73 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ženská sterilizace

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Jana (anonym)
Chtěla bych se zeptat na možnost laparoskopické sterilizace. Je mi 39 let, mám 2 velké děti, jsem rozvedená, žádné další děti již nechci mít. Nitroděložní tělísko nemohu ze zdravotních důvodů mít, po anikoncepci /Logest, Regulon/ přibírám. Zajímalo by mě, zda se ve svém věku mohu této operaci podrobit a jakou finnční částku tento zákrok obnáší. Moc děkuji.
10. Červen 2003 - 13:39
Hannah (anonym)
sterilizace se provádí buď po 2císařském řžezu, nebo po třetím dítěti na vyžádání ženy, nebo (ale to nevím jistě) po 40 roce věku ženy, ještě se na to přeptejte. Laparoskopicky provádí specializovaná centra, na internetu či ve zlatých stránkách je adres dostatek - spíš se ptejte po známých, jak byli či nebyli v tom zařízení spokojeni, pokud jim dobře provedli jiný laparoskopický zákrok, bude i tento v pořádku. POkud Vám to pro 2 děti a chybějící rok do čtyřicítky nedovolí, je zde ještě možnost navštívit psychologa, ten vám třeba napíše, že máte panickou hrůzu z otěhotnění nebo něco podobného a na toto doporučení by už zákrok měli udělat bez problémů. Můj známý má 4 děti a rozhodl se pro sterilizaci, u mužů je to ambulantní zákrok, jenže mu to nikdo nechtěl provést, že se to nesmí či co. Tak si nechal právě u psychologa napsat takovéto "dobrozdání" a zákrok udělali.
20. Květen 2005 - 15:39
AB (anonym)
Sexuolog Radim Uzel před časem v rádiu říkal, že sterilizaci u žen je možné provést jen 1. po několika dětech nebo 2. na potvrzení o vážných zdravotních důvodech, (jsou na to tabulky jako u posudkových lékařů). Platí je za to 3000,- (stejně jako za interupci).
31. Březen 2006 - 20:30
eva (anonym)
Je mi 21 a chci se nechat sterilizovat. Vim, ze si asi reknete, ze jsem mlada a neco takoveho bych jeste nemela resit, ale je pravda, ze deti opravdu mit nechci. Pokud se mi podari presvedcit psychologa ze mam napriklad panickou hruzu z otehotneni, bude operace pro mne mozna? Pro ne-otehotneni nevaham zajit i do extremu.
30. Leden 2007 - 11:54
Simi (anonym)
Naprosto Tě chápu a doufám,že budeš mít větší štěstí,než já!Udělej ted pro to maximum,mně ten-opravdový-strach z těhotenství zničil život a cítím se,jak troska,nicméně mi nikdy nebyl vystaven posudek tak příznivý,aby mi ta sterilizace byla provedena,musí Tě vyšetřit psychiatr,poté Ti to musí schválit soudní znalec a následně komise ve špitále,kde by ti to prováděli,hlavně bud při tom hooodně zkroušená a poddajná,já jsem možná udělala tu chybu,že jsem vůči tomu nesmyslnýmu zákonu vystupovala příliš bojovně a tím se asi zakrylo jakým opravdovým utrpením procházím,tak dej vědět,jak si uspěla!!!
30. Leden 2007 - 16:12
Jana (anonym)
Poradte prosím,jak mam postupovat-chci si nechat udělat sterilizaci,ale není mi ještě 40,dítě mám a další v žádném případě nechci a nemůžu si dovolit.Z jakého důvodu se můžu pokusit o sterilizaci požádat?Máte některá tu zkušenost?Díky.
24. Únor 2007 - 23:43
iv (anonym)
ja jsem po dvou detech ve 24letech chtela sterilizaci,psal se rok 1988,meli mi delat laparoskopii pro nejake bolesti a pri te prilezitosti jsem to chtela provest.Muj doktor mi to ze znamosti napsal,stalo me to 2l slivovice,ja byla fakt presvedcena,ze uz v zivote deti nechci.No ale pred narkozou jsem si to rozmyslela,takze se provedla jen laparosk. a zjistili mi endometriozu a ze ta mi zabrani v otehotneni.Opravdu jsem pak 15let nebrala antikoncepci a nijak se nechranila.Ale priroda to zaridila,ve 40ti jsem otehotnela a dnes jsem maximalne stastna a dekuju Bohu,ze to takhle vsechno dopadlo.Urcite bych na takovej zakrok nespechala,na to je vzdycky casu dost,nikdy nevite,co se vam v zivote prihodi.
25. Únor 2007 - 22:15
iv (anonym)
kamarádka má 38let ale už 3děti takže jí to udělali ale doktorka jí řekla že tet už na věku a dětech nezáleží.
2. Březen 2007 - 16:21
Návštěvník (anonym)
Tak takovou doktorku bych chtěla mít!!!3 děti nemám a nikdy mít nebudu,je mi 35 a nikdo mi nechce dát ke sterilizaci doporučení.
2. Březen 2007 - 23:40
Návštěvník (anonym)
Někde jsem zaslechla, že v Č.Budějovicích existuje možnost na vlastní náklady, ale podrobnosti nevím.
9. Březen 2007 - 10:08
Návštěvník (anonym)
TO JSEM ČETLA NĚKDE TADY V DISKUZI,ALE,MYSLÍM,ŽE JEN TAK TAM ZAVOLAT A ZAPLATIT SI STERILIZACI,TO ASI NEPŮJDE....JÁ JSEM ZATÍM NIKDE NEUSPĚLA....
9. Březen 2007 - 22:53
libuše (anonym)
chtěla bych se zeptat jestli po sterilizaci je vždy menstuace silnějši a bolestivějši nebo je to u každe ženy jinači děkuji za odpověd
14. Leden 2008 - 19:35
pro Libuši (anonym)
mě se po zákroku vrátila menstruace na takovou "úroveň", co jsem měla před braním horm.antikoncepce. Takže opravdu silnější a bohužel i bolestivější. Ale mám jí pravidelně,vždycky stejný počet dní,užívám pupalku a piju různé čaje,řekla bych že tak půl roku po zákroku se mi to zlepšilo (co se týká bolestivosti).Jenže před sterilizací jsem užívala HA a to jsem měla menstruaci "uměle" kratší.
14. Leden 2008 - 21:19
libuše (anonym)
jak dlouho jste byla po zakroku v nemocnici
14. Leden 2008 - 21:33
pro Libuši - Pa (anonym)
poprvé jsem se zapomněla podepsat. Jeden den jsem dojela do nemocnice,sepsali se mnou papíry,klasická prohlídka,pak jsem jela domů s tím, že už nesmím jíst,pít jen málo a mám se vyholit. Zeptali se mě,jestli chci rovnou zůstat v nemocnici nebo ještě domů,mám to kousek,takže jsem raději odjela a přespala doma. Druhý den ráno nástup,dopoledne zákrok a další den ráno jsem jela domů. Zákrok trval chvilku a pak jsem téměř celý zbytek dne prospala,špatně mi nebylo,ale byla jsem unavená, bolelo mě břicho,ale spíš jakoby tahalo,takže z postele jsem lezla přes bok a chodila jsem v předklonu. Ten další den už to bylo v poho,trochu jsem to samozřejmě cítila,ale normálně jsem odešla a odjela domu,potom jsem byla ještě asi 5 dní doma,ale nebylo to nutné,tak ty tři dny by stačily. Po týdnu stehy ven a další týden už naplno spining. Jizvička je jen jedna a mrňavá,druhá je v pupíku.
16. Leden 2008 - 20:35
libuše (anonym)
pro Pavlu jsem rada že jste nezapomela na moji otazku jste spokojena se zakrokem a jestly je to lepši při milovani ja jdu na zakrok 4 unora tak se vam pak ozvu jak se citim zatim se mejte hezky
17. Leden 2008 - 19:12
Návštěvník (anonym)
Kecá,před jakýmkoliv zákrokem by dostala takovej výplach,že by se po cestě domů tisíckrát podělala a byla by ráda,že může čunit v špitálu.
18. Leden 2008 - 1:06
Pavla (anonym)
takže - nekecám,žádný výplach jsem nedostala,ačkoliv jsem na to byla připravená,taky když jsem byla podepisovat asi 14 dnů (tak nějak, už si to nepamatuju) před zákrokem nějaké papíry - souhlas se zákrokem, dostala jsem recept na něco - bohužel název nevím,měla jsem si to vzít s sebou do nemocnice,bylo to na výplach střev,platila jsem si to,nějak kolem 100 Kč,taky už přesně nevím. Odevzdala jsem to ten den před zákrokem sestřičce,ale nic mi nedělali,ani druhé paní,která byla na zákroku hned přede mnou a byly jsme spolu na pokoji.Zákrok je velice krátký, v naší nemocnici to dělají laparoskopicky,ta druhá paní byla taky na noc doma a přišla až ráno na 6 hodinu jako já v den zákroku a druhý den šla domů. Do nemocnice to mám asi 10 km a podepsala jsem jim něco v tom smyslu,že jdu domů a druhý den ráno nastoupím a byla jsem poučena, co smím a nesmím atd,přesně už nevím. Pro Libuši - jsem velice spokojená,několik let jsem vlastně experimentovala s HA,protože mi žádná nesedla,nejvýše pár týdnů a pak jsem měla problémy,potom jsem měla zavedenou Mirenu, asi 3,5 roku spokojenost a pak rok lítání po doktorech,velké problémy,musela jít ven a jediné řešení v mých 38 letech - používání prezervativu a Pharmatexu. Takže jsem zažádala o sterilizaci,naštěstí mi ji schválili,takže jsem si to OPRAVDU přála a nějaké výčitky nebo pochybnosti,že už potom nebudu mít moct děti,to jsem opravdu neměla,protože jsem 100% věděla,že už mi ty moje dvě stačí. Co se týče té menstruace,už jsem psala,že jí mám silnější než při HA,ale vlastně stejnou jako kdysi před tím,než jsem ji začala brát,nikdy jsem neměla problémy s přesností,takže i teď přesně po 26 dnech a 6 dnů,ale to je můj případ,jak ostatní ženy po zákroku,to nevím. A sex? Pro mě tisíckrát lepší,protože: HA byla kromě jiného totální sexuální brzdič,prostě naprosto bez chuti; Mirena kromě těch 3 pohodových let - milujte se s radostí,když neustále při sexu krvácíte,to už jsem měla zase "brzdu" v hlavě a strach; pak ty asi 2-3 měsíce,než jsem podstoupila zákrok - hrůza,protože ten strach,že otěhotním a co pak,to jsem někdy měla pocit, že radši nic než něco. Takže spokojenost se vším všudy,jak po zdravotní stránce,tak i po psychické i co se týká sexíku. Někde jsem četla,že se zákrok platí,já neplatila nic,kromě toho prostředku na výplach střev,který mi stejně nedělali. Snad jsem na nic důležitého nezapomněla,každopádně se není čeho bát. Každý má asi jiný práh bolestivosti,každý snáší jinak narkozu (ta druhá paní se mnou na pokoji nic moc dobře a zvracela),ale to se dá zvládnout.Jo a asi tak hoďku před zákrokem jsem dostala nějakou oblbovačku,měla jsem hroznej strach,seděly jsme na pokoji,koukaly na sebe a klepaly se strachy,ale po tý injekci (bolela jako čert) pohoda,motala se mi hlava,ale tak nějak mi to bylo jedno.
18. Leden 2008 - 18:15
vera (anonym)
No holky to jste se měli mě dělali sterilizaci před 22 lety a bylo to krystýr rozřezané břicho sice dole takže to zarostlo a není to vidět 1 den na pooperačním bylo mi špatně po narkoze , ale jsem šla na to mám 3 děti a kvůli oční vadě dalši jsem mit nemohla ani nechtěla takže je to super doporučuji a dokonce je to fajn v přechodu nemusím se trápit když to nedostanu jestli náhodou nejsem v tom tak čus
18. Leden 2008 - 20:05
Návštěvník (anonym)
Kecá,bez klystýru nelze,nežerte ty nesmysly!
18. Leden 2008 - 23:54
Pavla (anonym)
Libuše se vybere sama, komu věřit. A tady o klystýr vůbec nejde,jestli o tom chceš tak moc kecat a tohle téma tě zajímá, musíš jinam, na jiné stránky.
19. Leden 2008 - 11:15
iva (anonym)
taky mi nedávali nálev,dělali mi to před dvěma lety laparoskopicky.ani před tím u porodu mi ho nedávali.
19. Leden 2008 - 11:30
martina (anonym)
souhlasím se sloečnama že když nemaj vztah k dětem a ikdyž jsou mladé a cítí že se to nezmění je lepší si to udělat ten zákrok než porodit a dítě pohodit do popelnice a nechat tam umřít jak prašivýho psa páč a to malé nemluvně ví a cítí že je nechtěné a ví a vnímá že nastala jeho poslední hodinka v tý popelnici proto takovýto přístup vítám a měli by to schvalovat jednou ten cit chybí a už nevznikne místo toho stím dělaj ofrky a pak je plno nechtěných dětí co maj nadosmrti v sobě uložené jsem tu navíc nikdy j sem tu neměl být takže takový přístup je nejlepší maj to v hlavě srovnané a tak je to nejlepší
19. Leden 2008 - 14:34
Návštěvník (anonym)
Vy myslíte,že jakákoliv laparka jde dělat bez klystýru,vzdělanci?
20. Leden 2008 - 1:29
annakolarczykov (anonym)
mam dotaz mam podvazane vaječniky 7 let a chtěla bych vědět jestli jde je nějak odvazat a jestli vaječniky odumiraji nebo jestli existuje nějaky zpusob abych mohla ještě otěhotnět?
21. Leden 2008 - 3:04
Ww. (anonym)
Stav je nevratný, jedině umělé oplodnění.
21. Leden 2008 - 11:40
ilona (anonym)
chtela bych se zeptat kdy se provadi sterilizace jak dlouho po manstruaci nebo je to jedno prosim o odpoved kdo už to ma za sebou dekuji moc
22. Leden 2008 - 10:33
Pavla (anonym)
je to jedno,kdy a za jak dlouho,jen jí nemáš zrovna mít.
22. Leden 2008 - 19:23
ilona (anonym)
pro Pavlu dekuju za odpoved jste moc hodna
22. Leden 2008 - 20:05
petra (anonym)
jake vyšetřeni se provadi při nastupu na sterilizaci do nemocnice dekuji za odpoved
31. Leden 2008 - 8:41
mona (anonym)
Nevíte někdo prosím , jestli je možné otěhotnět po sterilizaci ? Všude se píše , že je to nevratný zákrok , ale co třeba umělé oplodnení ?
22. Únor 2008 - 14:02
PORAĎTE prosím (anonym)
Dobrý den, potřebovala bych zjistit, zda nevíte o státu, kde by se provádělo podvázání vaječníků a odstanění dělohy. Kdysi jsem četla, že to dajně provádějí v Holandsku, kam jezdí spousta žen = na žádost ženy. V Čechách to asi ještě možné není...? Mě není ještě 25 a pokud vím, nemám rakovinu, nádor, myom... Ale mám velký problém. Takže pokud víte, kde by mi operaci provedli, prosím napište, budu vděčna. P.S.: DOBROVOLNÁ STERILIZACE Viktorie
7. Listopad 2008 - 1:31
Alena (anonym)
Zdravím Vás, chcem sa opýtať, aký je váš názor na sterilizáciu, mám tri deti, 38 rokov a nemám už v úmysle mať ďalšie deti. užívam roky hormonálnu antikoncepciu a už si myslím,že dosť. preto dosť vážne uvažujem o sterilizácii.môj lekár mi vysvetlil,že by to bolo možné nejakou laparoskopickou metódou cez pupok a jedinou nevýhodou je vraj to, že prechod príde skôr ako keby som bola bez sterilizácie. chcem sa opýtať na váš názor,či uvažujem dobre. treba ešte podotknúť, že tento rok mi bola chirurgicky odstránená z lýtka sklerotická k?čová žilka,síce malá,ale bola, na druhej nohe sa mi tiež k?čová žilka robí,takže aj z tohto dôvodu nie je asi vhodné ďalšie užívanie tabletiek.ďakujem
15. Prosinec 2008 - 10:16
Jana (anonym)
Ahoj, prosím o radu před půl rokem jsem porodila 3 císařským řezem a byla mi nabídnuta sterilizace. Já s ní souhlasila. Je možné, že mám po ní silný menzes a ke všemu v polovině cyklu 1až 2 dny špinění a bolest břicha?
8. Březen 2009 - 11:40
Jitka (anonym)
Nemyslím, vím to, byla jsem včera a dnes koukám na diskusi a musím se smát. Dali mi bezezbytkovou dietu a den před nástupem kapky-projímadlo, ale řekli mi, že to je na mně, jestli si ho vezmu
8. Srpen 2009 - 17:58
Kateřina (anonym)
Dobrý den jsem týden po laparoskopické operaci - STERILIZACE ŽENY - Mám prosím dotaz za jak dlouho můžu mít s manželem nechráněný pohlavní styk? Děkuji.
2. Květen 2010 - 13:41
Petra (anonym)
Dobrý den, jak se mám připravit na provedení sterilizace (laparoskopem). Musím se např. oholit úplně nebo částečně adalší věci související s tímto zákrokem. Děkuji za odpovědi.
2. Květen 2010 - 14:11
Danča (anonym)
Dobrý den jsem týden po...Pro Kateřinu: po laparoskopickém zákroku,bez komplikací,je to jako v šesti-nedělí. Pro Petru:Je lepší,oholit se sama,ale většinou to sestřička ještě musí dodělat,přeci jen si všude nedosáhnem :-D A oholení musí být opravdu velmi pečlivé. Hodně zdravíčka všem,ať Vám to dobře dopadne :-)) Zraví Danča :-))
2. Květen 2010 - 19:52
Petra (anonym)
Mohla bych se ještě zeptat, jak dlouho trvá provedení sterilizace? Děkuji za odpověd.
6. Květen 2010 - 18:27
Petra (anonym)
Myslím dobu vlastního operačního výkonu.
7. Květen 2010 - 15:28
Jana (anonym)
Někde jsem četla,že asi 15 minut. Jistě to ale nevím.
10. Květen 2010 - 16:50
Danča (anonym)
Mohla bych se ještě zeptat,...Petro, existují 2 typy sterilizace,takže nevím,kterou máš podstoupit. Sterilizace se provádí buď pouhým podvázáním vaječníků a tento zákrok trvá skutečně asi 15 minut. Další typ sterilizace spočívá v úplném odstranění dělohy a vaječníků-tzn.ovarohysterektomii,to už je výkon podstatně rozsáhlejší a i laparoskopicky tento výkon,je-li bez komplikací trvá nejméně hodinu. Oba druhy sterilizace jsou nevratné a žena již nemůže otěhotnět. Zdraví:Danča :-))
10. Květen 2010 - 18:04
věrka (anonym)
Kdes přišla na to ,že druhý typ je úplné odstranění dělohy atd.Si to laskavě přečti co je to sterilizace a pak někomu raď!
13. Květen 2010 - 10:32
Danča (anonym)
Kdes přišla na to ,že...Věrko, možná to nevíš,ale ovarohysterektomie je také druh sterilizace. Za prvé,jsem zdravotnice a za druhé trpím endometriozou,což je oldučování děložní sliznice a lékař mi řekl,že nejlepším řešením by u mě,jelikož už neplánuji rodinu,byla totální sterilizace,tedy laicky řečeno odstranění všeho. Takže takto jsem to myslela,i když pod pojmem sterilizace je většinou myšleno pouze podvázání vaječníků. Ale v obou případech už žena logicky nemůže otěhotnět,proto se i ovarohysterektomii říká sterilizace,či kastrace. CHtěla jsem jen poradit a to,že o něčem nevíš,neznamená,že to neexistuje !!
13. Květen 2010 - 15:16
Petra (anonym)
Díky za informace, už jsem doba a je to v pohodě.
29. Květen 2010 - 10:14
Gabi (anonym)
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 2 měsíc po sterilizaci měla jsem normální menzes pak týden dobrý a po týdnu jsem znovu začala krvácet ale víc nežjindy,tak co s tím?Díky G.
30. Srpen 2010 - 14:09
Obrázek uživatele angelina
angelina
Dobrý den chtěla jsem se...Je mi 39 let mám 2 děti a po dlouhotrvajících bolestech v podbříšku mě byla doporučena operace případných cyst nebo myomů,případně dle potřeby ostranění celé dělohy ale operace dopadla jinak,cysty ani myomy nebyli,před operací na operačním stole mi něco pan doktor říkal o sterilizaci a já už dál nevím protože jsem usnula.Po týdnu mi bylo řečeno že mi byla provedena sterilizace.Jsem z toho v šoku! To se dělá jen tak bez souhlasu pacientu a při rozhovoru na operačním stole po uspávacích lécích? Prosím poradte mi co dál. Taky jsem se chtěla zeptat zda se dá poznat že mi byla provedena sterilizace? děkuji.
23. Září 2010 - 22:09
JARKA (anonym)
Dobrý den je mi 45let a chtěla bych už mít pokoj od menzes tak také uvažuji o sterilizaci s odstraněním vaječníků,děti už jsou velké a další opravdu nechci. Ještě by mě zajímalo jestli se s takovou žádostí musí před komisi
4. Duben 2011 - 12:43
Astra (anonym)
Nemusíte, stačí zajít za gynekologem, on sepíše krátkou žádost k výkonu a je to. Já jsem podstoupila sterilizaci v 42 kvůli antikoncepci, byla mi dokonce nabídnutá. Zákrok se provádí laparoskopicky, hospitalizace 2 dny, jde o přerušení vecovodů. Teď je mi 60 a od té doby jsem lepší období života nezaznamenala. Žádný stres z nechtěného otěhotnění, což se před klimakteriem stává. Doporučuji. Nic jsem neplatila.
4. Duben 2011 - 12:51
JARKA (anonym)
Ještě by mě zajímalo jestli i po sterilizaci mají ženy ty své stavy-návaly,pocení a podobně. Je to asi velice nepříjemné, úplně jsem soucítila se svou tchýní.
5. Duben 2011 - 17:56

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama