159 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Změna příjmení

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Chtěl bych si změnit příjmení,které zní směšně.Moje dcera se jmenuje po partnerce(na moje přání,aby netrpěla jako já)a já rád bych se jmenoval jako ony.Nechceme se brát,ale změnu nám nejchtějí povolit.Že jim se jméno nezdá moc směšné a jiný důvod není.Ale já se chci jmenovat jako dcera.Jak je možný,že odsouznci si můžou měnit příjmení za poplatek 1000kč a mě to nechtějí povolit,mají na to vůbec právo?
9. Říjen 2005 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Davide,já myslím,že na to právo nemají.Já si taky teď chci změnit jméno po rozvodu,po tom chujovi nosit jméno se mi už protiví.Najdi si Googlem změna příjmení,tam se vše dozvíš.Ale každý si může dát takové jméno i příjmení,jaké sám chce.
9. Říjen 2005 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Obalil (anonym)
Myslím že každý člověk má právo jednou za život si nechat změnit příjmení. A to bez ohledu na cokoliv. Pokud se mi prostě nelíbí mám možnost se nechat přejmenovat. Tuším že se platí manipulační poplatek 1000 Kč. Podruhé však již ne, pouze ve zvlášť odůvodněných případech.Jestli to sledujete,určitě jste přišli na to, že mnoho příjmení používaných dříve téměř vymizelo. Hlavně takových těch "staromódních". Zato se objevují nová příjmení, která tehdy nikdo neznal. Lidi se prostě přejmenovávají, je to normální.
9. Říjen 2005 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
David: Taky si myslím, že nárok na změnu příjmení máš. Za určitý finanční poplatek. Domnívám se, že směšné, ale opravdu směšné příjmení lze změnit za nižší částku, možná i zdarma, ale to nevím jistě, a taky jde o to, jaké příjmení uznají za směšné.Ještě mě napadá jedna možnost, jak by sis mohl nechat změnit příjmení, a to sňatek, kdy si vezmeš příjmení po manželce, na což má ženich právo stejně jako naopak, jen se to v naší zemi příliš neužívá. Ale to je samozřejmě zase o něčem jiném a ženit se kvůli jménu je nesmysl, pokud to nemáte v plánu.
9. Říjen 2005 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Aha, už to vidím, brát se nechcete, tak nic :-)
9. Říjen 2005 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
Na zmenu prijmeni narok neni. Je to druh spravniho rizeni a neni pravda, ze je na to pravni narok jednou za zivot... sktuecne k tomu musi byt duvody. Jak se vlastne jmenujes?
9. Říjen 2005 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Bože,vy řešíte teda kraviny!!!
9. Říjen 2005 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
lenko jsi úplně tupá a bezohledná,jsou trápení co ostatní řeší jako vážný životní problém,kdo Ti dal právo zlehčovat co druhého tíží???Starej se sama o sebe a když nemáš radu tak se nzapojuj,nikdo o Tebe nestojí!
9. Říjen 2005 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Davide, na netu jsem našla toto:Změna jména a příjmení Jméno, popřípadě jména, nebo příjmení lze změnit fyzické osobě pouze na základě její žádosti, popřípadě žádosti jejích zákonných zástupců. Kdo a za jakých podmínekKdo podává žádostobčan České republiky, popřípadě zákonní zástupci nezletilého občana České republiky fyzická osoba, která není občanem České republiky, má-li povolen trvalý pobyt na území České republiky změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod změna jména se nepovolí, žádá-li fyzická osoba mužského pohlaví o změnu na jméno ženské, nebo naopak, žádá-li o změnu jména na jméno zkomolené, zdrobnělé, domácké, nebo na jméno, které má žijící sourozenec společných rodičů. Vzniknou-li pochybnosti o správné pravopisné podobě jména, je žadatel povinen předložit doklad vydaný znalcem změna jména nebo příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého
10. Říjen 2005 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Pokrač.PoplatkyObčan zaplatí 100,- Kčpři povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, zkomoleného nebo cizojazyčného při povolení změny příjmení na dřívější příjmení (např. pokud je žádost o užívání dřívějšího příjmení podána déle jak jeden měsíc od právní moci rozsudku o rozvodu manželství) při povolení změny příjmení dítěte svěřeného do náhradní rodinné péče na příjmení poručníka nebo pěstouna, na společné příjmení poručníků nebo pěstounů anebo příjmení dohodnuté pro jejich vlastní děti, pokud poručníky nebo pěstouny jsou prarodiče nebo sourozenci rodičů nezletilých dětí Při povolení změny jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí občan 1 000,- Kč. ------------------------------Nejsem z toho úplně moudrá. Pokud tomu dobře rozumím, uznají-li vaše příjmení za směšné, zaplatíte 100Kč, jinak musíte doufat, že budete patřit do těch ostatních případů a dovolí vám si jméno změnit, a to za 1000Kč. Mimochodem, znám ženu, která si změnila jméno ( ne příjmení) z Heleny na Andreu a bez problémů. Asi záleží na lidech.
10. Říjen 2005 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Nejčastěji záleží na tom, kdo zrovna sedí v matrice.Ale nedejte se, držím palce.
10. Říjen 2005 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
děkuji všem.No zkusíme dotoho jít, ale budu upřímný, moc šance si nedávám po minulém rozhovoru s matrikářkou.Ale prostě si myslím,že na to mám právo a je mi jedno jestli zaplatím 100kč nebo 1000kč.
10. Říjen 2005 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Změna příjmení Autor: Venda Datum: 24.10. 2005 8:27:51 Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda je možné " navrácení se" k původnímu rodnému příjmení i za trvání manželství a zda je možné, aby mé příjmení měly naše budoucí děti. Manžel s tím souhlasí.Kdyby toto nebylo možné, tak zda jde přidat ke svému nynějšímu příjmení své rodné příjmení tak že bych užívala dvě příjmení a děti by měly mé rodné příjmení. Která možnost by byla lépe řešitelná. Chtěla bych to změnit z důvodu úmrtí mého otce, který chtěl vždy, aby po něm někdo z nás nesl dál jeho příjmení. Jelikož neměl syna jen dcery, sestra má přítele, který je však jedináček a ten by na možnost, aby si sestra nechala své příjmení i děti nepřistoupil. Děkuji Vendys Předmět: Změna příjmení Autor: Soňa Datum: 24.10. 2005 8:34:58 Jde to,zajdi na matriku,nebo jim pošli email a vyptej se na to.Já jsem si teď taky změnila příjmení.Emailem jsem se dozvěděla,jaké doklady jsou k tomu potřeba a za jednu návštěvu na matrice to bylo hotové.
25. Říjen 2005 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Máte někdo zkušenosti s přidáním druhého křestního jména? Zatím o tom uvažuju dost teoreticky, a nejhorší by to asi bylo s dokladama- co všechno se musí měnit, když jde jen o přidání, ne změnu? a jde to vůbec?
26. Duben 2007 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Druhé křestní jméno a jakékoliv jiné,se na matrice mění zdarma.Změna příjmení je již spoplatněno ve výši 1000Kč. Ač se jedná o jakouko-li změnu viz výše,veškeré osobní doklady je i nutno měnit!
27. Duben 2007 - 2:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Arny (anonym)
Změna příjmení se povolí (rozhoduje zastupitelstvo obce) zejména tehdy, jedná-li se o příjmení hanlivé, směšné, nebo je-li pro změnu příjmení vážný důvod. Změnu příjmení nelze povolit, byla-li by v rozporu se zájmy a potřebami nezletilého. Správní poplatek za změnu příjmení hanlivého, směšného, zkomoleného nebo na dřívější příjmení 100,- Kč v ostatních případech 1000,- Kč. Tento krátký výčet lze s dopomocí slůvka zejména rozšířit o další důvody, jako např. zkomolené, výstřední či cizojazyčné příjmení, nebo při svěření nezletilého do náhradní rodinné péče (poručnictví, pěstounská péče). V případech podání žádosti o změnu příjmení kvůli vážnému důvodu je nutné, aby žadatel tento závažný důvod uvedl a zároveň byl příslušným matričním úřadem jako závažný uznán. O povolení změny příjmení se rozhoduje ve správním řízení, které je zahájeno dnem podání písemné žádosti na matriční úřad, v jehož správním obvodu je žadatel přihlášen k trvalému pobytu; Doporučuji , obrátit se na matriku, kde ti jistě vše vysvětlí a poradí, jak nejlépe postupovat. Použito z: http://www.ptejteseknihovny.cz/list.php?all=1&year=2006&month=10&lib=;1578 Předmět: změna příjmení, Datum: 23.10.2006,
10. Červenec 2007 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
pepe (anonym)
Když to tady tak čtu,tak se chci taky zeptat-jak je to se změnou křestního jména,když si ho chce člověk změnit,jak se postupuje a jaké jsou šance,díky.
15. Červenec 2007 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Mě se taky nelíbí mé příjmení, ale jak tak o tom uvažuji, české příjmení nechci. Myslíte, že si můžu dát americké? Dovolí mi to české úřady?
18. Červenec 2007 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jose... (anonym)
Dobry den, chci se zeptat jak je to se zmenou prijmeni u nezletileho..je mi 17 let, muzu si zmenit prijmeni sam nebo potrebuju souhlas rodicu? diky
5. Srpen 2007 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Taky si chci menit přijmení ale nevim jak na to.. bude mi 18.. zaplatim cokoliv.. poradte chci americke prijmeni nejlip své české jen v překladu do angličtiny. please help
6. Srpen 2007 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Yajímalo by mne, zdali je možné zmenit křestní jméno na příjmení a naopak. Tedy jméno a příjmení prohodit. Děkuji
17. Srpen 2007 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Zajímalo by mne, zdali je možné zmenit křestní jméno na příjmení a naopak. Tedy jméno a příjmení prohodit. Děkuji
17. Srpen 2007 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zajdite si na matriku vašeho MÚ,tam vám vše poví.Když nejsi plnoletý,musí ti to podepsat rodiče a musíš mít vážný důvod ke změně
17. Srpen 2007 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
milane a jak se jmenujes? Milan Milan? :-))))))
17. Srpen 2007 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Byla jsem na matrice, že chci zažádat o své původní příjmení (rodné), ale mám již 3 roky po rozvodu. Prý mi to nepovolí. Promeškala jsem měsíční lhůtu po rozvodu, tak teď se musím se svým příjmením nosit do smrti. Ale já nechci!! Nezná někdo někoho, kam se obrátit?
28. Srpen 2007 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
A H (anonym)
Jmenuji se Adolf Hovno a zažádal jsem o změnu jména, křestního!
28. Srpen 2007 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Co já vím, tak to stojí 1000kč, uvažuji o tom taky, prtž vdávat se nikdy nechci, jen bych si vzala partnerovo příjmení. To mě teda udivilo, že dělají takové problémy!
28. Srpen 2007 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Já nevím, ale je to měsíc, co jsem si změnila příjmení. Stálo to 1000kč, napsala jsem si žádost a bylo to. te´d jen vyřizuju nové doklady apod. Faktem je, že jsem měnila i dceři příjmení a pak na matriku jsem dávala společnou žádost o zkěnu jejího i mého příjmení a důvod byl, že žiju s přítelem, se kterým mám syna a chceme mít všichni stejné příjmení jako jedna rodina.No a jelikož mám 1rozvod za sebou, tak se vdávat nechci.
30. Srpen 2007 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Jsem již 6 let rozvedená a normálně mi změnu příjmení na rodné povolili bez problému.Stačí uvést,že nechcete užívat příjmení po bývalém manželovi.
27. Září 2007 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Ka. (anonym)
Já se jmenuji Vymrtalová a jsem učitelka. Umíte si představit, jak mne děti oslovují, přezdívají, jak je svýn jménem bavím:-). Udělala jsem z toho přednost, zasmála jsem se s nimi, samozřejmě jsem to nekomentovala, teď mám klid a studenti mne berou:-)
27. Září 2007 - 16:15

Stránky

Přidat komentář