23 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ZBYTEČNÁ ÚMRTÍ ČI VÁŽNÁ ÚJMA NA ZDRAVÍ

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Ráda bych rozběhla diskuzi na toto téma a znala Vaše zkušenosti. Ztratila jsem zbytečně jediného syna a začínám zjišťovat, že podobných případů je velice mnoho. Proto ráda uvítám Vaše příspěvky a názory. Chtěla bych se do budoucna těmito případy zabývat, protože tresty za tyto nedbalostní trestní činy se mi zdají směšné. Děkuji za Vaše zkušenosti a názory.Jarka
14. Duben 2003 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Jarko, psala jsem v dikuzi "Smireni se smrti", to, co Te potkalo je strasne a muze to zmirnit jen cas, jsem rada zes nasla trochu utechy v myslence, ze, smrti vse nekonci. Sama verici nejsem, ale vim, ze skutecna vira muze cloveku pomoct se smirit s nepredstavitelnou skutecnosti, ztratou ditete, navic ztratou, ke ktere doslo vinou lhostejnosti tech, kteri byli na tom kurzu proto, aby o deti pecovali. Jinak ptas se na me pocity tykajici se nemoci, napisu Ti vse az budu mit pristup k adrese, zdejsi pocitac me nepropoji, ale ve velke strucnosti: je to tak, mi velice pomaha ze se snazim vyslechnout nebo poradit jinym casto ve vecech ktere jsem velice pracne a bolestive hledala cele mesice.( jedna se vetsinou o kokntretni informace, napr. o tom ze lekari z kvalitniho Centra lecby bolesti mohou skutecne velice nemocnym pomoci protoze odstranenim ci zmirnenim bolesti se skutecne nesmirne zvysi kvalita zivota.Jinak se pokousim naslouchat nebo hledat reseni, studovala jsem obor podobny medicine, ale nejsem lekarka a i kdyz se zajimam o psychologii ani zde nemam odborne vzdelani, nenahrazuji lekare, nabizim jen pomoc a podporu spolupacientky. Muj cas tim nabyva kontretni smysl a uzitek a problemy spojene s nemoci se mi dari mene vnimat. Jirina
22. Květen 2003 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Ája (anonym)
Zrovna tento (nebo minulý...?) týden byl v televizi pořad o tom pánovi, co mu vyoperovali zdravou ledvinu, když si jeho ošetřující lékař do dokumentace zaznamenal špatnou stranu.Na operačním sále nebyly při operaci k dispozici ani rentgenové snímky, tak si toho nikdo nevšiml.Oba lékaři dostali podmínku a jeden zaznamenal ještě služební postup.Mám dojem, že v těchto případech, chceme-li dosáhnout nějaké satisfakce, jde skoro vždy o "boj s větrnými mlýny".Tím nechci říci, že řešením by měla být zrovna rezignace, ale výsledek je skoro stejný.Navíc každý asi nebude mít zrovna to štěstí, že se do případu vloží televize.
17. Červenec 2003 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Při újmě na zdraví kterou způsobí doktoři je člověk téměř bezbranný.Mezi doktory vládne obrovská profesní solidarita. Obrátit se na lékařkou komoru je také fraška.Tam to spláchnou vždy tak,aby z toho vyšel dobře jen doktor.Pacient tu slouží pánům doktorům jako rukojmí ke zvyšování jejich platů.Když utrpíš vážnou újmu na zdraví v nemocnici, tak je to strašný průšvih pro pacienta,nikoliv pro nemocnici.I když podáš žalobu a včas sis zajistila veškerou zdravotní dokumentaci týkající se poškození zdraví není vyhráno.Soudní znalec je také doktor,profesní solidarita funguje i v tomto případě, napíše ti do posudku, že lékař postupoval Lege-artis i když máš po zákroku trvalé následky.Pokud se dáš do boje s našim zdravotnictvím,budeš potřebovat obrovskou sílu, nervy a peníze.Protože toto běžný poškozený člověk nemá, doktoři si s námi dělají co chtějí a oni si jsou jisti ,že jsou nepostižitelní.
23. Červen 2005 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
gita (anonym)
Doktorům nevěřím ani nos mezi očima, zvlášť po tom, co provedla praktická lékařka mému nastávajícímu tchánovi. 2 roky k ní chodil s tím, že ho často bolí ramena a ruce, jednou že mu dokonce v noci bylo špatně (zvracel a měl hrozné bolesti). Stanovila diagnózu: bolesti od páteře. Poslala ho na rehabilitace, napsala léky na bolest a už to neřešila. Loni tchán téměř zemřel na mnohočetný infarkt, udělali mu trojitý bypass a dodnes má velké problémy se zhojením hrudníku. Takhle odsoudila 52-letého aktivního sportovce k invalidnímu důchodu. Později jsme se dozvěděli, že to samé provedla i jednomu známému z našeho okolí. Ten bohužel zemřel. Jedná se o praktickou lékařku z Plzně, ordinaci má v budově Škodovky. Nebudu psát jméno, kdo to tam zná, ví. Je to nepochopitelné, ale asi by mi jí bylo líto.
28. Březen 2006 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka Kubiskov (anonym)
Ahoj Gito, v diskuzním fóru s názvem: trojitý bypass popisuji v několika příspěvcích trnitou dvouměsíční cestu mého tatínka za smrtí po provedené operaci bypass a umělá chlopeň na kardiochirurgii v Českých B udějovicích a následném "doléčení" na ARO nemocnice Pelhřimov.
26. Květen 2007 - 6:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Beze (anonym)
ve zkratce můj bezva zážitek:operace žlučníku-zanechané svorky,1,5roku pendlování mezi toaletou a doktorama,sranda -jste snad něco spolkla né?Nemůžou škodit jsou titanový.Chodím s nimi dodnes,prognoza -kdoví,buďte ráda že nemáte raka a při problému pomůže algifen.Už se po něm osypávám ,naštěstí ho už tak často nepotřebuji.Pod kudlu už nikdy.
14. Červenec 2007 - 7:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Jarko začala jsi tuto diskusi,ale je to poměrně dlouho,jestli zde ještě nahlídneš ráda bych s tebou si dopisovala,zda se ti ve tvém případě něco změnilo,zda se tim zabýváš.Já mám zkušenosti ,že to hrozně moc bolí na duši,život to nevrátí,ale proč by se to mělo doktorum promíjet.Přeju ti mnoho síly.
14. Červenec 2007 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliska (anonym)
Jarko, naprosto s Vámi souhlasím a stojím při vaší straně! :)
1. Říjen 2007 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Danka (anonym)
Manžel má svorky čtyři a taky po operaci žlučníku je rok na nemocenské s neurčenou diagnouzou a vypadá to že půjde do práce i s potížema které má na invalidní nemá body poraďte jestli svorky mají nebo nemají zůstávat v břiše prý je to běžné (dle lékářů)
2. Říjen 2007 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohdana (anonym)
plně s tebou i ostatními souhlasím, byla jsem poškozena ve stomatologii. Nechápu ale, že všichni jen naříkáte a stěžujete si na ně. Proč nikdo neřekne jména, proč si nevyměníte tel.nebo e.maily, proč se nevytvoří web, kde by se vkládaly konkrétní stížnosti, aby ti chudáci pacienti věděli na koho se můžou nebo ne obrátit, bez toho aby jimi byli beztrestně mrzačení. Já prosím napište mi a spojme naše síly k něčemu konkrétnímu. bona.oli"centrum.cz
19. Srpen 2008 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Pro popichaváni v pravem podbřišku asi zánět močových cest,doporučila mně obvodní předběžné vyšetření kolonoskopie,aby se vyloučil zánět slepého střeva.Po tomto vyšetření kolonoskopie jsem zjistil,že mně do střeva vniká stále vzduch.Na toto zjištění jsem po přichodu z nemocnice hned tazal vyšetřujiciho lékaře,ale nedostál jsem řádnou odpověď a spojil se ředitelem tejto neemocnice,který mi zdělil,že lékaři nepochybili. Skutková podstata věci je taková,že tento lékař Talanda mně bez mého souhlasu bezdůvodně uspál a v mém spánku se dpustíl hrubšiho jednáni. Kromě toho jsem zjistil,že jsem měl pod pravým žebrem vpich,kde mi asi brali bez mého vědomí z plic vzorky. Timto jednáním porušili Práva pacienta a tim se dopustili těžké ujmy na zdraví § 221,222 neboď mne omezili běžném životě a již deváty měsic pro stály vzduch ve střevu nemohu chodit a snašim bolestive tlaky a tim jsem odkázan jen na manželku.Do dnešniho de jsem nedostál od těchto lékařu řádneho vysvětlení co mají společného plíce z tlustym střevem ?!K.
6. Říjen 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
zas andreas....
6. Říjen 2008 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Karle (anonym)
ten doktor ti mohl v narkóze odebrat kus jaterní tkáně, proto ten vpich vpravo pod žebry. Každopádně na to neměl právo, s tímto zákrokem musí pacient souhlasit a taky k tomu musí být důvod. Bohužel situace je taková, že doktor si může na lidech klidně experimentovat a nic se mu nestane, ani když pacienta trvale poškodí. Nevím dokdy tato situace bude pokračovat, asi až se celé zdravotnictví naprosto sesype a začnem znovu od nuly. Mého otce poškodili v nemocnici, skončilo to strašnou smrtí, je to už dva roky, ale pořád s tím nejsem srovnaná co se tam tenkrát stalo. Od doktorů jsme ještě málem dostali vynadáno.
6. Říjen 2008 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tuto zkušenost mám taky,to je jak kdybych to psal já.Mému otci taky malovali med okolo huby-slinivka je sviňa..
6. Říjen 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Podavám trestní oznámení a do televize, to kapli na toho praveho. Jen jim radim ať zavčas mně řeknou pravdu.K.
6. Říjen 2008 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
To nebude andreas,ale hogo fogo.
6. Říjen 2008 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Je mi jasné, že se mnou nebudete souhlasit, ale přesto svůj názor napíšu. Bohužel stává se, že lékař poškodí svého pacienta, mnohdy i nevratně. Ač sama nemám s medicínou společného nic víc, než že ji potřebuji v případě, že mi není dobře, a sama mám díky nevčasnému stanovení diagnozi o jeden orgán v těle méně, stejně musím říct, že se na lékaře v žádném případě nezlobím. Udělal chybu, to se prostě stává, nikdo z nás není neomylný. Sama dobře vím, kolik chyb jsem za svůj "pracovní život" dokázala udělat. V mém případě je velké plus v tom, že nezachraňuji životy a tudíž nikomu tou chybou neublížím. Můj "zmetek" se prostě vyhodí a nic se neděje. U lékařů je to jiné, ale ani oni nejsou neomylní a jsou to jen lidé se všemi klady i zápory, které my lidé máme.
6. Říjen 2008 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Toto neni zmetek,ale předem promyšlený podvodný HYENYSTICKÝ zákrok,já jsem nepotřebovál léčit sřevo a plice,ale zánět močvých cest. Důkaz je v tom,že jsem se stoho popichavaní v podbřišku vyléčil sam,ale poranění vzuch ve střevu zustal.Za tuto dobu mi žádný z těchto ušlechtilých lékařu nepomohl a jen zátloukaji ač jsem oto žádal.A dle zákona jeto lékařská povinost poskytnout lékařskou pomoc.
6. Říjen 2008 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
karel (anonym)
Když zdělim lékaři,že mně popichuje v pravem podbřišku a předložim doklady o předběžném vyšetření a on si to ještě prohmatne,tak co mně ničil tlusté střevo a brali vzorky z plic, kdo jim toto povoli? Když jsem nic takového nepodepsál.
24. Říjen 2008 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Myslím, že ti spíš popichuje v mozku...
24. Říjen 2008 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
CHtěl by tě vidět debile!
25. Říjen 2008 - 11:03

Přidat komentář

Reklama

Reklama