0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zdravotní potíže seniorů

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Dobrý den. Otec žil až do svých 76 let sám a byl normálně schopný se o sebe postarat (je už dlouho vdovec), posledních pět let má kardiostimulátor a nějak se mu dělává občas špatně od srdce, je celkově slabý, potí se, dokonce dvakrát zůstal ležet několik hodin na zemi. Chci si ho přestěhovat k sobě domů, ale stále ještě musím chodit do práce a nemohu mu zajistit nepřetržitou péči. Poradíte mi, jak mu co nejlépe pomoci? Myslím, že není v mých silách telefonovat mu několikrát denně.
19. Únor 2008 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonička (anonym)
Jedině práci obětovat a o tatínka pečovat. Když mu přiznají bezmocnost, máte nárok na podporu, 2. stupeň 4.000 a když s ním budete doma, dostanete 8.000.
19. Únor 2008 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
qui (anonym)
Pokud do práce naopak potřebuješ chodit a tatínek může být i nějakou dobu sám / i při nepřetržité péči musíš z domu, nákupy a pod./, zkus to přes pečovatelskou službu nebo Charitu, někde bývají i denní stacionáře pro seniory. Záleží, jaké jsou v místě možnosti.Pokud jsou třeba vnoučata, mohou být hodinu, dvě s dědečkem také.
19. Únor 2008 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Moc možností není a záleží na tom, co si můžete finančně dovolit. Charita zabezpečí asi jen něco, spíš ošetření a tak, pečovatelka bude myslím dost drahá. Problém je ten, že nevíte, kdy se tatínkovi udělá špatně, čili vlastně dohled po celý den. Denní stacionář existuje, ale taky denní sazba není zrovna nejlevnější. Jedině hledat, co je u vás v bydlišti a jak je to cenově dostupné. A co třeba soused, stejně starý, nebo někdo ze starších příbuzných, nezastavil by se, jen pro kontrolu, pokud otec není ještě úplně bezmocný. Pokud zůstanete doma, bude to velice náročné, s tím počítejte, je to zásah do celé rodiny a hlavně na psychiku.
19. Únor 2008 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Já jsem byla v podobné situaci - také u otce potíže se srdcem, ale on rozhodně chtěl bydlet sám, promluvila jsem si s jeho kardiologem o možnostech a on nám nabídl možnost "domácího monitoringu". Je to přístroj, který hlídá funkci kardiostimulátoru a i možné arytmie pacienta. Prý dokáže odhalit i blížící se infarkt. Otec to má už rok, je normálně doma, denně mu nosí jídlo, my se stavujeme dvakrát týdně na návštěvu (rádi :)). Já jsem klidnější, že kdyby se otci něco přihodilo, jeho lékař zasáhne a zároveň nás bude informovat, netlačíme se doma, táta je šťastný že má svůj klid a já chodím normálně do zaměstnání (ráda o trochu míň). Ovšem jestli je váš otec celkově slabý, situace je samozřejmě úplně jiná....:(
20. Únor 2008 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
P.M. (anonym)
Helo, můžeš mě někam odkázat? Kde bych se o tom přístroji dozvěděla? Dík moc
20. Únor 2008 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
taky je možnost se domluvit paní na hlídá zase záleži na vás kolik máte peněz nebo u nás je školka pro seniory ráno je svezou a odpoledne dovezou zase domů co se týče příspěvku na poéči je to sporné záleží jak je pohyblivý co si udělá a neudělá , ale určitě si o ni musí sám požádat nebo zajděte na úřad vy i kdyby dostal 2O00kč tak si může zaplatit co bude potřebovat.Měj te se hezky
20. Únor 2008 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
na stránkách www.biotronik.cz je to popsané, co já vím tak oni to vyrábějí. Je možné že je ještě jiný výrobce ale já na nikoho nenarazila.
22. Únor 2008 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Aleš (anonym)
Je to stejný jako Home Monitoring k Pacemakeru?
25. Únor 2008 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolka (anonym)
ano, jenom ty to máš napsané anglicky. V Čechách je běžnější ustálení domácí monitoring ke kardiostimulátoru (funguje i u defibrilátoru), ale to jsem viděla jenom v televizi
27. Únor 2008 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolka (anonym)
vlastně jsem tady kvůli něčemu jinému, babičce je už skoro 90, má hodně cukrovku, měla by si píchat inzulín. Ale ona o tom nechce ani slyšet. Taky by jsem potřebovala měřit její hodnoty, nevíte někdo, kolik stojí glukometr? A nebolí to píchání? Ona je už senilní a bojí se bolesti jako malý dítě. A nedá se vlstně doma měřit cukr z moči? Děkuji za odpověď, zařekla jsem se, že se o babičku postaráme, ale trošku jsem podcenila síly....je to mnohem náročnější (teda hlavně na nervy).
27. Únor 2008 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Karolka Bylo by dobře se domluvit v diabetické poradně, zda u babičky v jejím věku není možno zvládnout cukrovku jinak než s inzulinem. Pokud ne, je vždycky lepší t.zv. intenzifikovaný režim, t.j, aplikace inzulinu 4x denně, přitom čtvrtá dávka se podává současně s třetí večer, ale protože jde o jiný inzulin, musí se píchnout zvášť. V tomto případě glukometr i příslušenství hradí pojišťovna, případně jsou jen doplatky. Lépe se však hlídají možné výkyvy k hypoglykémii a dávky lze upravovat pružněji. Jinak orientačně z internetu: Glukometr G423 1027 Kč, proužky do glukometru 50 ks 506 Kč, lancety na píchání do prstu ke stejnému glukometru 50 ks 186 Kč. Jehličky jsou tenké, bolest minimální, navíc u starých lidí bývá už snížená kožní citlivost, takže babička by třeba ani žádnou bolest necítila. Měření cukru v moči je jen orientační, k pravidelné kontrole diabetu se nehodí. Jinak pokud potřebuješ další informace, klikni si na www.medatron.cz to je blok o diabetu i glukometrech a všem ostatním, co bys o tom chtěla vědět.
27. Únor 2008 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Karolko - víš, jestli to nevidí Bůh, který ti odvděčí tvoji péči o babičku, tak to budou třeba tvoje děti, kterým dáváš dobrý příklad. Určitě to za tu práci stojí. Moje máma se takhle starala o svojí maminku než v 89 umřela, v té pubertě jsem to tolik nevnímala, ale teď si uvědomuji, jak se hezky a obětavě chovala. Až bude sama potřebovat, určitě se budu snažit jí to vrátit.
28. Únor 2008 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohunka (anonym)
souhlasím s Kateřinou. Tyhle věci se člověku vrátí v dobrém. Karolko tvoje babička má ten monitoring srdíčka? Jak s tím pracuje?
28. Únor 2008 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolka (anonym)
babička to nemá, ona sice měla nějaké arytmie, byla s tím asi dva týdny v nemocnici, ale pak nám jí vrátili domů. Přeci jenom už je hodně stará a jakékoli operace by špatně snášela. Kromě toho ten domácí monitoring pracuje pouze ve spojení s defibrilátorem nebo kardiostimulátorem a to babička nemá. Já jsem se o to zajímala jenom jak jsem zjišťovala ty informace o arytmiích....vlastně toho už z medicíny vím tolik, že si asi dám přihlášku na sestru. To bych neřekla, jak je intenzivní péče o babičku poučná.
29. Únor 2008 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
nejsem si jistá jestli to není pro staré lidi příliš náročné na obsluhu
29. Únor 2008 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Jani, oni na to určitě mysleli. Náročné to nijak není. Jenom se to musí nabíjet a jinak se ty zprávy přeposílají samy. Prostě takovej malinkatej počítaček.
1. Březen 2008 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Haňula (anonym)
A co když se na srdci vyvine nějaká další komplikace? Nebo třeba srdce reaguje na léky? Potom by měl přeci logicky ten kardiostimulátor pracovat jinak. A i když lékař má všechny potřebné informace o momentálním stavu srdce, je schopný ten stimulátor přenastavit?
16. Březen 2008 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Samozřejmě že ano, právě na tyhle případy je domácí monitoring úplně výborný. Táta sice ještě podobný případ neměl, ale samozřejmě jsme se na všechny možnosti použití informovali. Osobně bych řekla, že co má monitoring je celkově spokojenější. Ale
28. Březen 2008 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Myslíte že by to dali i mojí babičce? Je jí skoro 84 a s kardiostimulátorem žije už 8 let.
26. Duben 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Pavlíno. Oni si určitě nemůžou dovolit dělat nějaký výběr na základě věku pacienta. Co já vím tak nejstarší uživatel monitoringu má také přez 80 let. A podle mě je to zvlášť výborné pro starší lidi, co si třeba vezmou špatně prášky na srdce, anebo už nedokážou vyhodnotit, že je jim špatně kvůli arytmiích a ne třeba z přejezení.
27. Duben 2008 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohdánková (anonym)
to teda nevim.Nás stary všude odstrkujou. To je za to, že jme celje život jak blbci platili pojištění a teď už nejme dost dobrý ani na to očkování proti pneumokokovi. Je jim jedno, jestli babka zakalí
29. Duben 2008 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Marla (anonym)
Ale paní Bohdánková. Tak to určitě není. Myslím, že to rozhodnutí s pneumokokem skutečně není nejšťastnější, ale třeba právě v kardiologii se senioři určitě nijak neodsouvají. Jen si vezměte, kolik seniorů běhá po světě s kardiostimulátorem. A ta jeho cena je pro běžného smrtelníka neuvěřitelná. Domácí monitoring se určitě nedává pacientům podle věku, ale podle potřeby.
30. Duben 2008 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Já myslím, že by se měl dával starším lidem PŘEDNOSTNĚ. Mně je 60, mámě 82 a když jí musím tahat po vyšetřeních, jsme z toho na umření obě dvě. A to naštěstí ještě moje srdce pracuje jak má.
30. Duben 2008 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
seniorka (anonym)
Největší potíž seniorů není to že trpí únikem moči, ale TO, že se něčím nechrání /vložky, pleny/ a žýe strašně neradi perou prádlo a ty proscaný smradlavý hadry usuší a nosí opět další dny a pořád tak dokola.
26. Prosinec 2009 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Seniorko! (anonym)
A proc si ty hadry nepreperes?
26. Prosinec 2009 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
magda (anonym)
Moje tchýně (80) je již půl roku plně ležící.V poslední době vůbec nekomunikuje,má stále zavřené oči, nepřijímá potravu, má proleženiny i když se polohuje.Vím , že nás slyší a rozumí - když se ji řekne aby zvedla hlavu , tak poslechne, jiného pohybu není schopna. Mixovanou stravu dříve jedla . Myslíte si , že je správné ji stále dál krmit a vyživovat přez sondu(peg) přímo do žaludku - je na ní vidět , že ji to není příjemné. Jediná její šance něco ovlivnit (přestat jíst) ji tím, že se ji cpe umělá výživa byla odepřena. Naděje na zlepšení není. Je to těžké, ale nenechali by jse ji raději co nejdříve "odejít"?
15. Květen 2011 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Postrilet.
15. Květen 2011 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
magda (anonym)
Postrilet.díky za radu !!!!!!!!!
15. Květen 2011 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Mila (anonym)
Moje tchýně (80) je již...Magdo, v tomto Ti nikto otvorene neporadi.Ja som chvilku, v porovnani s tebou, bola v podobnej situacii.Svokra 86r. bola pred smrtou 2 tyzdne mozno v kome /nereagovala na podnety, neotvarala oci, neprijmala potravu/.Par dni pred tym vsak normalne komunikovali.My s muzom sme sa rohodovali, ci im vyberieme spod hlavy vankuse ?/mali vysoko, lebo museli brat lieky na srdce a odvodnenie/, Ked prestali vnimat, nemohli lieky uzivat a voda sa im hromadila v tele. Nakoniec sme tak urobili a za 2hodiny zomreli. Myslime si, ze im voda zaliala pluca a srdce. Mali sme ich cely cas doma, mozno preto bolo nase rozhodovanie oproti Tvojmu o nieco lahsie.Urcite velmi dobre poznas nazory svojej svokry na zivot. Predstav si ju, ako by sa ona rozhodla, keby mohla.Ci by chcela takto vegetovat a podla toho sa zariad. Mozno by som na Tvojom mieste redukovala davky jedla, co by viedlo k prirodzenemu koncu. Malo sa u nas na Slovensku, ako aj v Cechach hovori o eutanazii a je to skoda. Ved smrt je prirodzenym zakoncenim kazdeho zivota, ale to je debata na dlhe hodiny. Mozno by sme mali otvorit diskusiu na tuto temu.? Budem na Teba mysliet vo svojich modlitbach, aby si sa rozhodla spravne a v sulade s myslenim Tvojej svokry.Mila
15. Květen 2011 - 18:51

Stránky

Přidat komentář