46 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Žiji od února s jednou ledvinou

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila Peštová (anonym)
Grawitzuv tumor - hledám stejně postižené pacienty. Jsem od února 03 po operaci - odstraněna levá ledvina.
3. Červenec 2003 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Ahoj, sice nevim, co to je za nemoc, ale ziji s jednou ledvinou uz tri roky. Potize nemam, ale nekdy se o tu druhou priserne bojim.
10. Srpen 2003 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahojky Lenko !! Jsem v 9 měsíci a čekám syna, kterého tato operace čeká po narození .
28. Prosinec 2003 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Holky, ja mam non Hogkinuv lymfom a vim, co to je bat se, ze se namoc zhorsi. Bylo to hodne zle, ale nakonec jsem se naucila se se svou situaci smirit a pokousim se, jak to jen jde, prozit naplno kazdy den. Rikala jsem si, ze by Vam treba pomohla korespondence, s tim, ze po tom ,co jsem vsechno zazila, jsem naucila jsem se spouste veci orientovat od praktickych veci, pres treba Centrum pro lecbu bolesti www.linkaprotibolesti.cz ( na treti pokus jsem nasla jedno centrum, kam chodim doted a kde mi skutecne pomahaji) a taky jak zvladnout strach, ktery cloveku jen kazi zivot. Nejsem verici a neverim ani homaopatii, ale proste verim, ze by si lide meli pomahat a tak snad bych Vam mohla pomoct s tim, ze se podelim o sve zkusenosti s tezkou a chronickou nemoci, i s tim, ze clovek muze strach zvladnout, a zlepsit si zivot, kdyz ma o jedno trapeni mene. Drzte se a budu moc rada, kdyz mi napisete. Moc zdravi Jirina.
14. Leden 2004 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Týna (anonym)
Vsechny Vás moc zdravím.Mojí babičce lékaři náhodně asi v 65 letech zjistili,že má celý život jen 1 ledvinu.Do té doby o tom vůbec nevěděla a nijak jí nešetřila,takže Vás všechny,kteří máte podobný problém,chci povzbudit.Nebojte se,jedna ledvina všechno zvládne a Vy určitě také.Držte se!Zdraví Týna
14. Listopad 2004 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mému otčímovi zjistili až po vojně(před 30ti lety),že má 1ledvinu a ještě bloudivou. Nikdy žádné velké potíže neměl.Jen při větších oslavách(větší množství alkoholu)cítí menší bolest,ale dá se snést,dle něho.
3. Leden 2005 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
I já žiji od dubna 2002 pouze s levou ledvinou/pravá led.Grawitz/Letos jsem měla ledv.koliku,zavedli mi stent,za dva měsíce mi ultrazvukem rozdrtili kamínky v ledvině,odstranili stent a jde to.Hlavně nezoufat.Dita
3. Leden 2005 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to lékaři Vašemu dítěti zjistili, je to podmíněné geneticky? Mému příteli odoperovali ledvinu kvůli tumoru Grawitz cca před 5 lety. Nyní plánujeme těhotenství, tak bych chtěla udělat maximum ... Děkuji moc za pomoc, Marie
7. Červen 2006 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
Jsem asi měsíc a půl po operaci,odstranili mi levou ledvinu,pravá ledvina je téměř zdravá,takže to snad ještě dlouho zvládne,vím co časem přijde-dialýza a následná transplantace,toho se opravdu bojím..ale doufam že to zvládnu...tak se držme!!!
8. Říjen 2006 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Jsem 8.měsíc těhotná a mé holčičce zjistili při ultrazvuku zvětšenou ledvinu(pánv.)Projevují se tak prý vážné vrozené nemoci.Nevíte někdo o tom více?Děkuji.
28. Prosinec 2006 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Sportovec (anonym)
Na jinak zdravé ledvině mi lékaři našli nádor v začátcích, ve velikosti cysty a tak mi ledvinu raději odebrali. Téměř celý život /58/ sportuji, větší částí vodní slalom a menší cyklistika. Můj sport se mi nechce opustit - a tak se chci s Vámi podělit o radu co s tím jak by jste se v životě zachovali dál nebo i přijmu zkušenost někoho kdo se sportem zabývá i přesto že má jen jednu ledvinu. Děkuji
1. Duben 2007 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Chtěla jsem se zeptat, zda se po odebrání (do té doby plně funkční) ledviny pro nádor může projevovat únava a ospalost. Někde jsem slyšela, že snad ano. Je to pravda? A pokud ano,po jak dlouhou dobu? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpověď.
14. Květen 2007 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Od roku 1994 žiji s jednou ledvinou. Po operaci se mi vytvořil zhoubný nádor a tak jsem podstoupila léčbu na onkologii. S léčbou jsem začala v roce 2001 a zatím ještě žiji, a předsevzala jsem si, že se dožiji alespoň 69 let. A tak mi držte palce. Vím, že v té "zdravé" ledvině se mi udělala cysta a tak ji domlouvám, aby nerostla. Neumím si představit, že bych chodila na dialýzu po zbytek života, protože nemohu být nikdy operována, měla jsem metastázy na játrech.
17. Září 2007 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Můj muž 42let, měl před 9léty zapouzdřený nádor,na ledvině,kdy ledvina již nepracovala.Ledvinu mu odstranili.po operaci byl hodně zesláblý, po roce se vrátil do práce, kde manuálně pracuje, zvedá těžká břemena...dá se říct, že se nešetří...ledvinu proplachuje alespoň dvěma pivy denně.V zimě si dává pozor aby se neprochladil...Nedělá si starosti s tím ,co bude...prostě žije.. V nemocnici poněkud změnil názor na život, uvědomil si hodnotu života,ale časem opět zklouznul do vyjetých kolejí..Můj názor je, že byste se měli šetřit...aby nebylo třeba diálýz a transplantací... S přáním hodně zdraví Lenka
18. Září 2007 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
V roce1996 mě odebrali pravou ledvinu s nádorem Gravitz velkým1.20kg.Dodnes žiji s 1 ledvinou a nic mě nevadí.Jedna opravdu nahradí druhou .
30. Listopad 2007 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
To vám z celého srdce přeji. Můj muž takové štěstí neměl. Přišel na své onemocnění pouhou náhodou a bohužel bylo již pozdě. Tento druh nádoru je bohužel velmi agresivní. Všem nám, kteří bojujeme s rakovinou přeji hodně štěstí do dalších let. Opravdu ho potřebujeme. Šťasný nový rok !!!!
26. Prosinec 2007 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
3.7.2003 jsem jako první začala s diskuzí: "Žiji od února s jednou ledvinou" Letos tedy žiji s jednou ledvinou 5 let. Ze začátku jsem se asi moc litovala a velmi těžce jsem nesla,že zrovna já jsem musela podstoupit operaci.
1. Březen 2008 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
olga (anonym)
Paní Jarmilo,vlila jste mi trochu optimismu.Od září loňského roku mám jednu ledvinu.Druhá odstraněna pro Grawitz s metastázema do kostí a plic.Podstupuji léčbu,špatně to snáším,ale bojuji,jsem sama na dvě 17leté děti,syn 25 mne moc pomáhá.
17. Březen 2008 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
olga (anonym)
Paní Jarmilo,vlila jste mi trochu optimismu.Od září loňského roku mám jednu ledvinu.Druhá odstraněna pro Grawitz s metastázema do kostí a plic.Podstupuji léčbu,špatně to snáším,ale bojuji,jsem sama na dvě 17leté děti,syn 25 mne moc pomáhá.
17. Březen 2008 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jedné sympatické dámě z oblasti kultury vyoperovali v mládí omylem zdravou ledvinu místo té nemocné. Byl to obrovský šok, ale dnes žije v pohodě a dobrou funkci té jediné ledviny si udržuje užíváním našich produktů. Vřele je doporučujeme i Vám. Máte-li zájem, čtěte dále. Harmonie VÁM VŠEM S POPISOVANÝMI PROBLÉMY MŮŽEME POMOCI UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ Naší snahou a posláním je pomáhat lidem k lepšímu zdraví. Všem, kdo o to projeví zájem. Pomocí preparátů přírodního původu. Do stejného projektu jako my, jsou v Česku a na Slovensku zapojeny desítky lékařů, celosvětově jsou to tisíce lékařů všech specializací ve všech zemích světa. Těch lékařů, kteří pochopili, že chemicky vyrobené léky prospívají hlavně výrobcům léků, farmaceutické lobby. Pacientům už tolik neprospívají, protože každý lék při léčení daného zdravotního problému způsobuje současně zpravidla hned několik dalších závažných zdravotních problémů. Nejsou to jen ty problémy z příbalových letáků, jako že se může objevit vyrážka ap. Jsou to poškození organismu mnohem závažnější, protože se neprojeví hned, jsou skryté a kumulují se. Projeví se dřív nebo později docela nepříjemnými potížemi s vašimi játry, ledvinami, trávicím traktem, kůží, cévami a srdcem, klouby, slinivkou, imunitou, štítnou žlázou, rozhozením celého řídícího hormonálního systému, ale např. i kandidózami ap. Žádný lék není neškodný. Vedlejší škodlivé účinky mají všechny léky. A navíc - samotné léky, bez současného užívání a pomoci přírodních preparátů, daný zdravotní problém nevyřeší, nedokážou to. Jinak by všechna diskuzní fóra na tomto i jiných webech nebyla plná svědectví lidí o tom, jak jim klasická lékařská péče a klasické léky nedokážou pomoci a proto hledají ještě jinou pomoc nebo alternativu. Na druhé straně je na nejednom diskuzním fóru osočován někdo, kdo vám chce pomoci. Osočovatelé tyto lidi označují za
16. Listopad 2008 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
anavi5 (anonym)
Grawitzuv tumor - hledám...Ahoj...měla jsem v roce 2002 Grawitzuv tumor na ledvině.Nyní jsem 7 let po resekci,odebrali mi jen část ledviny.Jsem zdravá,tak doufám,že to tak zustane.
28. Listopad 2009 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
DANA. (anonym)
Grawitzuv tumor - hledám...DOBRY DEN-TAKE JSEM PO OPERACI-MAM OD ZAŘI JEDNU LEDVINU-RADA BYCH SI S NĚKYM DOPISOVALA.A ZISKALA RADY DO DALŠIHO ŽIVOTA.D. kytick@seznam.cz
7. Prosinec 2009 - 8:06
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek a pavla (anonym)
DOBRY DEN-TAKE JSEM PO...DANO prece ti nekončí život jen se hlavně nelituj,ber život takový jaký je!CHemo zvladneš mirek ho taky zvládl 16 dávek,po prvních měl akorát čas dojet domů41st.teploty to bylo v normě 4dávky běžné mokré prostěradlo a peřiny jak se potil.Po5 dávce se ale vše v lepší obrátilo,začal přibírat na váze a občas i nadával,musím říct že velkou ale opravdu velkou zásluhu na tom má Dr.Hellarová která každý den partnera kontrolovala a snažila se mu co nejvíce ulehčit lečbu.Nejdriv mu píchaly pod lopatku intron obden 3krát další dávka byla 0.5l CSB a to mu dělalo zle!Pokud chceš písni na pavla.buresova@centrum.cz
7. Prosinec 2009 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Ahoj, je mi 20 a teprve před rokem jsem zjistil že mám jen pravou ledvinu. Ze začátku mě to dost zaskočilo ale život jde dál a pokud jsem ve zdravý přežil dětství plný vylomenin, motorek, sportů a nevědomosti tak proč se omezovat ted? Jinak přeji všem hodně štěstí a nepropadejte panice :)
22. Březen 2010 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
PAVEL SEDLÁK (anonym)
Grawitzuv tumor - hledám...JÁ JSEM PO OPERACI PRAVÉ LEDVINY,KTERÁ MI BYLA ODEBRÁNA PRO NÁDOR.19.3.2010.NEMÁM ŽÁDNOU DALŠÍ LEČBU.
31. Srpen 2010 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
,PAVEL (anonym)
JÁ JSEM PO OPERACI PRAVÉ...V
31. Srpen 2010 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
JÁ JSEM PO OPERACI PRAVÉ...Ledvinu mi odebrali 07/2011 ted jsem v rekonvalescenci taky nádor levá ledvina. byl jsem aktivni sportovec motokros,potápění ted nevím co dál a co můžu a co ne. Jaké to je po roce bez ledviny? Dík za odpověd
20. Srpen 2011 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Líba (anonym)
V roce1996 mě odebrali...dobrý den, v den svých 40.narozenin, mi doktor řekl, že mám nádor Gravitz na pravé ledvině, je to již sedm let a dá se říct, že žiju zcela normální život, někdy i zapomenu, že mám jen jednu ledvinu :)
5. Březen 2012 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Olda (anonym)
V roce 1996 mi byla odebrána pravá ledvina se zhoubným nádorem (Grawitz),který miprorůstal do dolní duté žíly.Dosti závažné.Doslova mi pan primář na dotaz na prognózu odpověděl,že jsem relativně mladý (45)a musím absolvovat onkologickou léčbu.Měl jsem obrovskou vůli žít,protože jsme měli malého syna,který se nám narodil po tragicky zahynulém synovi.Skrátka ,co jiného zbývá ,než optimismus a radost ze života. Všechny ostatní neduhy,které se po absolvování léčby nabalují jsou podružné. Raduji se z každého dalšího dne.
19. Duben 2012 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
Díky za tuto diskuzi, chystám se na odebrání ledviny..Ted jen dobíhá dovyšetření a pak jde levá ledvina pryč. Působí mi stálé nezvladatelné záněty a už nefunguje.Bojím se pooperačních bolestí,ach jooo. Všem držím palce a mějte se co nejlépe.
19. Duben 2012 - 21:58

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama