16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zhorseni zdravotni pece o starsi obcany

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
V posledni dobe jsm zaznamenala ve svem okoli vesti pocet pripadu, kdy starsi, handikapovany nebo socialne znevyhodneny pacient musel cekat na vysetreni neumerne dlouho, kdy byl odbyt pres velke potize neucinnym lekem nebo kdy chovani zdravotniku k nemu bylo nezdvorile casto dokonce hrube. Zajimalo by me, zda to nemuze souviset s uvahami o vhodne plne ucasti pacientu na lecbe. Pokud to opravdu neni jen shoda nahod, prosim, abyste se nad timto jevem vsichni pozastavili. Nikdo totiz nemam stoprocentne zaruceno, ze on i jeho blizci budou do konce zivota zdravi a bohati, jista solidarita s znevyhodnenymi spoluobcany je tedy na miste uz v zajmu kazdeho z nas. To neni otazka politicka, ale lidska. Jirina
10. Červen 2002 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek Horacek (anonym)
Souhlasim, zda se, ze stari a invalidni obcane jsou stale bezohledneji odepisovani ze spolecnosti. U vetsiny lekaru existuje jakasi citova bariera, ktera jim brani jednat se znevyhodnenymi spoluobcany jako ze svepravnymi lidmi. Myslenku, ze i oni budou jednou stari si nepripusteji. Mirek
16. Červen 2002 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Slavka (anonym)
Souhlasím s těmito názory. Jsem v Plném invalidním důchodu, který mi paní doktroka rozmlouvala cca 3 roky. Když jsem ho dostala odmítá mne léčit, nevěří mi . mám strašné bolesti. Ny vyšetření u odborníka mi řekli, že vyšetření - ledvin a neurologii, má předepsat obvod, lékařka. Na to ONA jen odpověděla - TO JE ZBYTEČNÉ- máte onemocnění kloubů a to bolí VŠECHNO. cO MÁM DĚLAT BPLESTMI JSEM SE UŽ ASI 3 MĚSÍCE NEVYSPALA. kDYŽ JDU K NIM NA OBVOD NA INJEKCI- SCHVÁLNĚ MNE SESTRA NECHÁVÁ V ČEKÁRNĚ ČEKAT MINIMÁLNĚ 1/2 HODINY I VÍC. uŽ mám z toho psychické potíže, jsem nervní, protož bolesti 24 hoduin denně se NEDAJÍ VYDRŽET !! Děkuji za rychlou radu.
5. Listopad 2007 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
nevím (anonym)
já jsem mladá a poměrně zdravá, pracuji na plný úvazek, k tomu se starám se o dvě malé děti. Na vyšetření ledviny jsem čekala 4! hodiny, ačkoliv jsem přišla mezi prvními a byla objednaná. Myslíte, že někdo pochopil, že pospíchám do práce? Ani náhodou, když jsem se zeptala sestry, co mi to píchá do žíly, tak řekla že kontrastní látku, jenže mě zajímalo co za látku to je, takže jsem se zeptala doktorky, ta mi řekla že kontrastní látku, načež sestra začala ječet, že mi to snad už vysvětlovala, proč se tak blbě ptám. Nedokázaly pochopit, že chci vědět, CO za látku mi to tam píchaj. Byl to jod, doktorka mi to pak milostivě řekla a sestra se ke mě chovala jak, no asi jako kdyby tam ležela hromada hoven.
5. Listopad 2007 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
nemohu jinak,než reagovat na vaše stížnosti týkající se čekání,neboť tyto problémy se stávají mou každodenní můrou.Musíte si uvědomit,že v každé ordinaci/většinou /,je:1) zaregistrováno kolem 1500 pacientů i více ,2)každému je nutné věnovat určitý čas,3)mezitím ještě vykonávat jiné prac.úkony,většinou administrativní,nemluvě o věčně zvonícím telefonu,objednávání pacientů na další vyšetření apod.Nebudu zde rozepisovat všechny povinnosti sester,ale rychlost zvaní pacientů do ordinace závisí na lékaři!!Neschvaluji aroganci ze strany sester,ani lékařů,ale také se zamyslete nad svým chováním,vůči nim.Jsou to také lidé,se všemi problémy i zdravotními,kdy většina z nich,poté co třeba vy si vezmete neschopenku,tak oni si to dovolit nemohou.Kdo by se také o vás staral.Takže to,že na vás sestra "ječí",může mít velmi mnoho příčin,často je to jen odrazem chování vás,pacientů,kteří si myslíte,že jsou to služky,najaté pro váš servis.
6. Listopad 2007 - 6:01
Obrázek uživatele Návštěvník
poměrně zdravá (anonym)
Mesouhlasím se zdravotní sestrou. Je to jen o lidském přístupu lidí. Když pojedeš autobusem, řidič bude naštvaný, někam to napasuje, tebe zraní ? Budeš ho také omlouvat, že toho má moc ? Pěkná blbost, co jsi zde napsala.
6. Listopad 2007 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
nevím (anonym)
víš sestro, já uznávám vaši práci. Ale chci jen říct, že za tu dobu co pracuju, jsem neschopenku neměla nikdy, řeším to dovolenou a to v případě dětí. Já nemocná prostě nejsem, mám dobrou práci a nemohu si to dovolit a ječet na klienta? nebo mu odseknout? Hm, tak to bych asi hned letěla. Sestra jako služka tak o tom nic nevím, nikdy kromě porodů jsem v nemocnici nebyla. Tehdy ta sestra na urologii byla evidentně naštvaná proto, že mě její odpověď neuspokojila a dovolila jsem se ptát se doktorky, tak jsem to pochopila, a dala mi to patřičně najevo i když jsem ani nedutala a na další vyšetření k nim jsem už nešla, tedy šla, ale neměla jsem hlídání, takže jsem si do čekárny vzala tehdy dvouleté dítě. Myslíš, že někdo z těch důchodců v čekárně třeba mi dal přednost?Ani náhodou, dokonce mě jedna baba předběhla a byli nevrlí,že dítě nedokáže sedět dvě hodiny v klidu. Než abych se hádala s "potřebnějšíma" tak jsem to vzdala. Asi tahle. Doktorce jsem volala, jestli bychom se mohly domluvit na termínu, tak to bychom nemohly. Mám prý čekat. Tak čekám. Snad to přejde samo.
6. Listopad 2007 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
pacientka (anonym)
Z části má zdravotní sestra pravdu a z části ne. Chápu, že jsou to jen lidé, jako mi ostatní. Ale poslední dobou mi nějak připadá, že se chovají tak trochu sestry i lékaři arogantně. Prostě přijde kus (člověk) do ordinace, je nějak ošetřen a pak odejde, další na řadu. Postrádá to hloubku, zájem.
6. Listopad 2007 - 8:59
Obrázek uživatele Návštěvník
nevím (anonym)
kdo je teda znevýhodněný? důchodce, který má teroreticky času dost, nebo já, která pracuju, z mého platu jde podstatná část zrovna na důchodce a znevýhodněné, do toho se potřebuju postarat o děti a čas mám rozpočítaný na minuty? V nemoci jsme na tom všichni stejně a to blbě.
6. Listopad 2007 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
nevím (anonym)
nemusí mít nějakou hloubku ke vztahu ke mě, mě stačí, když mi odpoví na otázky a vysvětlí co a proč dělá. A to je moc. Prostě sežer tady ty prášky a nevotravuj, další!
6. Listopad 2007 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Jo a znáte ordinování po telefonu moje známá ano volala na gindu , že potřebuje akutně ošetřit sestra ji řekla , že na její potíže si má koupit v lékárně určitý přípravek když ji upozornila , že je alergik a cokoli nemůže tak ji řekla , že je to pro všechny . Tak šla a koupila brachu stálo to 170 kč a druhý den natekla a musela ji vzít i bez objednávky doktor se divil , že takovou reakci ještě neviděl.Taky řešení takže nemusíte vůbec nikde čekat jen si zavolejte. Nebo druhá možnost pokud máte dost peněz tak se přihlaste a zaplaťte si soukromého lékaře ten vám přijede až domů , ale za patřičný peníz .
6. Listopad 2007 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Zakladatelka založila tohle téma někdy před 5 lety, ale je stále platné. Pravdou je, že zdraví lidé, kteří nemusí chodit po doktorech ani netuší o jaký horor se někdy jedná. Nedávno jsem byl doprovázet otce do urologické ambulance. Děs a hrůza. Plná narvaná čekárna lidí, čekání na několik hodin. A to doslova. Nevím, kde je chyba - částečně asi v ekonomice, aby byli "na kombajnu" pořád připraveni další pacienti a nedošlo k prostojům, ale asi taky zcela špatný systém objednávek a chodu ambulance. Odtud je jenom krůček k výbuchu emocí na obou stranách. A pracovat v takových podmínkách kombajnu taky není žádný med ani pro ty zdravotníky. ale k původnímu tématu: myslím si, že osamocení, staří, nemocní pacienti jsou někdy vystaveni jednak špatné léčbě a taky aroganci a všemu co s tím souvisí. Znám takové příběhy, kdy děti musely sjednávat pořádek se zdravotníky a hájit jejich zájmy.
6. Listopad 2007 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavá (anonym)
Jaké děti?Tomu nerozumím.
6. Listopad 2007 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Zvědavá, asi děti těch seniorů, co byli vystaveni u doktorů aroganci, atd. Je to jasnější ?
6. Listopad 2007 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavá (anonym)
Jano,dík,už jsem to pochopila.
6. Listopad 2007 - 18:15

Přidat komentář

Reklama

Reklama