8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zinek

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
chtela bych neco vedet o zinku, na co je potrebny, a jake jsou vedlejsi ucinky,muze zpusobit nespavost nebo nevolnost? dekuji za odpoved.
20. Červenec 2001 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Zinek se v organismu účastní mnoha metabolických pochodů- např. je důležitý pro syntézu bílkovin, vaziva, inzulínu,DNA, pro imunitu, rozmnožovací systém, nervový systém.Zkracuje hojení, pomáhá léčit neplodnost, podporuje růst a psychiku, zlepšuje chuť k jídlu. Při jeho nedostatku může docházet k hypertrofii prostaty, arterioskleróze či snížené funkci vaječníků.Potřebná dávka je 12-15 mg. Léčebně se doporučuje 30-50 mg za den. Jeho užívání by mělo být doponěno užíváním betakarotenu.Přírodní zdroje jsou: maso, játra,ústřice, obilné klíčky, pivovarské kvasnice, vajíčka, netučné mléko a dýňová semínka.Nadměrný příjem může způsobit zažívací potíže, poruchy imunity, dávky větší než 1g mohou být toxické. Podrobný popis účinků zinku naleznete na www.001shop.cz v kategorii vitaminy, podkategorii mineralni produkty
20. Červenec 2001 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Valif (anonym)
Říká se, že zinek zlepšuje vytrvalost a svalovou sílu. Nedostatek naopak způsobuje bolesti a únavu svalů. Zinek má schopnost regulovat stahy svalů, ale stále se mi nedaří zjistit jak v tomto procesu účinkuje. Předem děkuji za každou informaci.
9. Leden 2008 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylvie (anonym)
Zinek souhlasím je občas brát téměř nutné.Zatím jsem se nikde nedočetla z příspěvků a to je fakt docela dobrý vědět-že zinek minimalizuje škodlivost kouření.Podrobnosti v chytrých knihách.Není to návod jak omlouvat kouření,ale když už hřešíme tak zinkem to trochu ztlumíme.hezký den.
21. Květen 2008 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
Zinek - ANO, ale v návaznosti na vitamíny, ostatní minerály a stopové prvky. Potom se znásobí jeho účinnost. Vím o takových komplexních produktech. Pokud Vás to zajímá, napište mi na : B.Jaeger"seznam.cz
21. Červenec 2008 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Bea (anonym)
Zinek je nejlepší v kombinaci s vitamínem C. Nezvyšuje přímo obranyschopnost, ale podílí se na lepším využití vit C. Používám na doporučení specialistu po prodělané plicní sarkoidose dlouhodobě CETEBE se zinkem od Walmarku.
22. Červenec 2008 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Ahoj, vím, že téma už je poněkud starší, ale nedávno jsem začala brát právě zinek a tady http://www.vitaminyamineraly.cz/solgar-zinek/ jsem našla celkem podrobně vyjmenované jeho užití. Takže tento příspěvek je spíše takové doplnění informací :)
9. Prosinec 2013 - 11:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama