146 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Co znamená mít se rád

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Chtěl bych vědět, co přesně znamená "mít se rád". Někdo mi jednou říkal "ty se nemáš rád", ale co to přesně znamená a jak bycch to mohl změnit, co pro to mám udělat? Děkuji za odpovědi Honza.
16. Leden 2007 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Vážit si sám sebe určitým způsobem, dopřávat si plnými doušky radosti, které přináší život, vnímat ...
16. Leden 2007 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
jen pro doplňení-jsme tu jen na skok,každý jsme originál svých reakcí-ať jsou jakéko-li.Neexistuje mustr,pro "mít se rád"
16. Leden 2007 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
xxcd -táhni pryč ty odporná zrůdo!
16. Leden 2007 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Ale já tady nejsem, tak jak můžu táhnout !!?? :-)
16. Leden 2007 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Real Richard (anonym)
.....on tady opravdu neni,tak jak muze tahnout?!
16. Leden 2007 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Vážit si sama sebe jako osobnosti, mít úctu k sobě, mít rád své tělo, naslouchat mu, co říká, jak k nám promlouvá... vypudit z hlavy své nedokonalosti, které nás údajně snižují před očima druhých. Umět se na sebe sama podívat očima jakoby zvenčí... před ostatními se neponižovat, ale také nepovyšovat, být sám sebou... asi je toho hodně a asi je to to nejtěžší pro člověka se naučit. Jen narcisté a egoisté v tom nevidí problém a proto je těžké určit i zdravou hranici svého "milování sebe sama".
16. Leden 2007 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Souhlasím naprosto Olgo !!! ...
16. Leden 2007 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Olgo, moc děkuji, tak jak to tu píšeš, je úplně jasné a srozumitelné. To co mi tu píše xxcd, je sice typické jeho stylu a myšlení či psaní, ale nedá se na všechno a všechny používat jedno klišé, to opravdu nejde. Zdá se mi, že se už jen opakuje a poznám to, že to je od něj i kdyby tam neměl nick. Tak xxcd díky, ale to by mě nestačilo, to bych sem nemusel psát, to taky vím. Budu asi muset na sobě zapracovat a zjistit, kde dělám chyby a pak je budu pomalu řešit. Mějte se moc hezky a díky :o). Honza
16. Leden 2007 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Teď Ti Honzo nerozumím ... Já klišé nepoužívám a že poznáš mé příspěvky je snad i díky tomu, že mám sám jasno v mém myšlení ... S tím klišé tedy chápu, ale smysl Tvého příspěvku mi unikl ... P.S.: Nevšiml jsem si, že bych Ti tady něco psal !!! Jinak málo kdy mluvím přímo k někomu, spíš obecně ...
16. Leden 2007 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Jinak se omlouvám, jestli je neslušné projevit souhlas s něčím hezky podaným názorem. Příště to raději opíšu, jen změním nickname :-)
16. Leden 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro xxcd, možná se mýlím, ale ve 14:02:33 je Tvůj nick, i ten styl se mi zdá být stejný tak jak to je na jiných diskusích. Píšeš: nevšiml jsem si, že bych Ti tady něco psal !!! Tak potom nechápu???? (Jinak málo kdy mluvím přímo k někomu, spíš obecně ...) ale pokud i sem napíšeš obecně, tak se to týká mého příspěvku .. nebo se pletu? To klišé jsem myslel na stejný způsob, který používáš na všech diskusích, jako přes kopírák .. je to pořád dokola .. "Vážit si sám sebe určitým způsobem, dopřávat si plnými doušky radosti, které přináší život, vnímat ..." je to fakt obecné, ale to není způsob někomu něco vysvětlit .. Nemyslíš? Co když život nepřináší plné doušky radosti(ne vždy mou vinou), jak to potom zrealizovat? Jen mě mrzí, že takový názor nepřišel hned od Tebe, že jen s něčím souhlasíš .. to byl opravdu dobrý názor .. (Olga)
16. Leden 2007 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Už rozumím, podepsal ses na konci ... Přehlédl jsem to, omlouvám se za zmatky ... Víš proč možná je vše z mé strany dokola (na této diskusi) !? Protože stále se objevují jedinci, kterým není na škodu to říci. Ty ses ptal na mít se rád, já odpověděl. Možná stručně, ale myšlenky pod tím jsou hlubší. Nezlob se, ale je to těžké ... Na jednom konci, když půjdu do hloubky, mnoho lidí nebude rozumět ... Na druhém konci lidé zase jiní ... Ono mít se rád si jde vyložit mnoha způsoby. Nevím, ale chceš přesně vědět, co znamená mít se rád, jenže ono přesně to nejde ... Jak je každý člověk jiný, tak jsou i způsoby toho mít se rád. Jinak to, že jsem uznal hezký názor Olgy ... Vážně Tě to tak dostalo !? Jinak i souhlas s názorem je určitý projev mého myšlení ...
17. Leden 2007 - 0:00
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
P.S.: V jaké situaci Ti Honzo ten někdo řekl, že se nemáš rád !? :)
17. Leden 2007 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj xxcd, ono ani nejde o to, že by mě vzalo, že jsi uznal hezký názor .. omlouvám se ale prvně, když jsem ti to psal, tak se přiznám, že jsem přehlédnul, že jsi to psal Olze Ty a tak jsem reagoval .. pro Tebe asi divně ..sorry .. šlo mi spíš o ten Tvůj první příspěvek, ale to už jsi vysvětlil. Víš mám rád, když mi někdo něco říká, tak aby to mělo tělo i duši .. aby to bylo lehce srozumitelné .. kdyby jsi byl třeba duchem momentálně jinde, tak přesto dobře porozumněl odpovědi. Promiň, ale Ty to píšeš tak spíš stroze .. kuse a neosobně a někdy trochu nejasně .. Co je jasné třeba Tobě, nemusí být jasné všem .. rozumíš mi.... To je někdy chyba lidí právě s vysokým IQ, považují všechny za stejně uvažující lidi a pak dochází k nedorozumění .. dám příklad: takový odborník píše třeba návod na používání a ovládání nového elektronického výrobku, který má být pro všechny spotřebitele .. tedy i pro věkově starší osoby .. dědečky, babičky a pod. Můžu Ti říct, že ty návody jsou někdy na zabití, já jsem v těhle věcech dosti zběhlej, ale co se dozvíš z jejich návodů .. to by jeden umřel. Ten návod je psanej opravdu tak, že musíš předem znát co a jak funguje a jak se to jmenuje .. starší lidé jsou z takových návodů úplně mimo .. vůbec se jim nedivím, mám s tím bohaté zkušenosti. Častěji za mnou přijdou lidé, že mají třeba novou televizi, či ten set top box a že to za boha nemůžou podle toho uvést do provozu. Vůbec se jim nedivím, ty návody kolikrát píšou s názvy buď anglickými, smíchanými s češtinou, ale když nějaké tlačítko nazvou nějakým názvem, který vůbec neodpovídá označení tlačítka na ovladači, tak pak je člověk dezorientovanej. Těch nedostatků je tam moc a nebudu to tu rozepisovat. Já když někomu píšu návod, třeba na nastavení PC, tak mu to napíšu tak, že když se drží mého návodu doslova, tak to bez jediného problému nastaví a jde to .. ten návod .. dalo by se říci, že je pro blbé .. ale nastaví si to každý i ten co tomu vůbec nerozumí a o tom to je .. Holt nejsme všichni tak vzdělaní, aby jsem chápali to, co je jen v náznacích či utržcích. Chápeš mě co myslím? V jaké situaci mi to někdo řekl, že se nemám rád? Tak to byl, když jsem měl kdysi nějaké problémy, psycholog .. nevysvětlil mi co to ale znamená, mít se rád, jen to konstatoval a asi měl pravdu, ale bohužel jsem nevěděl co vlastně dělám špatně .. nedokázal jsem to sám poznat. Po dlouhé době jsem se s někým bavil a narazili jsme právě na toto téma, tak jsem chtěl vědět co a jak to vlastně je .. už tedy .. snad vím :o)
17. Leden 2007 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Díky kluci za reakce, se zájmem jsem si přečetla pokračování téhle diskuze... Honzíku, myslím, že bys u sebe neměl hledat ty chyby, ale to, co je v tobě krásné a to se bude hledat určitě dobře (podle tvých názorů). Včera jsem měla velice smutný rozhovor s jedním mladým klukem, je to úspěšný vysokoškolák, pohledný hnědooký kluk, chytrý, citlivý, krásně se s ním kecá... hrozně se trápí tím, že nemá komu dát svou lásku, nemá dívku... říká mi: kdo by mě chtěl? Nevěřila jsme svým očím, když jsem tu větu četla. Tak to je přesně ten moment, kdy se on nemá rád, protože si myslí, že to že nemá dívku je jen a jen jeho vina, že ho prostě nikdo nechce. Řekněte mi někdo, prosím, co je to za dobu, kdy spolu mladí neumí komunikovat ( v době překotného rozvoje informačních technologií!!!), proč spolu neumíte hovořit a navazovat vztahy, proč je každý individualista sedící za svým monitorem a píšící do světa o svých citech a problémech? Je mi z toho moc smutno, já nepatřím do kategorie dvacetiletých, ale ráda si s nimi povídám, chápu jejich názory, kdykoliv je vyslechnu, ale poradit, poradit neumím... v tomhle ne...
17. Leden 2007 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Úplně Tě chápu Honzo ... Je to to samé, jako když nám profesor něco vysvětluje na své úrovni. Je zběhlý a zapomíná na to, že on se to také kdysi učil. Prostě podává jisté fakta bez logiských a kolikrát přirozených postupů, jak danou problematiku řešit. Neřekne to třeba komplikovaně, neříká už to také dětem, ale chybí tam špetka vcítění se do toho, že pro mě je to třeba nové ... To samé s návody, ale ty dle mě ještě kolikrát podléhají přísným kritériím a standardům, tak proto ta formálnost ... Vážím si Tvých názorů na mě i Olgy ... Rád se setkávám s lidmi jako Vy. A to nejen tady.
17. Leden 2007 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
hmmm, problém je v tom, že normálně komunikujících lidí je zde poměrně málo... tak mě napadá, že by mě docela zajímalo, kdyby se dalo nějaké složité nebo méně uchopitelné motto do diskuze, jestli by se se přihlásili jen přemýšliví lidé, kteří by to hodlali rozebírat, nebo opětně pár zabijáků diskuzí? Vymyslel bys něco xxcd? ;-)))
17. Leden 2007 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Co třeba zamilovanost a kroky vedoucí k tomu, aby se vztah nestal stereotypním !? :) Já říkám, že aby kamna nezchládla, musí se přikládat => aby se vztah nestal stereotypní, city nechládly, věci nenabývaly všednosti (ne jen ve vztahu) je třeba také vynaložit jistou energii (vzájemnou a každý zvlášť) :-) Tak co ? Rozebereme to někde !? :) P.S.Top Secret: Já patřím do které skupiny komunikujících !? :)
17. Leden 2007 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Ahoj tak já se ráda nemám, to vím určitě.100x jsem to chtěla změnit. Nejhorší je že mám na sebe příšerné požadavky, přeji si být dokonalá a když nejsem tak stresuju a žiju ve stresu. Nedávno jsem prožila škaredé období opustil mě přítel, který byl můj snoubenec, bylo to dost hnusné a asi moje sebevědomí a schopnost mít se ráda úplně vymizely. Teď mám nového přítele vše je krásné jen mé vnitřní pocity že nejsem pro něho dokonalá a mé deprese z toho jsou ubíjející. Nevím co s tím, spousta lidí mi říká že jsem hezká a hubená a nevím co, ale nevědí kolik energie k tomu všemu potřebuju.
17. Leden 2007 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
to xxcd: to je velice těžké téma, ale rozebereme chceš-li. Založ a já se ráda přidám :-)))
17. Leden 2007 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
uska (anonym)
nekritizovat se, chválit se a povzbuzovat
17. Leden 2007 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
No tak nějak jsem to myslel xxcd, to je právě to, že lidé, kteří té své profesi rozumí, tak už nějak neumějí a to jsi dobře naspal, se vcítit do toho druhého, jak tomu právě zrovna nerozumí a nechápe co mu ten profesor/někdo jiný vykládá .... myslím si, že by se měl aspoň třeba zeptat, zda tomu všichni porozumněli. Víš, vždycky jsem měl rád strejdu ... už je po smrti, ale on byl docela fajn chlap a dosti moudrej ... byl inženýr v leteckém ústavu, ale naučil se a rozumněl spoustě věcí ....tak jsme občas povídali. Říkal mi, že když něco vymysleli a chtěli, aby tomu každý porozumněl, tak to dali přečíst do vrátnice (doufám, že tím nikoho neurazím)a pokud tomu rozumněl i vrátný, tak to teprve dali do provozu. To je právě to, že pokud něco dávám mezi prostý lid a to myslím ty elektronické výrobky jsou pro každého, tak by to mělo být srozumitelné pro všechny .... chytrý si to jen tak letmo přečte, ale někdy i on se musí docela zamyslet, jak to autor myslel. No a asi je to, to samé u těch profesorů, ale ty by měli počítat s tím, že tam jsou studenti a že se to teprve učí .... tak nevím, kde je potom chyba. No a právě mám někdy dojem, že když píšeš do příspěvků, tak, že to taky někdy trochu je tak složitě naspané a někdy zase trochu sice myšlenkově dobře srovnané, ale asi jen právě díky tomu, že s tím ještě nemáš ty špatné zkušenosti, tak i nereálné .... byť to zní fakt dobře .... ale potom ve skutečnosti je to jiné. Beru to, že máš dobré předsevzetí .... být čestný a spravedlivý rozvíjet a utužovat vztah .... to je chválihodné a přál bych Ti, aby to tak bylo jak si přeješ .... jen doba nám ukáže, jak to bude dál a nezáleží vždy jen na Tobě .... jsou tu i jiné faktory, které nás a to vše okolo ovlivňují. Chápu, že na to všechno koukáš jinýma očima než já .... já už dostal od života dost faceka asi největší bylo to, když od mě odešla žena .... vzal jsem si jí s dvouma dětma .... prostě se během týdne, kdy jsem s ní nemohl být na dovolené u jejícch rodičů zamilovala do chlapa, kterého znala z dřívějška .... tím se všechno zhroutilo .... ona začala pálit za sebou mosty a ta její zamilovanost jí tak táhla za tím druhým .... nedalo se s tím nic dělat. Byli jsme spolu deset let a snažil jsem se o to, abychom se měli dobře a nic nám nechybělo ....:) Jen pro zajímavost, taky se s ním po devíti letech rozešla ....Ale to pro mě byla dost velká životní rána, když jsem najednou během týdne ztratil vše. Ty nemůžeš znát a vědět co a jaké to je .... měl jsem ji rád a dlouho mi trvalo, než jsem se z toho dostal a do dneška je tam pořád nějaká jizva, či co a to mě změnilo a už nevěřím ženám a na nějakou velkou lásku .... proto se mi nediv, když se mi zdá to co si myslíš a píšeš, že to tak v životě je a bude .... taky bych si nikdy nepomyslel, že to takhle dopadne .... a vidíš nebyla to jen moje chyba .... život je jak říkám jedna velká Improvizace a tak stále musíme v tom životě se přizpůsobovat. Víš těch starostí a nepříjemností jsem v životě musel překousnout moc, v mládí jsem vyrůstal v manželství s alkoholikem a doma to bylo docela katastrofální, nepřál bych to nikomu zažívat .... dítěti se to vryje dost hluboko do paměti a pak to znepříjemňuje celý další život. Věřím, že Ty jsi měl asi lepší a příjemnější dětství a celkem blahobyt .... já to nepoznal a co jsem si potom sám nezařídil, nevyrobil vlastníma rukama a nevyděl si na to , tak jsem neměl, musel jsem se vždy spoléhat jen na sebe :) No a právě toto všechno mi asi způsobilo to, že se tu ptám, na to jak je to s tím mít se rád. Někde jsem udělal a stále ještě dělám chybu, ale mám snahu to změnit, jde to ztuha, ale něco se pomalu lepší. Tak se měj Honza :)
17. Leden 2007 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj blue, četl jsem tvé příspěvky na jiné diskusi a docela to chápu, nikdy to není lehké, když nás někdo opustí. Má dojem, že na to najití sebe sama by fakt chtělo, aby byli dva, pak by se to asi lépe snáželo a dělalo. Tak pokud máš už nového přítele, tak by to mohlo být skvělé .... budu držet palečky a hlavně, aby jsi si dokázala, že jsi stále dobrá a sama sobě příjemná .... přijmula se. Zatím ahoj Honza.
17. Leden 2007 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
Pro Honza MOc hezky napsaný...,až nyní jsem pochopila na co jsi se ptal,"co znamená mít se rád"-je to jen o komunikaci,pokud položíš správně otázku,správněji bude pochopena a zodpovězena.neexistuje tvor na téhle planetě,který by rozuměl úplně všemu....,není ostuda se 6x zeptat čemu nerozumíme,aby jsme to dobře pochopili,ba naopak!! Viz učitelé-žák,není chyba vždy jen na jedné straně,neměl by se i žák snažit,aby učiteli rozuměl?!Nechci obhajovat zde přítomné,kteří se snaží tě pochopit,nezdá se ti,že je to především na Tobě,aby lépe reagovali..?! Promi?,neber to jako kritiku vůči Tvé osobě-ba naopak.Nemá smysl se stále otáčet dozadu,to je cesta zpátky,né vpřed.Stále jsi v začarovaném kruhu,samozřemě ten kruh má dveře a ty v ruce od nich klíč.Chce si to více věřit,podívej jaké překážky jsi již překonal-já bych neustála ani jedinou....,jsi velice silný-měl by jsi na sebe být hrdý-taky to chtělo odvahu se tady vyjádřit o svých pocitech a trápení...smekám!! Alena
17. Leden 2007 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To Honza: tvůj příběh je plný smutku, ale na druhou stranu, je mnoho lidí, kteří jsou na tom daleko hůř. Jsi chytrý chlap, který to má v hlavě srovnané, jen bys potřeboval trochu víc sebejistoty a sebelásky. A taky nestrkej všechny ženy do jednoho pytle, nejsou to všechno jen potvory. Taky mám strejdu a ten má zase koníčka - létá na motorových větroních. A vždycky mi říkal, že muž bez koníčka to je poloviční muž... máš taky nějakého koníčka? A máš kamarády? Myslím, že tyhle věci jsou pro každého muže důležité, uchovávají mu tak trochu tu vlastní svobodu. Třeba bys mezi přáteli a při své oblíbené činnosti získal sebeúctu a pocit uspokojení sám nad sebou...
17. Leden 2007 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza, (anonym)
Pro Kamelii, tak v něčem máš pravdu, ale v něčem si to nemyslím. Třeba, že by měli žáci se více snažit učiteliporozumět, pokud učitel jede jako stroj a nesleduje zda ho žáci dobře poslouchali a porozumněli, tak asi jeho výklad bude na pendrek ... Ono také jak žáci prospívají je vizitkou učitele .... mělo by být v jeho zájmu, aby jeho žáci všechno pochopili a měli dobré výsledky ... ano i žáci by se měli snažit, ale někdy stačí jen trochu neporozumnění látky a pak je to všechno někde jinde. A pak já jsem to původně psal o tom jak jsou lidem podávány třeba ty uživatelské manuály na elektroniku .... tak by asi také bylo lepší, kdyby uživatel se snažil porozumnět tomu manuálu ??? Fakt je to někdy psané ... přeložené pro mimozemšťany. Tuhle jsem měl docela problém nastavit pitomou novou televizi ... když jsem se vykašlal na manuál, který mimochodem popisoval spoustu bezpečnostních věcí, které spíše vyděsí uživatele ...ale to co bych tam potřeboval tam nebylo, tak jsem zapojil mozek a využil zkušeností z minulých nastavování jiných televizí a pak jsem to nastavil mnohem jednodušeji, něž bylo (nebylo) v manuálu. U předešlé televize jsem zase musel použít anglickou verzi, anglicky moc neumím, ale s pomocí tohoto manuálu jsem to dal do hromady. Nemyslím, že jsem tu první otázku dal nějak špatně... nesrozumitelně, kdo chtěl tak to pochopil hned, mě taky nikdo nic nevysvětloval, prostě mi řekli, že se mám mít rád ...ale nevěděl jsem jak to myslí a co to je mít se rád .... proto ten dotaz. Jen jsem tu naspal trochu více o sobě, ale nemělo to vysvětlovat ten můj dotaz, jen jsem se trochu rozepsal, ale asi je to dobře. To, že se točím stále v kruhu je možná pravda ... ale jak mám najít a otevřít dveře, když je ještě nevidím ? Tak jo, asi je to fakt o tom i více si věřit, ale problém je, že to je jen v něčem a to jsou právě vztahy se ženami ... ne, že by byl problém se s nimi seznámit/sejít, poklábosit a dobře pobavit a opět se sejít, v tom není problém ... problém je spíš v tom, že se bojím jít do hlubších vztahů ... nedej bože, kdyby mě najednou moc chtěla, to bych honem dal zpátečku ... to by na mě musela moc pomalu ... mám prostě strach z hlubších vztahů ... velký závazek na který se nějak po všech těch zkušenostech už necítím. Asi bych musel stoprocentně vědět, že je to ta pravá a že mi bude ve všem vyhovovat ale ... jsou vůbec takové? Prostě se bojím jít znovu do nějaké nejistoty a jistotu asi nemáme nikdy ... a riskovat ... to už se bojím ... zklamání bylo velké. Vím, že bych to měl nějak vymazat z paměti, ale to neumím ... asi bych potřeboval být postřelen amorovým šípem, pak by to šlo asi samo ... nevím ? Jo v podstatě jsem silnej, je fakt, že když si zpátky promítnu co všechno jsem musel ustát a bylo toho fakt moc, tak jsem vlastně dobrej a asi bych k tomu potřeboval najít tu správnou partnerku a řešit vše ve dvou. Mám několik kamarádek ....přítelkyň, ale co z toho časem bude opravdu nevím ... neřeším to a nechávám tomu volný průběh, nuž uvidíme. Rozhodně jsem nezahořkl a nehodil flintu do žita, život jde dál a je docela pěkný a věřím, že se jednou najde příjemná a milá přítelkyně a bude to OK.
17. Leden 2007 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Máš pravdu Honzo, ale problém je, že těžko se kolikrát vystihují pocity ... A to bude, myslím, i ten problém třeba v naší komunikaci, byť si myslím, že na úrovni. Ty čteš mé řádky, já Tvé, ale ani jeden z nás nevidí právě do pocitů, zážitků a citů (postojů, priorit atd.) toho druhého !!! Proto možná lidé méně citliví, vnímaví - nemyslím ve zlém - mají mezi sebou o něco snadnější komunikaci, větší pravděpodobnost, že se shodnou. My se třeba neshodneme, ale věřím, - vím - že pro mě Tvé názory mají váhu, nutí mě zamýšlet se třeba nad tím, s jakým pocitem jsi to psal, co tím sledoval ... atp. Prostě analýza ... Myslíš si, že mám ideály ... Mnoho lidí je mělo a každý asi nějaký má a je to dobře, alespoň jako měřítko. Co se Ti stalo mě mrzí. Nemysli si, že jsem to měl v životě také jednoduché. Jsem osobně rád, že neměl ... Tím neříám, že můj život pro mě není krásný ... Byl a je i někdy hořký a také bude, ale myslím, že proto, aby potom mohl být sladký a krásný. Neznáš mě, moji přítelkyni, já Tebe ... Ale ... Ne, nebudu to komentovat :-) Tak tak nějak no ... Není jednoduché diskutovat písmeny a vždy čekat až na kompletní reakci bez možnosti si skákat do řeči, průběžně doplňovat atd. Ještě P.S.: Vím, že nezáleží jen na tom, co si přeji, ale věř, že pro to, co si přeji a na tom, na čem mi záleží (myslím hlubší hodnoty, než věcného charakteru) udělám maximum do poslední kapky.
17. Leden 2007 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza, (anonym)
Pro Olinu. No to je právě ono, že bych potřeboval víc sebejistoty a sebelásky, ale jak to mám udělat ... nevím jak ta sebeláska konkrétně zrovna u mě má vypadat ... mám si dopřát nějaký pamlsek co mám rád, nebo si místo práce jít lehnout a odpočívat, koupit si nějakou maličkost pro potěšení, jen tak ? Nevím ? A ta sebejistota, to je asi oříšek, v něčem ji mám a v něčem ne a nevím jak toho docílit, abych ji měl. Jak už jsem psal výše v předchozím příspěvku, tak v seznamování nemám problémy, nebo v komunikaci s lidmi ... také ne, nestydím se tak, že tady je to dobré .... ale jak jsem už zjistil, tak je velký problém v citové oblasti ... Po všech těch špatných životních událostech, od narození až do těď, jsem se nějak blbě naučil potlačovat slzy a smích, tedy ne, že bych to neuměl úplně, ale třeba mi není moc do smíchu ... jen někdy, když je něco docela veselého ve filmu a někdy v životních situacích, ale taková ta obyčejná radost třeba z nové koupené věci, kterou jsem moc chtěl, se neumím radovat, tak jak by bylo potřeba, mám vnitřní radost, ale ne takovou, abych si třeba povyskočil i když to tak cítím, ale neudělám to, nejde mi to ... neumím to. A se slzami je to taky špatné, ale někdy mě dojímají třeba romantické události v televizi a pak se nějaká ta slzička uroní, ale to by u toho nikdo nesměl bý ... vždy mi říkali "chlapi přece nepláčou" Tak mám brečet, či nemám, jak to tedy je? Jo, vím, že i chlapi pláčou, ale vnitřně jsem si to nějak zakázal a i ta radost je potlačená. Má dojem, že se to stalo právě nějak po tom rozchodu se ženou a něco se ve mě bloklo a teď bych potřeboval pomoct to nějak najít a uvolnit .... pracuji na tom, ale je to běh na dlouhou trať. Ne, neházím ženy do jednoho pytle, vím, že nějaká se jednou najde, ale zatím to tak nebylo, ale věřím, že bude a pak to zase bude prima. Ale moc děkuji za odpovědi a názory všem a Tobě zvlášť ....slibuji, že na sobě budu dále pracovat a věřím že to půjde, já mám fakt v sobě strašnou sílu a energii a jen to potřebuji vše dát do správného směru a rozjet to a vše zase půjde jak má. Ahoj všem Honza. :o)))))
17. Leden 2007 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza, (anonym)
Jo xxcd, většinou máš pravdu a souhlasím s Tebou ... asi by fakt bylo lepší, když by si lidé mohli podebatovat živě ...třeba si skákat do řeči. Asi máme každý svou pravdu a vidíme jen ty své zážitky a představy a tak si někdy nerozumíme ...tedy jen asi trochu ... v podstatě si rozumíme, jen mi někdy zkus uvěřit a pokud nebudu mít pravdu, o to Tě to může potom těšit, že to tak nedopadlo, jak jsem já myslel .... opak by byl pro Tebe asi bolestnější ... ale brát ti iluze a představy nechci ... jen mám dojem, že to své cítění musím někomu sdělit. Pokud by Tě to mělo nějak trápit, tak promiň ... jen jsem Ti to musel sdělit. Je to dobře že jdeš do toho s takovým zápalem a přeji ti aby jsi měl vždy úspěch a budu radši, když se já budu mýlit a Tobě bude jen dobře. Je fakt, že mě některé tvé příspěvky nesedí, ale to je můj problém. Tak, že se měj dobře ahoj Honza. P.S. Co zkouška, jak dopadla?
18. Leden 2007 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie-pro Hoo (anonym)
Vysvětlení: ....viz učitel-žák..,pokud kantor vysvětlijíc látku jede jako stroj,žák by se měl přihlásit o slovo a říci učiteli co nepochopil-to je komunikace. Pokud žák nekomunikuje,učil je v domění,že vyučuje správně a žáci chápou.Psala jsem to spíše jako příklad.. Nádherně je to i napsano xxcd..,viz poslední odstavec.."Ještě P.S.:.......!!!! V jednou souvětí je skoro vše. Věř,že i já mám za sebou nejméně 5 vysokých škol života... Jsi daleko silnější než si myslíš...,vím to..!!!?as rány vyléčí a sTvojí pomocí i uryhlý Alena
18. Leden 2007 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie-pro Hon (anonym)
Vlastnně jsem se chtěla zeptat,jaký jsi měl dneska den..? Alena
18. Leden 2007 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Především pro Honzu: Problém bude Honzo nejspíš někde mezi námi, ne v Tobě, ne ve mě !!! Že vyjadřuješ své cítění mi vůbec nevadí, ani nemůže ... Jen ale je stále otázka, jak to pochopím. Nikdy asi nepochopí příspěvek lépe druhá osoba (čtenář), než pisatel, protože právě tomu, co čte příspěvek chybí ta znalost autorova nitra, podmětů, které jsou kořeny jeho vyjádření. Tudíž Tvůj příspěvek, vyjádření pocitů je spjato s Tvou osobou, kterou nikdy nebude nikdo znát lépe, než Ty. Snad si rozumíme :) Mé iluze a představy mi nevezmeš, ono to ani tak doslova iluze a jen představy nejsou - mnoho z toho jsou již splněná, docílená fakta, tedy realizované cíle ... Vše je o člověku, přístupu, vzájemných vztazích, pochopení, komunikaci atd. ... :) Je třeba snaha, úsilí atd. atd. ... :) Melu dokola, já vím, jen moc nemám rád, když mi někdo říká, že to jsou jen představy a iluze - Toto teď nesměřuji na Tebe, ale vyjadřuji všeobecně. Vše, co se týká věcí (představ, iluzí) které jsou v moci člověka je dle mě realizovatelné a Ti, co řeknou, že ne a nepokusí se o to, těch je mnohem víc, než těch druhých ... Z toho ale například vyjímám nemoci, neštěstí, které můžou krutě zasáhnout člověka a jeho blízké více, či méně. Tudíž ber i mou jistotu např. mého vtahu s blízkým člověkem za celkem objektivní a reálnou, pokud budeme mluvit o faktorech, které záleží na lidech a ne na "osudu" !? :) Dodatek: Každý strůjce svého štěstí (pomineme-li zase ten osud).
18. Leden 2007 - 0:41
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
P.S.: Zkoušká dobré, děkuji !!! :)
18. Leden 2007 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza, (anonym)
Pro Kamélii, tak řekl bych že dorý den, byl jsem večer na skupinové terapii, taky to bylo dobré,i když ne všechno ...ale obecě fajn. A Ty? No jo tak ty máš 5 vysokýchškol,to jsi teda sakra moudrá....já mám jen učňvku elektromechanik,ale postupnš jsem se načil spopustu dalších věcí a pro život super, prostě si dokážu udělat první či poslední sám.Občas nmě někdo umluví na omýtku na garaži, tak na to vlítmu s elánem a za den to bylo
18. Leden 2007 - 0:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
P.S.::)) Pro Honzu P.S.: A ty,jaký jsi měl den?
18. Leden 2007 - 0:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To Honza: No s tím pláčem je to asi tak. Viděla jsem v životě plakat muže třikrát: mého milovaného tchána, který už bohužel zemřel, plakal pravidelně v neděli odpoledne, kdy se natáhl po obědě na kanape a přečetl si srdceryvný romantický příběh o chudé dívce, jak nakonec ke štěstí přišla. Taky mě dojímají. On se za to nestyděl, po přečtení setřel slzy a povídá mi: dám si retko, a pudu tedy zabít toho králíka. Bral život hodně takový jaký je, on to byl hrozně optimistický člověk, velmi veselý a moc si starosti nepřipouštěl. Podruhé jsem viděla brečet chlapa, když tenhle báječný člověk umřel a plakal pro něj můj muž, jeho syn. Potřetí mi plakal v náručí muž proto, protože věděl, že mě nemůže mít... to je moc čerstvá událost a nechci o tom psát, ani to není důležité. Chci tím jenom říct, že jsou mužské slzy, jsou důležité a když máš potřebu plakat, tak klidně breč, je to tvůj pláč, tvoje slzy. myslím si, že tím něco v sobě uvolňuješ, sama za sebe mám pocit, že mě pláč osvobozuje, je úlevný. Ani já nejsem nich, co by plakala před ostatními, na rovinu, já chodim plakat ke kotli v kotelně, tak nemusím vysvětlovat, proč mám červené oči. Ale city v sobě nepotlačuj, ani ty smutné, ani veselé. Jsi Honzíku k sobě moc tvrdý, jsi na sebe přísný, a to je fajn, když chceš něco dokázat, ale musíš se prostě umět za to odměnit. To je to správné: najdi si něco, co tě velmi těší a odměňuj se. Když to bude drobnost, tak klidně každý den, a pořádně si to zdůvodni - klidně si řekni: dneska jsem byl fakt dobrej, nebo dneska je prima den, odměním se. A co se týče toho, jak sám sobě udělat radost: v tom my ženy máme velkou výhodu, nám stačí zajít do obchoďáku a koupit si nějakou kravinku, a je to. Ty můžeš samozřejmě udělat to samé, nebo jestli máš oblíbenou činnost, dělej ji. Zajít s kámošema na pivko, to má zpravidla blahodárný účinek na sebevědomí chlapa, pokud to tedy není každý den (jinak to má pak vliv na tvrdnutí jater). Vlastně jakákoliv mužská činnost za účelem scházení se, je asi fajn, nemusí to být nutně hospoda. Dělej cokoliv, co ti udělá alespoň tu malinkou radost a dělej to často. Od malé radosti budeš dělat krůčky k větším radostem a uvidíš, že se to časem poddá. Nemusíš zrovna skákat radostí, ale taková malá tichá radost v dušičce je moc hezká. A ještě něco: já jsem přesvědčená o tom, že všechno co se nám děje, se děje za určitým účelem. Všechno má svůj smysl i ty špatné věci. A tak se drž, protože máš velmi reálnou šanci prožít zbytek života jako moudrý a citlivý člověk. Budu ti držet palečky.
18. Leden 2007 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Až napíšeš někdy, vážená Olgo, knihu, rezervuj mi prosím jeden svazek !!! :) Myslím si, že s tím "odměňováním jsi to napsala krásně" ... Nevím proč, ale jsi pro mě jeden z těch mála lidí, co ... Prostě mám příjemné pocity, radost z Tvého myšlení a přístupu, který je v mnoha věcech totožný s tím mým (snad Tě to nenazlobí, že mám tu drzost, já neoblíbený, se přirovnat k moudré ženě :) ... Moc hezké !!! A nakonec mi ještě vyrazíš dech na konci slovy
18. Leden 2007 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To xxcd: děkuji a nenazlobí... mě zlobí pouze lidská hloupost a netolerance.
18. Leden 2007 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
Pro Olgu Děkuji,že jsem si to i já mohla přečíst. Děkuji za obsah,který čiší z Tvého já..,má blahodárné účinky....!
18. Leden 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro xxcd, ahoj, díky za odpověď a názor, máš pravdu, že je to spíš mezi námi a to v prezentaci názorů. Jen krátce, tvé přspěvky jsou pro mě zvláštní a někdy takové špatně čitelné .... strašně hádankovité. Zkus si jen tak pro zajímavost dát vedle sebe Tvůj a Olinin příspěvek, to je nebe a dudy .... ona to píše tak srozumitelně a lidsky, z hloubky duše .... promiň, ale to Ty nemáš .... ty Tvé jsou takové neosobní, spíše akademické a tak všeobecné, dají se potom použít skoro na všechno, ale chybí tomu to co dovede od začátku této diskuse Olga. Ta mě oslovila hned na žačátku a takový styl mám rád a moc si takových lidí cením. Nezlob se, ale asi je to právě ten tvůj pořád stejný styl.... který mě zlobí .... Je to něco co řekneš a jako by jsi byl z obliga, lidé kterým to zrovna přijde v tu chvíli vhod tě oslavují, ale já z toho necítím, že je to míněno upřímně .... cítím to jen a jen jako slova, ne činy, moudrost. Tak se na mě nezlob, že to tak píšu, možná že na tvrdo, ale je to tak.
18. Leden 2007 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro Olinu, chtěl bych ti moc poděkovat za to co jsi mi napsala .... máš asi dar od boha, ale hlavně máš strašně dobrou empatii, moc se mi to líbilo .... je to snad přímo od srdce a moc tomu rozumím, co mi píšeš, to každý neumí .... není to jen v náznacích, je to napsané moc srozumitelně a to se mi moc líbí. Jen bych podotknul, že to vím, že bych měl plakat a smát se .... ale to jsem si nějak blbě zablokoval a teď nevím, kde je ten klíč od těchto dveří .... hledám stále .... už je někde blízko :) No tak, asi se lepším, nedávno jsem si udělal radost a jsem s tím spokojenej .... koupil jsem si ve slevě DVD rekordér s hard diskem 250G, je to značka LG a je to fakt super a aby to vše bylo lepší na koukání, tak jsem si k tomu taky ve slevě koupil televizi s plochou obzovkou, stereo a s běžným vybavením. Je to jen takové překlenutí doby, než si potom jednou koupím nějakou LCD či plazmovou, tak jsem za to nechtěl dávat velké peníze, byla jen za 3500Kč a to je na to co to umí opravdu bezva cena a obraz díky Digi set top boxu je taky super. Občas si takhle něco pořídím a tak si tu radost udělám, to jo, ale chtělo by to pořádně zlepšit náladu, abych měl větší radost ze života, ale život je stejně dobrý a škoda, že to kazí někteří lidé :( Tak než chodit na pivo s klukama, radši jdu s nějakou známou na kávičku a probereme život, v tom není problém a na pivo nechodím, málo kdo by se spokojil jen s malým pivem a mě to stačí .... pokud znám své kamarády, tak spíše jim jde o to vypít tak tři až pět a to já tedy nemusím. Doma si dám pivo, ale stačí mi jedna láhev na celý den .... jo jo, jsem to ale nepiják :o) A co když by byla moje oblíbená činnost sex, ha .... co pak s tím? Já jinak rád něco kutím a hlavně mám rád PC a tak si na něm dokážu také udělat více méně vše, tak, že já mám spoustu koníčků a zálib. Dříve to byl motorismus a hrabání v autech, teď už to nejde a ani by mě to už nebailo, ale jezdím stále rád, jen kdyby nebyl ten benzím tak drahej .... jo jo, kde je doba, když stál jen 2.10 Kčs nebo 2,40Kčs :-) Také rád dělám doma na vylepšování bytu a pak, když je na to počasí, tak na zahradě .... to je moc bezva a člověk se odreaguje. Letos dokonce možná už za několik týdnů mi mají dělat střechu na baráku, tak bude veselo a tak trochu se vydám z peněz .... naštěstí jde jen o menší plochu střechy, tak to bude jen do sto tisíc .... no i tak je to docela darda :(. Ta poslední věta, že se nám ty věci dějí za určitým účelem beru, já si to taky myslím a pozoruji, jak se mi pomalu mění některé věci a vztahy. Třeba jsem strašně nesnášel svého otce ( kvůli tomu chlastu a jeho chování), ještě nedávno jsem mu nemohl přijít na jméno .... v červnu se kopl do palce u pravé nohy a začala ho bolet noha dole. Chodil na rehabilitace a nedošlo ke zlepšení, dostal se na cévní a pak do nemocnice na řádné vyšetření, zde mu našli rakovinu na tlustém střevě ... protože byl stále ve věku 82 let v dobré kondici, tak podstoupil operaci a dostali ho z toho .... ale nohu, k vůli které se to všechno stalo, se neřešila, až po asi třech měsících. Má ucpané cévy v noze a tak se mu udělaly nekrózy, což je problém, že se to nehojí. No a to co jsem chtěl říci, je to, že jsem se díky této nemoci s ním dal dohromady, teď s ním mluvím každý den a chvíli s ním posedím. Každý týden ho vezu na kontrolu na chirurgii a na nákupy .... Posledí dobou se to snad konečně začalo lepšit a já jsem tomu rád, byl bych moc rád kdyby se to povedlozahojit, aby aspoň trochu zase mohl chodit sám a bez hole. On má obrovskou sílu se z toho dostat, docela ho v tom obdivuji, že tomu všemu nepodlehl a myslím, že ho to právě drží při životě a poměrně v kondici. Je to možná hloupé, ale fakt ještě na jaře, bych byl radši, kdyby tu už nebyl .... teď už si to nemyslím .... taky posun u mě dál....Teď si teprve začínám uvědomovat, co je vlastně v životě důležité .... nemá cenu si jen stát za svým domnělým názorem, nemáme vždy pravdu, jednáme pod určitou utkvělou představou, tlakem, myšlenkou ....někdy nás oslepuje zlost a pak nevidíme to lepší, co je asi na každém člověku. Jsem rád, že tu existuje ta diskuse .... pravda občas jsou tu docela blbé příspěvky, ale když si je odmyslíme, tak je to bezva a je to dobré, že se tu mám možnost setkat i s opravdu dobrými přispěvateli .... díky:o)))
18. Leden 2007 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Upřímnému vyjádření nemusíš říkat "natvrdo" ... Mám to rád bez mlhy ... No, souhlasím, ale na konci jako by jsi i doufal a přál si, že to, co říkám, nejsou víc, než slova !!! Neříkej tomu stejný styl, možná forma projevu ... A je snad dobré mít vlastní styl a neměnit ho třeba podle toho, co kdo chce slyšet, ne !? :) Vím, že jsem komplikovaný, ale způsobem, který ne, že by mi život komplikoval, ale je pro mě o to krásnější ... Že Tě někdo osloví, někdo ne, je naprosto vpořádku !!! Co říkám, říkám upřímně ... Zase mi u toho připadá, že bys vážně byl raději, kdyby všechny má slova byly ty "slavné" ideály a výmysly, neupřímně myšlené, ale věř tomu, že to tak není ...
19. Leden 2007 - 0:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj xxcd, tak jsem čekal, že mi napíšeš něco víc k tomu všemu co jsem tu naspal, ale zase jsi se z toho spíše vysmekl ....psal tak jako, aby se neřeklo, že jsi se neozval .... promiň, ale buď nechápeš to, co Ti píšu, nebo nechceš .... nevím ? Proč mám z Tvých příspěvků takový divný pocit, co chceš vlastně vyjádřit .... Když napíše Olina tak je to fakt o něčem .... to Tvé .... zase stejné fráze .... bez přiblížení se pocitům člověka ....bez empatie . K poslední větě bych řekl, že s tím nesouhlasím, já bych nebyl raději, aby byly to co tam píšeš a s tou upřímností bych byl asi taky opatrnější .... Stanislav Gross to taky myslel upřímně!!! .... Docela bych byl rád kdyby jednou od Tebe přišel opravdu upřímný příspěvek s větší hloubkou, ne jem útržky vět .... něco jako, když to napíše Olina .... je to problém? Asi Olina má více životních skušeností a je daleko víc vnímavá k druhým .... proč to taky neumíš, když umíš dávat chytré názory, ale bez empatie .... myslím si, že se máš ještě co učit, opravdu jsem čekal, že napíšeš něco jiného a konečně budeš otevřenější a sdílnější a ta odpověď je o něčem jiném, než, aby jsi odpověděl na to co ti tam říkám .... vybereš si jen něco, co si zrovna myslíš, že je podstatné .... chybí mi tam vyjádření k tomu srovnání dvou příspěvků, Tvého a Olinina .... Promiň, ale musím to tak napsat, tak se nezlob :)
19. Leden 2007 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Oprava:zkušeností
19. Leden 2007 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Prostě Ti nesedím ... Mě to netrápí ... Ani za to prostě nemůžu, jsme jiní !!! Jak můžeš mít tu drzost napsat, že bys byl rád, aby jednou ode mě přišel upřímný příspěvek !!?? Buď si pleteš pojmy, nebo jsem Tě asi vážně zmátl :-) Vážně mi řekni, podle čeho jsou neupřímné !? Pak dokonce i chceš, abych šel do hloubky, a přitom už teď máš problém mi porozumět, tak jak to tedy je ? :) To, jestli Olina má více zkušeností, nebo ne ... To nevíme, nezjistíme, ale vím, že máme každý jiné zkušenosti a říci kdo je zkušenější nějak nejde, nebo Ty jsi to podle příspěvků od ní a ode mě poznal, kdo je ? :) Dávám chytré názory !? Děkuji !!! To je v mých silách, ale empatie je záležitost mezi námi, tu já sám nejspíš nevytvořím !!! Mám se co učit, to máš pravdu, doufám, že ale víš to, že i Ty se máš co učit :) ... Nechtěl bych, aby se to obrátilo ve vzájemné napadání ... Nezlob se, ale kolikrát si Honzo nepřímo protiřečíš ... Pokud Ti šlo o srovnání příspěvku Oliny a mého, pak Ti jde o věc, kterou srovnávat nemá cenu ... Víš, ono všechno srovnávat nejde. Pro Tebe je jednoznačně lepší (I celkově, vím, že to chceš slyšet :) , mě se také moc příspěvky od Olinky líbí ... Být Tebou, tak se ani neptám na toto ... srovnávat totiž bys asi měl Ty a to hlavně kvůli objektivitě :)
19. Leden 2007 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Cítím se stále hůř. Sice mám nového přítele o kterého jsem velmi bojovala ale nesnáším se a nějak nemůžu být šťastná. Hlavou se mi stále honí co mi řekl bývalý přítel, on to nemohl překousnout že mám nového muže (ačkoliv mě opustil on) a že prý jestli je ten nový aspoň trochu chlap tak že mě opustí... Nedokážu to vysvětlit žiju teď v hrozném stresu, že mě fakt opustí, že nebudu dokonalá (hubená, upravená, málomluvná prostě podle něho). Nemůžu se uklidnit a ničí mě to.
19. Leden 2007 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
Ahoj blue, Co tě vlastně nyní nejvíce trápí..??
19. Leden 2007 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To Honza: Když jsem si četla tvoji odpověď - zpověď, hrál mi na tváři lehký úsměv, evidentně jsi to vzal za ten správný konec, takže v pohodě pokračuj jen tak dál. V podstatě je jedno s kým a na co a kam si půjdeš sednout, jen když to bude někdo, komu se můžeš svěřit, trochu si ulevit, protože sdělený problém je poloviční problém. Na naše běžné starosti v podstatě existuje velice jednoduchý a levný lék, ale vím, že je ho čím dál tím míň. Znáš ten pocit, když ti někdo vezme ruku do dlaní, a ty mu vyklopíš ze svého nitra i to co nevíš? Ta úleva, která pak nastane. Jenže kde hledat ten pár dlaní, když dneska má každý svých starostí dost? My jezdíme občas ke svým známým do sauny. Navzájem si sdělíme své problémy, v tom horku probereme své starosti, a odjíždíme od nich čistí nejen na těle, ale i na duši. Takový soukromý očistný rituál. Ve tvém případě bych k těm prima věcičkám, co sis koupil, přidala ještě pár drobností: nějakou hudbu, která tě bude dobíjet, posaď se večer do křesla, klidně se uvolni, pusť si tu hudbu, popíjej k tomu co máš rád, (já to dělám s vínem, ale pokud nepiješ alkohol, kvalitní čaj je taky fajn), a vyčisti si hlavu, nech klouzat myšlenky líně hlavou, nebraň se jim, ale starosti pro tuto chvíli zahoď...ona taková relaxace dokáže pravé divy. Je dobře, že jsi hovoříš se svým otcem. Myslím, že takové konání patří do kategorie dobrých skutků, a za ty je potřeba se odměnit :-) A ještě k tomu sexu: položil sis otázku, co kdyby sex byl tvým koníčkem? On prostě být nemůže a to z jednoho prostého důvodu, sex je lidská potřeba, tak jako jídlo, spánek... pokud povýšíš jídlo na koníčka, no... asi se za chvíli nevejdeš do dveří. A tak je to i s tím spánkem a sexem.
19. Leden 2007 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
To Olga: Nereagovala jsi sice ke mě, ale neubráním se přečíst si Tvůj příspěvek !!! :) Na konci jsi psala s tím sexem a jídlem, ale přece je tady rozdíl v tom, že pokud tedy nazveme sex potřebou, je to potřeba, bez které je člověk schopný žít, ale bez jídla to nejde ... Jen takový detail, který nemyslím ve zlém ... Pochopil jsem, co tím myslíš !!!
19. Leden 2007 - 14:39

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama