6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Závist, nepřejícnost, lenost

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Venča (anonym)
Ahoj, je mi 21, poslední rok dva zpátky mám problém se závistí a nepřejícností. Abych uvedla příklad, hledala jsem si při škole brigádu, dlouho předlouho, než jsem konečně aspoň něco sehnala. Kamarádka si našla brigádu okamžitě a ještě k tomu mnohem lépe placenou. Dostala jsem se na medicínu, kde jsem již druhým rokem. Závidím kamarádkám, jak to mají oproti mně jednoduché. Závidím starším kamarádům, kteří už pracují a vydělávají hodně. Není to o tom, že bych jim to vyloženě nepřála, ale přeji to taky sobě. A já pořád nic nemám. Ve škole vše odkládám, na brigádě mi připadá, že mě jen využívají... Máte někdo podobné zkušenosti, nebo dokázali byste mi poradit, jak se této závisti zbavit? Budu vděčná za cokoliv
9. Duben 2015 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Pokud je pravda co píšeš,je dobré to,že nejsi vyloženě nepřející.Je vlastně dobré to,že by to pro tebe mohla být spíš výzva pracovat sama na sobě.Nemůžeš mít vše hned.Pokud závidíš kamarádkám ale dobře spolu vycházíte tak je to fajn.Komunikuj s nima,buď přátelská a zkus zjistit,v čem jsou jejich úspěchy.Nemyslím tím,že by ses měla opičit nebo podlézat ale myslím,že pokud máš úspěšné kamarádky,můžeš z toho hodně pochytit a podle toho na sobě pracovat.Závist není dobrá vlastnost ale mnohdy může otevřít očit.Ale nebud nepřející-to pak nedotáhneš nikam.
13. Duben 2015 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Myslím, (anonym)
že každý člověk cítí občas závist.Spíš je důležité ji v sobě neposilovat,uvědomit si,že člověk může cítit různé druhy emocí,ale neměly by ho ovládat.Hlavně tedy negativní emoce. A to,že to má někdo jednoduché,nemusí být pravda.Může se nám to jen zdát. A většinou,každá těžká,nebo složitější situace může člověka posílit,obohatit v tom,že si potom v životě bude vědět více rady a zvládne situace,které jiný třeba nezvládá.A pak se může stát,že budou jiní závidět zase jemu. Závist není hezká vlastnost a je třeba ji nepodněcovat,ani v sobě,ani v druhých.Pokud ji pocítím,pak si ji uvědomit,rozumově vysvětlit a pryč s ní.Otravuje život hlavně mně.
13. Duben 2015 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdravá (anonym)
že každý člověk cítí...závist je v pořádku a je normální,pokud závidíme,ale i to tomu druhému přejeme.Jinak,on to má každý jinak,někoho problémy,starosti obohatí,vezme si z toho příklad a pak se tomu vyvaruje,naopak,někomu to spíš moc ublíží.Jednoho to posílí,druhého ubije,tak to je.
13. Duben 2015 - 20:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Nezdravý závist je patoligická. Tu zdravou potřebujeme , jinak by jsme se nehnuli z místa až na pár géniů co jen tak bez námahy tvoří mistrovská díla.
13. Září 2018 - 23:06

Přidat komentář

Reklama

Reklama