502 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zapomenutí pilulky

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
chci se zeptat, zapomnela jsem si vzit pilulku a vzala jsem si ji az za 17hodin,bylo to v 1.tydnu baleni a v letaku se pise,ze bych mela pouzivat jinou antikoncepci-kondom a pokud jsem mela pred tim pohlavni styk tak ze bych mozna mohla otehotnet.ma s tim prosim nekdo take zkusenost?je to riziko velke nebo ne??mam aji strach.dik predem za odpovedi.
29. Prosinec 2002 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ahoj Sandro, já jsem zapoměla pilulku několikrát. Také jsem měla strach. Radila jsem se se svým lékařem, který jen mávla rukou. Že jedna zapomenutá tableta nic nezpůsobí. Samozřejmě se snižuje účinnost, ale určitě jsem z toho neotěhotněla, a to je beru již desátý rok. Mé kamarádky jsou na tom podobně.
3. Únor 2003 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Ahoj,když zapomínáš, pořiď si pípačku Mercilonku - více najdeš na www.mercilonka.cz
18. Duben 2003 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Jo, a má kamarádka zase vůbec neví, že by někdy zapomněla a má krásnou holčičku. Ale přišla na to díky antikoncepci až za pár měsíců. Stát se může ledacos, ale pravděpodobnost je malá. Ale i kdyby byla 1 %, tak si spočítej, kolik holek by takovýmto způsobem otěhotnělo.
18. Duben 2003 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Matysek (anonym)
Rozhodně se neboj, já beru antikoncepci sice jen dva roky, ale zapomněla jsem jednou 24 hodin a nic se nestalo. Nepoužila jsem jinou ochranu a nic se nestalo. Těhotenství nepřišlo a už jsem asi rok v klidu. Prý ale antikoncepce způsobuje, že se snižují příznaky těhotenství, že prý nezvracíš a těhotenství se může zjistit až po čtyřech měsících, kdy už je pozdě na interrupci. Ale mám to z neověřených zdrojů, tak to neber úplně na sto procent.
29. Duben 2003 - 6:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Ahoj Aleno!Pokud se sem ještě někdy dostaneš, ráda bych se Tě zeptala na jednu otázku. Nevím, kolik Ti je a zda už máš rodinu, ale nebojíš se, že nebudeš moci otěhotnět, když bereš antikoncepci už desátý rok? Pořád slyším ze všech stran, že čím dýl se HS bere, tím hůř se otěhotní. Nevíš o tom něco? Je to pravda? Já beru HA druhý rok, ale ještě tak 4 nebo 5 let děťátko s přítelem neplánujeme. Proto se bojím, že pak budu mít s otěhotněním problémy.Díky za odpověď nejen Alči ale všem, kdo o tom něco ví.
5. Květen 2003 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ahoj sestra mého přítele užívala HA 10 let pak HA vysadila 2 měsíce čekala až se vrátí přirozený cyklus a třetí měsíc se snažila s přítelem o dítě hned ten třetí měsíc otěhotněla a je vše O.K takže neboj moje koleg.v práci taky bere HA 10 let a je v pořádku.Katka
5. Květen 2003 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Hned prvni den po pauze jsem antikoncepci uzila cca po 17 - 18 hodinach. Ovlivni to funkci antikoncepce? Popr. na jak dlouhou dobu... Mela jsem pohlavni styk asi pet dni pote. Mam se obavat?Pro uplnost - jedna se o pripravek HARMONET. Diky moc za odpovedi
19. Srpen 2003 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Nechápu, proč si nezavoláš své ženské lékařce...ta ti poskytne odbornou odpověď.Tak raději zvedni telefon a nepátrej "neodbornými cestami" po odpovědi.Jitka
19. Srpen 2003 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
mila Jitko, mozna se pta prave tady proto, ze od toho tu ta diskuse JE!!
21. Srpen 2003 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
micinda (anonym)
k harmonetu nedávají příbalový leták?obecně se uvádí zhruba toto: při zapomenutí pilulky vice než 12 hod je třeba použít doplňkovou antiko (např. kondom) po dobu do příští menses minimálně však 3 týdny.
22. Srpen 2003 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Zapomněla jsem tabletku v sobotu večer (Pramino), v neděli ráno jsem měla nechráněný pohl. styk a zapomenuté tabletky jsem si všimla až večer, kdy jsem podle příbalového letáku vzala dvě (jedná se o patnáctou a šesnáctou tabletu - tudíž začátek třetího týdne). Všude se uvádí, že 12 hodin v pohodě, ale tohle je styk po 12 hodinách od zapomnění a 24 hodin zpoždění tabletky. HA beru už šestým rokem a tohle je poprvé... No když už se teda stalo, přečetla jsem si příspěvky o postinoru a s partnerem jsme se předběžně dohodli, že ty problémy nám za to asi nestojí, a že spolehlivost stejně nic moc. Moje lékařka má dovolenou, obvolala jsem asi 3 další, každá s jiným názorem. Mému názoru se nejvíce blížilo to, že riziko otěhotnění je tu velmi malé, protože tělo je již po 14 dnech užívání utlumené. No ale stejně nevím. Jaký máte názor vy? (Na postinor mám ještě pořád cca 24 hodin čas, tak mi prosím pomozte se rozhodnout).Díky
22. Září 2003 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
micinda (anonym)
to může být 50 na 50. asi bych pro jistotu vzala ten postinor.
22. Září 2003 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Terry (anonym)
Sice píšu "s křížkem po funuse", ale souhlasím s Micindou... Jistota je jistota.
11. Listopad 2003 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Koffina (anonym)
Zapomněla jsem pilulkuTolerance v pravidelném užívání pilulky je 12 hodin - pokud si žena vzala pilulku s kratším zpožděním, není účinnost ovlivněna a může dál pokračovat normálně.Zapomněla-li žena pilulku úplně, záleží další postup na tom, v které fázi cyklu se to stalo, a také na tom, kolik hormonů obsahuje přípravek, který užívá.Doporučených postupů je řada. Zde si to každá zapomnětlivá žena může přečíst opakovaně, napíšu tedy nejkomplikovanější postup, který co nejvíc zkracuje dobu nutných opatření. V běžné praxi, kde je kontakt s ženou jen ústní a žena si nemůže ověřit, zda porozuměla správně, se obvykle doporučují jednodušší postupy, které mají tu nevýhodu, že doba, po kterou je nutno provádět další antikoncepční opatření (kondom), je delší.Žena užívá přípravek, který obsahuje 30 nebo víc mikrogramů etinylestradiolu v jedné tabletě (složení je uvedeno v příbalovém letáku). Žena zapomněla některou z prvních 7 pilulek balení. Pokračuje v užívání dál, ale ještě 7 dní se musí chránit jinak (např. kondomem). Žena zapomněla některou z druhých 7 pilulek balení. Pokračuje normálně v užívání, další opatření nejsou zapotřebí. Žena zapomněla některou z posledních 7 (u Gracialu 8) pilulek (u přípravků, které se užívají 28 dní a na konci platíčka je 7 neúčinných tablet se toto doporučení týká posledních 7 tablet obsahujících hormony). Nejlépe je začít hned bez přestávky nové platíčko, další opatření nejsou zapotřebí. Žena užívá přípravek, který obsahuje méně než 30 mikrogramů etinylestradiolu v jedné tabletě (složení je uvedeno v příbalovém letáku). Žena zapomněla některou z prvních 7 pilulek balení. Pokračuje v užívání dál, ale ještě 14 dní se musí chránit jinak (např. kondomem). Žena zapomněla některou z druhých 7 pilulek balení. Pokračuje v užívání dál, ale ještě 7 dní by se měla chránit jinak (např. kondomem). Žena zapomněla některou z posledních 7 pilulek (u Mirelle a Minesse z posledních 10 pilulek, které obsahují hormony) balení. Nejlépe je začít hned nové platíčko, další opatření nejsou nutná.
13. Listopad 2003 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ahoj Soňo, je mi 26 a strach jsem trochu měla, ale samozřejmě jsem se radila s mým lékařem a ten mě uklidnil, že pokud se nevyskytly nějaké komplikace během užívání pilulek tak se vůbec obávat nemusím.
22. Leden 2004 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
:-) (anonym)
damy, rada nad zlato. ze vseho nejdriv si prectete pribalovy letak - je tam spousta zajimavosti, moc doporucuji!
22. Leden 2004 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
radka (anonym)
Prosila bych o velmi rychlou odpoved, vycestovala jsem a zapomela svou antiko. a nevzala jsem 3 pilulky, a to 7.8.a 9.den.Muzete mi prosim poradit jak ted postupovat dal,pokracovat v uzivani nebo vysadit a pockat na dalsi krvaceni a zacit nove platicko?Zitra uz to bude 4.den bez antiko. a prasek vezmu az vecer. A jak postupovat kdyz dojde ke krvaceni z vysazeni??Mockrat dekuji za vasi odpoved. S pozdravem Radka.
31. Srpen 2004 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Renda (anonym)
Ahoj holky mám problémek jako ostatně všechny v této sekci. Beru triquilar a zapomněla jsem si v prvním týdnu vzít tabletku. To jest beru ji v 7 ráno a vzala jsem si ji až o půlnoci jenže kolem 10 večer toho dne (dneska vlastně včera) jsem měla styk... A z příbalovýho letáčku nejsem moc moudrá.. můj doktor je navíc protivnej tak hledám radu tady.. Moc vás prosím o radu
18. Září 2004 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Beru antikoncepci Mercilon, vždy večer +- hodinu až dvě. Každou čtvrtou středu doberu platíčko a v neděli večer přijde menstruace. Ve čtvrtek večer potom načínám další platíčko. Bohužel jsem zapomněla a chybu jsem si uvědomila až v sobotu na poledne, kdy jsem si okamžitě vzala čtvrteční i páteční pilulku. Tzn. že došlo k vynechání (resp. opoždění o více než 12 hodin) hned dvou tabletek v prvním týdnu. Jak dlouho je snížena účinnost antikoncepce - 7 dnů, nebo až do doby, kdy načnu další plato? Je vysoké procento možnosti otěhotnění? Děkuji za odpověď.
15. Leden 2005 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
Ahojte, tak jsem tu i ja se svym problemem. Nechapu, jak se to mohlo stat, ale mela jsem dost tezky obdobi, proste jsem se prechytla a nevzala si poslednin pilulku z tretiho tydne.( Beru Mirelle. ) A vzala jsem si rovnou neaktivni, takze jako kdybych zapomnela si vzit posledni aktivni pilulku. Menstruaci jsem mela hrozne slabou, ale nezdalo se mi to divne, protoze uz jsem mesic spinila. Jenze tahle dalsi menstruace se mi opozdila o dva dny a je strasne slaba.... myslite, ze muzu byt tehotna? prosim pomozte mi. Jsem momentalne asi rok po potratu a nezvladla bych dalsi a miminko mit bohuzel nemuzu :( ....
3. Září 2005 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Ahoj sandro,pokud jsi zapomněla poslední pilulku,pak vzala 4neaktivní,a pak hned další balení, tak je to podle mě úplně v poho. Já teda beru Yadine a doktor říkal,že stačí brát vkuse 14 tablet,a těch dalších 7 je spíše jen pro pravidelnou menstruaci. Tak by ta jedna tableta v tvém případě neměla být problém. Měj se hezky.M.
4. Září 2005 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Tana (anonym)
Prosim o radu. Uzivam antikoncepci Mirelle. Posledni pilulku s ucinnou latkou jsem uzila v nedeli 20.11. Menstruace se mi obvykle objevi dalsi patek ci sobotu (tedy mela by prijit 25.ci 26.), ale dosud se objevilo jen v patek slabe spineni. Mam se znepokojovat nebo vyckat dalsi menstruace?Dekuji
28. Listopad 2005 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mona (anonym)
Beru antikoncepci asi rok a pul. Pri nacnuti noveho plata sem si zapomela vzit prvni pilulku. Je nejak eriziko? Odepiste prosim rychle. Za dva dny jedu s pritelem nahory a nevim co mam delat.
23. Únor 2006 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak teď vůbec nevím... Studuji v Praze a právě jsem zjistila, že jsem nechala zbylá 2 plata doma, kam se dostanu nejdříve za 3 dny. První pilulku bych si přitom měla vzít právě dnes. Přemýšlím, jestli si ji mám vzít hned jak přijedu, nebo počkat do další menstruace nebo co vlastně dělat??? Děkuju moc za radu...
7. Březen 2006 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Ahoj. Zapoměla jsem si vzít 6.3.2006 ve 20:00 tabletku a´7.3.2006 ve 20:00 taky. a vzala jsem si je obě dne 8.3.2006 v 8:25. co mám dělat?
8. Březen 2006 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
To Jana: Asi bych počkala až do další menstruace. I kdyby sis prášek vzala hned jak přijedeš domů, stejne by HA nemusela měsíc účinkovat.
8. Březen 2006 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
To Zuzka: Ve kterém týdnu jsi zapomněla? Být tebou tak nedělám pauzu a 2 týdny se ještě chráním jinak. Pak už by to mělo být ok.
8. Březen 2006 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
lora (anonym)
beru antikoncepci 4roky až ted jsem si zapomněla vzít první prášek z nového balení je nějaké riziko otěhotnění?
10. Březen 2006 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Zapomenutí v prvním týdnu je nejhorší, o kolik hodin později sis tu piluli potom vzala??
13. Březen 2006 - 1:19

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama