20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ztracená zdravotní dokumentace

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Zdravím, a zajímalo by mne, zda se někdo setkal s podobným zážitkem. Můj praktický lékař (prý během malování ordinace) ztratil celou mojí složku se zdravotní dokumentací. A nebylo toho za čtyřicet let málo. On si z toho nic nedělá, ale já mám ráda pořádek a docela mi to vadí. Taky mě straší pocit, že zmíněnou složku třeba někdo "našel" a kde je potom ochrana osobních údajů? Jsem zvědavá, zda jste se někdo s něčím podobným setkal.
10. Březen 2005 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Mám podobnou zkušenost. Při rušení centrální kartotéky na poliklinice a dělení karet na jednotlivá oddělení se ztratila celá moje složka. Vtipné na tom je to, že to dávali dlouho za vinu mně a chtěli po mně, abych chodila po odděleních, kde jsem v poslední době byla a složku našla.
16. Březen 2006 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Osvěžovač (anonym)
Tady mne máš, i s mýma trubičkama. Praktikuji to asi 2 roky. Začínal jsem trubičkami prům. 3 mm, postupně jsem přidával a teď používám orig. silikonové cévky.Močová roura se přizpůsobí, používám lubrikační gel s Tea Tree oil. Ze začátku po aplikaci to při močení trochu řezalo ale teď je to bez problémů. Je to nepopsatelně příjemný pocit, když cévkou projíždíte zúžením v místě prostaty.Tak se vlastně dráždí prostata. Takto se můžete dráždit "jak dlouho" chcete a nedojde k ejakulaci a při tom zažíváte nepopsatelné pocity. Už ten pocit, že máte v penisu zastrčenou takovou trubku, která vás příjemně dráždí je rajcovní a když si jdete např. zaběhat
3. Srpen 2007 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
miluše (anonym)
Syn měl na učňovské škole lekaře,po vyučení odjel do ciziny,nyní,po 12 ti letech se vrátil a lékař,který ho přijme,chce po něm původní zdravotní dokumentaci.Poradí mi někdo kde jí hledat?Děkuji.
17. Únor 2008 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Doktorka mojí dcery ze dne na den pťestala ordinovat a dokumentaci jsme už v živote nevideli.Jak typické pro tuto zemi už je to 13let zpátky.Omlouvám se za chyby píšu ze slovenska z dovolené.
18. Únor 2008 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Máme taky zážitek.V naší ordinaci se malovalo a když dcera chtěla svoje karty,sestřička nám oznámila,že je nemůže najít,že se asi ztratily, když se malovalo,a to bylo před 2 měsíci.Do dnes se nenašly.Poraďte mi někdo,co máme dělat? Dcera byla v dětství vážně nemocná a teď k tomu nemá žádné lékařské zprávy.
15. Červen 2009 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Dobry den muzu se nekoho zeptat co mam delat doktorka stratila moji dceri kartu a ted sni potrebuju jit sni k dotorce a nemuzu nikde me ji nechtej vzit
28. Květen 2013 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Mončo, (anonym)
Dobry den muzu se nekoho...tak potenciální doktorce řekni, ať si vyžádá sama dokumentaci od doktorky bordelářky. Když jsem se přestěhovala, doktoři sami si vyměnili karty.
28. Květen 2013 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
marian (anonym)
Zdravím, a zajímalo by mne,...prosim muzemi nekdo poradit jak postupovat pri strate zdravotni dokumentace dekuji
3. Květen 2014 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Postup je ten, že doktor založí novou zdravotní dokumentaci.
3. Květen 2014 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Při změně praktického lékaře se vydává pouze výpis ze zdravotní dokumentace. Celá dokumentace je majetkem lékaře a ten je POVINEN ji archivovat, a to v papírové podobě. Nepovinně souběžně i v elektronické podobě, tj. v počítači. Že občas dojde ke ztrátě, tomu se při tom bordelu, který panuje v našem zdravotnicví, vůbec nedivím.
3. Květen 2014 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
pavlina (anonym)
prosim muzemi nekdo poradit...Ztratila semi zdravotni dokumentace,karta,lekar ji nema,ani ja.jak postupovat pri zalozeni nove karty,dekuji
13. Březen 2017 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
darina (anonym)
prosim muze mi někdo poradit …..Prestehovala sem se a požádala o kartu zareg.sem u jiného dok.poslali vypis karty když sem to zjistila tak sem tam volala a dostala jsem odpověď doktor umrel a Vasi kartu sme poslali do archivu.Tak sem volala do archivu tam není,patrala jsem dal není,tak se ptam kde je.
9. Listopad 2018 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
darino (anonym)
Každý lékař má své nadřízené. Šla bych výš. Mně kartu k novému lékaři neposlali i když jim to jistý paragraf určuje, nový lékař mi udělal celkovou vstupní prohlídku a karta zůstává stále u starého lékaře. Ať si jí nechají. Bordel je prostě všude. A když je ve zdravotnictví je to tuplovaný.
10. Listopad 2018 - 7:33
Obrázek uživatele Návštěvník
darino (anonym)
Doplním, šla bych výš, kdyby ve výpisu neposlali důležité informace, které se týkají mého zdraví. Mám to štěstí, že jsem celkově zdravá.
10. Listopad 2018 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
rada (anonym)
Dvakrát mi praktik umřel, ale dokumentace se ztratila ještě dvakrát, kdy neumřel doktor. Dřív ji posílali, dnes se zasílá jen výpis z ní. Doporučení, komu něco je, tak si vyšetření z nemocnice kopírujte a schovávejte doma, pak ošetřujícímu novému lékaři můžete dát další kopii, sami si kopii pro sebe pochopitelně nechte. Teď skončil s praxí odborný lékař, taky vedl dokumentaci. Byla vývěska, že dokumentaci předávali, bylo na to 14 dní. Předpokládám, že 98% lidí ani nic nevědělo, lhůta na vyzvednutí dokumentace byla krátká. Je to špatně nastavené, dokumentace se chápe jako majetek lékaře. Má to být opačně, dokumentace, právo na ni má mít pacient, lékař ji má jen administrovat. Pokud si člověk zaplatí např. RTG, dnes jedině v digitální podobě, tak nechápu, proč pacient to nemůže mít? Motivaci ze strany lékařů chápu, zlomenina či kaz v zubu, kde to špatně vyhodnotili zůstává v držení lékaře jiný lékař se na to nemůže podívat. Přitom při změně zubaře by předání takové dokumentace bylo víc než vhodné. Zašlou sice výpis, ale RTG snímky nepředají.
10. Listopad 2018 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Tak mě se stalo , že sestra nesla více karet a dokumentace se jí vysypaly. Sestra je posbírala a jak to pak třídila nikdo neviděl, my pacienti jsme měli dokumentace pomíchané. Lékař/ka se divili , že nás více se ohrazovalo na oné operaci nebyl, takové léky nikdy neužíval. Než se domluvili a založili nové karty , tak někteří byli posílání na odborná vyšetření, kde zase docházelo k nedorozumí. V stávající době mám již svou novou dokomentaci v pořádku.
11. Listopad 2018 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
zdrav, karta (anonym)
http://search.seznam.cz/?q=zdravotn%C3%AD+karta+pacienta&url=http%3A%2F%2Fwww.kukucz.com%2Fpacienti.php%3Farticle%3D6&data=lgLEEDIiV484ar-7sjTe5jfVHbbEQGxFX9tYqUJjMEWbxpYjFjfPWLi9SrAXol7dWw6NENyfscTYeZ0eRKqzJlL2nXyDMKD6MyUwzhnOWLQszEqfzDXOW-gXlsQCvsqSxAIyO8QCdhw%3D
11. Listopad 2018 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
zdrav, karta (anonym)
Prostě ten bordel je všude i ve zdravotnictví, což by ale hlavně tam nemělo být. Vše ohledně karet si najdete na netu.
11. Listopad 2018 - 12:56

Přidat komentář

Reklama

Reklama