zubní korunky máte? Mě čeká šestka dole a moje zubní říká, že nejlepší je zlato, při keramické by mi prý musela zub více zbrousit a mohlo by se prý stát, že by keramickou korunku neunesl. Já ale nechci zlatou. Jaké máte zkušenosti?
25. Listopad 2004 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Me se libi zeny se zlatymi zuby, v mladi jsem byl zamilovan do spoluzacky, ktera mela oba predni zlate zuby . A zjistil jsem, ze nejsem sam komu se to libilo. Bohuzel to neni az tak moc popularni v teto dobe, ale 6 vzadu dole neni tak napadne ja bych si to na Tvem miste urcite nechal udelat.
6. Prosinec 2004 - 5:15
Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
Ja mam keramickou. Je to nenapadny a neni to poznat.Radsi si priplat drazsi a lepsi. Je to vec nazoru, ja bych zlaty nechtela.
6. Prosinec 2004 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Vera (anonym)
Asi také záleží kolik je ti let (jak dlouho to má vydržet) a kolik na to máš peněz. Keramická je nejdražší, ale vydrží nejvíc a vypadá přirozeně pořád, vydrží i větší tlak a to na šestce bývá. Já měla od 19 vpředu korunku zlatou, vně pokrytou pryskyřicí (?) a časem se bílá vrstva obrušovala a prosvítalo zlato. Brrrr. Taky mysli na budoucnost, je možné, že budeš dříve, či později potřebovat další a údajně je lepší, aby vše bylo z jednoho materiálu (hlavně kov).
7. Prosinec 2004 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva Pašková (anonym)
Zajímalo by mne,jestli je normální a běžnou praxí,nechat po nasazení zubní korunky sousední zuby k ní přilepené.Děkuji
22. Březen 2005 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Já jsem si nechala udělat celé hoření zuby z porcelánu,zaplatila jsem nemalou částku c 25000kč po krátké době mi začali praskat a odstřelovat,Museli mi celé můstky sundat a dát udělat nové .asi po 14dnech začal porcelán znovu praskat avše se opakovalo.Teď čekám na třetí.Vážně lituji toho že jsem si je vůbec někdy dala .A to mi říkali že je budu mít do smrti ,ale zapomněli mi říci že asi za měsíc umřu,když je to takhle
6. Březen 2006 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Renča (anonym)
Ahojky všem. Zajímalo by mě, jak probíhá nasazování korunky ajestli je to bolestivé a tak. Můj zubař mi řekl, že bych potřebovala na pžední 4 zuby korunky, nejlépe porcelánové. Tak se chci zeptat, jak to funguje. Děkuji za odpověď.
19. Únor 2007 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lolle (anonym)
Renca,nic to neni neboj,pouze neprijemne je obrusovani,jinak bezbolesty. Udelaj ti obtisky a pak nalepi korunku. Hlavne se presvec zda mas zuby pod... v poradku Me delali mustek i korunku. Korunka je Ok,ale mustek mi do dnes obcas otravuje,citim jako bolest,ale nastesi prejde brzy.
19. Únor 2007 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Renča (anonym)
Lolle, děkuji za podporu, ale teď momentálně nemám na to ani pomyšlení. Udělal se mi včera zánět, tak jsem dneska byla na opichu a bolí to jako čert. Jsou 2 nejhorší bolesti: porod a zuby, ale u toho porodu víš, že to skončí, ale u zubů nevíš.. Tak děkuji. s pozdravem renča
20. Únor 2007 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
xxy (anonym)
Mirko kde ti to dělali??? já mám na předních 4 zubech korunky porcelánové a nic nikde nepraská, mám to už pár let delali mi to v GHC Praha. Bylo to si ce drahé, ale oni mi i zmenili velikost dvar a srovnali je do oblouku, každý mi říká jak mám krásné zuby, není absolutně poznat že jsou umělé, dokonce mi do nich udělali i takové to žilkování, kako mívají hodně mladí, prodloužili mi nepatrně jedničky, tak to pusobí opravdu mladistvě. je duežité mít skvelou laboratř, pro kliniku ghc pracuje laboratoř v Podolí jsou to odbornci zuby tam i zkouší než te s nimi pošlou na kliniku k nalepení. Potkala jsem tam třeba tu jak šije šaty Matragi, taky Patrasovou, chodí tam hodně herečky. Je to drahé ale má to v puse být 20 let tak to stojí za to. Za ty 4 přední zuby jsem dala 40 tis. Pak mi ještě delali porcelánovou korunku na stoličku a ní zavesili 1 zub který mi od mládí chyběl, nemuseli mi obrušovat dva zuby, vlastně jsem se vyhla mustku a stolička přitom korunku potřebovala použili na to nový materiál vystužený Zirkonem, používá se to ve švýcarsku, tady doktoři ani nevedí co to mám v puse a jak to že na korunce stoličky visí falešný zub vypadá to skvele, nen taky poznat že to je korunka natož polomůstek. Na tu stoličku plus ten zavešený zub to stálo 22 tis. Ale nelituju, protože tady u nás na středisku to že mi nenarostla pětka vubec neřešili přitom mi to hroutilo spodní přední zuby/nakánely se na místo nevyvinuté pětky/ maximálně by to vyřešili obroušením té zdravé 4řky a té stoličky. Takle sem si zachránila zdraví zub mám to v puse asi 3 roky, přední zuby se mi srovnali tím jak tam docela na fest sedla ta korunka a přidaný zub. Drží to jako židovská víra. Kdo si to můžete dovolit hledejte nové technologie a nenechte si brousit zdravé zuby nebo jak tu občas čtu že lidem kvuli váčku trhají zuby a pod. Někdy tu taky bývá jak to lidi bolí když jim to dělaj, na ghc používají takové anestezie že me nikdy nebolelo nic a to mám za sebou lecos, ani tu umrtvovací injekci necítíte, protože vám umrtví sprayem i to místo vpichu. Taky když se nekomu zlomí kořen v koruce tak se to běžně trhá, tady mi to vyřešili tak že do kořene v dásni zavrtali nový čep( titanový vyndali) a dali mi tam nějakou novinku čep keramický kter je pevnejší a zpevní i zbytek kořene, na to potom nasadili zpet tu puvodní korunku, take sem ani nemusela nechat tu drahou vec delat znova, vnitřek korunky upravili podle nového čepu přímo v ordinaci. Paní doktorka má zlatý ruce a chápe že když to stálo takový majlant, že to nemůže vyhodit vytrhnout vám zub a nechat dělat mustky apod. prostě si na me udělala dve hodiny času a natvarovala to zpět. Zlomenina kořene korunkovaného zubu je totiž častá komplikace a pokud vm tak se to na středisku řeší jen vytrhnutím, ale jak je vidno když se chce jde to a taky na to musí být technik, laboratoř a nové prostředky a to bohužel pojištovnou placení lékaři nemají, teda mají ale ne pro nás obyčejné pojištěnce
21. Únor 2007 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
lipo (anonym)
No,tak mě nebylo nepříjemné,ani obrušování-bylo to naprosto v pohodě...ale mě teda dali napřed čep,a za několik týdnů teprv korunku...
24. Únor 2007 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Dobrý den, měla bych dotaz. Před nedávnem jsem si nechala udělat korunku na zadním zubu vpravo dole. Už po obroušení v průběhu týdne, zatímco jsem čekala než se korunka vyrobí, byl zub citlivý, šíleně bolel a otekla celá čelist. Když mi korunku nasadili, trochu to přestalo ale když jsem na to omylem kousla tak se to zase rozbolelo, někdy jsem cítila trnutí po obličeji až v oku. Měla jsem pocit že je to tím že ta korunka je moc vysoká a správně nesedí, tak jsem se tam vrátila. Zapomněla jsem napsat, že už předtím mi pan zubař obrousil ještě kus horního zubu, který už také začíná být citlivý. Potom jsem se tam tedy vrátila ještě jednou s tím, že korunka nesedí ale bylo mi řečeno, že je to dobré a jestli s tím chci ještě něco dělat, mám jít jinam protože on už s tím nic dělat nebude. Tak jsem šla k jedné paní zubařce, která vzala ještě o něco víc ten horní zub, což stejně příliš nepomohlo. Bolest je při skousnutí pořád, nebo to bolí v noci po probuzení v důsledku toho, jak člověk ve spánku automaticky tiskne zuby k sobě a to místo pod zvýšenou korunkou dostává víc zabrat. Co teď s tím? Mám si nechat okorunkovat ještě ten horní (zdravý)zub jenom kvůli tomu, že spodní korunka byla udělána špatně?
17. Červenec 2007 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Andreo.A to ani jednoho zubaře nenapadlo ti zuby zrengenovat?Tu bolest až do tváře bych tipovala nejspíše na podrážděný nerv.Mě léčil můj obvodní doktor na zánět trojklaného nervu,protože jsem měla podobné potíže jaké popisuješ.Naštěstí jsem v té době měla plánovanou kontrolu na zubním a doktorka mi řekla,že žádný trojkl.nerv,ale tipovala to na zub moudrosti,který byl už dost problombovaný.Vytrhla ho a bylo po bolestech,které měly bý t údajně od trojkl.nervu.Neradím hned trhat zuby,ale nech si udělat rng.Někdy totiž nemocný kořen zubu dráždí lícní nervy a od toho bolí třeba celá tvář.
18. Červenec 2007 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Andrea-může to být zánět trojklanného nervu, ale spíš by tě měl zubař udělat rentgen, jestli tam není zánět nervu v zubu.Docela mně překvapuje, že tě hned po obroušení zubař ještě ten den nedal provizorní korunku, aby byl zub chráněný, možná je to právě důsledek toho, že zub bolí, že byl dlouho obnažený.Máš právo na reklamaci, dělala jsem dost dlouho u zubaře, pokud jsi něco platila, zajdi k jinému zubaři a po jejo posouzení, máš nárok na vrácení fin. částky, nebo stížnost na stomat. komoru.Někdy se protiskusový zub opravdu může trošku zbrousit, ale aby nebyl citlivý, natře se takovou fluorovou vodičkou proti citlivosti.Ale právo na reklamaci určitě máš a navíc základ je zrentgenování.Pa
18. Červenec 2007 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ELIŠKA (anonym)
DOBRÝ DEN,NEUSTÁLE MI PADALA KORUNKA,POŘÁD MI JÍ LEPILI A DNESKA JSEM JÍ NADOBRO ZTRATILA,CO TED_?
20. Červenec 2007 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Skeptik (anonym)
No teda vazne nevim, jestli se mi podari uhodnout spravnou odpoved, ale dovolil bych si navrhnout: nechat si udelat novou korunku?!!
21. Červenec 2007 - 3:56
Obrázek uživatele Návštěvník
stonožka (anonym)
eliško třebas ji polkla tak čekej na záchodě a doktor ti ji určitě přilepí....
23. Červenec 2007 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Eliško,já jí doslova a do písmene sežrala i s opečeným buřtem a fakt není jiná možnost,než si nechat udělat novou,řešení stonožky se mi moc nezamlouvá :-))
23. Červenec 2007 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Už téměř rok mám svojí první korunku a doufám poslední- vypadá hezky o to nic nikdo nic nepozná ale dáseň kolem je stále citlivá a taky se špatně čistí mezizubní prostory - nit zajíždí někdy pod kounku a to bolí- nemám s tím zkušenosti - ale nezdá se mi že by to tak mělo být - mám pocit, že tonikdy nemůže být dobře vyčištěné a pak ta citlivá dáseň se mi nezdá - je to tak normální??
3. Srpen 2007 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Můžete mi poradit, zda je možné připevnit korunku na poslední zub(6), když je tam pouze zdravý kořen(zbytek zubu byl ubroušen)? Bude tam korunka vůbec držet? Děkuji
7. Srpen 2007 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Lucii (anonym)
do kořene zubu se navrtá takový jakoby trn a na ten se nasadí korunka,měla jsem to na jedničce,protože jsem si ho urazila a vedlejší zuby byly OK a bylo by škoda je obrušovat.
7. Srpen 2007 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
prosím o radu jaké si mám nechat udělat korunky na přední zuby zdali je lepší porcelán nebo keramika a kolik to asi stojí děkuji
21. Srpen 2007 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
já myslím, že to je to samý. Rozdhodovat by ses měla mezi porcelánem a pryskyřicí, ale vlastně nění co rozhodovat, jednoznačně porcelán. Za jednu korunku jsem platila 2500 Kč
22. Srpen 2007 - 6:11
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
pryskyřici jsem měla a nemělo to dlouhého trvání tak by mě zajímalo jak ta porcelánová korunka dlouho vydrží když už stojí tolik peněz dík
22. Srpen 2007 - 20:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
když je dobře udělaná, tak prý snad vydrží i 30 let a cena u levnější doktorů je do dvouapůl.
23. Srpen 2007 - 6:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Estetická i odolná je korunka metalokeramická (tj. kov potažený keramickou vrstvou ) Nejodolnější je korunka plášťová z kovu, kterou hradí pojišťovna, estetická však není vůbec.Dá se také zhotovit s fasetkami, které však často odpadávají. Existuje také korunka celokeramická Cercon, je velmi estetická, lehká, ovšem nejdražší...zatěžuje tedy zub jen minimálně. (K.K. Stomatologie)
23. Srpen 2007 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Kačko ta celokeramická - vydrží dlouho a kolik tak plus minus stojí ? Já za ty dvaapůl mám asi tu metalokeramickou - si myslím.
23. Srpen 2007 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
ta keramická má prý i tu výhodu, že jak třeba na diskotékách je to modré světlo,tak nejde poznat který zub není pravý.
28. Srpen 2007 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Aleš (anonym)
Chtěl bych se zeptat zda je možné upravit mezeru okolo korunky (z obou stran bílá kolem 2K) - mezera se mi zdá příliš velká a zbytky jídla působí potíže jako časté krvácení.
14. Září 2007 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Aleši zajdi k zubaři.
14. Září 2007 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Odpověď (anonym)
nejsem si jist zda to jde dostavit, zda by materiály splynuly, zatím jsem o tom neslyšel a neviděl. spíš se musí udělat nová nebo každyý den pečlivě toto místo čistit.
18. Září 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
nikol (anonym)
ahoj zítra mě čeká návšteva u zubaře, mám docela dost poškozeny zub a po neustálem blombovani se mi trošicku vic rozpadl a zubarka mi rekla, že mi udělá korunku. Hrozně se bojim zubaru takže mám strach jak to bude probíhat a jestli to hodne boli? děkuji za odpoved
29. Leden 2008 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
nikol, (anonym)
šíleně moc to bolí.
29. Leden 2008 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Misha (anonym)
Ahoj Nikol, tak jak to dopadlo? Předpokládám, že ten příspěvek pod Tebou psal nějaký "vtipálek". Stejně jako tu lidi psali, že strašně bolí čištění kanálků a i když jsem ze zubaře podělaná strachy, bylo to i při zánětu zubu docela v pohodě a rozhodně to nebolelo.
31. Leden 2008 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
AHOJ tak už to mám hotové docela v pohodě , když jsem tam šla tak jsem se hrozně bála , ale vydržela jsem to . Broušení vůbec nebolelo, ale ty ostisky byly dost nepříjemné jinak pohoda.
3. Únor 2008 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
kata... (anonym)
DObry den, chtela jsem se zeptat:od malicka nemam pekne zuby a jeden mi ve predu chybi uplne, vubec mi nenarostl..A protoze si velice zakladam na svem vzhledu, chtela bych mit zuby hezke a potrebuji poradit..Kdyz jsem chodila ke sve zubarce, v nejakych 14-15ti letech mi rikala, ze korunky nepripadaji v uvahu, jedine v 18ti, az zuby budou plne vyvinute, coz mi prislo jako blbost, ale nezmohla jsem nic..Ted je mi 18 a chci se do toho pustit, tak mi prosim poradte, jako korunky a co s tim chybejicim zubem?Kdyz bych chtela udelat 5 korunek a pridelat ten zub, kolik by to stalo a jestli to moc boli:) Mockrat dekuju za odpoved!!
4. Únor 2008 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
záleží kterej zub ti chybí. Jedno řešení je implantát - to je asi nejlepší a současně nejdražší. Potom přichází v úvahu můstek. To ti zbrousí okolní dva zuba a nasadí ti na něj můstek, který se skládá vlastně ze dvou korunek a jednoho švindlzubu. Cena je od toho, na kolik zubů ti ten můstek dají pokud na okolí dva, tak by to mělo být 3 x asi 2500 Kč, to je cena u normálních zubařů, někde se bere i daleko víc.
4. Únor 2008 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
kata... (anonym)
Jitka: Dekuju moc:)
6. Únor 2008 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomi (anonym)
Dobry den, vie mi niekto poradit zubnu ambulanciu v Prahe (najlepsie PH10), kde su specialisti na zubne korunky, potrebujem asi 4 korunky na stolicky. Je mozne dat korunku na stolicku na samotny koren zubu? Aku korunku si mam dat urobit? Z akeho materialu? V akej cene sa pohybuju? Dakujem za pomoc.
22. Únor 2008 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Dobrý den. Rád bych se zeptal na možnost vizuální komplikace ohledně implantace porcelánových korunek na zbroušené zuby. Na některých fotografiích a i několika živých případech jsem si všiml namodralého "půlkruhu" v místě styku konce zubu s dásní, způsobeného zřejmě špatným přijetím kovu organismem,nebo něčím podobným. Možná prosvítá i kov, na kterém je potom porcelán. Protože o korunkách dvou předních zubů uvažuji, rád bych věděl jaké je riziko a jaké je řešení, nebo jak mu lze předejít. Vím, že dáseň časem postupuje a odhaluje krčky, ale mám na mysli stav těsně po zákroku. Prosím sdělte mi kdyžtak i Vaše zkušenosti ohledně finanční stránky. Děkuji za odpověď.
24. Únor 2008 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
terka (anonym)
Mám takový zvláštní problém. mám korunku na předním zubu. A ta mi praskla. Nová bude až za několik měsíců. Mám na ní velký tmavý šrám. Jedná se o jedničku a protože pracuji s lidmi tak mi to dost vadí. Máte někdo nějakou radu. Jak tento problém zamaskovat?
1. Březen 2008 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj, mate niekto skusenosti s nasadzovanim titanoveho korena a nan keramickeho zubu? Moja zubarka mi navrhla korunku, ale ja sa bojim, ze mi koren zacne po case hnit a potom budem mat s korunkou problemy. Vraj titanovy koren je lepsi...
20. Květen 2008 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Hany (anonym)
Nevíte někdo kolik v dnešní době stojí korunka na 6 nahoře? dík
21. Květen 2008 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Kolem třech tisíc.
21. Květen 2008 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Hany (anonym)
Ivane, díky tak už vím, na co se připravit, manžel kousnul do placky a bylo po zubu:-)
21. Květen 2008 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
No, tři tisíce - asi jak kde. Mám bílou korunku na 6 dole, stálo to 1500 a nahoře přes tři zuby - 4500.
26. Květen 2008 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
jarka (anonym)
prosim o radu uz po3 mi vypadla blomba 4dole pry uz se to neda spravit jen korunkou kdo ma s tim skusenosti bojim se pry to moc boli to brouseni zubu a jak by ste doporucili korunku je mi 56let dekuji moc za radu
17. Říjen 2008 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jestli Vám vypadla už 3 krát,tak je ten stomatolog neschopné čuně!Při obrušování to bolet nemusí.Já jsem velmi bázlivý,ale zubař mi dal dvě injekce.Jednu do dásně a druhou za chvíli poté do patra.Takže nebolelo vůbec nic.Cena korunky je rozdílná a záleží,kde Vám ji udělají.Rozhodně bych si ji nedal dělat u zubaře,který Vám dělá plombu a ta několikrát vypadne.Jak by dopadla korunka,která je ještě složitější...
17. Říjen 2008 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
enis (anonym)
Ahoj moc prosim o vase zkusenosti s korunkami.Potrebuji 4 predni horni zuby a nejde mi o bolest ci o to ktera je nejlepsi ale o to jestli ty korunky pak drzi a jestli jsou stejne jako ty puvodni myslim tvarove.Jsem na to desna:-) Zabare se nebojim ale jak mi vypadne plomba desne me to nervuje a kdyz mi pak udelaji novou /kdyz je treba vetsi/ a ma jiny tvar furt na to myslim a smejdim tam jazykem a desne me to znervoznuje:-) Takze jsou ty otisky stejne?Myslim temer uplne stejne?:-)Nebo mam cekat uplne novy pocit a jiny tvar zubu i kdyz jen o neco..Mam fazety uz od 16 let ktere stale padaly a ja se za tech 10 let naucila nic nekousat prednima zubama....vse si radsi krajim:-) Jablko, kukurici atd:-) Moc dekuju za radu a zkusenosti.
24. Říjen 2008 - 4:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
O tvaru a barvě se domluv se zubařem, resp. s laboratoří. Pokud ti na tom tak záleží, tak si ty řezáky vyfoť a ukaž jim, co vlastně chceš.
24. Říjen 2008 - 14:04

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama