0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zneužívání pečovatelských domů

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
Nedávno jsem slyšela o zneužívání pečovatelských domů seniory, kteří tam nemají co dělat, protože jsou soběstační.Potom tam není místo pro opravdu nemohoucí lidi.Ale byt dali staroušci dětem a šli do pečováku.S tím je ale konec, skoro polovina obyvatel pečováků se bude muset vystěhovat, protože na něj nemají prostě nárok.Děti je nechtějí, tak si budou muset pronajmout bydlení.
2. Duben 2008 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
xyz (anonym)
Pokud spravuje pečovatelský dům město, tak je snad v pravomoci jeho sociálního odboru posoudit, kdo tam patří či ne a město by také mělo mít přehled, kdo kde a s kým doma bydlel.Vždyť se dělá sociální šetření v rodině, lékařské doporučení a popdobně. Tak snad potom jde jedině o úplatky? Pečovatelský dům není pro nemohoucí lidi, spíše jen omezené v některých činnostech, není tam péče celých 24 hodin /na rozdíl od domova pro seniory, dříve domovy důchodců/.
4. Duben 2008 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Určitě jsou v tom úplatky a navíc, pobyt v pečováku je dotovaný státem.Teď se prý budou provádět nová šetření a kdo nemá nárok, musí pryč.
4. Duben 2008 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
xyz - ty ses asi probudil a nevíš, kde jsi. Pečovatelský dům obsadila spousta lidí,kteří jsou ještě fit,je to pro ně hezké bydlení a služby pečováku zdaleka nevyužívají. Je to ale pro ně zabezpečení do budoucna,protože až to budou opravdu potřebovat, tak se tam nedostanou-pak jedině domov důchodců, což ještě zdaleka není to co bychom si pod klidným stářím představovali.A jak se tam dostali už teď, můžeš hádat !Ovšem pokud nebudou pro starší lidi malé byty,takové a někde tam, kde budou ještě schopni v pohodě se o sebe starat,bude ta zlodějna pořád pokračovat.A konkrétní zlodějnou mám na mysli nejen přidělování umistěnky do některého zařízení, ale především to, že někde oficielně za to berou tzv. sponzorský dar -v řádu desetitisíců !!!!Kam jdou ty peníze,když důchodce za půl roku zemře ? Ovšem problém je i to, že ty lidi z pečováku teď už nikdo nemá právo vystěhovat, zas tam bude prostor pro úplatky a nakonec vypadne ten nejslabší. Bída, ale tak to je !
4. Duben 2008 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Čekací doba je cca v průměru 15 let, nikdo z nás starších nevíme jak za 15 let budeme schopni se o sebe postarat nebo zde vlastní děti budou ochotni se o své staré rodiče starat. A když se tam za 15 let dostaneme, tak cca v 75 letech nemáme již tolik sil, proto je možné využít i některé nabízené služby, za které se ale platí a platit se bude a to čím dál více. Je potřeba rozlišovat Dům s Pečovatelskou službou, kde mohu mít i dvoupokojový byt, kde platím nájem včetně služeb a Dům důchodců, kde na pokoji je více bydlících pohromadě.
5. Duben 2008 - 1:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie2. (anonym)
Přečetla jsem celou diskuzi a názorů je hodně. Až mi z nich jde tzv. hlava kolem. Sama nevím, co se svým stářím a nemohoucností provedu. Pečovatelský dům, mít v něm místnost pro sebe, to bych brala. Může tam být internet? Jsem na tom už dnes špatně fyzicky, za to hlava myslí až moc dobře. Pohybuji se s franc. holemi a to mi je teprve 62 let. Pokud vyřízení žádosti trvá až 15 let, tak to abych už zažádala. Mohu však, když mám dosud manžela a ten z našeho bytu jít pryč nechce, zažádat jako vdaná o Pečovatelský dům? On tady chce dožít a nikdo (ani děti) ho nedokážeme přinutit k jinému názoru, ani ho násilím vystěhovat. Ví někdo, jaké mám možnosti? Děkuji za radu či informaci.
2. Srpen 2008 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie l. (anonym)
Do pečovatelského domu jsem si dala žádost, abych si lepší stáří trochu připravila, když to tak dlouho trvá. Bohužel se změnily prý předpisy,žádost mi vrátili a mohu si požádat až tehdy, až to bude aktuální. To pak posoudí komise a vyhoví nebo ne. To je ovšem na nic,to už bude dost pozdě, člověk tam půjde opravdu jen nemohoucí dožít. Takže se žádostí si hlavu Marie2.lámat nemusíš. Jinak informaci ti podají na nějakém úřadě u vás, který se tím zabývá.
2. Srpen 2008 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie2. (anonym)
Marie I. díky. Snažím se nelámat si hlavu, ale když se nad tímto problémem zamyslím celkově, tak skutečně nechápu, jak to hodlá vláda řešit. Na jedné straně se lidé dožívají vyššího věku, ale přibývá pochopitelně těch bezmocných. Eutanazii povolit nechtějí a když jsem četla návrh, jak by to mělo vypadat, tak stejně by to nebylo snadné a dostupné jen na přání nemocného. U nás je nový pečovatelský dům asi pět let. Vím, že se tam dostali lidi, kteří jen chtěli svůj byt uvolnit dětem. Jsou tam a pochvalují si. Zákon je zákon a má smůli ten, když ho mocní změní v jeho neprospěch. Amen.
3. Srpen 2008 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Nalití čistého (anonym)
Jedinou šancí je,se na všechno ted okamžitě vysrat,šetřít se jak se dá,abýt soběstačný do smrti.Pokud toto nepochopíme,budeme stejně jako dnešní obyvatelé těchto domů jenom jako nepotřebná verbež,která je každému na obtíž,ato i svojím vlastním dětem.Proto opravdu nemá cenu se zedřít ve jménu všelijakých ideálů(většinou chamtivost,děti),a pak v bezmocnosti prozřít,o čemže ten život vlastně byl.Příkladů kolem jsou spousty,nás to ovšem mine,že ano?
3. Srpen 2008 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Nevím, jak zákon upravuje možnost jít do domu s pečovatelskou službou, rád se nechám poučit. To proto, že nadpis tématu je o zneužívání pečovatelských domů. A za další chci zdejší pisatele upozornit na určitou situaci v souvislosti s novým zákonem o sociálních službách. Moje máti je vážně nemocná, v konečném důsledku je schopna si maximálně dojít na záchod, s doprovodem do koupelny a připravené jídlo sama sní. Ale to je všechno. Bez cizí pomoci se neobejde - vaření, praní, uklízení, doprovod k lékaři, přesto podle tabulek nedosáhne ani na první stupeň příspěvku. Chybí ji asi 2 body. A tudíž ji do naprosté většiny různých zařízení nevezmou, protože oni chtějí lidi s příspěvkem, který potom automaticky jde jim.
3. Srpen 2008 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dům s pečovatelskou službou, který je v našem městě má v ceně měsíčního poplatku započítán úklid, mytí oken. Je zde možnost stravování . V objektu je obchod, knihovna. Dochází kadeřnice, pedikérka. Lékař zde ordinuje několikrát týdně. Na požádání lze zařídit i praní prádla (povlečení, záclony...). Na poschodí je vždy zdravotní sestra a sociální pracovník. Žijí zde soběstační důchodci, ale i ti co jim ubývají síly. Bohužel pokud se obyvatel (klient) stane tzv. "ležákem" musí buď do léčebny dlouhodobě nemocných nebo do domova důchodců.
3. Srpen 2008 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Tak to máme hezké vyhlídky, až z nás jednou budou ležáci!
3. Srpen 2008 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
To : Nalití čistého vína : Svým způsobem máš pravdu, ale nevím, jak chceš ovlivnit, aby Tě třeba neranila mrtvice a nezůstals tak dvacet let ochrnutý, a teda ležák , který je závislý na péči ostatních...
3. Srpen 2008 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Žana (anonym)
Když to tady čtu, brečela bych. Moji rodiče zemřeli dá se říct náhle, bez potřeby se o ně dlouhodobě starat. Ale matka mého muže skončila v LDN po mrtvičce a úrazu. Nemohli jsme ji mít doma, musíme ještě do práce. Když jsme ji navštěvovali, byla jsem "na palici" z přístupu personálu. Sestry čuměly na televizi ve svém pokoji, nikdo se nestaral, jestli babky snědí to, co jim přinesou. Požádala jsem jednu pracovnici, aby mamince povlékla polštář, který si polila čajem a ležela v tom. Neměla čas. Musím říct, že babička tam doslova zemřela hlady a žízní. Nebudu jmenovat to zařízení, ale radši se hodím z mostu (pokud budu moci), než tohle. Možná, že to někdo zneužívá, ale já zas mám v sobě tohle. Tam, kde to má fungovat, není to tak.
3. Září 2008 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Nemohu jinak,musím reagovat na poslední příspěvek.Žano,je mně moc líto ,že máte tak špatnou zkušenost.Proč jste si nestěžovala např. u vrchní sestry příp. u ředitele ústavu? Sama pracuju v DD,jsem sestra u lůžka,pravda je,že jsou i takové mezi námi.které práce moc nezajímá.Na druhou stranu si položte otázku,jestli byste sama zvládla tak náročnou dřinu/často hodně nevděčnou/ doslova za pár korun,k tomu zničené zdraví ze zvedání těžkých klientů,narušený spánek /ze směnování/ a sebevědomí na nule z klientů,kteří považují oš.personál za služky a vylévají si na nás svoje nálady a nenálady.Těžká práce,že?Zdravím,Jitka
26. Září 2008 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Já mám velice dobrou zkušenost s personálem LDN i domova důchodců.Moji bezdětnou tetu ranila mrtvice, zůstala ležet, dělala pod sebe.V LDN se ji poctivě snažili rozchodit, ale nešlo to.Potom v domově se jí sestry věnovaly, já jsem je obdivovala, nikdy neměla hlad, vždycky byla umytá, učesaná a čistá.Nikdy si nestěžovala, sestry měla ráda.Jitko, smekám před vámi, vím, že někteří starouškové jsou "na zabití".Je to moc těžká práce a každý by na to neměl.Jste anděl.
26. Září 2008 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
IVANA (anonym)
Ahoj JITKO,nevím jestli jsi to ty kterou myslím,ale to co píšeš je naprostá pravda.Jsou tací,kteří by tuto práci dělat neměli,ale většina aspon mých spolupracovnic je profesionál na svém místě.Já svou práci dělám ráda a jsem jedna z mála,která se těší na službu.Práce ošetřovatele musí bavit,jinak to bude špatné.Také se shodzji,že spousta klientů,svou bezmocnost zneužívá a dává nám to pěkně najevo.Ale i s tímhle počítáme,mají na to právo a snažíme se jím ty poslední chvíle aspon zpříjemnit.
26. Září 2008 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
IVANA (anonym)
Jani děkujeme za pěkná slova,ne že by sme na ně čekali,ale opravdu potěší slyšíme to velice málo,tak za všechny ti děkuji.
26. Září 2008 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ještě mě napadá,skutečně se jednalo o kvalifikované sestry?V některých ústavech je dnes zvykem,že sesterské uniformy klidně nosí pracovnice v sociálních službách.Často se jedná o lidi z prac.úřadu,kterým stačí dvouměsíční kurs ,podle toho pak péče vypadá.Většina z nich o tu práci nestojí.Nechci házet všechny do jednoho pytle,určitě se to netýká všech.Sestra,která hodně pracuje se stává mezi nimi neoblíbenou a odtud už je jen krůček k šikaně.S takovou např. nechtějí sloužit,vybírají si pohodovější .J.
26. Září 2008 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
zbyněk (anonym)
Moje řeč, jsou nevděční ti pacoši. Jak si děti vychovali, takové je mají.... Vám přeji pevné nervy.
3. Říjen 2008 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Má nedávná zkušennost. Na zařízení kde jsem pracovala půl roku nezapomenu. A bylo to soukromé. Nejsem sestra práce ergo. Svými aktivitami jak pomoci jsem se stala neoblíbená a pak i šikanovaná. Slušnost, poprosit, poděkovat se dnes nenosí. Tak jsem byla propuštěna, ale chtěla jsem odejít. Jen mě je líto klientů , kteří si nemou postěžovat rodině , protože to zapomenou...
17. Listopad 2008 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ja po skusenostiach so zariadeniami podobneho typu som pevne rozhodnuta sa zabit, akonahle dojde k tomu, ze sa nebudem moct na 100% postarat sama o seba. nemam deti, ktore by sa o mna postarali a byt na krku cudzim ludom a nechat sa prebalovat a citit tu nemohucnost...nikdy. radsej sa zabijem.
17. Listopad 2008 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
,, (anonym)
18:18:33, radši se zabiješ? a kdy konkrétně? to si řekneš, už je mi 80, dneska se zabiju? ale zítra je taky den.. A za týden je to a to, to bych ještě chtěla zažít... A budeš to odsouvat a pak tě klepne a odvezou tě nepohyblivou do nemocnice a nebudeš mít už jak se zabít. Jasně, mrtvice může přijít kdykoliv, ale ve stáří je to víc pravděpodobný. Nemůžeš tomu zabránit. myslím, že ošetřovatelku nemůže dělat bněkdo, kdo k lidem nemá vztah. Umývat, krmit, já bych to nemohla a ty lidi obdivuju. proto nechápu, kde se berou ty bezcitné sestry, co je vede to jít dělat? nejlepší je asi nějaká církevní LDN, tam je vede ta jejich víra a člvěk má trochu jistotu, že se o stařečka postaraj relativně slušně.
17. Listopad 2008 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
tak našemu dědovi vyrvala minulý týden ošetřovatelka sondu ze žaludku, kterou tam měl 10let bez poničení. zmije jedna. taky má za to padáka.
17. Listopad 2008 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Šikana mezi personálem je v LDN,DD a podobných zařízeních běžná,často na popud nebo s pomocí nadřízených.Slouží ke zdeptání nepohodlné kolegyně.Žádná pomoc neexistuje,nejlépe odejít.Stačí být v práci poctivější nebo v něčem jiném úspěšná a hned je terčem.
24. Listopad 2008 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Uvažuji stejně i když mám děti nechci být nikomu na obtíž.
1. Březen 2009 - 3:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Oldys (anonym)
Vždycky je možnost se zabít, i když zůstanete ležet ochrnutí.Prostě přestanete přijímat potravu, trvá to déle, ale nebolí to.Tohle je metoda mockrát použitá a spolehlivá.Starý člověk trpí depresemi a rád by mockrát už odešel na věčnost, má třeba velké bolesti.Takže já to mám vyřešené.Sice mám děti, ale na obtíž jim nebudu, aby mě pak ještě nenáviděli.Dám si do pořádku své poslední věci a podám ruku svému andělovi.
1. Březen 2009 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Jako zdravotní sestru pracující v domově pro seniory mě otázka týrání seniorů velmi zajímá.V době, kdy podle ochránkyně lidských práv je týráním i vyvětrání pokoje je laická veřejnost podle mého názoru zbytěčně "strašena".Pokud ale máte někdo svého dědečka nebo babičku v ústavní péči a nejste spokojení radím vám: vemte si je domů.Vzdyt tam jim je opravdu nejlépe. L.
18. Duben 2009 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
kamen (anonym)
To je trochu drsný, Oldys. To má jako být návod na šťastný život pro všechny?
18. Duben 2009 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Lenko, laická veřejnost není zbytečně vystrašená, ale má oči a tak vidí. Vidí v jakém stavu najde svého seniora při příchodu ap. Některý personál je natolik otrlý, že již ani nehraje divadlo před lidmi zvenčí. Ostatně reportáž v Mladé frontě byla jednoznačná. Špatné je, že není vůle tuto situaci řešit. Doba a společnost se za posledních desítek let značně změnila, ale tohle nikoho nepálí. Divím se, že i lidovci se budou raději hašteřit o křesla než přijít s nějakým řešením.
18. Duben 2009 - 15:43

Stránky

Přidat komentář