37 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ZÁVISLOST NA KÁVĚ

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
key (anonym)
Asi jsem závislá na kávě,někdy vypiju i pět šálků denně a když vidím v televizi reklamu na kafe,musím si ho většinou také hned udělat,nebo koupit.Je to asi maličkost oproti jiným závislostem,zajímalo by mne ale,najde-li se podobně "závislých" lidí víc.Zatím pa
27. Duben 2005 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenca (anonym)
No jasně-vždyť nedávno jsem sem psala pod "Káva, aneb čím se povzbuzujete?". První, co jdu ráno udělat, když vstanu, je, že si hned uvařím voňavou kávičku, která mě pořádně nakopne a probere, za chvíli další, ke které si dám k snídani něco dobřunkého - třeba loupáček, nebo kousek čokolády. Musím se hodně ovládat, abych si před obědem neuvařila další. Odpoledne ještě jednu a večer pokud se učím, tak další. Většinou piju instantní s mlékem a smetanou, výjimečně turka. Nesladím. No chudáci moje ledviny. Snažím se to trochu vynahradit tím, že piju hodně tekutin - skoro 4 litry denně. Ale asi jsem na ní taky závisla, protože když si ji někdy nedám, tak jsem jaksi bez života a bolí mě hlava. Ale pokud jí vypiju moc, tak jsem pak zas předrážděná. Kofeinové tablety mi na únavu nepomohly, asi jde i o ten "obřad" pití kávy. Ještě že nekouřím. Hodně kuřáků so neumí představit kafe bez cigárka.
27. Duben 2005 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
key (anonym)
Já taky už naštěstí nekouřím.Kouřila jsem asi čtyři roky a kafe nebo pivo bez cigára jsem si ani nedokázala představit,ale už je to v pohodě,člověk si zase zvykne,i když je to ze začátku docela těžké.Jsem zvědavá,jestli se mi s takovým úspěchem někdy podaří omezit i počet hrnů kafe denně ;)
13. Červen 2005 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marion (anonym)
Já jsem pila tak 2měs. za sebou šalek kavy,ale dost silny,tak 3velké lžičky. Jakmile jsem prestala,byla jsem úple mimo,jak kdyby me nekdo poradne prastil po hlave...:) Prestala jsem ji uplne pit a preslo to. Ted jsem nedavno zas blbla-2litry kafe denne. Ten prvni den jsem byla po 2litrech jak zdrogovana a hyperaktivni,ale dalsi den uz mi to neudelalo nic...
20. Červen 2005 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Tak já se přidávám. Řekla bych, že to u mě bude hlavně pscychické, závislost na tom obřadu přípravy...když vidím kávu v televizi nebo někde na obrázku, okamžitě dostanu hrozné chutě a když je možnost jdu si ji hned udělat. Občas si některý den kávu prostě nedám vůbec, ale pořád na ní myslím:(
20. Červen 2005 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
taky mam zavislost na kafi, hezky se slehackou, s hodne cukrem, mnam, vzdy neodolam
19. Červenec 2007 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Mazec (anonym)
Jojo, přidávám se k Marion. Vypiji za den 3 - 4 hrnky kafe. Jednou jsem jel k rodině na dovolenou a tam jsem zjistil, že pijí jen bezkofeinovou kávu. První dva dny jsem byl naprosto vyřízený, jako by probuzeny jen napůl. Naštěstí měli ve sklepě balení semtexu, to mi po zbytek návštěvy plně nahradilo kávu.
19. Červenec 2007 - 6:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Buďte rádi, že jste závislí na kafi a ne na chlastu jako já - klidně bych s vámi měnil.
6. Říjen 2007 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
rena (anonym)
luďku,proč nevyměníš?jde to,víš jak to je,kdo chce,ten může
12. Říjen 2007 - 0:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Není to tak jednoduché, jak si myslíš. Ale závislý na kafi bych být nechtěl, nechutná mi, to radši na čaji.
12. Říjen 2007 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Káva mi chutná, ale o závislosti se mluvit rozhodně nedá i přesto že piji tak 4 presa denně. Objevil jsem výborný internetový obchod s kávou a testuju jednotlivé značky www.kavovnik.cz - doporučuji.D
28. Květen 2008 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Díky za doporučení - obchodu www.kavovnik.cz jejich služby i nabídka kávy je supr.Dík P
29. Červen 2009 - 2:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Maly (anonym)
Díky za doporučení - obchodu...Jo taky dik www.kavovnik.cz jsou fakt dobří. Zajel jsem si do brna se kouknou a kávě jako oni rozumí jen málokdo. To co mají ma netu je jen zlomek toho co nabízejí. Doporučuji všem.PM
19. Listopad 2009 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
adam (anonym)
Závislost na kávě není jako závislost na drogách, Když ji přestanete pít, nemáte kromě ospalosti žádné jiné příznaky. Ospalost asi po 14 až 21 dnech zmizí.
19. Listopad 2009 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
evcule (anonym)
ahoj jsem strašně zavislá na kávě neradji mám ráda turksa silného deně vypiji 3 až 4 kávy děně a je mi to mi nikdy nestačí jím ty zrnička nevím jak jse mám zbavit na závislosti na kávě .
24. Červenec 2010 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pro milovníky kvalitních čajů a kávy máme vynikající zprávu! Nedávno byl otevřen nový licencovaný internetový obchod zaměřený na osvědčenou anglickou značku Clipper, jejíž produkty mají certifikaci Fairtrade a Bio. Chcete vědět více? Navštivte stránky http://www.fair-bio-caje.cz a vyberte si z poctivé nabídky rozmanitých druhů čajů a kávy. Nyní ke každé objednávce malý dárek.
4. Duben 2011 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
táhni (anonym)
jdi se vysrat s tou reklamou, táhni do bažin Jožine-..zrůdo jedna
5. Duben 2011 - 0:30
Obrázek uživatele Návštěvník
jiri (anonym)
je mi 26 let vypiju 7 salku turka doma Tak jeden cigarety k tomu mam nabeh na vysokej tlak
15. Březen 2013 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
luciano (anonym)
Musím priznať, že na káve som závislý veľmi silno. Denne vypijem okolo dva litre silnej kávy. K tomu si dávam cigaretky. Je to moja droga, bez ktorej by som nevedel žiť.
18. Březen 2013 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
niekde som citala,ze do 5 kav denne,je to aj po zdrav.stranke este v norme.Ale,ze exustuje zavislost na kavu,a to aj pri uz 1 salke je pravda...ale to nie je nic hrozneho,zdraviu to neskodi,a zijeme v spolocnosti,kde na tu jednu salku vzdy budeme mat nazvys peniaze a okrem toho,kava ma povzbudivy ucinok.A ci sa da z tej zavislosti dostat?Jasne ze sa da,take 2 tyzdne a ste cisty.A ci su abstaky?Mnohi maju aj tazsie stavy ako:potenie,alebo tras,ale tieto abstaky sa nikdy nedaju porovnat k abstakom z alkoholu,ci drog.To je len taka neskodna drogigicka...kavu piju vsetci dospelaci na celom svete
18. Březen 2013 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Elondriel (anonym)
Asi jsem závislá na...Já si o sobě taky někdy pomyslím, že jsem možná závislá, ale vlastně to je úplně normální- teda skoro. Káva už se pěstuje od nepaměti, i když se ti to nezdá a třeba se o tom moc neučíš, pili ji všichni-ti co si to mohli dovolit, a tedy ti, o kterých povětšinou víš. Známí lidé. A umřeli někdy kvůli závislosti na kávě? Obvykle to byly prostě nemoci, které ještě neměly svůj lék. Lidé to asi neuměli jen nazvat a neřešili to, ale závislí byli pravděpodobně taky. Pět káviček denně, to není nic zlého, pokud ti pomáhá, uklidňuje, povzbuzuje a tak. Každý si v tom najde svůj stupeň drogy. Drogy, která nijak neublíží, pokud samozřejmě nevypiješ dvě konve, pak by trpěl především tvůj chrup. Když si kávu zjemníš smetanou nebo mlékem, nemusíš mít obavy už vůbec. Je zdravá. Já třeba piju turka a vždy bez jakéhokoli mléka nebo smetany, dám si ji víckrát denně, ale hodně sladím. Záleží samozřejmě, jak silnou si uvaříš, ale pozor. To, co nazýváš závislostí, může také způsobit zvyk. Prostě si tvé tělo zvykne na denní dávku toho, co do něho cpeš a potřebuje to. Neublíží ti, že tuto dávku neporušíš, pokud to dodržuješ už nějakou dobu. Ublíží ti, pokud se rozhodneš ji rapidně změnit. Tvé tělo buď tedy ztratí to, na co je zvyklé, nebo toho paradoxně dostane moc. Vyvaruj se prudkým změnám a když si budeš kávičku sladit a přidávat mléko, vypij i pět šálků nebo hrníčků denně.
2. Červenec 2013 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
naty (anonym)
Je mi 15 let a jsem asi závislá na kávě.Potřebuju ji vždy ráno,nebo mě chytne bolest hlavy.Pak si dám odpoledne a klidně i večer a pak do půlnoci nespím...Denně asi vypiju 3 šálky.Je to normální?
7. Srpen 2013 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
Je mi 15 let a jsem asi...tak to asi závislá na kafi jsi - nejtypičtějším abstinenčním příznakem je právě to bolení hlavy. Párkrát se mi to taky stalo. Ale nevidím v tom nic hrozného a nebezpečného, obzvlášť v porovnání s tím, co celkově dneska lidi musí konzumovat v potravinách a dýchat ze vzduchu... Mě káva ohromně povzbuzuje, ráno mě nastartuje a dělám si opravdu "smrťáka", tři vrchovaté lžičky kafe a čtyři cukru :o) Večer ji nepiju, protože bych neusnula. Jestli se chceš závislosti mermomocí zbavit, tak ji prostě nepij, nic jiného s tím asi neuděláš. Ale já nevidím důvod, proč se tohoto příjemného zvyku vzdávat.
7. Srpen 2013 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
naty (anonym)
tak to asi závislá na kafi...pravda...
12. Srpen 2013 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
naty (anonym)
mě jen "žere" ten můj věk,jestli v 15 to není moc brzo,víš...
19. Srpen 2013 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
Já jsem pila tak 2měs. za...Ano, to znám. Vysadil jsem kávu po 3 měsících a následující den jsem měl migrénu, která nešla přebít práškama ani procházkou - dal jsem si kafe a musel jsem se z radosti hlasitě smát - prostě závislák :D Nyní jsem to jí hodně omezil ale stále zůstává mým favoritem - s hrnkem kávy je svět úplně jiný a je to prostor jen pro mně. Než jí dopiji tak se svět prostě na chvíli zastaví...
17. Březen 2014 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
já taky (anonym)
Jsem kancelářská krysa, pro ty je běžné, že pijou při práci buď kávu a nebo čaj. Případně to střídají. Je to zvyk a v podstatě závislost. Kofein probere po ránu, zažene ospalost po obědě. Ale je to návik, v podstatě rituál. V práci i společenská záležitost, zajít do kuchyňky a pokecat s někým. Ale proč to nedělat? Příjemná činnost, v podstatě neškodná, zčásti může být i zdraví prospěšné.
17. Březen 2014 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Grmela (anonym)
Jsem kancelářská krysa,...Neska mám už pátý kelímek lávy kkti!
18. Březen 2014 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Nic
17. Leden 2015 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
luciano (anonym)
Denne vypijem asi 25 káv a takmer pernamentne do toho poťahujem elektrickú cigaretu. Je jasné, že som závislý, ale neriešim to.
18. Leden 2015 - 20:12

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama