15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zdravotní pojištění - diktatura jedné strany

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Na zdravotním pojištění platím každý měsíc slušnou sumičku, lékařskou péči nevyužívám, protože jsem zdravá. O to zde však nejde. Jde mi o to, že když mé děti přinesou ze školy nějakou chřipku, tak nechci, aby braly od doktorky automaticky naordinovaná antibiotika. Stejně pak jdu ještě k soukromé homeopatičce a musím jí zaplatit na ruku a pak ještě jít do lékárny a zaplatit homeopatika. Dětem to perfektně zabírá a jsou nemocné opravdu jenom zřídka, na rozdíl od svých spolužáků.Ještě horší případ je moje kamarádka, která od mládí trpěla velmi silnými záněty v oblasti močových cest a pohlavních orgánů. neustálá léčba antibiotiky její zdravotní stav stále spíše zhoršovala. Nyní je již celkem v pořádku. avšak dva roky se léčila čínskou medicínou a nechala za léčbu docela slušné peníze. Myslím, že někteří lidé by si to nemohli dovolit. Nechápu, proč si člověk nemůže ze svého zdravotního pojištění nechat proplatit tu léčbu, která mu nejvíc vyhovuje.Existuje mnoho způsobů léčby, někdy jsou antibiotika nutná, avšak někdy je možno je nahradit jinou léčbou a člověk by měl mít právo volby a ne dostat vždy pouze pojišťovnou hrazená antibiotika, která mohou být i dražší než např. bylinný prostředek.
8. Září 2001 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Zcela s tebou souhlasím. Navíc si myslím, že hrazené léky nejen, že mohou být dražší než bylinný prostředek, ale také mají , myslím, dost často i spoustu vedlejších účinků.Bohužel, zatím, a ještě asi hodně dlouho to tady zůstané takové, jako teď. No, jsme asi v Kocourkově.......
8. Září 2001 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Osveta v teto oblasti narazi na velmi mocne lobby . Teprve osobni zkusenost dovede presvedcit .
9. Září 2001 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Kdyz dite onemocni chripkou nebo jinou virozou a nepodate mu antibiotikum, jenom paralen, acylpyrin nebo brufen + nejaky sirupek od kasle tak se stejne za par dnu z toho vykreše a bude zase na 100 % zdrave. Na viry antibiotika nezabiraji a nenio na ne zatim zadny primy lek. Angina je uz bakterialni onemocneni, ale neni smrtelne. Muze se ovsem spojit chripkove onemocneni s anginou jako pridruzene onemocneni. Kazdopadne kdyz podate diteti k lekum na horecku (paralen aj.) treba lzicku cukru, lentilku nebo kulicky homeopatika tak to vyjde na stejno. Dite se proste vlastni imunitou uzdravi - i kdyz to budete pricitat homeopatiku (nebo lentilkam ci besipkam). Protoze tu ani jina moznost de facto neni - bud se dite uzdravi (99,9999%) nebo zemre (0,0001%). Nebo skonci pri zhorseni na zivot zachranujicich antibioticich. Pokud zabraly homeopatika, znamena to jedine: Vase dite nebylo nemocne vaznou smrtelnou nemoci a navic mate jistotu ze ma dobrou imunitu. Neni to diky cukrovym kulickam. :-)
18. Červen 2003 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
No,v tom je právě ta diktatura výrobců léčiv.Pak nemá zdravotnictví peníze-když někdo užívá plno léků,které vyvolávají další nemoce-to je placeno pojišťovnou.Když se někdo o svoje zdraví stará,platí si alternativní léčbu,je na tom bit.
25. Květen 2005 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
default (anonym)
Mam velmi kacirskou myslenku. Zdravotni pojisteni nebude povinne, vsechny zakroky budou placene. Pokud se nekdo bude chtit pojistit, uzavre s pojistovnou beznou pojistnou smlouvu, ktera mu zaruci pojistne plneni presne podle dohodnute specifikace. Napr. zeny nebudou v ramci sve pojistky platit na vysetreni prostaty, a muzi pravdepodobne nebudou platit za mamografii prsu. V nekterych statech (predevsim Spojenych) to timto zpusobem jiz leta zcela uspokojive funguje. A upozornuji vas ze uroven jejich i statnich zdravotnich/ambulantnich zarizeni je na ponekud vyssi urovni, nez je v nekterych jinych statech (napr. unijnich) bezne zvykem.
11. Srpen 2005 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Lída (anonym)
Pro takové (nebo obdobné pojištění - pomiňme teď detaily), jsem všemi deseti. Platím poměrně vysoké pojištění a vpodstatě z něj nic nemám. Nemocná nebývám, moje návštěvy u doktora se tedy omezují na prevetivní prohlídky na gynekologii a stomatologii. Když jsem si však chtěla nechat vyměnit amalgámovou plombu za bílou fotokompozitní, musela jsem si to celé zacvakat. Proč? Za tu dobu, co pojištění platím, jsem do toho systému nalila někalikanásobně víc peněz než stál tento zákrok...
11. Srpen 2005 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Jenže co s takovými,co se nepojistí vůbec a onemocní těžkou,vleklou chorobou?Necháme je umřít?A ti,kdo budou myslet na zadní kolečka a pojistí se proti všemu-kolik by platili?Průměrný plat by na to asi nestačil.Mě taky štve,že pojišťovny platí na jedné straně léčení,které nepomáhá,naopak škodí a zákroky,které mají smysl, si člověk musí zaplatit sám.Každý by si měl možnost zvolit metodu,kterou považuje za nejvhodnější-jenže to by tady nesměla vládnout diktatura farmaceutických firem a to se asi nezmění.Když jsem měla zablokovaný záda,dobrá masérka mi je srovnala.Musela jsem ale zaplatit.Je pravda,že doktor by mě od bolesti taky pomohl nějakým práškem a zadarmo,ale páteř bych měla rozhozenou pořád a problémy by se opakovaly.Tak je to se vším.Pojišťovny by měly alespoň zvýhodňovat klienty,kteří málo čerpají z pojistného ve formě nějakých slev,ze kterých by se dalo levně pořídit něco,co se zdravím souvisí,např.brýle-optika,sportovní aktivity,biopotraviny,apod.
11. Srpen 2005 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Lída (anonym)
Zřejmě by se to dalo ošetřit tím, že by každý povině odváděl nějakou minimální částku. Pokud jsou lidi, kteří spoléhají na štěstí a pojistné by nejraději neplatili vůbec, tak jsou to pěkní troubové a v případě nemoci by se holt museli spokojit s naprosto minimální léčbou. S takovým přístupem k vlastnímu zdraví by mi jich absolutně nebylo líto.
12. Srpen 2005 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilma (anonym)
Pojišťovny stále říkají, jak na určitou léčbu nejsou peníze a že si pacienti budou muset doplácet a když pak někdo skoro vůbec žádné léky nečerpá, protože se chce léčit bylinkama, tak se proti němu ještě bojuje - účinné prostředky se zakazují a on je nemá kde koupit - respektive musí si je nechat poslat z ciziny a ještě zaplatit poštovné.
21. Prosinec 2010 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdrav. pojišťov (anonym)
by měly udělovat bonusy a malusy jako běžné pojišťovny. Na toto téma jsem si psal s Českou národní, která kdysi bonusy udělovala. Bylo mi sděleno, že pojišťovny jsou vlastně nesvéprávné, protože jim všechno určuje stát. Samy nemohou nic. Když udělají něco jiného, stát to stejně zruší. Chyba není v pojišťovnách, ale ve státu. Prosadila to kdysi ta kráva Emmerová a zatím to nikdo nezměnil.
21. Prosinec 2010 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Achjo (anonym)
Mam velmi kacirskou myslenku....Staniž se!!! Naprosto souhlasím. Také využívám homeopatii. Měla jsem chronický zánět mandlí, brala různé léky, nic nezabíralo a pak mi je chtěli vyndat protože jsem je prý měla zdegenerované , dva roky jsem se léčila ,,přírodně" a nyní je to pět let co jsem neměla angínu ani jednou :) Také jsem měla chronický zánět moč, měchýře a dismonreu, měla jsem cysty i zde jsem se léčila homeopatiky a od té doby je vše v pořádku a mám to potvrzené i lékaři nebot chci miminko, tak jsem se nechala kompletně vyšetřit.... Takže milé zdravotnictví, já osobně na vás z vysoka! :)Jediné co se fakt hodí je chýra na zlomenou ruku ap.!! Nechci zdravotní pojištění!!!!!!
9. Únor 2015 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Svoboda - strán (anonym)
Ahoj, nechci spamovat a nebo tak ale chci zde upozornit a udělat této fb stránce tak trochu reklamu.... Pokud vás to zajímá mrkněte na fb stránku SVOBODA a budete li souhlasit doporučte :) Chtělo by to co nejvíce lidí aby se vláda hnula a přestala rozhodovat za nás....
9. Únor 2015 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Souhlasím. Platím vysoké zdravotní pojištění. Za to bych chtěla léčbu, které věřím. Mám dobré zkušenosti s psychosomatickou medicínou, naturopatií a líbí se mi komplexní přístup. Nic z toho mi však má pojišťovna neproplatí.
10. Únor 2015 - 19:43

Přidat komentář

Reklama

Reklama