3 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zranění páteře při zvedání těžkého břemene

Dobrý den, 

Chtěl bych se zeptat na jednu věc i odborníků, protože mě a ostatnim laikum od nás z práce přijde diagnóza naši kolegyně jako pokus o mistifikaci. Rad bych věděl, zda je skutečně možné si při zvedání sudu s pivem (73,-kg) a jeho následném přesunu zhruba o 30 cm uhnat poranění páteře s podezřením a to cituji “na vychýlené obratle a hnutou míchu”, slecně je něco málo přes dvacet let a o žádných zdravotnich potizich, které by s tím mohly souviset nás závodní lékař neinformoval. Zajímá mne to proto, ze bych rad zjistil jestli je to bezesporu pouhá historka, která má sloužit jako neprustrelna výmluva k pracovní neschopnosti. nebo zda kolegyni všichni ošklivě krivdíme a opravdu je na tom třeba tak jak nám tvrdí.

Tento dotaz muže možná působit jako výplod paranoidniho nadřízeného, který nechce pustit ani chlup. Ale vězte, že tomu tak není a jde mi spíše o to abych měl představu o tom jak dále postupovat v případě, ze se zde potykam celou dobu se lží.

Jakub Špaček
6. Září 2019 - 20:46

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zranit páteř lze při jakékoliv těžší činnosti, obzvlášt když již předem je postižená. Dnešní mladí mají často různé problémy s páteří. Zda si ale vaše kolegyně nevymýšlí, to tady asi nikdo nepozná. Asi by kolegyně měla doložit nějaký papír z odborného vyšetření.
11. Září 2019 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Bob (anonym)
Předpokládám, že jste se upsal, 73kg by neuzvedla ani většina chlapů.. Pokud jde skutečně o 73kg, tak máte na triku flagrantní porušení BOZP, neboť žena smí v zaměstnání manipulovat s břemeny vážícími maximálně 20kg...
11. Září 2019 - 18:40

Přidat komentář