75 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zánét sedacího nervu

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
Zkušenosti?
7. Leden 2007 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiri (anonym)
Dokazal by me nekdo poradit jak se zbavit zanetu sedaciho nervu a ulevit od bolesti.Diky
9. Leden 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Božena Fárková (anonym)
zatím mi diagnozu jen nastínili, čeká mne ještě vyšetření, ale doufám, že to není stav trvalý. Kdo máte s tím zkušenosti, prosím, napište. děkuji
10. Srpen 2007 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Bozena Fárková (anonym)
Diagnozu mi zatím lékaři pouze předběžně stanovili, čeká mne ještě vyšetření. Jak se to začalo projevovat u vás a jak vás léčí?
10. Srpen 2007 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Mě delší dobu pobolívalo v kříži, což je u mě normální, jsem po operaci ploténky. Potom jsem asi moc pracoval, párkrát se u toho spotil a už to bylo.Asi jsem nastydl. Začala mě vystřelovat boles z hýždě do celé nohy až do palce. Teď chodím na injedce. Uvidíme co bude dál.
16. Srpen 2007 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Milane, mám to podobné jako Vy. Trpím šílené bolesti v celé levé noze.Bojím se jít k lékaři, ale asi mně to nemine.Můžete mi sdělit, co Vám píchají?????
16. Srpen 2007 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Asi nesteroidní antirevmatika jako Dolmina, Olfen /Voltaren/, Ketonal, Hotemin. Jsou účinnější než talety nebo kapsle, efekt vydrží různě dlouho, někdy jen bolesti zmírní, jsou li veliké, takže je nutno ještě podávat nějaké léky proti bolesti v tabletách.
17. Srpen 2007 - 8:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Jano, píchali mě " Ketonal" teď v pátek jsem dostal poslední,nevím jestli po těch injekcích, ale pomali se mě to zlepšuje. Dostal jsem jich deset a beru ještě nějaké prášky na bolest. Teď mě dal abych zkusil" Zaldiar" jinak jsem bral Ataralgin a Ibalgin. Lepší si dojít k lékaři.
18. Srpen 2007 - 7:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Děkuji za odpovědi. Přeji brzké uzdravení.
18. Srpen 2007 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Momentálně jsem ve 13. týdnu těhotenství a trpím poměrně velkými bolestmi, které se projevují stejně jako zánět sedacího nervu. Nevíte, je-li možné použít nějaké léčivo na tento problém v době těhotenství?
18. Srpen 2007 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Dáša Bude rozumné, když se poradíš raději se svým gynekologem, co by ti doporučil. Jen bych podotkla, že záněty sedacího nervu jako takové jsou poměrně vzácné, většinou se zjistí původ z páteře, např. ploténka a pod.
18. Srpen 2007 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Prosím o radu, už více než 14 dnů se trápím se zánětem nervů bederní páteře. Beru silné prášky od bolesti noci jsou k nevydržení, nedá se vůbec ležet jen trochu sedět. Byla jsem už i u neurologa, rentgen páteře byl normální, krev v pořádku. Ortoped se mi snažil napravit záda a samozřejmě byly i obstřiky a injekce od bolesti. Rovněž bez výsledků. Prý musím vydržet. Prosím pomozte mi radou, jak asi tato nemoc dlouho trvá. Jsem už bezradná, nevyspaná od bolesti zoufalá. Zatím navštěvuji paní, která mi dělá lymfodrenáž, jemnou akupresurou hladí zasažená místa. Děkuji za jakoukoliv odpověď.
9. Říjen 2007 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
Měla jsem stejne problemy, trvalo to 5 mesicu, bylo to k nevydrzeni, nez jsem objevila reflexniho terapeuta. Po dvou navstevach jsem byla v podstate bez obtizi.
8. Listopad 2007 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
lenka Záleží na tom, jestli bolí v zádech nebo jde bolest do nohy. Při velkých bolestech, kdy není úleva při léčbě doma, se dávají infuze /kapačky/, kde se kombinují léky na bolest a uvolnění svalů. Většinou v nemocnici. Rengen páteře může být v pořádku, ale neposoudí stav plotének, např. vyklenutí, uskřinutí,protože ploténky jsou vidět jen jako prostory mezi obratlovými těly. Proto se pokračuje CT nebo případně magnetickou rezonancí. Ulevují často i t.zv. PRT, t.j. obstřik, který se dává přímo k nervovému kořenu, kombinuje se lék protibolestivý a protizánětlivý, dávají se v nemocnici pod kontrolou CT přístroje. Jde o zákrok ambulantní /má určitá omezení/, ale na cestu domů je nutno zajistit odvoz a doprovod. Dá se i opakovat. Podmínkou je, že musí mít pacient předtím CT vyšetření. Efekt je různý, u někoho bolest vymizí, u někoho se alespoň zmírní. Vydržet bolest není to správné slovo, spíš mít trpělivost, protože bolesti často ustupují velmi pomalu, ale vždycky je dobré se snažit je zmírnit, protože vydržet se někdy opravdu skoro nedají. I rehabilitace /elektroléčba, nahřátí/ může přinést úlevu, tyto procedury nutno posuzovat také individuálně.
8. Listopad 2007 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Před 4 týdny jsem udělala špatný pohyb při cvičení. Začala mne bolet levá noha, od hýždě po lýtko na zadní straně. Kulhala jsem, ale dalo se to vydržet. Po 14 dnech, kdy to neodcházelo, jsem navštívila lékaře. Myslela jsem si, že mám natažený sval nebo tak něco. Doktor konstatoval, že příčina je v zádech - obratel mi dráždí nerv. Podotýkám, že záda mě nebolí. Jen ta noha, na kterou už dnes nemohu vůbec stoupnout.Nemohu ani sedět. Již týden poctivě ležím, beru léky na uvolnění, bolest a otoky.Zítra jsem měla jít na kontrolu k doktorovi, volala jsem mu, že tam nedojdu, nemůžu vůbec chodit. Napsal mi doporučenku do nemocnice, na kapačky. Ta bolest je hrozná, i to, že nemohu chodit. Co když ani ty kapačky nezaberou?
26. Listopad 2007 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Lucka Bolest v zádech nemusí vždycky předcházet. Bolest je někdy skutečně velká, že se nemůžeš pohnout a vstát z postele. Kapačky by ti měly ulevit, ale i tak se asi budeš ještě doléčovat doma rehabilitací. Nepřemýšlej, že nezaberou, to se bude řešit, až pokud situace nastane.Určitě to bude lepší a v nemocnici ti udělají CT. Bolest vyzařuje po zadní straně nohy i při t.zv. posunu SI skloubení - to je ten dolíček nad hýžděmi, ale většinou je důvod ploténka. Hlídej si pohyblivost nohy, zda se dobře postavíš hlavně na špičku /ne přes bolest/ a zkoušej i na patu. Dej vědět, až to budeš mít za sebou.
27. Listopad 2007 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslava (anonym)
V r.2003 jsem prodělala zánět sedacího nervu, bolest šla do pravé nohy, hrozné,nemohla jsem ani ležet, spala na kolenou,od té doby se to opakuje a střídá se to jednou do levé,podruhé do pravé nohy, musím brát Tramal, léky jako Ibalgin apod nesnáším na žaludek, takovou bolest jsem nezažila ani při porodu,vyšetření skoro žádné,tak se chystám, že by mě mohla obvodní lékařka poslat do nemocnice, tenkrát jsem měla obstřiky, za měsíc se to spravilo,ale vrací se to,ne v takové hrozné podobě, ale je to opravdu nepříjemné.
27. Listopad 2007 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
to Eli Díky za povzbuzení. Bohužel ležím v nemocnici, kapačky nezabraly. Na CT zjistili vyhřezlou ploténku mezi bederní a kostrčovou páteří. 6.12 mám termín operace. Stále nemohu chodit. Na špičku to jde, na patu jsem si stoupla až po elektroléčbě a po zahřívání. Ale bolest je stále stejná. Chodím jen o berli, ale max 20 metrů, pak je to na omdlení. Mám z operace strach,ale doktor říká, že mi skončí ty bolesti. Eli, prosím, drž mi palce. Napíšu jak to dopadlo.
1. Prosinec 2007 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
lucko, držím palce, aby se ti aspoň ještě trochu ulevilo. Možná, že ty kapačky ještě trochu zaberou. Nepíšeš, kam jdeš na operaci, ale naprostá většina neurochirurgických pracovišť vyžaduje nejen CT, ale i magnetickou rezonanci /pokud samozřejmě není nějaká kontraindikace MR/ k upřesnění nálezu. To tě tedy ještě zřejmě čeká. Zvládneš to, určitě se pak ozvi. E.
1. Prosinec 2007 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Wecernice1 (anonym)
tak dámy zánět sedacího nervu se vrací stále.. já jen mám za posledních 7 let už po čtvrté a čím dál silnější... na štědrý den ráno jsem řvala třetí den v nesmírných bolestech že raději půjdu porodit 3 děti než tohle... léčila jsem to i wobenzinem ale kdepak, stačí trochu průvan a je to tu... necvičit, nedělat si sedací teplé koupele to je ještě horší, nohy trnou a mrtví ty potřebují telpo ale přes zadek pryznicové obklady, protože zánět v teple bují... já brala coxtral, tralgit a tramal a na noc zabíraly indometaconové čípky. Ještě po měsíci necítím prsty na pravé noze, v kotníku jako by mi nožem jezdili a pracovat se musí :-) Ladislava
14. Leden 2008 - 2:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Wecernice l Za zánětem sedacího nervu se častěji skrývá útlak nervu vyhřezlou ploténkou, zvláště pokud ti zůstaly necitlivé prsty na noze /v tomto případě nejvíce malíček a IV. prst/. Obtíže se občas opakují, někdy méně, jindy jsou kruté. Méla jsi CT nebo magnetickou rezonanci? Doléčit bys to měla rehabilitací.
14. Leden 2008 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petulela (anonym)
Zajímalo by mě jestli někoho z Vás bolely také třísla a bok v úrovni kyčelního kloubu? díky
15. Leden 2008 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
iveta.vlckova"s (anonym)
Dobrý den mám bolesti ve stejných místech... Při delší chůzi kulhám, bolesti se zvětšují, nejhorší je to k večeru. Hlavně když vztávám po delším sezením. Také nemohu chodit do schodů. Pořád mám zvýšenou teplotu.
6. Únor 2008 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Dobrý den mam ty samé bolesti na levé straně a je to tak intenzivní bolest že nevím ani co mě vlastně bolí. Trochu mě znepokojuje řezáni v levém třísly. Je to u těchto potíží častý jev nebo se může jednat o nějakou střevní nemoc.
1. Duben 2008 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
O Velikonocích mi začaly bolesti-píchání v třísle. Druhý den mi již činil krutou bolest každý pohyb nohou. V noci nešlo spát a nemohla jsem téměř chodit na jednu nohu. V nemocnici injekce dolminy a čípky. Bolest ustala až po půl dni. Dnes celkem v poho, jen mi činí bolest vstávání po delším sezení a občas v noci cítím píchání v třísle do stehna. Ale zatím chodím, dá se to snést.Co s tím? Nechce se mi už k doktorovi nemám dobrou zkušenost.
13. Duben 2008 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
15.5.2008 Svata (anonym)
Už mám problém asi měsíc a stále se to stupňuje.Nejhorší je to v leže,to mám přímo křečovitou bolest od kříže až do lýtka.Také když se předkloním a narovnám tak mi vystřelí bolest do pravého lýtka a mám pocit,že na nohu nemohu vůbec stoupnout.pak pomalu bolest odeznívá.Nejlépe zabíral Cocstral,ibuprofen 400 už je slabší.
15. Květen 2008 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Akva (anonym)
co takhle zkusit neurologa? možná to bude od pánevních svalů
21. Květen 2008 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Svatava Tady jde na místě opravdu neurolog, může jít o útlak nervu /ploténkou/ nebo i blok SI skloubení /mezi pánví a kostí křížovou/, projekce bolesti do lýtka je u obojího, odliší to neurologické vyšetření.Možná lépe zabere injekční léčba a rehabilitace - zkusit nahřátí, jemné masáže, elektroléčbu - ale pozor, to je individuální, každý snáší něco jiného. Záležítaké, jak je rehabilitace dostupná /dojíždění/. Tina V tomto stadiu by bylo také dobré doléčit rehabilitací + cvičení doma.
21. Květen 2008 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mam problemy se sedacim nervem uz tak 4 mesice. Neni to akutni bolest (leva cast od bederni patere az do nohy), neberu zadne leky, ale to neprijemne (zvlast kdyz delsi dobu sedim). Vyzkousela jsem spoustu zpusobu lecby (ze zacatku leky, masti), doktori mi rekli, ze jsem uplne v poradku...(a ze mi vlastne nic neni). Byla jsem na masazich (u ruznych expertu, fyzioterapeutu), absolvovala akupunkturni seance (i kdyz nenavidim jehly), skoro kazdy den cvicim a plavu. No a nic. Je to porad stejne. Ani lepsi, ani horsi.....). Je mozne, ze pricina problemu se sedacim nervem muze byt psychosomaticka? Tedy ze se jedna o nejaky hlubsi psychicky problem. Ma nekdo zkusenosti s timto druhem lecby?
16. Červen 2008 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Ahojte všichni, jsem taky zoufalá, jsem po operaci ploténky L5/S1, občas bez problémů, jindy se mi nechce ani žít, jak mě všechno a všude bolí, okolí už se na mě dívá jako na hypochondra! Mám skoro každý měsíc housera nebo ischias (bolest od zad do zadku a nohy), pár dní se to dá vydržet s práškama, ale po týdnu už jsem protivná na všechny a někdy se musím i vybrečet, je mi 29 let a cítím se na 100 let! Nejhorší je, že na to nepomáhá nic! Můžete chodit a sedět celé dny u doktora, dávat si jako důchodce vyhřívanou podložku do postele, chodit k fyzioterapeutovi, cviči a nic! Je to k uzoufání a doktoři jsou úplně na ho...! Nejlepší je, když vám řeknou, tak snad musíte počítat s tím, že vás záda budou pobolívat, když jste po operaci ploténky! Co na to říct, s pobolíváním bych k doktorovi ani nešla, plazím se k němu, jen když mám nepopsatelné bolesti a stejně si pak vždycky řeknu na co ta návštěva byla, že už nikdy více!!!!
2. Červenec 2008 - 14:04

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama