134 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zdravotni sestra

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Marky (anonym)
Zdravotni sestricky, mam dotaz, jak jste spokojene s praci, ja se totiz rozhoduju, jestli do toho mam jit, studium. Splnilo to vase ocekavani? Co jste od toho cekaly, dalo vam to, nebo naopak neco jinyho? Trochu priblizte pred a potom. Rozhodnuti. Dekuju!
23. Leden 2007 - 3:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nikam! Budeš špatně placená služka!
23. Leden 2007 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Svou práci mám ráda,baví mě,ale souhlasím s tím ,že jsme špatně placené .Zodpovědnost,stres,nálady pacientů,lékařů,u posledně jmenovaných ještě poslouchat,jak nemají peníze,aby vám mohli přidat,pokud pracujete v soukr.ordinaci.
23. Leden 2007 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Já nejsem sestra, ale vím, že jsou v práci nonstop, rodinný život nulový, většina bez přítele. Ale není to pravidlo. Pokud bych k tomu měla vztah, tak bych do toho šla. Já jsem ale na medicíně, nechceš zkusit toto? Možná to bude ¨lepší. Když jsem ted měla sesterskou praxi, tak jsem ráda, že nebudu jen sestra a nebudu dělat to samé dokola, co napíše doktor atd... Že si můžu sama rozhodovat. Ale kdybych nebyla na medicíně, třeba mě vyhodili, jdu hned na sestru, baví mě zdravotnictví. A sestra je v kontaktu s pacientem víc než doktor, pacientovi občas pomůže i víc :-)
23. Leden 2007 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Moje kamaradka je zdravotni sestra a co vim,je moc spokojena. Chtela si puvodne udelat medicinu,ale prvni rok se nedostala a pak uz nechtela...Pritele ma a nemyslim,ze se vidi malo...
23. Leden 2007 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
pro l4:l6:44 Jako sestra jsem začínala a zůstala u toho dva roky. Občas uvažuji, jestli bych šla na medicínu znovu po tom, co mám za sebou. Je to krásná věc, hodně člověku dá, ale hodně mu vezme. Jistě, budeš sama rozhodovat, ale také za to, co uděláš/nebo neuděláš/, budeš také sama zodpovídat a bude tě to stát mnoho probdělých nocí a přemýšlení, zda jsi udělala všechno, co jsi udělat měla. Většinou tam jde člověk s ideály, jak bude pomáhat trpícímu lidstvu, a když si připadá jako pánbůh, většinou se přihodí něco, co ho postaví tvrdě na zem. Pokud to není medicínská chyba, je to v pořádku. Navíc přijdeš z fakulty do praxe a zjistíš, že třeba všechny embolie plícnice mají atypický průběh. Všechny tetany, co jsem viděla, ani jeden nebyl podle učebnice. Než dost.Bez nadšení by to nešlo, jen doufám, že se pojišťovny, do doby než dostuduješ, umoudří. Hodně zdaru!
23. Leden 2007 - 15:04
Obrázek uživatele Návštěvník
bb (anonym)
Tak jsem doufala,kolik příspěvků se na téma"zdravotní sestra" objeví.Ale jak vidím ,jsme všechny "spokojené".Zajímají mě názory sester ,které své povolání mají rády ,ale přesto mají pocit frustrace,ať již pracují ve státním ,či soukromém zařízení.Vždy ,když se mluví o zdravotnictví,tak jsou na programu lékaři.Ale co sestřičky?
25. Leden 2007 - 5:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Myslím, že se tady moc sestřiček nenajde, když už mají volno, tak ho asi netráví na stránkách doktorka.cz :-)
25. Leden 2007 - 8:42
Obrázek uživatele Návštěvník
mi (anonym)
já pracuji jako fyzioterapeutka, ale moje sestra je zdravotní sestra :-), teď tedy asi půl roku na mateřské, ale od maturity do mateřské, cca deset let pracovala v oboru a hodlá se zase do oboru vrátit. pracovala nejprve na plicním oddělení, pak na traumatologii, pro tu si udělala i specializaci. začínala s hodně špatným platem, postupně ji přidávali, na mateřskou odcházela asi s 25tis hrubého jako vrchní traumatologie. práci má hodně ráda, je šikovná, pečlivá, spolehlivá, přesná, v kritických situací umí reagovat, což na traumačce je nepostradatelná vlastnost, ale po těch letech jsem viděla, že nějaký syndrom vyhoření se u ní objevil. zcyničtěla, pokud se to tak dá napsat. některé pacienty viděla už spíše jako úrazy, než lidi, aby ochránila sebe... například rozmlácenou 35let starou holku, které měla rozsekanou hlavu a břicho a druhý den umřela, tak ohodnotikla tak, že je to pro ni lepší, než kdyby přežila, že by bal hrozně postižená. venku v čekárně byl manžel, dvouletá dcera, ale ona prostě už nedokáže litovat každého a nosit si to domů, to by se zbláznila. kromě toho některé špitální vztahy taky asi nic moc, občas se doktoři chovají k sestrám hrozně, samozřejmě ne všichni, ale on takový jeden pitomec dokáže zkazit člověku chuť něco dělat, stejně tak některé vztahy mezi odděleními a tak. no, ségra byla docela ráda, že nemusí řešit, jestli zůstat nebo odejít, že to příroda vyřešila za ní, aspoň na pár let...
25. Leden 2007 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
pracuji jako zdravotní setra 24 let, ted na obvodě,práce mě baví, mám ráda lidičky,ale někdy si říkám ,jestli to za to stojí dělat zde dál, služka pro všechno ,ten stres,každý si na vás vybije svoji špatnou náladu včetně lékaře ,doktor pláče ,že nemá prý na zaplacení výplaty pro sestru, takže čekáte taky další 3 neděle,a to za plat 10tis. měs. čist, syndromem vyhoření jesm si taky prošla, ,v roce 91 ke mě chodily na praxi stud.zdrávky ,po matuře se přišly podívat z celé třídy u toho zůstala 1,ostaní šly kvuli platům do jiných oborů.jestli můžeš udělej si střední a pak medinu zdravím
26. Leden 2007 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nelépe gympl, ze zdrávky nemáš moc šanc se na medinu dostat. Zkušenosti.
26. Leden 2007 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Zvaž jestli takovou fyzickou a psychickou zátěž uneseš.Pracuju v ÚSP 30let,kdyby bylo kam,hned uteču.Vystuduj vysokou školu,snášet šikanu,hrubé urážky a k tomu těžce pracovat za málo peněz,to snad v jiném oboru ani není možné.
26. Leden 2007 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
bb (anonym)
Je to přesně tak, jak píše18:51:25.Mám jedinou výhodu,že plat dostávám včas.Jinak stejné.Na nářky lékařů už jsem alergická.
27. Leden 2007 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Někdo si ťukne na téma,aby se zobrazilo,ale svě pocity se zřejmě zveřejnit bojí.To ,že jsme málo placené,často odkázané na nálady lékařů,kteří si často rádi hrají na bohy ne jenom před pacienty,ale i před sestrami.Kdy snaha pomáhat,empatie nás dostávají na pokraj sy vyhoření,kdy naše zdravotní problémy nikoho nezajímají,takže velmi často své nemoci přecházíme,jen abychom nechyběly v práci.Občas si vzájemně postěžujeme,ale to je také vše.Nikdo se o nás nevezme,obvzlášť o ty ,pracující v soukr.sektoru.Všechny "drobnosti"ani člověk psát nemůže,přesto,že je tato diskuse anonymní.A pokud je člověk v předdůchodovém věku,tak těžko může hledat jinde.
3. Únor 2007 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
JOHANZ (anonym)
MOJE TŘISETILETOU PRAXI OŠLEHANÁ ŽENA ŘÍKÁ NE......UŽ NIKDY BY NA ZDRAVKU NEŠLA... NEUSTALÝ KONTAKT SE SMRTÍ,NEMOCÍ,STÁŘÍM,VYČERPÁVÁ PSYCHICKY I FYZICKY A CO ZVLÁDNEŠ MLADÁ VRÁTÍ SE TI JAKO BUMERANG PŘED DŮCHODEM....NOČNÍ SLUŽBY,NÍZKÉ PLATY,SOBOTY NEDĚLE,JO PLNĚ PODPORUJI PŘEDCHOZÍ NÁZORÝ....UDĚLEJ SI GYMPL NAUČ SE ŘEČI A ODJEĎ DO SVĚTA,....POMOCNICE V DOMÁCNOSTI MÁ TOLIK ŽE TADY TO NEMÁ KOLIKRAT ANI DOKTOR....JSI MLADÁ TAK SE NEZAVÍREJ DO SRABU ZDRAVOTNICTVÍ A JDI ZA SVÝM MLÁDÍM......A KDYŽ UŽ MUSÍŠ ZŮSTAT TADY V TETO ZEMI AŤ JE TVŮJ DŮVOD JAKYKOLIV TAK BANKA,KANCL,HOTEL,UČETNÍ MODELINK NEBO COKOLIV JINÉHO JEN NE ZDRAVOTNICTÍ....BRRRRRRRRRRRRR
3. Únor 2007 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Olivera (anonym)
Jak to tady vidím,zdravotní sestry budou brzy v knize ohrožených druhů. Navrhuji, aby si každý udělal nějaký základní zdravotnický kurz, aby si v nemocnici a u lékaře zdravotní sestru nahradil sám. Je tady vůbec někdo, kdo to dělá rád? Zatím nevidím žádný klad.
3. Únor 2007 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Marky (anonym)
Diky moc za nazory!!!!!!!! Mejte se hezky!
3. Únor 2007 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Olivero,tady nejde o to ,že bychom svou práci nedělaly rády.Zatím jsem neslyšela,že bychom si veřejně příliš stěžovaly.Na rozdíl od jiných/učitelé,lékaři/.Spíš mám pocit,že "sedáme příliš v koutku" a vše co,děláme a věř,hodně často i nad rámec našich povinností,si všichni kolem zvykají brát,jako samozřejmost.Tvůj článek je dost hloupý,protože nevíš,co vše práce sestry obnáší,jak po fyzické ,tak hlavně psychické stránce.Kolikrát ani pacient,netuší,za co vše vděčí sestře.Souhlasím s tím,že jsou sestry dobré a špatné.
3. Únor 2007 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Olivera (anonym)
autor Zuzka Asi je ten můj článek opravdu dost hloupý právě proto, že o tom také něco vím.
3. Únor 2007 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Tak promiň,pochopila jsem ho asi špatně.Vyzněl mi, jako že si stěžujeme a nemáme proč.
4. Únor 2007 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Olivera (anonym)
autor Zuzka To je v pořádku, myslela jsem to spíš jako nadsázku, i když vývoj k tomu skoro spěje. Ty mladší to za takových podmínek dělat nebudou a mají možnosti jiné. Ve svém prvním místě jsem bydlela na ubytovně v nemocničním areálu. Takové ty přízemní domečky, když se otevřelo okno, měl člověk strach, že vypadne on i to okno, nábytku poskrovnu. Jednou nám tam vnikly uklizečky a odnesly stůl. Když jsme si stěžovaly řediteli, pronesl památnou větu: sester mohu mít kolik chci, ale uklizeček ne. A bylo to. Dnes by to řekl asi jinak. Nedívám se ani na seriály z nemocničního prostředí, protože tam je sice vidět zdravotníky "v akci", ale ne ty "nefotogenní" činnosti, které zabírají většinu času. Dost lidí má potom představu, že si sestra po takové "akci" na záchranu lidského života sedne ke kávě a zbytek noci stráví slastným nicneděláním. Jedna naše lékařka vyprávěla, že kdysi chtěla něco mimořádného po své příbuzné - ta se ohradila, že je po noční /v továrně/ a že spala jen dvě hodiny. Lékařka jí připomněla, že před několika týdny to bylo obráceně, že tehdy přišla rovnou z noční ona. No jo, řekla příbuzná, ale uvědom si, že já na rozdíl od tebe dělám. Zdravím.
5. Únor 2007 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
kiki (anonym)
Jsem taky sestra. . po dvaceti letech práce u lůžka bych tuto práci nikomu neradila.Jsem šťastná že se mi podařilo obě své dcery nedostat do spárů dnešního zdravotnictví.V rámci tzv.akreditace už ani nejde o péči o nemocné,stáváme se písařkami a plníme nesmyslné nařízení,z naší práce se stává PAPIROVÝ TEROR.A bude hůř
11. Únor 2007 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Asi nechápou,že zkušená sestra ty jejich přiblblý akreditace nepotřebuje.
12. Únor 2007 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
mohla bych se zeptat kolik tak dela plat sester??dekuji moc
12. Únor 2007 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Marky (anonym)
Mne by zajimalo, na co je to studium narocny. Ja jsem jazykovej typ, co si lehko zapamatuje napsany veci, ale treba neumi pocitat. Mne zdravotni sestry pripadaji takove ze asi musi umet fyziku nebo neco tak. Proste ze maj to matematicky mysleni. Je to tak nebo se mylim, nebo to dela jenom ten dojem navenek? Priblizte trochu studium matematickymu analfabetovi. Pro jakej typ lidi se to studium hodi? Dik.
13. Únor 2007 - 1:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Je tady nějaká sestra z domova důchodců?Chtěla bych diskutovat o vykazování výkonů zdravot.pojišťovnám,ozvěte se prosím.Dík
21. Únor 2007 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Platy sester jsou docela dobrý.Nechtějí se chlubit,aby jim to někdo nezáviděl.Přidat potřebují hlavně lékaři,protože když musí zaplatit sestru,tak jim pomalu nezbývá.
22. Únor 2007 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Co tě zajímá?
24. Únor 2007 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Marky (anonym)
Zajima mne to studium. Nikde si nemuzu zjistit,co obsahuje to ucivo. Zajima mne obsah uciva, jesti je to narocny na matiku, protoze matika mi nikdy nesla. Jaky mysleni k tomu potrebuju :) Dik.
24. Únor 2007 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
BB (anonym)
Myslím,že na matiku není studium zrovna vysazené.Když jsem studovala já,tak jsme ji měli jen dva roky.Důležitější jsou odborné předměty,český jazyk a literatura,cizí jazyk,psychologie ,chemie,latina.Nejdůležitější je předpoklad pro práci ve zdravotnictví,který mimo jiné také obnáší lásku k lidem,což zní jako klišé,ale bez ní to prostě nejde,schopnost empatie a příprava na fyzicky a ještě více psychicky náročnou práci na oddělení nemocnice i v ordinacích.Práce sester je stále jaksi podceňována a to nejen finančně.Mnohdy ani pacient netuší,do jaké míry se jedná o aktivitu sestry,která se významně podílí při jeho léčbě.Přesto,toto povolání dokáže přinášet pocity uspokojení a naplnění.
25. Únor 2007 - 6:11

Stránky

Přidat komentář