68 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ztráta chuti

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Necítím chuť,poznám jen sladké,slané,kyselé.Nevím co se děje,nepoznám jestli jí např.třešně nebo hrozny tj.příklad,stalo se to někomu?????PORADTE MI DEKUJI
16. Červenec 2005 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
PAVLA (anonym)
Me se to pred lety stalo po viroze,litala jsem po doktorech vsude mozne,ale po 3 letech je to skoro v normalu,nedes se,mas ochrnuty nerv v jazyku,to se casem podda.
16. Červenec 2005 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj,nevím,zda jsem na to už úplně sama nebo to ještě také kromě mě a Evy někdo zná - ztratila jsem čich a chuť a to po rýmě,ale už před 6ti léty a je to hrozné..Je někdo na tom stejně?Napište,ozvěte se,ať si můžeme nějak poradit.Děkuji
7. Říjen 2006 - 0:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Rina (anonym)
Ahoj,jsem na tom úpně stejně,je to už pár let.Asi po 4 letech se to hodně upravilo samo,ale není to ono.Už jsem si zvykla,ale umí to potrápit.
7. Říjen 2006 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj Rino,to je dobře,že se Vám to alespoň trochu upravilo..Mě tedy vůbec ne,je to pořád to stejné,nic se nemění,neupravuje.Zkusila jsem různé léčitele,lékaře,homeopatii,akupunkturu a kdesi cosi a nic.Nevíte,od čeho se to tak mohlo stát?A myslíte,že se to může nějak-opravit-? Děkuji,jestli ještě napíšete.
8. Říjen 2006 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
kelsí (anonym)
ahoj já nepocituji chut tak sem se chtěla jenom zeptat jestlui mi někdo nepomůže protože já se pokouším to pocitovat ael nevím kde sou umístěny pohárky třeba kde je sladký,hořký,kyselí,slaný.tak mi prosím poradte moc vás prosím já sem to totiž neřekla rodičům ty by na mě zase nadávaly tak sem jim to neřekla tak mi prosím odepište moc vás prosím !!!??...čekám na odpověd a co nejrychleji prosím!!!
21. Leden 2008 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Rina (anonym)
Já vám poradit neumím, sama přesně nevím, kde ty pohárky jsou.Ale ztráta chuti je určitě poškození určitého nervu, někdy se to trochu vrátí, ale vím i o případech, že to tak zůstane a člověk se s tím musí naučit žít.Já jsem to trénovala tak, že jsem ochutnávala ostrá jídla, chuť jsem si pamatovala, ale trvalo to dlouho, než se to částečně "nahodilo."
21. Leden 2008 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Kelsí, Rina Nevím jestli si to ze školy pamatuji přesně, ale myslím, že chuťové pohárky na jazyku jsou: slané, sladké - uprostřed jazyka, kyselé po stranách a hořké vzadu u kořene. Jinak - lituju vás a přeji ať se vám chuť brzy vrátí.
21. Leden 2008 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepik (anonym)
Ahoj dámy,já se s tím trápím už třetí rok ztratil jsem čich a posléze chuť.Cítím jen něco výrazného,ale né pokaždé a s chutí to je stejné.Jsem po infarktu(už 15 let)a bylo mi řečeno,že mi asi odumřely nějaké cévky.Dost mě to trápí.Prosím poraďte něco.
9. Březen 2008 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ahoj, mám to pořád stejné, bohužel už skoro osmý rok a vůbec nic se nelepší. Doktoři nevědí. Stalo se mi to po obyčejné rýmě, ale život s tím je strašně ochuzený. Trápí mě to také, nikdo neumí poradit, vyléčit. Kdyby jste někdo věděl, co s tím, napište, děkuji.
10. Březen 2008 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahojte, od včerejška jsem ztratil chuť ale jen necítím slané. Jsem z toho celkem vyděšený. Zkoušel jsem si i nasypat sůl na jazyk, cítil jsem ji, ale jen slabě. Uvažoval jsem čím by to mohlo být, je pravda že jsem včera kouřil konopí, ale byl bych teda jedinný komu se to stalo z tohoto. Děkuji za jakoukoli odpověď.
27. Březen 2008 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
alex (anonym)
ahoj, byl jsem teď na operaci kýly, předtím jsem se léčil antibiotiky FORCID SOLUTAB (= Amoxicilin + kyselina klavulonová) a týden po vyléčení jsem šel na operaci. Pak mi do žíly dávali Gentamicin a orálně znovu amoxicilin a kyselinu klavulonovou. Když jsem po cca 3 dnech po operaci mohl začít jíst, zjistil jsem, že jídlo v nemocnici bylo strašně přesolené a hořké a chutnalo po konzervačních látkách. Pár dní jsem si říkal, jak hnusně tady vaří, ale nakonec jsem zjistil, že extremně silně cítím hořkou a možná slanou. Zmrzlina chutná jako studený nasládlý rohláík. TÉĎ 15 dní po operaci se to pomalu uklidňuje ale jakékoliv om´áčkym či masa jsoui stále ještě dosti nechutně hořká a slaná.
4. Květen 2008 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
jimmy (anonym)
Ahoj, z vás co jste ztratili chuť po rýmě: byla to obyčejná rýma nebo s teplotou? Léčili jste si ji a leželi v posteli, nebo jste ji přechodili?
17. Květen 2008 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Ahoj, měla jsem právě zvláštní rychlou chřipku, asi jen dva dny - bylo to prudké a silné a bez teploty,tehdy mě to překvapilo, protože jsem vždycky s tím ležela týden a tehdy to bylo tak prudké, krátké a pak se to stalo..Nevím, ale od té doby se fakt cítím pořád špatně..Kdyby někdo věděl, jak navrátit čich i chuť, prosím, ať napíše..Děkuji
21. Květen 2008 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
dorian (anonym)
jestli vám mohu pomoct je řešení jak nevrátit chut zkustesi dát šálek kávi ne bo caca coly tu byste mohli cítit přes den jezte hodně slané a a hodně pijte odpoledne se to omnoho zlepší jeste hodně výrazné jidloa pití ten jazyk to k tomu dokope.
20. Červen 2008 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
dorian (anonym)
za týden by se to mohlo o mnoho zlepši je to zmé zkušenosti
20. Červen 2008 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
pje (anonym)
Já mám po jakési méně výrazné kombinaci zánětu nosohltanu a lehce i průdušek chuťově znecitlivělé parto, citlivá je jen špička jazyka. Začalo to po dvou dnech užívání Ciploxu. Na patře mám slaný pocit, sladké vůbec necítím. Doufám, že čas je milosrdný...
25. Červen 2008 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Růža (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. asi 14 dní jsem přestala vnímat slanné a sladké. Nevíte něco o tom. Děkuji za radu
5. Září 2008 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
ml (anonym)
Zkuste vypít sklenku piva.Fakt to určitě pomůže.
5. Září 2008 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Stalo se mi něco podobného, znecitlivělé patro i jazyk, sice poznám slané, sladké i kyselé, ale vcelku všechno chutná děsně.Brambory na př. nepoznám vůbec.Dělají se mi také hodně sliny a špatně se mi polyká.Trvá to už několik měsíců a je to stále horší.Doktorka neví co s tím.
30. Září 2008 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Paní Zdenko, mám to stejné jako Vy, akortá mi ten problém trvá velmi dlouho, skoro devět let..Sháním kde co, protože takhle je život velmi ochuzený a smutný.Kdybyste kdokoliv cokoliv zjistili, že něco může pomoci, prosím napište sem a mnohokrát děkuji...
20. Leden 2009 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Prosím Vás o radu. Muj otec je po úspěšné operaci krku. Měl ji asi před 2 roky, ale následkem ozařování stratil komplet chuť. Nerozezná slané,sladké ani kyselé. Čekali jsme,že se to časem vrátí,ale pořád nic. Strašně rád bych mu nějak pomohl,ale nevím jak. Existují nějaké prášky na vrácení chutě? Prosím poraďte. Moc děkuji. David
9. Únor 2009 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Slyšela jsem o léčbě - urinoterapii, která by měla pomoci, ale je třeba vědět, jak se provádí-přesně..má mít samoléčící efekt, na netu se o tom píše,ale ne zcela konkrétně, tak prosím, kdo by věděl, jak s tím, tak napište..Ale psali tam, že konkrétně tohle to taky dovede...Děkuji
11. Únor 2009 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
rajka (anonym)
Ahoj spolutrpitelé, asi vás všechny přetrumfnu, protože já nemám čich už 22 let (teď je mi 60) a v poslední době mi začala mizet i chuť po straně jazyka. Už léta se musím ptát druhých, jestli to, co mě pálí při jídle v ústech, je česnek, cibule nebo feferonka, některé potraviny odhaduju pouze podle jejich struktury: jestli to křupe, je měkké-tvrdé, apod. Jediné, co cítím dobře, je sladké, proto neustále bojuju s touhou jíst sladkosti, při kterých si své postižení neuvědomuju. Žít bez čichu je někdy docela nebezpečné, třeba když máte doma plyn... Lékaři mi nepomohli. Někdy se to stává při alergii, jindy při postižení cév, víc nevím.
2. Březen 2009 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Ztratila jsem identifikační chuť na sladké. Může to něco znamenat? Děkuji. Natálie
18. Březen 2009 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jsem na tom stejně.Jsem po operaci nádoru na kořeni jazyka a následné radioterapii.Ozářky skončily v červnu.V ústech mám úplně sucho a žádnou chuť.Zhubla jsem 33 kg,ale prý na to nic není.
18. Březen 2009 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Je tomu už rok co jsem dostala chřipku a zistili mi bakterii Klebsielu Od té doby taky nemvím to co jím jestli to má nejakou chuť. Poraďte co s tím.Ďekuji!
20. Březen 2009 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Ahoj mám taky problém byla jsem nachlazená a od té doby nemám chuť!!Jen umím rozeznat sladké, slané a kyselé ale nepoznam třeba jestli jím bílou nebo mléčnou čokoládu poraďte vadí mi to email: vendula.kadlecova"seznam.cz tak napište!
8. Červenec 2009 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mates (anonym)
zkuste něco ostrého česnek,cibuli,čili papričky,jestli se to neprobere.
14. Červenec 2009 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Makyna (anonym)
Ahoj,mám stejný problém.Při silné rýmě jsem nedávno ztratila chuť i čich.Myslela jsem,že až mi bude dobře,vrátí se smysly samy,ale zatím nic.Nerozeznám ani cibuli nebo česnek.Je to hrozně nepříjemné.
18. Červenec 2009 - 12:42

Stránky

Přidat komentář