18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Závislost na dluzích?

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Rena (anonym)
Dobrý den, nevím, jestli takové téma patří na toto fórum, ale ráda bych znala názor nezúčastněných lidí. Mám kolegyni z práce, která si neustále půjčuje peníze. Byla jsem na pracovišti nová a když to bylo poprvé, podruhé, nepřišlo mi to nijak divné, říkala jsem si, může se to stát každému, že nevyjde s penězi do výplaty. Postupem času jsem zjistila, že dluží kamždému, na koho se podívá, půjčuje si pořád a od všech - od bank, splátkových společností, příbuzných, přátel, známých, spolupracovníků a snad i lichvářů. Přitom nežije nijak špatně, má nádherně opravený dům, jezdí na dovolené, její dvě dospívající dcery mají, na co si vzpomenou. Přesto neustále naříká, jaká je ""socka"", a jediné, čím se v životě zabývá, je shánění peněz, vytlouká dluh dluhem. Jeden den si půjčí, za tři dny vrátí, a čtvrtý den si přijde znovu půjčit. Říká se, že dluhy jí už dávno přerostly přes hlavu, že by potřebovali s mužem nejmíň tři životy, aby to dokázali splatit, ale vypůjčuje se vesele dál. My jsme se v kanceláři dohodli, že už jí nepůjčíme ani korunu, ale ona vždycky přijde s nějakou srdceryvnou historkou a někdo z nás vyměkne, přiznám se, že je mi taky trapně, když se jí třeba 2 dny po výplatě vymlouvám (přitom je ve vyšší pozici a má i vyšší plat). Je to začarovaný kruh. Máte někdo ve svém okolí něco podobného? Jak to řešíte? Myslíte, že se takovému člověku dá nějak pomoct? Nemyslím tedy dát mu milion, ať je klid :-), ale existuje nějaká poradna? terapie? Budu ráda za vaše tipy a názory.
18. Březen 2009 - 7:01
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
NEPŮJČUJTE JI !!! je možné,že již dluhy nevrátí.rezolutně ji odmítněte,jinak vám nedá pokoj .
19. Březen 2009 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Pokud cítím, že je to patologické, přestávám půjčovat, přestávám něco řešit. Nevymlouvám se, na rovinu tomu člověku vysvětlím, že je v začarovaném kruhu a musí to řešit hlavně sám. Je to těžké, ale život mě naučil. Zrovna případ dotyčné je ukázkový: musí změnit styl života. Ale jako laik si myslím, že jediná cesta je návštěva odborníka. Víc se k tomu asi říct nedá.
19. Březen 2009 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jo mám takovou dceru Ing. ekonomku. Už nám vydusila jeden důchod a máme hypotéku na barák.Uvrhla nejlepší kamarádku do exekuce a půjčuje si i od dětí, sestry, kolegů a kdo se dá. Takové stáří jsem si nepředstavovala ani ve zlém snu. Asi už z toho není normální. Co dělat ?
23. Březen 2009 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena (anonym)
Už je to tady zase, před 2 týdny jsem kolegyni půjčila 2000, ještě je nevrátila a v sobotu znovu volala, brečela, prý že nutně potřebuje 8000 do středy, že musí vyplatit provident nebo co... Nepůjčila jsem, ráno holky v práci říkaly, že volala všem. Začíná mě to děsit, hraje na city, máme strach ji odmítnout, že si to třeba hodí.
23. Březen 2009 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Reno, tím, že jí půjčujete, ji vlastně v tomto podporujete, ona to dobře ví, nepřestane, naopak historky budou stále srdceryvnější a připravte se i na to, že skutečně může vyhrožovat, že jestliže jí nepůjčíte, tak si něco udělá. Jde vlastně o vydírání. Vy pracujete stejně jako ona a máte také životní potřeby jako ona. Co na to říká její manžel? Ví o tom vůbec? Jiná možnost není než se všechny sejít a domluvit se, že jí nepůjčíte. Sama nepřestane, ale bude požadavky stupňovat. Navíc banky si dupnou třeba na vrácení, ale vy peníze už neuvidíte. Nepůjčuje si třeba i někde z pokladny v práci? Jistě, že hraje na city. Tak jí přímo řekněte, ať jde k psychiatrovi. Nebéo se samy poraďte s psychologem, jak se proti tomu máte bránit, pokud do toho nevstoupí vaši nadřízení.
23. Březen 2009 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena (anonym)
Manžel o tom asi ví, ale myslím si, že neví úplně všechno. On je trochu ňouma, je v jejím vleku, udělá, co ona chce, maká 7 dní v týdnu 12 hodin denně. U psychiatra údajně byla, prý jí radil nepřijatelné věci, práskla prý dveřmi a víckrát že tam nepůjde. Doporučovali jsme jí taky nějakou poradnu pro dlužníky nebo vyhlášení osobního bankrotu, ale je úplně hluchá, přijde mi, že zaměňuje příčiny a následky celé situace.
23. Březen 2009 - 8:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Tak jako píše anonym nad Vámi, čím déle ji budete podporovat, tím to bude horší pro ni a případně pro ty, jimž bude viset velké částky a nebude schopna to dlouho vrátit.
23. Březen 2009 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tome, dlouho? vrátit? to už vůbec ne.
23. Březen 2009 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
AHA (anonym)
Je to hobby,kolektivní hra v solu nepoužitelná! §
23. Březen 2009 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
No mne se to stava jen tehdy, kdyz mi kluci vecer napisi treba ve 23 a ja nebyl u bankomatu radej vybyram max 400 najednou a chodim vicekrat do bankomatu, protoze aby mi sebral nekdo velkou castku to ne.
17. Duben 2009 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
mamkakocici (anonym)
Moje sestra má už několik let problémy se synem, který si neustále všude půjčuje peníze. Co s nimi dělá, nevíme, zřejmě je to začarovaný kruh. Spoustu peněz uř za něj zaplatila, ale to nejde donekonečna. Dostala ho k psychiatrovi, který to posoudil jako poruchu osobnosti - závislost na dluzích. Soudně jej zbavili možnosti zacházet s penězi, má to vyznačeno v OP a byl mu určen opatrovník - jeho sestra. Přesto stále někdo sestře volá, že u něj udělal dluh, či si vzal půjčku. Obrátila se znovu na soud, na policii, na psychiatra, ale nikdo jí prý nemůže pomoci. Má strach, že když nezaplatí, ublíží někdo jí,dceři nebo vnoučeti. Je z toho zoufalá. Co dělat, kam se obrátit v takovém případě ?
24. Červenec 2010 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jo mám takovou dceru Ing....A jak jste to řešili ? Máme v rodině stejný případ, píšu o tom v diskuzi. Nevíme si už rady. Mamkakocici-
8. Srpen 2010 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Co dělat, když (anonym)
Vzít rozum do hrsti ! Asi jsem v takovém průšvihu, že si to věřitelé (na rozdíl ode mne) uvědomují a další půjčka je pro ně vyhazováním peněz. Půjčují přece, aby vydělali na úrocích - ne pro lásku k bližnímu a aby přišli o své peníze. Tak co s tím, jak z toho ven? Řešení je tady : www.stopdluhu.cz Jestli chcete, aby se Vaše děti nemusely zříkat dědictví (samé dluhy a nic než dluhy), tak udělejte tlustou čáru za svou minulostí. Během 5-ti let budete "čistí" a oddluženi. A začnete znovu žít jako člověk, bez nahánění od věřitelů a exekutorů. Chce to se pouze rozhodnout jako manažer svého života. Někdo řídí fabriku, vy si řídíte svůj život. Tak co, chcete postavit novou fabriku? Nebo budete čekat, až té staré spadne střecha, zbortí se zdi, obsadí ji exekutoři ... ? Místo pod mostem pro bezdomovce bude vždycky, ale v zimě tam dost fouká ... Opakuji - řešení je tady : www.stopdluhu.cz Napište tam do poradny, zkusíme to spolu vymyslet
25. Červen 2012 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
To je všechno h (anonym)
Vzít rozum do hrsti ! Asi...Ale jde to přes soud a ten to musí povolit. Když vám to nepovolí, může vám propadnout veškerý majetek. Jste sice čistí, ale o všechno přijdete. Nic vám nikdo nezaručí, rozhodnutí je dopředu nejisté. Já jsem nakonec zvolil konsolidaci. A i když je na 8 let, tak je splátka rozumnější a nemusím nikomu pořád skládat účty.
26. Červen 2012 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Dlužník (anonym)
Vzít rozum do hrsti ! Asi...Jo a já bych dodal, že nemusí povolit ani jedno, nemusí vám projít osobní bankrot ani konsolidace. A jste v hajzlu.
26. Červen 2012 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
usuri (anonym)
ahoj. Já mám problém s mým otcem. Je závislý na půjčkách. Lže nám, není schopný přemýšlet. Je v důchodu, má asi 40 různých půjček a pořád si půjčuje. Matka je s nervama v nemocnici, vydírají ho ještě k tomu nějací dva hajzlové a on se nechá a dá jim vždycky vše, co má. Nejde to ohlídat, vždy se mu nějak podaří dostat další půjčku od lichvářů. Nevím, co s ním udělat. :.(
28. Březen 2013 - 16:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama