77 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ženy v pánském oděvu - obleku

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Co říkáte na to když ženy chodí oblečeny v pánském? Nebo když dokonce nosí pánské obleky a to i včetně kravaty? Mě osobně to připadá odporné. Takové ženštiny pak nejsou ani žena, ani muž. Možná že touží stát se mužem. Kolik takových žen jsou lesby?
16. Květen 2008 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Aislinn (anonym)
Stejne jako je mi jedno, kdyz muzi nosi damske veci, tak je mi jedno, kdyz zeny nosi panske. Prosazujme zde rovnopravnost. Je fakt, ze to vypada neobvykle, ale je to OK. Mimochodem, stejne neobvykle vypada muz v damskem. Ale to tady neresme, na to jsou jina temata.
19. Květen 2008 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jolaes (anonym)
Závidí nám péro, to je jasný.
20. Květen 2008 - 1:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Guismo (anonym)
Převlečou li se chlapi za ženský a dělaj travesti show na pódiu, je to O.K. Je to sranda,je to divadlo. Ale ženská v obleku s kravatou na ulici? To už přece není divadlo. Tyhle ženský se převlíkaj za chlapy v reálu, a choděj tak po ulici. Fuuj! To fakt budou asi lesby.
20. Květen 2008 - 2:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Aislinn (anonym)
Nesmysl, nejsou lesby. Stejne tak nejsou homosexualove chlapi co nosi neco damskeho - viz prislusna temata zde na doktorce.
20. Květen 2008 - 8:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Guismo (anonym)
Aislinn, jsi žena nebo muž?
21. Květen 2008 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
Už jsem to taky viděl, ženskou v saku a kravatě. Moc tomu ale nerozumím, protože to vypadalo fakt divně. Ani ženská ale ani chlap, spíš tak napůl.
27. Květen 2008 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jak jinak když jsou to lesby!!!
28. Květen 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Aislinn (anonym)
No jasne, to je uzasny. Vsichni muzi, co nosi prilehave dziny jsou buzeranti a vsehcny zeny, ktere nosi panske veci, jsou lesby. Vy jste fakt experti, bezte do haje!!!
28. Květen 2008 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a proč se teda převlékají za muže pokud to nejsou lesby?
29. Květen 2008 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Aislinn (anonym)
Velmi rozsireny omyl vetsiny cechu - ten/ta, kdo se prevleka za druhe pohlavi, obvykle nebyva homosexualni. Duvody je treba hledat jinde.
6. Červen 2008 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a co annie lennox
6. Červen 2008 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Mně se to naopak velice líbí a je mi líto, že se najde tak málo žen, které mají dost sebevědomí na to, aby se takhle oblékly. Připadá mi to prostě sexy.... Samozřejmě musí být poznat, že je pod tím rádoby chlapským zevnějškem ženská - podpadky atd...
12. Srpen 2008 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
pánové proč si myslíte že kravata a sako jsou součástí jen pánského oblečení? :o) má jeden třídílný obleček (sáčko, kalhoty a vestička) a když si ho vezmu s výraznou kravatou a vyjdu v botkách na jehlách, tak mi pánové na ulici celkem věnují dost pozornosti a asi ne proto, ze by mě považovali za lesbu :o)))
17. Srpen 2008 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Sako a vestu rozhodně považuju za součást jak pánského tak dámského šatníku, v tom bych problém neviděl. Kravatu ale podle mě i většina žen vnímá jako specificky mužskou záležitost (nemluvím o fanynkách Avril Lavigne atd...). Jak už jsem dřív napsal - je to škoda a mrzí mě, že jsem neměl to štěstí potkat Lucku na ulici v jejím třídílném oblečku s výraznou kravatou a v botkách na jehlách :-). Určitě bych se taky otočil...
18. Srpen 2008 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
Tak to já bych se za Luckou otočil taky, jenže ne jako za ženou, ale abych si prohlédl exota. Žena v kravatě je jako muž v podprsence, tedy když se zcela dobrovolně paří a škrtí, přestože vůbec nemusí, a ani to na základě jeho pohlaví není společností požadováno. Žena v pánském obleku v současnosti, je, jako by si ve středověku žena oblékla rytířské brnění. Také si myslím že srovnání brnění se současným p.oblekem je více než trefné. Mě jakožto muži je krajně nepříjemné, jsem-li okolnostmi přinucen si tento krabicovitý mundůr navléknout, a o to hůře se mi chápe, obleče li si ho někdo dobrovolně, zejména pak žena. Vyjde li si muž v jehlových podpatcích a krajkovém prádélku, činí tak kvůli sexuálnímu upokojení své úchylky. Nevím tedy proč bych si měl myslet že u žen tomu bude jinak. Žena v pánském obleku dává svému okolí zcela jasný signál o své deviaci.
20. Srpen 2008 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Stejně jako muž v sukni. T
20. Srpen 2008 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
MPR (anonym)
Žena v pánském oblečení ? Jenom to ne prosím.
20. Srpen 2008 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
Anonyme (20. 8. 2008 13:20:45,), řekl bych že jsi šlápl poněkud vedle. Sukně byla běžným pánským oděvem mnohem dříve než kalhoty, a ve velké části světa dodnes je. Sám jí při vhodném počasí nosím. Nosím jí však pro její pohodlnost, nikoli proto že si jí spousta lidí zatížených předsudky spojuje jen se ženami. Já totiž posuzuji oblečení podle jeho praktičnosti a pohodnnosti nošení, a nikoli podle předsudků. Sukni jsem shledal jako pohodlnný a vdušný oděv. Naproti tomu oblek je mi nepříjemný, dře škrtí, a v létě je v něm pekelné vedro. Muži jsou bohužel často nuceni tohle brnění obléci. Ženy k tomu však nikdo nenutí, a to hůře se mi to chápe. Tím nechci nikomu nic zakazovat, jen říkám svůj názor.
20. Srpen 2008 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
to Samuel... Myslím, že Lucka nemluvila o pánském obleku, ale o normální ženské variantě (čili kostýmu). Ale jistě to samozřejmě nevím. Za ženskou v klasickém pánském kvádru bych se ani já rozhodně neotočil... Pokud jde o ženy a kravaty, tak to taky není žádná novinka. Jestli se nepletu, tak se tahle móda celkem pravidelně vrací možná už od 19. století a mě se prostě líbí, ale každý máme nějaký vkus. Ani já osobně nemám žádný problém s nošením obleku, košile a kravaty. Do práce ho nosit nemusím a přesto si ho občas rád obléknu, prostě proto, že to situace vyžaduje a navíc chlap v obleku se spoustě žen líbí :-). Kvalitní oblek, vhodně zvolená velikost košile a akorát utažená kravata zaručí to, že se člověk neškrtí (s tím vedrem je to ale v létě horší). Trochu mě překvapuje, že vhledem ke svému pochopení pro chlapy v sukních (pro mě docela extrém,ale beru), máš takhle celkem vyhraněný názor na obleky a kravaty (ať už jde o chlapi nebo ženy). Jedinými kritérii pro oblékání přece nejsou jenom pohodlnost a praktičnost, ale hlavně to jak se člověk v daném oblečení cítí (nejen fyzicky) a taky chtěnechtě jak vypadá. Z toho taky můžou vznikat předsudky...
21. Srpen 2008 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
No však z toho vycházím. Já v obleku nesmírně trpím, a to nejen fyzicky, ale možná že ještě více psychicky. A jak v obleku vypadám? No připadám si jako blb. A co mi na obleku vadí nejvíce? Asi nejspíš to že je mužům diktován, předepisován, nařizován, no prostě vnucován, aniž by existovala jakákoliv plnohodnotně uznávaná alternativa. Zkrátka je mi proti srsti jakákoliv diktatura či nornalizace, kterou konzervatismus v principu je. Podívej se na ženy, kolik možností a kombinací mají na výběr, a to nejen co se týče vzhledu, ale i tepelné pohody a volnosti. Ženám je dnes tolerováno téměř cokoliv,a bráno jako společenské. Muži je však diktováno jen jediné přípustné - oblek - Až bude i mužům umožněno svobodně si vybrat z více možností, a tyto libovolně kombinovat, zkrátka až budou mít i muži stejnou svobodu oblékání jakou již dnes mají ženy, možná teprve pak mi přestane oblek jakožto uniforma, být tak velkým trnem v oku. Zkus si představit kdyby bylo ženám direktivně nařízeno nosit jen a pouze úzkou černou sukni, dlouhou až na zem, ze silné látky s 50% silonu (pro lepší pocení), že by bylo tohle ženám nuceno jakožto jedinný společensky přípustný oděv. To bys viděl jak rychle by se ženy začaly bouřit. Proč je tedy někomu divné když se proti tomu samému, jen v mužském ekvivalentu, bouřím já?
22. Srpen 2008 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
RE 22. 8. 2008 00:16:07, Samuel: Pokud si ženy do společnosti je-li horko mohou obléci lehké šatičky bez rukávů pak pánský ekvivalent vidím v pánské ležérní módě - jednobarevnou světlou společenskou košili s krátkým rukávem a s rozhalenkou nebo s případně s volnou kravatou (když už by měla být nutností) a jednobarevnou (možná spíše tmavší nebo stejné barvy jako košile) pánskou sukni kratší či dlouhou z lehčí látky. Je vskutku zajímavé, že ženy tu odvahu mají. Proč jsou muži tak zakonzervovaní a brání se zkusit něco (staro-)nového? (Nebo jsou snad zamindrákovaní?)
22. Srpen 2008 - 7:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
22. 8. 2008 00:16:07, Samuel: Trochu se nám to posunulo jinam, než kde to bylo na začátku, ale budiž. Možná by ses divil jak přísný může být dress-code v některým firmách co se týče nároků na oblečení a to především pokud jde o ženy. Někdy se to může blížit i tebou popsané černé vizi. Takže ani ony to nemají vždy jednoduché, i když uznávám, že jsou na tom co do výběru asi líp. Ale myslím si, že v dnešní době pokud nejde o vyloženě slavností příležitost (např. opera, Národní divadlo...) nebo business, nepřijde většině lidí chlap v sukni nijak exotický. Společnost je dneska tolerantnější, než jak to může vypadat.V sukni bych si naopak já připadal jako blb, ale proti gustu.... Šlo mi spíš o princip. Přijde mi naprosto srovnatelná ženská v kravatě s chlapem v sukni. Prostě když se jí to líbí, ať to nosí. A nikdo by jí za to neměl odsuzovatnebo dokonce automaticky řadit mezi lesby. Z příspěvků je vidět, že ani to nekonformní ženská to nemá snadné.
22. Srpen 2008 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
Ano trochu jsme v debatě odbočili od původního tématu. Vracím se k tématu, ale v přímé návaznosti na mé předchozí příspěvky. Chci tedy říct, že jako muž dokážu pochopit veškeré důvody které vedou ženy k nošení sukní. Zřejmě se budu opakovat vlastnosti sukně, jako je vzdušnost, pohodlnost, atd. Kdybych byl žena, s radostí bych vychutnával přednosti které sukně poskytuje, a to i na místech kde si to jakožto muž, ač odvážný, stále dovolit nemohu, např. v zaměstnání. Zároveň bych ale, kdybych byl žena, nedokázal pochopit, co může vést muže k nošení obleku, oděvu který shledávám tak nepraktickým. Sako které šponuje již při pouhém sáhnutí do kapsy, a pohyb ruky výše něž je pas prakticky znemožňuje. Kravata která nemá jinou funkci než škrtit svého nositele, dlouhé kalhoty, které se v horku mění v přenosnou rozkrokovou saunu, no zkrátka nechápu to u mužů a o to hůře se mi to chápe u žen.
22. Srpen 2008 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman v obleku (anonym)
Samuel je vůl a at tedy chodí v monterkach.Kazdy nosi to comu vyhovuje!
21. Září 2008 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a ty jsi debilní kravaťák, a jak se v tom dusíš už ti odumírají mozkové buňky
23. Září 2008 - 5:27
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
Pánové to mně překvapilo, že vás můj příspěvek tak zaujal, promiňte myslela jsem samozřejmě kostýmek. Je od pietro filipi a je samozřejmě určený pro dámy :-) Ale jak čtu vaše stesky nad tím jak trpíte že vás společnost tlačí do obleků, něvěřím vlastním očím. Viděli jste někdy ženský dress code ve firmách? Ženy mají jistě větší možnost volby pokud jde o střih, barvy, sukně/kalhoty a tak, ale jinak myslíte že ženský formální oděv není omezující?? Že v saku nemůžete mávat rukama kolem dokola, no to je dobrý. Zkuste stát a chodit celý den na podpatcích, v uzké sukni, denně se líčit, udržovat účes a nehty a pak srovnávejte. Navíc muži v obleku jsou většinou atraktivnější než v plandavých "pohodlných" hadrech. Tak to zkuste přece jen překousnout :-))
1. Říjen 2008 - 17:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
To by mě fakt zajímalo ve které firmě, vnitřní předpisy ženám přímo nařizují vysoké podpatky, líčení a úzké sukně. Nikdo žádné ženě hlavu neutrhne, přijde li s nízkými podpatky a nebo bez nich, přijde li bez náušnic, bez líčení a ve volnější sukni. Žádný zaměstnavatel jí za to nebude trestat. Jen se jí bude hůře flirtovat, ale to je jen a jen její problém. Na druhou stranu přšel by li muž bez kravaty, bez saka, zato však s náušnicemi, a na nohou namísto předpisových plných polobotek vzdušné sandály naboso. Hotový rozsudek smrti. Tak tohle vážení porovnejte.
5. Říjen 2008 - 10:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Samuel má pravdu, že přijít muž bez saka v sandálech, ... do některého zaměstnání, tak má problém. Ovšem spíš v tom, že to nemá v hlavě úplně pohromadě. Pro určité pozice a u určitých firem platí daná pravidla, které pracovník nebo pracovnice při nástupu bere na vědomí. Samuel si na tyto pravidla u mužů stěžuje, ale u žen dělá, že nejsou. Např.: Když budu dělat popeláře, neporuším pravidla bezpečnosti práce, tak můžu chodit klidně jako muž v sukni (ovšem musím počítat s legráckami kolegů). Jako vedoucí pracovník si to nemůžu a nesmím dovolit. Samueli, musíš projít více místy pro poznání více firemních kodexů nebo věřit jiným.
5. Říjen 2008 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Samuel (anonym)
Pavle, já jsem nikdy netvrdil, že pro ženy žádné normy, nebo chceš li kodexy, neexistují. Ovšem že existují, jen jsou mnohem benevolentnější a méně svazující, než je tomu u mužů.A právě tahle skutečnost mi vadí. Já jsem pro stejná pravidla pro všechny. Zkrátka na všechny stejný metr. Jako takový případ stejného metru můžou posloužit uniformy policistů, kde nosí kravary i ženy. I když já osobně bych kravaty zrušil úplně, ale to už je jiná písnička. Po těchto mých větách už vidím jak to začíná vřít mezi ženami, že bych jim snad chtěl zavádět nějaký vojenský režim. To tedy nechci, nechci ženám utahovat normy na mužskou úroveň. Naopak. Mým cílem je povolit normy mužům, alespoň na "ženskou" úroveň, co do tvrdosti norem. Někdov této diskusi, zde již napsal, že ženy to mají "volnější". Logicky by tedy bylo spravdlivé aby to měli "volnější" i muži. Nechci zde prosazovat abychom začali chodit omotáni banánovými listy, chci jen spravedlivou rovnoprávnost.
6. Říjen 2008 - 8:49

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama