158 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zánět středního ucha

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Forum tykajici se teto nemoci. Piste sem Vase postupy lecby, prubehy nemoce, nazory na leky atd...
27. Únor 2001 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Je tady někdo, komu trpí dítě na chronický zánět středního ucha? Náš syn vžady přes zimu hůř slyší, přes léto se to spravilo. Nosní mandli už máme venku, ale je to stále stejné. Doktorem doporučovaný Klaritin mi připadá na nic. Pořád jen dostáváme nějaká mukolytika, ale podle mně jsou k ničemu.Jinak na zánět stř. ucha máme kapky Otobacid, a občas kápneme i propolis. Párkrát se nám ho podařilo rozehnat.
2. Březen 2001 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Prosim o radu, jak predchazet zanetum stredniho ucha u 2-lete dcery. V posledni dobe ma pichane usi skoro kazdy mesic. Existuje nejaka prirodni lecba?
19. Březen 2001 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Přírodní léčba je popsána v databázi nemocí - viz. www.http://www.doktorka.cz/run/redsys/nemoci.asp
19. Březen 2001 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Předcházet zánětu stře. ucha se také snažíme. Nebo snažili, teď jsme už rok nebyli pichat uši /ťuk,ťuk/. Syn má šest a půl, a s ušima má problémy od mala. Nejdůležitější je smrkat, smrkat, sm¨rkat, ale správnou technikou. Dále nosní kapky¨. My máme kapky i dö uší /Otobacit/, a když malého začnou pobolívat uši hned za včas mu kapnu. Doktor také radí Ibuprofen /to když už ho bolí víc/. Dále obklad ze slivovice. Jinak si přečtěte v nemocech, je tam toho celkem hodně. Jinak je ještě dobrá stránka Rodina.cz, kde se můžete i zeptat přímo doktora. /My máme pokoj od uší po odstranění nosní mandle/. I když je ještě nemá docela v pořádku /uši/.
2. Duben 2001 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Právě absolvujeme první zánět středního ucha. Kačce je 7 měsíců. V noci měla 38,2, ale ouško ji bolelo jen na dotek a ne samo o sobě. Když jsem se ptala doktorky, jestli je nutné ho píchnout, řekla, ať se rozhodnu sama. Ucho jsem ji píchnout nenechala a dostali jsme antibiotika. Do 4 hodin měla po teplotě a ucho ji uz nebolelo. Má k zánětům vrozenou predispozici (táta má díky častému propíchnutí ucha 30% ztráty sluchu). Je lepší píchnout nebo cpát dítě antibiotiky? Díky za názory. Markéta
11. Duben 2001 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Lecitele znaji nekolik opravdu ucinnych prostredku bez vedlejsich ucinku . Je dobre se na nektereho (dobreho) obratit.
14. Duben 2001 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pro prevenci často velmi pomáhají výživová a dopňková doporučení v databázi nemocí http://www.doktorka.cz/run/redsys/nemoci.asp
16. Duben 2001 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
ahoj Markéto, ptáš se jestli je lepší ucho píchnout nebo ho cpát antibiotiky... Každé má sv pro a proti /teda spíš proti/. Ale aby jste nedopadly jako my, kdy jsme dostali antibiotika, a za týden se to ucho stejně pichlof... A nebo jako nyní, kdy pan doktor nechtěl dát antibiotika /protože je měl před měsíce/, a na pichání to ještě nebylo, tak jsme to rozehnali kapkama a tak... obklady atd. Na druhý den byl už v pohodě při kontrole taky, ale za dva dny měl jít do školy a ráno jsme šli pichat ucho. Doktor říkal, že máme přijít ještě za dva dny, když to bude vypadat špatně, tak mu ty antibiotika stejně bude muset dát... Takže asi tak... To si nevybereš. Záleží taky na tom, jestli když by to pichli tak by stejně ty antibiotika asi dostala /dávají to podle toho jestli dítě mělo před tím horečku nebo ne/. A taky záleží na doktorovi, že... Náš dává fakt jen když je to nutný, ale nějaký cpe hned a zrovna ty nejsilnější... zatím ahoj a přeji nové uši /taky by jsme je rádi vyměnili/.
9. Květen 2001 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Ahoj, Markéto /a ostatní/. Takže je to tak jak jsem předpokládala.Dnes na kontrole, kdy ho začalo bolet ještě druhé ucho, dostal ty antibiotika. A po týdnu co už je doma, je doma ještě celý příští týden. Ale oceňuji, že náš ušní je jeden z mála lékařů, kteří neplýtvají antibiotiky... zatím ahoj...
11. Květen 2001 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Kovářová Marta (anonym)
Moje 2 a 1/2 letá dcerka má během cca 6ti měsíců 12x píchlé ouška se stále stejnou diagnózou - chronický serózní zánět středního ucha a ve výtěru z ouška je "steptokok pneumoniae" - pořád jeden a ten samej bacil a nemůžeme se ho zbavit. Dcerka byla hospitalizována v nemocnici na nitrožilní podávání antibiotik (ATB Dalacine), má odstraněnou nosní mandli, ale za dva měsíce je to tady zas. Tentokrát však bez teplot, jenom bolest ouška a následné propíchnutí. Dcerka je kojená do dvou let, nikdy nebyla nemocná a potíže s ušima začaly asi měsíc po nástupu do jesliček. Ví někdo, jak mohu dcerce pomoci? Děkuji.
11. Červen 2001 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Je mi 23 let a mam problemy s usima od detstvi.Letos jsem mela zanet v obou usich.Obe mi pichlali.Jak jsem nemocna tak se mi to vrazi do usi.
13. Červen 2001 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Monča (anonym)
Moje 7 letá dcera měla píchané levé ucho 5x a pravé 3x. Když měla 4 roky, tak jsem řekla dost a nechala jsem malou přeléčit homeopaticky. Od té doby ucho jen 2x. Kapla jsem jí do ucha šťávu z aloe a třezalkového oleje a bylo po problému. Lituji ostatní maminky, které celé noci nespí a starají se o všechna ta malá nemocná ouška a plačící děti, které to musí neskutečně bolet. Přeji všem maminkám, aby tyto situace zvládaly, sama vím, jak je to těžké a našly tu nejlepší cestu jak z toho ven.
14. Červen 2001 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Marcelo, zkus ušní svíčky.Mívám každý rok zánět zvukovodu.Nyní jsem podruhé zkusila ušní svíčky a zatím musím zaťukat...ťuk,ťuk...zánět nikde.
26. Září 2001 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Ahoj všichni. Od svých 2 do 6 let jsem absolvovala odhadem 15-20 zánětů středního ucha. Samozřejmě, že mým rodičům také navrhovali vyndat mi mandle, nicméně jedna lékařka našim řekla, ať počkají do šesti let, kdy se Eustachova trubice prodlouží a záněty přestanou. Taky se tak stalo. Od té doby jsem to měla jen jednou.Co se týče píchání - podle mně je lepší píchnout, protože jednak se dítě hned zbaví bolesti a taky se tam udělá menší díra, než když to praskne samo. Při tom posledním zánětu mi to nepíchli, neprasklo to, ale pak se mi na bubínku udělala jakási krusta, jejíž odstraňovaní bolelo nesrovnatelně víc, než kdyby to píchli a taky to nekonečně dlouho trvalo.Mám pětiletou dceru - ve dvou letech měla první zánět, po půl roce druhý. Při tom druhém nás lékař asi po šesti týdnech (když už je bubínek zahojený) pozval na kontrolu a uši ji "profouknul" (jedna nosní dírka se ucpe a k druhé se přiloží gumový balónek - pak dítě řekne KUKU a na to slovo lékař zmáčkne balónek a foukne jím do nosu - je to nepříjemné, ale rozhodně to nebolí). Podle onoho lékaře je to profouknutí strašně důležité, protože když se to neudělá, tak už je tam v podstatě zaděláno na další zánět, který jen čeká na impuls. Očekávala jsem, že dcera bude po mně a taky budeme neustále píchat uši, ale opravdu od té doby už zánět neměla, a to má rýmu v jednom kuse.Takže všem nešťastným maminkám školkových dětí s permanentními záněty středního ucha bych radila neunáhlovat se s vyndáním mandlí, zeptat se na profouknutí uší a doufat, že s první třídou to přejde.
30. Říjen 2001 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Barčo.No.... my sice máme nosní mandle venku, ale problémy s ušima stále. Ale už to zvládáme i kapkama a slivovicí /obklad/, bez pichání. Taky nám ušní říkal, do pěti let....pak se hlava zvětší a trubice povyroste... no pak říkal: tak ještě do těch šesti..... no a teď říká: tak ještě tu druhou třídu.... No pořád čekám a čekám..... Na profukování jsem se ho ptala, ale říkal mi, že on to nedělá, že to má i své rizika.
2. Listopad 2001 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Tento problem umi spolehlive vyresit lazdy dobry lecitel . U divek na usi pozor , byvaji pricinou zanetu vajecniku , malokdy spravne diagnostovany oficielne .
3. Listopad 2001 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Barča (anonym)
Ahoj Jano, teda to je mi Vás fakt líto, asi Vám opravdu nezbývá, než čekat, ale jestli to nepřejde aspoň do osmi let, tak to asi nebude jen položením Eustachovy trubice.Na to profukování se toho našeho doktora ještě příležitostně zeptám (je to náš příbuzný), ale mně nic neříkal, že by to bylo rizikový.
6. Listopad 2001 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Barčo. Až se zeptáš na to profukování, tak dej vědět. dík.
8. Listopad 2001 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
AnnaDobra (anonym)
Milá Marto, zkus prozkoumat, jak tvoje dítko snáší pobyt v jesličkách. Děti dostávají záněty stř. ucha (všimni si, že dospělí je prakticky nemají - i když nenosí čepice)proto, že mají svůj svět. Ony jsou ještě nepoznamenané tím dospělým světem - musíš-nesmíš, peníze, nemám čas.... A my dospělí toto na děti přenášíme. Většina dětí dostane zánět stř. ucha po nástupu do školky nebo jiné větší události v rodině. (např. i rozvody, hádky atd.) Je to proto, že nechtějí slyšet, co jim říkáme. Nerozumí tomu, nepřijímají to a pak to skončí zánětem. Když ráno za tmy musejí vstávat, rychle se oblékat, najíst a pak spěchat (když tam sedí na plotě takový pěkný ptáček a ty zamrzlé kaluže tak krásně praskají ...)na autobus, tramvaj nebo protože maminka už musí do práce, tak je to na ně moc. Pak musejí poslouchat úplně cizí paní (paní učitelku) a ony chtějí být s maminkou a hrát si s bráškou. Nechápou, že maminka musí vydělávat peníze, aby měli na byt, ...Zkus si povšimnout, že šťastné děti nejsou nemocné. Nemá tohle být návod jak opustit zaměstnání - to v žádném případě ne. Vyzkoušej tohle: až půjdeš do nebo i ze školky (jesliček) povídej si se svým díťátkem co nejvíc o tom, co je kolem. Ať samo mluví o tom, co dělá, co vidí, jak se má, co kdo říkal ...?Je nutná oboustranná komunikace. I doma. Ať má možnost taky do něčeho mluvit. (třeba co budeme papat, jestli chce jet k babičce...) Prostě ať nemusí jen poslouchat. A měj ho ráda. Cokoli mu nedovolíš, mu vysvětli aby tomu rozumělo, proč nemůže to nebo to. Je to nesmírně důležité - naučí se ti důvěřovat. Musí chápat co dělá nebo nedělá. Měj se krásně a žijte spokojeně. AD
9. Listopad 2001 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj AnnoDobro. To, že dospělí nemají zánět str. ucha, i když nenosí čepice, nesouvisí s čepicí, ale s tím, že mají větší a rozšířenější eustachovu trubici. Všimni si, že děti kolem osmi, devíti už je nemají tak často jako děti maličké. Tak nás vždy uklidňoval ušní lékař, že máme vydržet do těch šesti let, až mu trošku "poporoste" hlava.Jinak naše dítě je šťastné, ale nemocné je stále.
27. Listopad 2001 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Luck (anonym)
Já už jsem měl zánět asi 5 krát. Píchali mi to jen jednou a je to teda docela bolestivý zážitek. Nejdůležitější je smrkat a neležet na boletstivém uchu. Bubínek většínou sám do rána praskne a všechno vyteče. Během bolestí nedoporučuju do ucha nic kapat, jenom to bubínek víc dráždí. Myslím, že přrdejít tomu moc nejde, a každý si to musí prožít. Když už pomalu cítíte že to na vás jde, nakapejte si do uch trochu PEROXIDU VODÍKU (3% - dostanete levně v lékárně). Chvilku to bude šumět, ale ničeho se nebojte. Pak ucho ještě propláchněte vodou. A hlavně už nepoužívejte šmolky nebo jak tomu kdo říkáte. Takové ty špejlky s vatou. Tím čistěte ucho zvenku. K čištění ucha zevnitř používejte SPRCHU!!! Vlažný proud vody si pěkně nasměrujte do ucha a vyplavte nečistoty. Dělejte to tak jednou za týden, Tohle mi poradila moje opravdu dobrá ušní, věřte tomu.
23. Duben 2002 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Sona (anonym)
V detstvi jsem mela 8x zanet stredniho ucha a ted mem zhorseny sluch.Pry je to hlavne od antibiotik,kt mi davali NA DOPORUCENI LEKARE pulene..Je mozna nejaka operace,nebo je nutne nslouchatko?
10. Květen 2002 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Katerina (anonym)
Tak jsem si precetla snad vsechny prizpevky co tu jsou a pripadam si trosku hloupe. Vetsinou tu pisete o zanetech u malych capartu, kde se to da vysvetlit at uz tim, ze maji mensi hlavicku nebo i psychicky, tomu bych taky docela verila, protoze co ja si pamatuju tak jako prcek jsem na tuto nemoc trpela moc a nejvic v dobe kdy se rodice rozvadeli. Jenze me bude za chvili 25 a pred rokem mi bubinek nejen praskl (po zanetu a probdele noci), ale jeste mi ho doktorka pichala a vcera to nejspis zacalo znova. Dneska se nemuzu ani poradne usmat, je zvlastni jak vse souvisi se vsim a clovek si pri zanetu uvedomi kolik ma na obliceji (hlave) svalu. Takze to vecet zkusim vyplachnout sprchou (tip odtud) a svedskymi kapkami (tip budouci tchyne) a uvidime zda budu muset k doktorce :-(. Vsem prckum preju at je ouska neboli a rodice jsou hodne trpelivi (moji rodice me museli chovat i celou noc nebo aspon drzet ci prenaset z mistnosti do mistnosti - vadil mi hluk i samota).
21. Květen 2002 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Chtela bych se zeptat, zda pripada zanet stredniho ucha i u dospeleho cloveka. Jsem ted na dovolene v zahranici a zacalo me bolet ucho. Nevim, nakolik to muze byt vazne. Staci koupit kapicky a vyckat, anebo mam vyhledat lekare? Predem dekuji za odpoved. Jana
22. Červenec 2002 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
chtel jsem se zeptat, nedavno jsem si cistil ucho a pravdepodobne jsem si tam zanesl nejakou infekci, zhorsil se mi sluch a pozdejsi priznaky napovidaji ,ze se asi jedna o zanet stredniho ucha.ma otazka zni,:cim se to da rozehnat,kdyz nechci si nechat to ucho pichnout diky
2. Listopad 2002 - 1:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Me je ted 19 let.Trpela jsem zanety asi od 2 let.Doktor rikal ze se tomu predejit neda.Ale dostala jsem nejaky prasky prisel 12rok a snim prisel i pomerny klid ale hlavne se musi smrkat.Budu drzet palce Vasim detem je to fakt moc bolestivi kupte jim pak bombony za odmenu ze to vydrzely
27. Únor 2003 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
Mam chronicky zanět stredního ucha, teda doufam ze to jeste stredni je. Casto me boli hlava v oblasti kolem usi. Co ale u doktora, bubínek i sluchovod vypadá normalne. Nevite nejkdo jak na to? Děkuji Mila
20. Březen 2003 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Předně chci upozornit, že střední ucho je až za bubínkem, dále že pokud se používají kapky, kapou se obvykle do nosu a lék si už najde cestu Eustachovou trubicí právě dovnitř ucha. Nevím tedy, zda na zánět středního ucha mohou pomoci kapky do ucha nebo vlažná sprcha. Někde jsem taky četla, že se uši uvnitř mají čistit maximálně loktem :-) - tzn. že bychom asi opravdu neměli čistit uši vatovými smotky nebo špejlí až uvnitř.Moje dcerka trpěla velmi často záněty středouší. Ve vítkovické nemocnici jí nakonec implantovali do obou bubínků stipulky (miniaturní trubičky, které zajišťují "větrání" ucha). V nemocnici jsme strávily 2 dny. V době, kdy měla stipulky v uších jsme museli dávat pozor, aby se jí do uší nedostala voda. Už si nepamatuji jak dlouho stipulky měla. Vypadly jí samy. Je to už více než 4 roky a máme klid. Možná k tomu přispěly i lázně v Jeseníku.
11. Srpen 2003 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Miroslav Pohan (anonym)
Pro léčbu zánětu naprosto spolehlivě a rychle působí eterický olej z Yzopu.Stačí do ucha kápnou kapičku a obvykle nastává velmi rychlá úleva. Podobně lze užít olej zheřmánku.
14. Únor 2004 - 20:54

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama