0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zneužita při gyn.prohlídce

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Při pravidelné návštěvě u lekaře gynekologa jsem byla vystavena nestandartnímu vyšetření .Na odpor jsem se nezmohla bylo to tak rychlé a nečekané .Jsem jediná ?
18. Březen 2004 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petty (anonym)
A co to je to nestandartní vyšetření?
18. Březen 2004 - 7:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A co se delo tak NESTANDARDNIHO (kdyz uz), nebo to snad ma neco spolecneho s vlajkou?
18. Březen 2004 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
pan doktor mne prohlížel zejména v místech kde jsem dost citlivá což jsem se ovládala ale asi na mne poznal .V minulosti jsem byla vyšetřena během chvilky ,ale teď to bylo uplně jiné .Jeho přístup kdy mne navrhl pohlavní styk když jsem byla bez možnosti se bránit .Stalo se to před několika dny .Nemohu spát ,nesoustředím se . Nemohu to nikomu říct tak jsem to alespoň napsala tady .Dosud jsem se s tím nesetkala v mém okolí .
18. Březen 2004 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
V.K. (anonym)
Pokud je to tak, jak píšeš, určitě bych šla k jinému doktorovi. Tohle vypadá, že je nějaký neomalený a chytlavý.
18. Březen 2004 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Sára (anonym)
JANO, ty jsi táááák chytrááááá!!!!BARBORO, najdi si někoho jiného, protože já mám taky doktora a probíhá to taky rychle, teda běžná prohlídka bez problémů.
18. Březen 2004 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mně se stalo to samé,jen mi nenabídl pohlavní styk. Prohlížel mi klitoris tak dlouho,až jsem to nevydržela.Celá jsem zvlhla,otevřela se,zavřela oči a začala se stahovat,tak intenzívní to bylo.Bylo mi 17 pryč a já se neodvážila mu něco říct.Radši jsem zavřela oči a držela.To všechno při vyšetření na koze.On jen konstatoval,že mám ty správné reakce na svůj věk.Okomentoval,že jsem hezky vyholená a ptal se na mou onanii,jak často a tak.Cítila jsem se jak u výslechu,hrozně jsem se styděla.Hlavně pak za to,že jsem neovládla vzrušení.Teď už tam nechodím,ale před tím to bylo několikrát,než jsem se odhodlala změnit doktora, čekala jsem na to,až mi bude 18, ale ten zážitek je stále živý a u doktora,zase je to chlap, jsem stále velice nejistá. Petra
18. Březen 2004 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Petro, ten doktor byl hajzl a zmetek, protože to co s tebou prováděl nemá obdoby. Osobně nechápu, co tak asi může na klitorisu prohlížet. Někde jsem na toto téma četl rozhovor, že někteří gynekologové tvrdí pacientkám, že jim musí dráždit klitoris aby mohli provést vyšetření (že jako je to potom jednodušší a blabla). Tam jednoznačně uvedli, že to není pravda a žena se má okamžitě sebrat a odejít. Moje manželka mi potvrdila, že jí nikdy nic takového žádný gynekolog neprováděl. Ostatně pokud by mi něco podobného řekla, tak beru basebalovou pálku a ty ruky bych tomu doktorovi přerazil, aby si zapamatoval, že to nemá víc dělat. jenom nevím, proč jso to s někým neřešila - třeba s matkou nebo nějakou kamarádkou.
18. Březen 2004 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
souhlasím s Petrem..já mám také lékaře,ale vyšetření vždy v pohodě a hlavně rychle, sám se mi snaží vše ulehčit, takže se bavíme o čemkoli,aby odvedl mysl a já nebyl tak nervozní..jen jedna otázka, stěžovala jsi si někde?..pochop jednu věc, chodí tam k němu spousta žen a dívek a může to zkusit na kteroukoli jinou, které tím může způsobit celkem i nějaké nepříjemné rauma..chtěj lékaři přidáno, souhlasím, ale ať je to za kvalitní péči a ne za zmetkovství.
18. Březen 2004 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Pokud je pravda to, co píšeš, pak kontaktuj Etickou komisi České lékařské komory.
18. Březen 2004 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
souhlasím..toto by nemělo zůstat bez odezvy!
18. Březen 2004 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Barborko: a ten pohlavni styk jen navrhl nebo ho i uskutecnil. Pak by se to dalo kvalifikovat totiz i jako znasilneni nebo i vydirani (az 8 let odneti svobody).
19. Březen 2004 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Je mi trapné o tom psát .Sice mi pomohlo když jsem to někam napsala .Ale ........ .Styk uskutečnil bylo to tak rychlé ,že se opravdu velice těžko na něco zmužete (ženy jistě pochopí o čem píšu ).Píšete tu žalovat .Vždyť není jediný dukaz byla jsem tam jen s panem doktorem .Jsme na malém městě a o to je to složitější .
19. Březen 2004 - 6:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ono se to řekne,běž si stěžovat.Sestra byla vedle,svědkové nejsou.Navíc mám pocit,že tím,že jsem prožila orgasmus na koze, tak je to všechno moje vina,že jsem se měla ovládat.Je mi teď 18 pryč,pochybuji,že by mi někdo uvěřil.Určitě někdo má podobný zážitek.Ten doktor není hlupák,aby si dovolil více(soulož),ale dělal vlastně jen to,co jsem mu umožnila.Doma by mi tehdy nikdo neuvěřil,byla jsem takový trdlo v pubertě...Navíc teď už tam nechodím,takže to pomalu vymazávám z paměti...Ahoj Petra
19. Březen 2004 - 7:42
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Pro Barboru: já vím, po bitvě každý generál, ale doufám, že si hledáš jiného gynekologa, i kdybys měla jezdit k němu 20 km (větší vzdálenost mezi sousedními městy zpravidla není). Nepíšeš, kolik je ti let, jestli máš přítele, chápavé rodiče ap. Máš možnost se zeptat nějaké jiné pacientky? (kamarádka, známá) Toto je prachobyčejné znásilnění a je téměř jisté, že nejsi jediná. Pokud by se svědků ozvalo více, je to o něčem jiném. určitou neznámou pro mě zůstává ta jeho zdravotní sestra - moc bych za to nedal, že alespoň tuší co a jak. Vždyť normálně si nemůže být jistý, jestli náhodou nečekaně nevstoupí do ordinace. Nebo to má pan doktor takhle zařízené úmyslně, že sestřička může vstoupit jenom na jeho přímé zavolání.Poraď se s někým, já nevím s kým konkrétně, ale doufám, že existuje alespoň někdo komu věříš.Pro Petru: na toto ti hajzli spoléhají, že Ty budeš mít pocit viny. Nenene, ty ses těžko mohla ovládat, tys mu nic nedovolila. V obou případech to já subjektivně hodnotím jako hyenismus obou lékařů, protože defacto zneužili bezbrannou osobu. Je mi jasné, že přímá cesta neexistuje, v našem právním systému je problémem vyřešit i daleko jasnější případy. Proto Vám alespoň říkám, že to není Vaše chyba, stydět se nemusíte, ale chápu že je to hodně těžké.
19. Březen 2004 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Barborko - urcite to neni tvoje vina. Pripadny orgasmus s tim nema vubec co delat. Rekla bych, ze zalobou ho do kriminalu nedostanes, ale rozhodne bys na neho upozornila - zvlaste na malem meste. A jak uz tady nekdo psal, je mozna i stiznost treba na lekarskou komoru, ale myslim ze pro zacatek by stacila stiznost nebo "udani" na nadrizeneho (treba primare, reditele nemocnic ci polikliniky), je-li soukromnik, tak na magistrat. Myslim, ze se nemusis ani podepisovat ...
19. Březen 2004 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Pokud Barborko nemas nikoho komu by jsi se dopredu sverila a kdo by jednoznacne stal za tebou, priklanim se k Alene - oznamit to anonymne. A vychazim ze zkusenosti, kdy mnohe divky ci zeny, ktere neco takoveho oznami jsou pak nekdy obvineny z toho, ze si to vymyslely a pak to maji hodne tezke. Mozna, kdyz to das anonymne zacne se "suskat" a nekdo dalsi se ozve. Je to tezke najit tu spravnou radu. Nekdy se i bojim v techto pripadech radit, abych se nesekla a neublizila. Ale neni to tak jednoduche jak se nekdy muze zdat nezkusenym, kdy radi - oznam to. Musis byt opatrna a anonym mi prijde jako dobry napad.
19. Březen 2004 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Presne takhle jsem to myslela. Zasadit seme pochybnosti. navic, provadel-li to ten "lekar" obratne, zkusene ..., tak si myslim, ze nejsi jeho prvni obet. Mozna bych dala na nastenku v jeho cekarne vyzvu nebo oznameni: Damy zneuzite tim "lekarem", necht se laskave ozvou na ... (treba P.O. BOX na poste, e-mailova adresa ...).
20. Březen 2004 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
je to nechutné.moje býv manželka též změnila lékaře,poté co chtěl aby se svlékla do půl těla když přišla s angínou.věřím že by se našla i taková ,která by si" nedovolila " neuposlechnout. v případě těch dívek je vidět ,jak jsme maloměšťácký.jsme pokrytci.jako národ nestojíme za nic.asi za to může ten režim min let,ale do nekonečna se nato odvolávat nemůžeme.jako bych slyšel její mámu ,jak se chytá za hlavu a děsí se "ostudy".za tyto případy si můžeme sami.až se změníme my všichni,ubyde pod. jevů a budou mít i náležitou dohru.v naší zemi jsou lékaři hýčkáni a dokázat jim pochybení je díky zkostnatělému a vlasteneckému systému velice těžké ale poptal bych se rozhodně na možnosti u více intitucí.držím palce!!určitě by si dal min.příště pořádnýho majzla,alespoň nmůžeš udělat něco pro druhý,aby nedopadli podobně.dusit to v sobě a prožívat trauma je ta nejhorší možnost jak se k tomu postavit
20. Březen 2004 - 0:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Roberte s lekari v nasi republice mas jiste naprostou pravdu. To co s nimi osobne zazivam je neskutecne a buhuzel jsem na to velmi zdravotne doplatila. Na rozdil od Tve zeny jsem na tom jiz tak, ze se nemuzu sebrat a odejit, protoze uz to nezvladu. Nejvetsi havarie je, kdyz oddeleni vedou zkostnateli pani profesorove atd., kteri sve povyseni si pouze odsedeli a svym chovani rikaji
20. Březen 2004 - 3:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Ignácius R. (anonym)
Sexuální příručka z roku 1894RADY A POKYNY PRO MLADOU NEVĚSTU, KTERAK SE CHOVATI A JAK ZACHÁZETI S INTIMNÍMI A OSOBNÍMI VZTAHY VE SVAZKU MANŽELSKÉM KU PROSPĚCHU NEZRUŠITELNOSTI TÉTO POŽEHNANÉ SVÁTOSTI A PRO SLÁVU BOŽÍAutor: Napsala Ruth Smythersová, milovaná žena reverenda L.D.Smytherse, pastora arkadické metodistické církve, při výročním regionálním shromáždění. Vydáno léta páně 1894Pro citlivou mladou ženu, které se dostalo řádné vychování,jest svatební den paradoxně dnem nejšťastnějším a nejhrůznějším zároveň. Kladným okamžikem jest svatba sama o sobě, kdy je nevěsta středem pozornosti a odehrává se krásný, Bohem požehnaný ceremoniál, který symbolizuje její triumf nad mužem, kterého si k sobě připoutala, aby vyplňoval všechny její tužby po zbytek života pozemského. Zápornou chvílí jest pak svatební noc, kdy se nevěsta musí vykoupiti takříkajíc tím, že bude poprvé čeliti hrůze sexuální zkušenosti. Za těchto okolností poslyšte, drahá čtenářko, šokující pravdu. Některé ženy očekávají zkoušku ohněm o svatební noci s radostí, takových pocitů se vyvarujte! Sobecký a tělesně založený manžel může lehce takového nevěstina smýšlení zneužíti. Nikdy by nemělo upadnouti v zapomenutí jedno zásadní pravidlo manželství: dávati se musí po málu, zřídkakdy, a hlavně s nechutí. Jinak by se mohlo přihoditi, že manželství stane se místem pro ukájení živočišných tužeb. Na druhou stranu, utlačování nevěsty nemusí vždy zacházet do krajnosti. Ačkoli je sex v tom nejlepším případě odporný a v nejhorším případě bezbožný, bolestivý a ponižující zážitek, musí se přetrpěti, a ženy tak činí od počátků věků. Odměnou budiž jim svátost monogamního domova a dětí jež touto cestou vznikají. Pro nevěstu je ve většině případů zbytečné brániti se ženichovým započínáním sexuálního aktu. Ideálním manželem byl by ten, kdo by ke své ženě přistoupil pouze na její vlastní žádost a pouze z důvodu zploditi potomstva. Takové jemnosti a nesobeckosti však od průměrného muže očekávati nelze. Většina mužů, pokud nežije v sebezapření, bude sex vymáhati téměř denně. Moudrá nevěsta statečně protrpí nejvýše dva sexuální zážitky týdně v prvních měsících manželství a postupem času by se měla všemi možnými způsoby snažiti, aby se četnost styků snižovala. V tomto ohledu se použíti dá předstíraná nemoc, ospalost či bolesti hlavy. S úspěchem se setkávají také večerní hádky, škorpení, popichování, sekýrování a hašteření zhruba hodinu předtím, kdy obvykle započíná svádění. Chytré ženy mají v zásobě novou a lepší metodu, jak odmítnouti a odraditi manžela s jeho milostnými návrhy. Dobrá manželka může čekat,že do konce prvního roku manželství se jí podaří snížit častost intimních sblížení na jedno týdně a do konce pátého roku svazku manželského na jedno měsíčně. Mnoha ženám se podařilo do desátého výročí sňatku poroditi děti všechny a docíliti úplného ukončení sexuálního vztahu se svým manželem. V tomto období se mohou spolehnouti, že láska k dětem a společenský nátlak jejich muže doma udrží. Tak jako si moudrá nevěsta vždy ví rady,jak udržet četnost pohlavních styků co nejníže, stejnou pozornost musí věnovati také tomu, aby to byla ona, kdo řídí druh a stupeň styku. Většina mužů jest od přírody spíše perverzní, a když žena vyjde i jen půl kroku vstříc,může to znamenat příval nejodpornějších výmyslů jeho. Třeba mimo jiné provozovati normální sex v nenormálních polohách, dotýkati se ženina těla ústy a své odporné vzrušené tělo nastavovati k ústům ženy. Když jest muž odmítán začnou se projevovati nechutné mužské zvyky, ke kterým jest v takové situaci každý manžel náchylný. Mluví o sexu, čte příběhy o sexu je často nahý, prohlíží si fotografie či kresby znázorňující nebo připomínající sex. Moudrá nevěsta nikdy nedovolí, aby její muž viděl její tělo neoblečené, a nikdy nedopustí, aby on ukazoval své vysvlečené tělo jí. Pokud se sexu nejde vyhnouti, jest nezbytno, aby se provozoval v naprosté tmě. Spousta žen považuje za rozumné a užitečné nosit silnou bavlněnou noční košili a manžela oblékat do řádného pyžama. Noční úbory si manželé obléknou každý v jiném pokoji a při pohlavním aktu si je nemusí svlékati, tudíž dojde k nejnutnějšímu a nejmenšímu odhalení těla. Ve chvíli, kdy má nevěsta oblečenou košili a zhasla už všechna světla, postaví se tiše k posteli a očekává svého ženicha. Ten když tápavě vstoupí do místnosti, neměla by žena vydávati žádného zvuku, neboť by tomu mohl porozuměti jako povzbuzení. Měla by ho nechat tápati ve tmě.Vždy jest naděje, že třeba zakopne a způsobí si malé zranění, kterého by mohla žena využíti jako výmluvy a odepříti mu pohlavní styk. Když ji najde, měla by manželka ležeti co nejtoporněji.Jakýkoli tělesný pohyb z její strany by si mohl optimistický manžel vyložiti jako vzrušení sexuální. Pokud se ji chystá políbiti na rty stačí, když trochu stočí hlavu, a jeho polibek skončí někde na tváři. Pokud se ji chystá políbiti ruku, měla by ji sevřít v pěst. Pokud jí nadzvedne noční košili a pokusí se ji políbiti kdekoli jinde, měla by si ji okamžitě stáhnouti, kam patří, a vyskočiti z postele se slovy, že ji příroda volá tam, kam musí i král. Tohle určitě potlačí jeho touhu líbati zakázaná území. Když se manžel snaží ženu svésti necudnými řečmi, vymyslí si nějakou nesexuální a triviální otázku, kterou mu z ničeho nic položí. Jakmile muž na ni odpoví, měla by udržovati konversaci na ono téma, i kdyby bylo sebenicotnější. Nakonec manžel pochopí, že když vyžaduje pohlavní styk, musí v tom pokračovati jen bez milostné přípravy. Moudrá žena si nenechá vyhrnout noční košili dále než k pasu a dovolí nejvýše, aby si muž rozepnul poklopec u pyžama, aby mohlo dojít ke spojení. Manželka je po celou dobu, co on funí a vzdychá, úplně tiše nebo si bručí něco o domácích pracích. A hlavně musí ležeti úplně nehybně a nikdy za žádných okolností nezamručí ani nezasténá, dokud styk neskončí. Hned jak muž dokončí pohlavní akt, začne ho moudrá žena sekýrovati stran drobných úloh, které si přeje, aby ráno vykonal. Spoustě mužů přináší největší sexuální uspokojení právě to poklidné konečné vyčerpání těsně po pohlavním aktu, a tak je pro ženu nutno zajistiti, aby v takové chvíli nenastal okamžik klidu, který by si manžel vychutnal. Jinak by mu to mohlo dodati odvahy, aby se znovu pokusil o pohlavní sblížení. Manželka může být ráda za jednu povzbudivou skutečnost. Celý život vychovávala jejího muže škola, církev, jeho rodina a společnost okolo něj k pocitu viny pro jeho pohlavní touhy. Přichází tedy ve svazek manželský kajícně a studem zahalen, už napůl přemožen a zdolán. Moudrá žena se chopí takové výhody a pozvolna sleduje svůj cíl: nejdříve omezování ve svůj prospěch a poté svého manžela úplně oprostí od sexuálního vyjadřování. Nikdy by nemělo upadnouti v zapomenutí jedno zásadní pravidlo manželství: dávati se musí po málu, zřídkakdy, a hlavně s nechutí.
20. Březen 2004 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
nějak nechápu souvislost s tématem, ačkoliv je to zajímavé čtení
20. Březen 2004 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
ANTI Ignácius R (anonym)
Ignaci, co ty jses za dobytek?!
20. Březen 2004 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ale co mám dělat? U nás jsou dva doktoři, sídlí vedle sebe na středisku,znají se.Jak se mám příště chovat, když se to stane?Zatím s tím u toho nového doktora problémy nemám,ale co když... Chodím si pro mercilon,zase se bude ptát...Pokaždé tam jsem byla celá nahá roztáhnutá na koze...Jak to mám zadržet,když mám klitoris tak citlivý.Zatnu zuby, ale jakmile mi tam sáhne...Jsem z toho trochu nešťasná, snad se to nebude opakovat, svýmu klukovi to radši neřeknu.Možná by se mi vysmál, možná by mi to vyčetl,spíš by šel za tím doktorem a jednu mu natáhl...Tak proto jsem mlčela...
25. Březen 2004 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
LuciaN (anonym)
Ahoj Petka. Ako to,ze si cela naha pri prehliadke? Ja mam vzdy aspon jednu polovicu tela oblecenu,podla toho ci ma vysetruju alebo kontroluju prsniky. A to mas vysetrenie pri kazdom predpise tabletiek?Ved to staci 1-2 krat za rok a inokedy nech ti daju len recept. A ak Ti bude nabuduce siahat na klitoris,tak sa treba ohradit,ze ti to je silne neprijemne a ze co vies,ostatne zeny takto nikto nevysetruje a preco to vlastne stale robi. Ja viem,ze lahko sa povie a tazko spravi,ale skus. A mozno by sa oplatilo navstivit aj miestenho psychologa,ten ti mozno viac poradi a mozno aj sam nejako zakroci.Ak ovsem nie je s panom doktorom zadobre.Toto treba riesit.Prajem vela sily a odvahy.Drz sa.
25. Březen 2004 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Petro, jenom stručně - píšeš, že Ti je více jak 18 let, proto nevidím důvod si najít doktora ve vedlejším městě (již jsem to psal Barboře).No a kdyby Tvůj kluk tomu doktorovi jednu natáhl a rozhodil mu sandál, tak jedině dobře. Mačeta není dobrý nápad, takové násilí se mi protiví, ale rozbít držku takovému doktorovi je správný počin.
25. Březen 2004 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Take jsem nebyla na gynekologicke prohlidce nikdy cela naha. Vzdy jsem mela dlouhou sukni, kterou jsem si vyhrnula. Nejak se mi moc nelibi praktiky lekaru u Vas. Lekar by mel brat ohled na stud pacienta, je to i v Kodexu. Lekari si ovsem casto prizpusobuji pravidla ku svemu prospechu. Nekde v jine diskuzi psala pani,jak ji neurolog vyslekl do naha amusela delat ruzne ukony, proste takovy, aby ji tam bylo poradne videt. Ohradila se, ale lekar na ni pry tomu lepe rozumi. Je to ke vzteku.
25. Březen 2004 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
i zde platí :každý si dovolí tolik,kolik dovolíš ty jemu možná se budeš divit,co dokáže jedno rázné ohrazení se odvahu,tohle přece nebudeš snášet!!!
25. Březen 2004 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
Roberte v beznem zivote to jiste plati , ale u lekare je to trochu o necem jinem. Zvlaste pokud je pacient na tom zdravotne spatne. Kdyz je nekomu moc spatne, tak ma tendenci se "sverit se do rukou". Mnohe prozitky pacientovi dochazi az vyjde z ordinace. Protoze, pokud zena lezi naha roztazena na koze, tak je urcitym zpusobem bezbrana a pokud si lekar zacne neco takoveho dovolovat, muze byt i paralyzovana strachem. Take kdyz je nekomu hodne zdravotne spatne, ma tendenci "sverit se do rukou lekare". A az po trpkych zkusenostech zjisti, ze i kdyz je mu na umreni, tak musi byt ve strehu.Lekari nejsou na raznou obranu zvykli a tak pacienta oznaci za problemoveho. Vzdy kdyz jsem to udelala musela jsem zmenit lekare a ted se bojim uz i odvozu sanitkou do me spadove nemocnice. Protoze jak se pak msti, chovaji jeste arogantneji, schvalne neco zanedbavaji. V Kodexu je zakazany paternalitni pristup k pacientovi, snizovani se k hrubemu jednani... ale realita je uplne jina. Neni pak zpetne obrana, kdyz nejsou svedci, protoze pri stiznosti je to pak tvrzeni proti tvrzeni a pacient z toho vetsinou vyjde jako psychicky nemocny jedinec. Jsou to priserni jesitove a musela jsem si, pokud lekare potrebuji a nemuzu ho nahradit, zacit davat pozor na kazde slovo. Ale stve mne to a hodne.Jedina obrana je mit sebou nekoho v ordinaci. Ale ten nekdo musi byt znaly a razny clovek a jeste lepe vlivny, aby mel ten doktor strach. Oni se neboji niceho. Lekari drzi pri sobe, stiznosti pacientu ČLK neresi. Je to tady opravdu velmi spatne. Pokud to jde urcite zmenit lekare. Ale pozor, lekari si mezi sebou suskaji. Takze, kdyz nekde servete doktora ci personal, nesverovat se ke komu jste chodili predtim a uz vubec ne o spatne peci u noveho lekare. I kdyz treba mezi gynekology a zubari je jiz rivalita, nikdy nikdo nevi kdo je s kym kamarad.
25. Březen 2004 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Máša (anonym)
Když to čtu, zvedá se mi žaludek. Napadá mě nefér řešení, ale na nějaké fér řešení bych rozhodně v tak těžko prokazatelném a trýznícím zážitku nespoléhala. Na malém městě lehce nenápadně zjistíš doktorovu adresu. Já bych poslala jeho manželce anonym. Pěkně bych jí napsala, co má doma za zvrhlíka a vyhrozila bych zveřejněním a žalobou, pokud se něco obdobného bude opakovat. Klidně bych volila i ostřejší výhružku. Mohlo by to zamezit dalšímu řádění toho úchyla. Já myslím, že na parchanta se musí jít drsně.
25. Březen 2004 - 23:24

Stránky

Přidat komentář