7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

život s alkoholičkou

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
heartbreaker (anonym)
Dobrý deň. Matka je alkoholička, ja a otec tým veľmi trpíme. Liečenie neprichádza do úvahy, odmieta to a viem, že by ani nebola schopná prestať, lebo pre ňu je dôvod na pitie absolútne všetko, v jednom kuse sa ľutuje a ešte nám vyčíta, ako s nami trpí, pritom nevidí, ako s alkoholičkou v domácnosti trpíme my. Navrhujem otcovi rozvod, ale nechce ho, neviem, či sa bojí samoty, alebo ju nechce nechať tak. Matka si nezaslúži nič iné len aby sme ju opustili, len nám nadáva, oberá nás o peniaze a denne je opitá. Nenávidím ju, ale otca mám rada. Neviem normálne žiť, odišla som zo školy, pretože som nezvládala učenie, neviem sa na nič sústrediť. Mohla by som odísť k priateľovi, nechcem však nechať otca samého. Viem, aké je dôležité, že je v byte jeden normálny človek. Bojím sa ho nechať samého s ňou, bála by som sa ho nechať samého aj keby sa rozviedol. Cítim zodpovednosť byť s ním, je to môj otec, ktorý sa o mňa stará a ja nechcem sebecky odísť. Musím si vybrať medzi zničeným životom u nás doma, bez priateľa, ale s otcom, alebo odísť k priateľovi, ktorého milujem a nechať otca doma s alkoholičkou a trápiť sa tým, ako sa má. Pomýšľam na samovraždu, ale chcem aj žiť, normálnym životom, s človekom, ktorého milujem, mať s ním rodinu. Mám 20 rkov, vlastný život, priateľa, s ktorým chcem žiť, ale viem, že nebudem šťastná, ked budem vedieť, čo prežíva otec. Priateľ mi tvrdí, že moji rodičia sú dospelí a musia si problémy vyriešiť sami a ked otec nechce rozvod, nemusí tým ťahať ku dnu aj mňa. Ja s tým súhlasím, ale otca mám rada a nedokážem ho v tom nechať samého. Priateľ býva v zahraničí, mohol by sem prísť, ale nemohol by pracovať a z jedného otcovho platu sa žiť nedá už teraz, takže toto neprichádza do úvahy Za vaše názory vopred ďakujem
12. Červenec 2011 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Myslím, že by si skutěcně měla jít a bydlet se svým přítelem. Chápu ale také to, že by si se mohla cítit provinile, že jsi nechala otce s matkou "samotného". Ale přesně jak říkají tvoji přátelé, tvůj otec je dospělý a sám by měl vědět jestli chce rozvod nebo ne. Popřípadě by si se také mohla domluvit s ním, že by si ho jezdila třeba jednou měsíčně navštěvovat atd. Také podle toho co tu píšeš je tvá matka krutá, ale taky to nemusí být pravda a může tě mít skutečně ráda.Problém je v tom, že alkohol z nás dělá hrozné lidi-znám to z vlastni zkušenosti s otcem, ale máma se s ním rozvedla takže sme žili samy. Každopádně, jestli ona sama nechce přestat, tak s tím nikdo asi nic nenadělá. Možná by potřebovala dostat ránu mezi oči...
17. Červenec 2011 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosa (anonym)
Odejdi za přítelem bez výčitek svědomí. Tvůj otec je dospělý člověk a musí si poradit sám, neneseš na jeho rozhodnutí žádný podíl. Naopak, neměl by tě k sobě vůbec poutat. založilas si na pěknou neurózu. Tvoje matka se bude léčit, až ji dáte najevo, že ji už nechcete a nebudetetse s ní stýkat. Holt, někdy to tak dopadá, i rodič je chybující, krutý, tyran....atd. Odpoutej se co nejdřív, na otce nehleď.
17. Červenec 2011 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Sem přispívají asi rodinní příslušníci žeb alkoholiček. Vzhledem k tomu,že se boj pohlaví vyrovnává,tak alkoholičky začínají procentuelně vyrovnávat alkoholiky. Krampolová třeba,oddělaná prášk a alkoholem,prý... Alespoň to omezí... Ovšem od Krampola bude mít doma vždy zásobu čerstvého alkoholu zajištěnu. Spíš jde u ní o to nepít příliš a neudělat tak tím motáním se někde na ulici pro flašku v jejich domě v centru Krampolovi ostudu,tím,že ji vyfotí novináři někde močit v křoví.
29. Červen 2018 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikdy alkoholic (anonym)
Alkoholicku bych ihned vypral z domu i zavrenym oknem !! Neni nic odpornejsiho nez zena chlasta !! Hnus , smrad ...nechat zhnit zaziva.
29. Červen 2018 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Proč se tak popouzíte, že ženy mohou se vyrovnat mužům i v pití piva a alkoholu,jakoby nebylo dost žen,které už dávno žádný rekreační sportovec v jejich sportu nepřekoná. Ženy dnes jsou v srovnatelných postaveních a sportovních aktivitách snad ještě vpřed než muži. A po tom všem dostávají také chuť si zajít posedět a protože vše jsou zvyklé dělat naplno,někdy sklouznou k tomu to přehánět a stývají se také velmi snadno alkoholiky. Já je nedělím na ženy a muže,jen ta žena musí vědět,že pití může poškodit její plod a vědět,že pokud vysazuje antikoncepci a snaží se o dítě, že by prostě pít neměla. Ve věku,kdy již děti má a v práci se jí i daří, je z těchto manažerek a podnikatelek i řada alkoholičkami. Mají na to stejný nárok v tomto nezvládnout společensky akceptovatelné pití a jako sposuty mužů spadnout až do alkoholismu,které je i u žen různé síly.Nemusí znamenat,že se taková žena nestará o domácnost,nedovede dojet do práce střízlivá,ale že třeba žena podnikatelka právě z práce odjíždí pozdě večer v podroušeném stavu mhd a auto tam nechává,či tam přespává,aby neznepokojila rodinu několikrát do měsíce.
29. Červen 2018 - 17:28

Přidat komentář

Reklama

Reklama