94 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zloutenka typu C

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Slavka (anonym)
p.doktorka ted jsem si z hruzou precetla,ze se zl. typu C muze prenest sexem.Spala jsem s nekym kdo byl par dnu pozdeji u doktorky a ma ji.Jake jsou prvni priznaky?Uz je to pres tri mesice.Predem dekuji
5. Duben 2003 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ales (anonym)
HCV se sexem moc nepřenáší, přenáší se hlavně krevníma transfúzema v zaostalejších zemích a ve všech zemích před zhruba koncem osmdesátých let, mezi toxikomany, u zdravotnických pracovníků při náhodném píchnutí jehlou-a i tam je pravděpodobnost nákazy asi 2%, drasticky se HCV rozšířil v Egyptě po očkování pod patronací WHO prováděné sdílenou jehlou, tam se uvádí výskyt až 20%, u nás je to tuším 0.2%, ale zvyšuje se, jednak díky toxikomanům a také lepšími diagnostickými testy. CDC dlouhodobým sexuálním partnerům osob s HCV ani nedoporučuje jít se na tento virus testovat pouze eventuální používání kondomu. Některé studie ale naopak naznačují, že HCV se sexuálním stykem šíří. HCV ale není až taková tragedie: jednak ne vždy přejde do chronického stadia a procento v kterém se tak děje není zcela známo, studie uvádějí 40-80% procent. Dále ne vždy chronický HCV vede k postižení jater a i když k němu dojde, nemusí vést k cirhóze a karcinomům jater. I chronický HCV je navíc do jisté míry léčitelný, nejnovější preparáty, schválené loni FDA, pegylovaný interferon alfa 2A v kombinaci s ribavirinem, vede až u 60% k supresi viru. Nakonec je zde možnost transplantace jater. V současnosti CDC uvádí, že HCV vede v USA k úmrtí během 20-30 let u méně než 3% nakažených. Ale hlavně: vyvíjejí se nové antivirové preparáty, které by měly být ještě účinnější a bez nežádoucích účinků, které mají interferony. Kdyby např. prostředky věnované na válku v Iráku byly věnovány na výzkum HCV, možná by 100% spolehlivý lék na hepatitidu C existoval velmi brzy.
21. Duben 2003 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ales (anonym)
Ještě k příznakům: u 75% nakažených nejsou vůbec žádné. Zjistit přítomnost HCV je možné díky testům na protilátky, ale nejsou to testy spolehlivé a často se vyskytuje falešná pozitivita, provádějí se dále konfirmační testy RIBA, tuším, ani ty nejsou zcela spolehlívé. Jinak se hepatitida C projevuje ostatní hepatitidy, v popředí je únava, dále chřipkové symptomy, žloutenka, bolest v oblasti jater. Zajímavá je otázka, kdy zahájit antivirovou terapii, obyčejně u brzy zjištěné infekce se čeká, zda nemoc přejde do chronického stadia, zvýší se jaterní transaminázy, avšak existují studie, které ukazují, že pokud je antivirová terapie zahájena ihned, vede u téměř 100% k eradikaci viru. Ještě k těm transaminázám: nebývají tak zvýšené jako u hep.A a mohou být zcela normální nebo kolísat a třeba rok být normální. Při podezření je lepší nechat se vyšetřit, protože např. konzumace alkoholu, byť v nepatrném množství, má zásadní vliv na průběh onemocnění.
21. Duben 2003 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
Dobry den,je to asi tak mesic co jsem dal v jednom klubu napit chlapkovy, ktery ma udajne zloutenku typu C- jedni me ted strasi ze ji muzu mit taky a jini, ze je to blbost.... tak na cem je vlastne zalozena pravda....???
21. Srpen 2003 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Jsem 4 roky po lecbe interferonem ame krevni testy vykazuji naprosto normalni hodnoty. Chtela bych se zeptat jak moc je prevdepodobna jaterni cirhoza ci dokonce karcinom ?? A take kolika let se pacienti po hepp. C dozivaji ?? Dekuji za odpoved !
7. Říjen 2003 - 1:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Dobrý den,chtěla bych vědět přesné příznaky Hepatitidy typu C. Děkuji.
11. Říjen 2003 - 0:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Muzu se nakazit, kdyz krev nakazeneho cloveka se dostane na mou ruku, na ktere mam nejakou zaderku (treba starsi)? Jak moc je treba k nakaze?? Diky
5. Únor 2004 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Syn od kolegyně se před 3týdny vrátil z vězení,údajně nakažen žloutenkou typu C.Je to narkoman,do dneška nenavštívil žádné lékařské zařízení.Je zde nebezbečí nákazy kolegyně,která s ním bydlí ve stejném bytě a následně nás,jejich spolupracovníků?Pracuji v laboratoři,používáme stejné ručníky,počítač...Děkuji za odpověď.
12. Květen 2004 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pekny den!Za tyzden ma caka biopcia pecene,chcela by som sa vas opytat ci je nevyhnutna a ako pomoze pri mojej liecbe.Dakujem
26. Květen 2004 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Anja (anonym)
Dobrý den přeji všem.Jsem jedna z těch co má žloutenku typu C.V roce 1990 jsem rodila císařským řezem a jelikož doktoři nemají čas pokud se jedná o oběd,tak mě prostě zapoměli důkladně pročistit.Do týdne jsem jela na operaci znovu,tentokrát s otravou krve a zhnilou dělohou.Samozřejmě mi jí museli vyndat a vyměnit totálně krev.Přežila jsem,ale.. Jelikož jsem chtěla být něčím užitečná,šla jsem darovat v roce 1989 krev.Ani nevíte co to bylo když mi domů přišlo,že mám HCV pozitivní a mám okamžitě přijít.Bylo mi zděleno,že bohužel asi nejspíš to bylo výměnou krve,tenkrát se to nezkoumalo(žloutenka C),mám štěstí že se alespoň AIDS prozkoumaval a nedali ho do mě.No a léčba nijaká,chodím na kontroly a žiju.Příznaky byli asi takové,že jsem prodělala hroznou chřipku,musela jsem na pohotovost,ale tam z běžného vyšetření krve nezjistily nic i když jsem měla totálně žluté bělmo.Tak doporučuji jít darovat krev a tam zjistíte nemožné.
7. Září 2004 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, jsem zdravotní sestra před nějakou dobou jsem se poranila o jehlu (v té doběu nás byla hospitalizovaná pacientka s VHC), po třech měsících jsou mé JT a anti HCV negativní.Zajímalo by mě jak dlouho se mámnechat vyšetřovat a zda by nebylo možné se nechat vyšetřit metodou DNA HCV -PCR (pokud ano, kde se mohu nechat vyšetřit).Děkuji za odpověď JanaH.
13. Listopad 2004 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Asi před měsícem jsem byla v nemocnici na operaci,před níž mi bylo provedeno předoperační vyšetření.Je možné na základě tohoto vyšetření vyloučit možnost žloutenky typu C?
21. Listopad 2004 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Také jsem ukončila léčbu po 3 letech a zajímá mě zda se HCV může vrátit a potom mě zajímá to samé co Andreu
2. Prosinec 2004 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Žloutenka mi byla zjištěna velice dávno a léčena.Není vyléčitelná,tento bacil zůstane v těle napořád,akorát se uklidní na minimum a musíme doufat že nevyleze ven.Žiju úplně normálně.
3. Prosinec 2004 - 6:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Mám stáleho partnera a jsem 3 roky po úspěšně ukončené léčby. Chodím na kontrolní odběry jednou za půl roku,když bych měla zase PCR pozitivní , s partnerem máme pohlavní styk bez ochrany.Jaká je možnost,že partnera nakazím?
3. Prosinec 2004 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondřej (anonym)
Dceři, roč.1986, byla v souvislosti se žlučníkovou kolikou zjištěna žloutenka c (v raném stadiu). Mám dvě otázky:1) Dcera není 100% narkomanka ani nikdy neprodělala transfuzi, takže jak je možné, že má zrovna "céčko"?2) Může být "žlučník" důsledkem žloutenky?
22. Prosinec 2004 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Peta (anonym)
Zloutenka typu C se prenáší parenterálně tzn. krví, krevními deriváty, injekčními jehlami,dále i jinými sekrety-např. při pohlavním styku, u kterého se ovšem předpokládá menší pravděpodobnost nákazy než u hepatitis B). Ovšem je pravda, že co se týče hep. C, tak jsou zřejmě možné i další cesty přenosu, zkrátka tento problém není ještě úpně dořešen.Co se táče té souvisloti hepatitis C a žlučníku-pokud měla dcera žlučníkové kameny, které vyvolaly žlučníkové obtíže (koliku), myslim, že není třeba tyto 2 věci vůbec spojovat a klíčový nyní pro ní bude průběh hepatitidy.
22. Prosinec 2004 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Peta (anonym)
dodatek-ale jde samozřejmě o to, jestli měla dcera klasickou žlučníkovou koliku v souvislosti s výskytem kamenů, anebo šlo o nespecifické obtíže typu bolestí v podžebří, nevolnosti, mírné zežloutnutí, nechutenství, únava ap.-pak by mohlo jít o příznaky oné žloutenky které jen imitovaly žlučníkové obtíže. Být Vámi zeptám se na toto přímo lékařů, ketří ji vyšetřovali, znají výsledky všech laboratorních testů a zobrazovacích metod a mohou tuto otázku lépe posoudit.
22. Prosinec 2004 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
erik (anonym)
zloutenku typu c se obvikle muzete nakazit primim kontaktev s nakazenou krvi.napr. transfuze,uzivani pouzitych jahel do injekce/narkomani/,pouziti pouzitych ziletek na holeni,nekdy i pujcovani zubniho kartacku.telesne/dotykem/ se nenakazite.sexem velice zridka.Takze ve vasen pripade muzete byt celkem klidna
14. Únor 2005 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
erik (anonym)
v dnesnim svete kde vsichni stale pospichaji si mnoho lidi ani nauvedomi ze neco neni v poradku.samozrejme nejlepsi by bylo kdyby jste se nechala testovat.priznaky jsou ruzne a mnoho lidi ma hepatitis C 20 az 30 let nez se priznaky objevi/proto radim TEST,TEST,TEST!/obvykle prvni priznaky jsou unava,zmena barvy stolice/svetle odstiny hnede az do zlute/otekani kotniku,zmena barvy pokozky/do zluta.jestli mlevute anglicky je kolem velice mnoho stranek o zloutence typ C/hepatitis C/tak se muzete vice poucit na internetu
15. Únor 2005 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
léčba doma i ve světě
17. Únor 2005 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Prosím Tě, moc by mě zajímalo v jaké porodnici jsi rodila, já mám skoro stejný příběh jako ty císařák, pak darování krve a tam mi zjistili Céčko, rodila jsem v Praze u Apolináře. Dík Lucka
18. Únor 2005 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Goofy (anonym)
eriku,ty příznaky co jsi uvedl se u céčka vlastně nevyskytují.
18. Únor 2005 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Anjo,(?nevim zda pisi spravne jmeno), je mi velice lito, kolika zlym situacem jsi byla v zivote vystavena a jsem rada, ze tomu alespon podle toho jak o tom pises, celis vsemu velice statecne. Prala bych Ti nejake priznive zmeny, nevis, jestli by nemelo vyznam se razantneji hlasit o lecbu? Podle nekterych prispevku neni nemozna. Ale protoze sama mam poradnu, kam mi pisi chronicky nemocni, nekdy az zasnu nad tim, jake veci je u pacienta mozne zanedbat a jak ohavne se nekteri lekari chovaji.Ale jsem ted velice rada, protoze se mi podarilo jednomu z klientu najit dobreho lekare a zaznamenava prvni pozitivni znamky mozneho zlepseni stavu. I kdyz nejde v jeho pripade o zloutenku typu C, ale jine bohuzel take velmi uporne onemocneni, mam velikou radost nad tim, ze ne vsichni lekari jsou neprijemni cynicti a bezcitni. Dala bych Ti typ na imunologa, snad by Ti mohl pomoci, je to skutecne kapacita. Jde o pana primare imunologickeho oddeleni MUDr.Kuklinka z Fakulntni nemocnice u Svate Anny v Brne. Telefon na spojovatelku v nemocnici 543 181 111, kde budes chtit pana primare Kuklinka u imunologie. NEVIM, ZDA BERE I MIMO BRNENSKE PACIENTY, ale snad by to bylo nejak mozne, je velice empaticky, tedy nejen dobry odbornik, ale i velmi kvalitni i po strance lidske. Nevim, zda by Ti mohl pomoci, ale rozhodne bych se primlouvala, abys neprestala bojovat a pokusila se najit nekoho, kdo by ti navrhl ucinnejsi lebu, pokud tedy je to mozne. Verim, ze tak silna osobnost, ktera uz toho tolik prozila jako Ty, se jen tak nevzda a verim, ze dosahnes zlepseni situace. Velice Ti ho preji. Moc Te zdravim a preji hodne odvahy a statecnosti.
16. Květen 2005 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Káťa (anonym)
Nová léčba - viz. http://www.doktorka.cz/run/redsys/zdravi/r-art.asp?id=1812 . Máte zkušenosti?
18. Srpen 2005 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
p.doktorko,mam prosbu.Nevim co mam delat,ziju v belgii a je mi 25let.Mam dcerku 5 let a syna 1mesic.Tady pri porodu mojeho druhyho ditete mi rekli ze mam zloutenku typu c a ze ji mam uz od prvniho porodu (to jako u moji dcerky) nikdo mi nic nerekl az ted a pritom otom vedeli a nic nedelali .Tak se tady stou nemoci chodim dtim ze nikdo nic jeste neudelal..Udelala jsem tady testy mimu priteli i dcerce a testy dopadly moc dobre.U synka budu muset delat testy az mu budou 3 mesice.Vite driv jsem pouzivala drogy v cechach ale zkoncila jsem a uz nic nedelam co jsem tady.Ale moc me tady trapi ze zatim semnou tady nikdo nic nedela,kdyz jim reknu ze by me meli dat na dietu tak mi tady odpovedeli ze tomu davaji volny prubeh,ale me se to nelibi ten system !!! mohla by jste mi poradit co mam delat?A do cech moc nejezdim a kdyz prijedu nevim na koho se mam obratit protoze nemam ceskou zdravotnickou kartu a asi by to bylo pro me drahy.Prominte ale neumim se pisemne moc vyjadrit,ale snad me pochopite . Predem dekuji Monika
6. Prosinec 2005 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Zdravím všechny žloutenkové lidičky.Náhodou jsem přišla na tyto stránky a jsem ráda, že jsou.Jen je mi divné, že tak málo využívané.Tak jen něco o mě: v r.1998 jsem ležela v nejmenované na Severu Čech)nemocnici na neurolodii, kde jsem denně dostávala infuze. Po 2 mesících mi začalo být nevolno a zežloutla jsem - Hepatitis C. Byl to obrovský šok pro mne i rodinu,protože je to nemoc jmenovaná jako narkomanská a promiskuitních lidí!!!A to tedy rozhodně nejsem.Po léčení v nemocnici a několika měsících doma, mi při kontrole řekli, že je to dobré, že už je virus pryč. Ale jen na čas! Po pár stresech v práci a doma se virus HCV vrátil a hodnoty JT byly jako na houpačce. Po nutné biopsii jsem byla v červnu v roce 2001 zařazena do léčby Iterferonem a klinické studie Ribavirinu.Po 5 měsících se mi objevil Erytema nodosum a byla mi určena DG. sarkoidosa, jako reakce na léčbu.HCV byl negativní. V únoru 2002 mi byla veškerá léčba vysazena s tím, že se snad vše vrátí do normálu samo. Ano, po nějakém čase začaly potíže odeznívat, ale v listopadu 2002 mi byl v testech opět zjištěn HCV - je pravda, že jsem zažila veliký stres po smrti syna. Protože se léčba nedala ukončit, byla jsem dána do plného ID. Začalo období klidu a samoléčení, začala jsem žít tzv. ze dne na den. Odpočívala a veškerý režim života přizpůsobila tomu, abych nemoc alespoň nějak stabilizovala. Přidaly se problémy s hypofunkcí štítné žlázy, které se upravují pomocí léku Euthyrox 100. Bohužel, i nedostatkem pohybu mi jde váha stále nahoru a to přináší pohybové potíže. Důležité však je, že jaterní testy mám stále v normě. HCV mi potom v r. 2003 z krve zmizel,na podzim 2004 se částečně objevil a v testech z listopadu 2005 jsem už opět plně pozitivní, bohužel! Aby toho nebylo tak málo: vzhledem k tomu, že jsem se dostala vlastní snahou a omezením různých aktivit na dobré výsledky JT, byl mi v prosinci 2005 odebrán plný ID a dán částečný. Když jsem poukázala na to, že jsem stále hodně unavená, pozitivní HCV a mám občasné trávicí potíže, řekl pan posudkový doktor
9. Leden 2006 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
adela (anonym)
ahoj marusko.dekuju ti za prispevek a moc obdivuju, co jsi uz zvladla.jsem take hcv pozitivni. do toho jsem prodelala lecbu rakoviny.. rozhoduji se pro lecbu interf. a ribavirin. velmi rada bych se viru zbavila, ale znam prognosy a dusledky lecby, takze nadsenim zrovna nezarim.dost me zarazila tvoje dg. pri lecbe...sarkoidosa...myslim, ze toho mas az nad hlavu, ale kdyby se ti nekdy chtelo, muzes napsat neco vic o lecbe a dusledcich?co se tyka posudkoveho doktora..´. je to na par facek. znam nejmene dva pripady z okoli, kdy diky male znamosti trva invalidni duchod,plny, po mnohem banalnejsi zalezitosti, nez je ta tvoje, uz nekolik letjen diky znamosti. pripadne diky opravdu zdravemu a inteligentnimu pristupu posudk. lekare. mela jsi smulu na uplnyho trotla. A.
28. Leden 2006 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ahoj Adélko, s tím důchodem je to fakt k vzteku - jenže známosti takového typu nemám. Přála bych panu MUDr. posudkovému chodit žebrat na úřad práce a doufat, že mě někdo, i přes můj hendikep, zaměstná. Zatím to vypadá, že mám smůlu. S léčbou jsem měla smůlu, třeba tobě zrovna pomůže. Injekce jsem se naučila píchat rychle, to nebyl problém - jen po aplikaci mi bylo tak, jako bych prodělávala malou chřipku. Druhý den dobrý a třetí den byla zase injekce, tak se to pořád opakovalo. Ale po 5 měsících se mi začaly dělat červené svědivé skvrny na rukou a nohách a na rengenu plic zjistili uzlinovou plicní sarkoidozu - autoimunitní onemocnění. Ležela jsem v Krči v nemocnici a po poradě s IKEM mi léčbu vysadili. Že v klidu si tělíčko poradí. Snažila jsem se - jsem sice znovu pozitivní, ale neztrácím naději, že svou disciplinou k životu, ještě pár let přežiju. I když, to co mám jako ČID, k kdovíjak kvalitnímu životu nedostačuje. Adélko, drž se a někdy napiš, co je u tebe nového. Zdravím M.
30. Leden 2006 - 2:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Zdravim vsechny.Je mi 28 let a cca. pred 7 lety jsem prodelala lecbu interferonem(hepp.C).Od te doby chodim jednou rocne na kontrolni odbery,ktere jsou od konce lecby vzdy negativni -tj, virus vymizel.Ziju plnohodnotnym zivotem, narodila se mi krasna zdrava holcicka, vse je tak ja mam byt.Zajimalo by me, jakou mam "zivotnost", paklize se samozrejme znovu nenakazim(coz nepredpokladam), jestli jsem jiz zdrava jako "normalni" clovek, nebo jestli se me tyka 20-30let:???? Nevite nekdo?? preji vsem mnoho zdravi a dekuji za odpoved
15. Únor 2006 - 18:10

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama