173 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zkušenosti s čínskou medicínou, pomohla Vám ?

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
Ahojda, hledám lidičky, kt. pomohla čínská medicína se zbavit zdravotních problémů a pokud možno definitivně, že už se nemoc nevrátila.
16. Květen 2003 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
definitivní odpověď asi neexistuje, přesto by mě také zajímaly zkušenosti lidí s touto medicínou (ale hlavně prosím ne žádné "reklamy" na to jsem už vážně dost alergická, především zkušenosti v oblasti "běžných" nemocí jako jsou angíny, chřipky a tak.
16. Červen 2003 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Angína a chřipka patří do jisté míry mezi jinová "eliminační" onemocnění. Ta vznikají jako důsledek nevhodné životosprávy - chaotického způsobu stravování - kdy jsou v jídelníčku zastoupeny potraviny s převahou expanzivní energie, které se obecně podílejí na oslabení imunitního systému.Prevence proti chřipkovému onemocnění a angíně u nás prakticky neexistuje, protože "odborníci" na zdravou výživu jako prevenci doporučují většinou právě ty potraviny a potravinové doplňky, které tato onemocnění způsobují.Čínská medicína může u eliminačních druhů onemocnění zmírnit pouze jejich průběh.Úplné potlačení projevů není ostatně zcela žádoucí.Abychom angínu nebo chřipku vůbec nedostali, k tomu slouží preventivní energetická medicína + zasvěceně praktikovaná makrobiotika.Tento systém ovšem vyžaduje náš trvalý aktivní přístup k celé problematice tělesného a duševního zdraví - seznámení se s přírodními zákony, pochopení přírodních zákonů, žití v souladu s přírodními zákony.To pak vede i k pochopení skutečných příčin onemocnění a jejich odstraňování - prevenci.Na stejném principu původně fungovala i klasická čínská medicína, jejíž duchovní podstatu Západ vůbec nepochopil a začal ji - ke své škodě - využívat běžným alopatickým způsobem.Nutno opět zdůraznit vlastní odpovědnost za své zdraví, protože budeme-li porušovat vesmírný řád, nepomůže nám žádná medicína.V lepším případě budou výsledky léčby silně závislé na náhodě, jak se nám zrovna do určité zákonitosti určitým opatřením podaří strefit. csk
17. Červen 2003 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ano, můj syn se léčil se štítnou žlázou (hyperfunkce) a nyní je zcela bez problémů. Prášky (Euthyrox) bral jen zpočátku a pak jsme je zcela vysadili a jedl jen čínské byliny. Akorát je to trochu dlouhé, léčba trvala 3,5 roku, ale stálo to za to.
23. Červen 2003 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarinka (anonym)
Mela jsem kdysi vazne zdravotni problemy, o kterych jsem se jiz na tomto serveru zminovala. Dlouho jsem se jich nemohla zbavit. At uz slo o cysty na vajecnicich nebo chronicke zanety mocovych cest. Pred 2 mesici jsem shodou nahod zacala brat jakousi cinskou doplnkovou stravu. Ve skutecnosti prochazim ted druhou kurou ze tri. Hned pri prvni kure po tydnu byly znat obrovske vysledky. Prichod menstruace nebyl vubec bolestivy ( a to v minulosti jsem nebyla treba i tri dny schopna vyjit z postele - bolesti - krece, horecky, zvraceni, prujem...). Na nasem trhu jsou tyto vyrobky velmi kratce a v lekarnach nedostupne. Ma maminka na ne neda dopustit. Prosla si nekolika operacemi a chemoterapiemi, ma s tim taktez neuveritelne vysledky. Tech krasnych zmen je takova spousta, ze nelze vse ani vypsat. Od zacpy, pres alergie, chronická onemocnění po skvělý stav nehtů, zubů a vlasů. Možná by to mohlo znít jako reklama, ale je to vážně úžasné. Jsem typ člověka, který je dost nedůvěřivý (nekdy az moc) a toto si me naprosto ziskalo. Pokud budete o tom chtit vedet vic napiste mi na e-mail nebo mi zavolejte na tel. 608 82 82 26 Jarmila
9. Červenec 2003 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Je to velmi složité. Č. "léky" složené z bylin jsou často hodně jin, a proto často nepomáhají, jak by měly. M.
5. Říjen 2003 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
To je největší blbost jakou jsem kdy slyšel.
7. Listopad 2003 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Rajská (anonym)
Petro, myslím, že když někdo má chřipku, jde ke klasickému lékaři. Pro mně byla čínská medicína volba ve chvíli, kdy mi ten klasický dal dvoje prášky a poslal mně domu. Neřešil problém. To byla poslední možnost, která mi ale pomohla. Nicméně č. m. léčí i chřipky a hlavně, nemocem předchází.
7. Leden 2004 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Náhodou má Martina naprostou pravdu, protože dle dvou energií jin a jang, se kterými čínská medicína pracuje, máme také pouze tři základní druhy nemocí. Ty jsou principielně jin, jang nebo jin-jang původu. To závisí na převažujícím typu energie, který se do organismu dlouhodobě dostával ve značném nadbytku.Jak uvedla Martina, když na nemoc s jinovou příčinou použijeme nějaký bylinný čaj, který má této energie nadbytek, nemoc většinou zhoršíme.Když totéž uděláme při nemoci s příčinou jang, bude docházet naopak ke zlepšování stavu.To je i vysvětlení, proč si někdo zdravotně polepší, pohorší a s dalším to nic neudělá.
7. Leden 2004 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Mně pomohla ČM jen od peněz v peněžence. Ba dokonce z jedoho čaje jsem měla velké bolesti. Zkoušela jsem ho pít vícekrát po mini dávkách, ale nepomohlo to. Zde šlo o zmiňované jin-jin.Ovšem neříkám, že někomu nepomůže, pracuji s energiemi a ulevuje to. Podle mně pomůže ČM těm, kdo zdrav. problém odchytnou v začátku nebo pokud není problém tolik obtížný. Al e nečekejte od Číny žádné zázraky.
14. Únor 2004 - 9:10
Obrázek uživatele Návštěvník
kristina (anonym)
Zkusenosti s cinskou medicinou sice nemam, ale mam zkusenosti s cinskym zelim.A to celkem ujde ( alespon pokud vim,kralici si nestezovali. )
16. Únor 2004 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Kristýno, jsi chudák.
26. Duben 2004 - 0:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Úspěch alternativních metod léčby je z mého pohledu na principu "víra tvá tě uzdravila", a určitě to nemyslím ve zlém, protože při léčbě všech nemocí je nejdůležitější psychika. Jen si myslím, že spousta lidí vydělává neprávem na těch důvěřivých. Kdyby doktoři neřešili všechno jen předpisem prášků, ale trošku by si s pacientem popovídali, eventuelně doporučili alternativní léčbu jako doplňkovou, nebylo by tolik lidí, kteří na alternativní léčbu doplatili. Dělám medinu a už jsem o několika takových případech slyšela. Jsou nemoci, hlavně chronické, na které se tyto metody dají využít, ale angína mezi ně určitě napatří! Stejně jako mnoho dalších...
4. Květen 2004 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena Kupková (anonym)
Ano, pomohla mi. Je to už asi 10 let.Trpěla jsem migrénami. Čínští lékaři mi lepily malé kuličky na uši - na určité body. Od té doby už migrény nemám. AK
16. Květen 2004 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Prosím, Jarmilo, k jakému lékaři jste chodila. Já i dcera jsme chodily k jedné paní doktorce, ale moc nám to nepomohlo.Děkuji za informaci. Anna
18. Květen 2004 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mám kladnou zkušenost s čínskou medicínou. Potkala jsem lidi, kteří umí a dovedou poradit. Bojovala jsem se zlatým stafylokokem, Epstein - Barrové virem, únavovým syndromem,..Pomohl mi lékař, k němuž jsem docházele na akupunkturu, kamarád mne naučil cvičit Pět Tibeťanů a pomohl mi poskládat vhodný jídelníček.Využívám bioaktivní doplňky stravy od Tianši, které byly vytvořeny na základě starých císařských receptur a jím zelené potraviny. Bioaktivní doplňky stravy Tianši byly určeny jako prevence. Je pravdou, že dokáží řadě lidí účinně pomoci. Je však třeba, aby kúra byla poskládána správně a aby člověk nespoléhal pouze na doplňky, ale aby upravil svůj jídelníček a pitný režim. Nikdo, kdo se celý život nestaral o svoji životosprávu však nemůže čekat, že mu za týden bude bezvadně. Vyčistit léty zanesený organismus a nastartovat jeho regeneraci chvíli trvá. Chce to chtít, něco pro to udělat a mít trpělivost. Potom to funguje!!
23. Květen 2004 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Fakír (anonym)
Mám také několik osobních zkušeností s čínskou medicínou. Některé jsou výborné, jiné už méně. Jako každý zdravotní systém má své přednosti a své slabiny. Nejlepší zkušennost mám z léčení chřipky. Na radu jedné osoby, která se čínskou medicínou zabývá, beru hned při prvních příznacích dvě malá kolečka čerstvého zázvoru bez slupky. Pokud se vezme včas stačí opakovat tak jednou, dvakrát, když ne beru 3x denně do odeznění příznaků. Chřipka je podle mých zkušeností podstatně mírnější. Nevím, jestli to funguje na každého, ale na mě ano. Logika ČM je totiž jiná a neléčí se konkrétní nemoci ale nerovnovážné stavy.Už horší zkušenost mám s léčením mého vysokého tlaku. Asi nelze očekávat nápravu hned, ale přiznám se, že po necelých dvou měsících každodenního asi hodinového vaření značně drahých lektvarů doprovázených velmi přísnou dietou (bez pečiva, koření, syrové zeleniny ....), jsem usoudil, že tudy cesta nevede. Zdravotní stav se mi totiž zhoršoval a až teď po roce jsem zase ve stavu jako na začátku léčby.Mé manželce však lektvary velmi pomohly a přestala je brát až po otěhotnění.
24. Květen 2004 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Gogo (anonym)
V tom případě ty taky.
3. Červen 2004 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Tammy (anonym)
Mně čínská medicína pomohla. Nejprve to byla akupunktura - stačilo 10 "sezení" a 2 roky jsem měla naprostý klid od letitého a ošklivého atopického ekzému. Nevýhoda - opravdu bolestivá metoda. A tak jsem hledala dál, opět to byla čínská medicína, která pomáhala, tentokrát ovšem ve formě akupresury v kombinaci s českými bylinkami. Ovšem ty správné bylinky byly vybrány dle pulzní diagnostiky (v souvislosti s čínskou medicínou). Problém s ekzémeme byl opravdu veliký. Trápí mě celkem 25let. Naposledy trval nepřetržitě 1,5roku a projevoval se vždy na obličeji, později i na celém těle. Otékaly mi víčka, někdy jsem měla i problémy s viděním, takže fakt nic příjemného. Pití bylin trvalo 2 měsíce současně s energetickým léčením a akupresurou. Že by víra má? Tak ať, to je fuk. Celý 1,5rok jsem věřila, že ten prevít zmizí, nezmizel. Tak ať to po bylinách byla víra nebo ne, se zdravotními problémy se opět budu obracet na alternativní medicínu. Jinak samozřejmě se léčím na dermatologii, ovšem tam nabízejí jen kortikoidy, které používat nechci. Ty mám jen pro chvíle nejhorší, kdy už opravdu nemůžu vydržet.
10. Červenec 2005 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Sabri (anonym)
DULEZITE JE,KDO VAM MEDICINU ORDINUJE!Cinska m.je nesmirne slozita!Musi se podrobne vysetrit pacient a jsou nutne mnohalete zkusenosti-ne koupit NEJAKY caj a pot ho.Existuje jen 1 klinika,kde jsou lekari se zkusenostmi z cinske univerzity,Klinika cinske mediciny na Hluboke a pobocka Praha,Opletalova 37.Jsem novinarka,vim,co doporucuji,pisi o nich a lecim se tam Ahoj
9. Září 2005 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
vega (anonym)
Jednoduchšia od činskej medicíny je korejska. Má verziu pre laikov - asi ako "udělej si sám" - veď v Korei sa lieči skoro každy sám, určite v jednoduchých a najmä začínajúcich akútnych stavoch choroby je to velmi účinné ale aj chronické choroby je mozné liečiť. Doporučujem každému ( Su Jok ).
10. Únor 2006 - 1:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ponocny (anonym)
No ja bych rek ze byste se fsicky s celou tou cinskou medicinou meli tak nak uklidnit. Vono jak se rika tonouci se stebla chyta a pak se samozrejme kazda blbost zda jak zazrak.Dybyste ted v ceskym narode udelali pruzkum tak se fsadim ze 99.9% lidi bude brojit proti pytlaceni a vymlaceni vzacnejch druhu ruznejch zvirat ale ze zrovna cinska medicina se vyziva v pouzivani blbosti jako sou rozemlety penisy tygru ktery sou kvuli tomu strileny i na sibiri nebo kvuli mastim z rohu nosorozce kery pytlaci strilej v Africe to uz tak nak najednou nikomu nevadi a fsicky ty jejich alchymisticky sracky a smesi povazujou za zazrak.Lidi neco si prectete a mejte trochu soudnosti.
10. Únor 2006 - 2:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkopaný (anonym)
Pred cca tremi a 1/2 roky me neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mne proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení telesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v oddeleni intenzivni pece ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove me moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautu 29 me stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily me zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechteji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodne ale uz se mi neposmivaji jen me nekolikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali me. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluneny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kocky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted casto vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kc . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horciku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivne polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotnicek z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba smerem dolu ale casto je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kterí se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šírily sítí!!
10. Únor 2006 - 5:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Z.Zapletal (anonym)
Ja se ji venuji jiz 20 let a z uspechem lecim i unavovej syndrom jediny v europe neustale studuji stare techniky Ciny,Tidetu,Indie podivejte se na me webove stranky jelikoz se jedna o velice obsahlou oblast nebudu to tady rozepisovat.Co se tyce Jonase vse ukradl M.Kusimu-Orientalni diagnostika zkonfrontujte to a pochopite ze nenapsal nic noveho me stranky jsou,http://zaplos.webpark.cz vse co tam popisuji jsou zapomenute veci nic noveho,spominam si na pani z co sem ji lecil unavovej syndrom co ji rekl cinsky lecitel ve Slusovicich:Mate unik schi ale tady to nikdo neumi a ja taky ne coz jsou diry v biopoli pani si precetla muj clanek ve Spiritu kde o nem popisuji a dnes je zdrava tak ze je tu nekdo kdo to umi spise vazne komunikace a kazdy si hraje na svem pisecku,spousta lecitelu uz ke mne poslalo sve pacienty doslo jim ze na tuto nemoc nestaci jiny znich tahali penize a nepomohli a nejednalo se o male castky 10-15000kc tak ze budte soudny a je tu jeste jeden problem spousta cinskych pripravku na nas europany nefunguje sme jiny to si uvedomte.Spomente na porad S.Kubelkove na Nove o cinske medicine vsichni co tam sedeli meli unavovej syndrom a brali nejake cerne kulicky 30 kusu za 2000kc presne na mesic a ono je to jenom udrzovalo pri zivote jeden rekl ze na to nema a prestal je brat zas se mu vse vratilo a sotva dosel na WC uz je taky v poradky je ze Senohrab tak oni je vlastne zdirali a mne vyhrozovali po tom clanku ve Spiritu ze prijdou o ksefty tak ze budte soudny
12. Květen 2006 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
TCM (anonym)
Pane Zapletale, dobrý léčitel nemá potřebu sebechvály, vyznačuje se většinou skromností, výsledky jeho léčby hovoří za něj. Tvrzení, že jste "jediný v Evropě", co něco vyléčí, opravdu o Vás něco vypovídá...
12. Květen 2006 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Máte zkušenost s léčitelem Petrem Khurem z Prahy nebo MUDr. Michalem Strnadem z Hradce Králové Oba pánové praktikují čínskou medicínu. 1. v
3. Červenec 2006 - 4:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Mám výbornou zkušenost s reflexní masáží plosky nohy a také moxováním, vyrovnává to energii v těle. Ale je potřeba najít člověka který tomu fakt rozumí.
3. Červenec 2006 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík (anonym)
Všem vřele doporučuji čínské preparáty korporace Tianshi. Manželce pomohly vyléčit svalovou distrofii, mě snížily LDL cholesterol a upravily hladinu cukru v krvi. Podrobnosti o těchto preparátech najdete na www.tianshi.wz.cz.
1. Srpen 2006 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Prosím Vás,aké prípravky brala manželka na svalovú dystrófiu,mám totiž vnúčika s touto diagnózou a rada by som mu pomocť.Ďakujem,mail:vierovska"centrum.sk
21. Říjen 2006 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
No jasne lidi, na leceni vsemoznych neduhu neni nic lepsiho, nez treba pasta z rozemleteho rohu nosorozce nebo uschleho tygriho penisu!
22. Říjen 2006 - 14:41

Stránky

Přidat komentář