33 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zadržování stolice

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den. Ve škole míváme dlouhé vyučovací bloky (90 min.) a během nich mne dost často přepadne "velká". Stydím se jít během vyučovací doby a tak to zadržuji, někdy to dá dost úsilí. O přestávc se mi pak třeba nechce nebo je na to málo času nebo nenajdu na to potřebné soukromí. A pak to třeba přijde znova a zadržuji opět. Může to mít nějaké zdravotní následky? Mluví se tolik o rakovině tlustého střeva, tak mám jisté obavy. Nebude pak lepší stud odhodit a jít tehdy, kdy si to tělo vyžaduje? Stydím se o tomto mluvit před svým lékářem, ale i před spolužáky, tak snad mi tady někdo pomůže. Prosím vás jen seriózně o tématu, nechci aby z toho byl takový bulvár jak "kakání partnerky" nebo "ženám známé trable..."
19. Únor 2010 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Janču (anonym)
Ahojky, zadržování stolice není vhodné, prostě když se člověku "chce" tak by měl udělat vše pro to aby nemusel zadržovat stolici...ano je to pravda mluví se i o rakovině tlustého střeva no může to dojít i takhle daleko, ale ty si na to mlaďunká ale do budoucna by to mohlo mít i jiné menší následky, prostě to není vhodné. Je to naprosto normální že potřebuješ jít na záchod a jestlyže ty máš ještě kam jít TAK JDI!Prostě se překonej, opravdu :-)
19. Únor 2010 - 16:15
Obrázek uživatele marek.l
marek.l
Ahoj, podle mě bys měla naučit své tělo naučit na velkou v určitou hodinu a to takovou, kdy nejsi ve škole. Možná se ti ale chce z toho stresu, že víš, že nebudeš moct jít a pak trpíš. Přitom by třeba šlo dělat jako že máš důležitý hovor na mobilu a odejít a pak by tě třeba tyhle problémy přešly. Nevím, jestli to může mít zdravotní následky. Určitě asi nevadí jednou za čas to zadržet, ale denně, to bych nedělal. Prostě jdi vždy, když se ti chce. A že se o tom stydíš mluvit je úplně normální. A nechci te strašit, ale aby se ti pak třeba nestalo, že nutkání bude tak velké, že se ti nepovede dojít na záchod včas.
19. Únor 2010 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Děkuji za inteligentní ohlasy. Já chodím na velkou ráno dost pravidelně. Dnes je sobota, jsem doma, tak jsem tam seděla dost dlouho, abych ze sebe dostala vše, ale přes týden, když jsem na VŠ na internátě a je nás na jedno WC 8 dívek, tak to moc nejde, tehdy to je rychlovka, aby se dostalo i na ostatní. No ale na střední předtím jsem také chodila doma pravidelně ráno, seděla tam i půl hodiny a stejně to někdy ještě přišlo jednou během školy. Není to ale zase každý den, ale stává se to. Možná je to fakt někdy z toho stresu, strach ze zkoušek apod. Ale že bych se podělala, tak to zatím nikdy nehrozilo, ale je to dost nepříjemné zadržovat.
20. Únor 2010 - 6:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Děkuji za inteligentní...Nazdar Jano, při nácviku ranní defekace se doporučuje vypít po probuzení sklenici studené vody na lačno. Půlhodinové sezení na WC před vyprázdněním se mi zdá být příliš dlouhá doba, kup si ve zdravotnických potřebách klystýrovací balónek střední velikosti (obsah 100 až 150 ml), nejlepší na trhu jsou z voňavé pryže od italské firmy Artsana, mě můj stál 69,- Kč. Nekupuj polský, ty nejsou tak kvalitní, dobré bývaly české ze závodu Optimit Odry, stávaly kolem 4,- Kčs, ale to už patří do historie. Balónek naplníš studenou pitnou vodou z vodovodu a vezmeš si ho (v internátu skrytě - nenápadně) na WC. Nástavec a/nebo Tvou "kakaovou dírku" (odborně anus) můžeš potřít mýdlem nebo krémem, aby šel snáze zasunout. Jemně, bez násilí! Jinak zdravotní sestra v nemocnici, když při podávání očistného klysmatu zavádí do konečníku rektální katetr (pro dospělého o průměru 10 mm) říká pacientům: "Zatlačte si trochu, jako na stolici!". Tím se uvolní svěrače a katetr lze snadno zasunout. Násadec balónku není třeba zasouvat do hloubky, stačí jen tak, aby voda netekla mimo, zvládneš to, i podání tohoto malého klystýrku vsedě na WC míse, když se trochu předkloníš. Studená voda podpoří peristaltiku a věřím, že pak už na WC nebudeš trávit půl hodiny. Pokud máš příliš tuhou stolici, pomůže Ti teplá voda s mydlinkami z dětského toaletního mýdla, mýdlo sníží tření. V neděli doma si můžeš balónek naplnit i několikrát, aby dávka byla větší. Pořádný očistný klystýr se podává irigátorem o obsahu 1 nebo 1,5 litru, ale to by bylo na delší výklad, i když by Ti taková očista, když se hůře vyprazdňuješ, jednou týdně, v neděli ráno, nemohla uškodit. Viz též diskusi "klystýr, výplach střev". Měj se hezky, spolužákům se nesvěřuj, ale jinak se nemáš za co stydět. Honza
20. Únor 2010 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Rebča (anonym)
Já třeba když jsem byla ve škole v Německu, kde nás bylo na jedno WC šest, včetně dvou kluků, tak jsem si velkou naučila vypěstovat na čtyři ráno, to jsem se mohla v klidu. Kluci byli hrozní, dokázali tam sedět třeba půl hodiny. A oba chodili kadit i víckrát za den. No, a bylo mi trapný se s nima dohadovat o hovně. Byla jsem ráda za to, že po sobě nenechávají posranou mísu, jak mají někteří pánové ve zvyku
20. Únor 2010 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Díky Honzo, tu půlhodinu (možná trochu nadsazeně) mi trvá vlastní kakání, ne příprava na něj. Nemám tuhou stolici, ale jde to postupně na více etap. Když už si myslím, že jsme hotova, už mám vytřený intimní otvor a pomalu vstávám, tak často přijde další vlna, nucení není nijak intenzivní, to se projeví většinou až po čase. Proto mi to ráno trvá tak dlouho (smolím i na 3x) a proto také jsem psala, že o přestávkách je pro mne na to málo času. Zkusila jsem dnes ráno Tvou radu - vypila sklenici studené vody, jestli to na to mělo vliv, zatím nevím, protože hned jak jsem vstala v 5:30 se mi "chtělo" tak či tak, bylo to vše napoprvé, ale zato mne to pak přepadlo asi v 11:30 opět během přednášky a když skončila ve 12 hodin, tak jsem šla na WC, ale už nic jsme ze sebe nedostala, nebylo žádné nucení, chvíli jsme tlačila - bez výsledku. Teď doma si před čtvrthodinou jsem to ze sebe dostala, jsem ráda, ale nucení se také žádné nedostavilo, jen jsem si sedla a tlačila a vylezlo toho ze mně dost. Jsem ráda, že se diskuse ujala a že zde mohu napsat vše jak to bylo. Mluvit o tom bych určitě tak nedokázala, hlavně z velkého studu. Rebčo jak sis to vypěstovala na 4.hodinu? A to sis pak nastavovala budík nebo Tě to nucení vzbudilo samo? A když ses ráno dobře vyprázdnila, měla jsi již pak celý den klid? Nezdá se mi, že by chlapi byli tak nepořádní. Já jsme dělávala v létě brigády v čistě mužském kolektivu, a záchody po nich byly vždy čisté, sice zápach po jejich velké dost silný, ale jinak úplně čisto, což o našich ženských hlavně veřejných WC nemohu říci, tam už jsem tu posranou mísu viděla často, a to i ve vědeckých laboratořích. Tak nevím.
22. Únor 2010 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Dobrý den. Ve škole...To si na tom ještě dobře
28. Srpen 2010 - 10:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dobrý den. Ve škole...Milá Jano, to jseš na tom ještě dobře. Byla jsem s bratrancem v Chorvatsku a když jsme přišli od moře, tak já šla na záchod a on se mezitím po.....Od té doby mu jeho kamarádi řikají TEN CO ZTRÁCÍ BOBKY!!!!
28. Srpen 2010 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
ccc (anonym)
Díky Honzo, tu půlhodinu...mavas aj tvrdu stolicu? kolko toho naraz vykakas?
20. Červen 2011 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Hafan (anonym)
mavas aj tvrdu stolicu? kolko...ČD likvidují nepřímo cestující občany tím, že je nutí k zadržování stolice. Z toho vzniká rakovina tlustého střeva. V tomto oboru je ČR jak je známo na prvním místě na světě. Delším pobytem stolice ve střevech dochází k většímu přenosu karcinogenních látek do organizmu a rakovina je zde.
7. Srpen 2011 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Zadržování stolice má i další negativní vliv na zdraví - pokud se nemůžeme vyprázdnit, když potřebujeme, stolice se městná a vyprázdnění potom může být docela "porod". Nejenomže je takové vyprazdňování potom nepříjemné, ale silně také napomáhá vzniku křečových žil v oblasti konečníku, tedy hemoroidům.
7. Srpen 2011 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
čauky (anonym)
stolici zadržuji dá se říct furt mě to přináší i takový uspokojení může to vadit fakt?:DD
19. Listopad 2012 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana89 (anonym)
www.velka-potreba5.webnode.cz
31. Březen 2013 - 6:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Halka (anonym)
Zadržovat stolici není rozhodně dobré a zdraví prospěšné.Nevyplácí se to a vytrestalo mně to natolik když jsem 3h šla s nadílkou domů a měla měkko v kalhotech.Nepřeji to nikomu
5. Listopad 2014 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
karolína (anonym)
Dobrý den, potřebuju nutně poradit. Už od mala Chodím spatně na velkou potřebu zadržuju a někdy jdu i po 2 a více týdnech. bojím se že budu nějak nemocná. už nevím co mám dělat. těď je mi 15 let a je to pořád to samé. děkuju za odpověd
17. Leden 2015 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Karolino, nejdříve zkus ráno nalačno vypít sklenici vlažné vody a počkej tak čtvrthodinku. Uvidíš, prý to pomáhá. Když ne, tak zkus nějaké přírodní projímadlo, ale jen jednou, dvakrát, vícekrát ne. Jak to nepomůže, jdi raději za lékářem (raději lékařkou) než o tom mluvit se spolužáky. V pobertálním věku by jsi mohla být některým rádobychytrákům pro smích. Oni si totiž neuvědomují, že to někdy může postihnout i je.
21. Leden 2015 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Malá (anonym)
Dobrý den, potřebuju nutně...Zkuste na upravení střevní mikroflóry Probiolact. Je to přírodní, neuškodí a srovná vám to ve střevech.
1. Červenec 2015 - 21:27
Obrázek uživatele Steve
Steve
Stolice je hodně o návyku v určitou +- hodinu. Takže asi tak. Jiná doba je většinou výjimka.
1. Červenec 2015 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Chápu že to nikdy prostě nejde ale Jano! Musíš se překonat není to totiž zdravé!!!!!
23. Červenec 2015 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Nazdar Jano, při nácviku...Honzo, byt tebou tak nepouzivam klystýr denne, tva streva tak mohou ztratit funkci samovyprazdnovani, cili se nasledne bez klystýru uz "nevyseres", zkratka i doktori doporucuji takovouto ocistu max jednou tydne
8. Prosinec 2015 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Filip (anonym)
Mně na pravidelné vyprazdňování 100% funguje ranní káva. Kolikrát stačí jen ucítit vůni kafe a běžim.
8. Prosinec 2015 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladka (anonym)
Na VS si nemuzes dojit na zachod? Zkus si dojit na benzince kdyz delas od sesti rano do deviti vecer a jsi tam sama... obcas velky problem dojit si na malou natoz na velkou potrebu, vetsinou to drzim spoustu hodin kolikrat i pul dne.
7. Červenec 2016 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
adamko (anonym)
Ahoj?chtěl bych se zeptat jestli že stolici držím 5 min. max 10 min., mohlo by mi to způsobit zácpu???
19. Červenec 2016 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
urcite (anonym)
Ahoj?chtěl bych se zeptat...ne
20. Červenec 2016 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Cigareta ranní podporuje sraní.
20. Červenec 2016 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondřej Cihlář (anonym)
Cigareta ranní podporuje...Je to pravda
23. Červenec 2018 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
babča (anonym)
jakmile potřebuji jít na stolici, jsou to vteřiny jinak už mám problém, nemohu brzy ráno odjet k lékaři, na nákup, na výlet s důchodci...také si nevím s problémem rady,
8. Květen 2019 - 0:35
Obrázek uživatele Návštěvník
babi (anonym)
Odpověď na Nazdar Jano, při nácviku..
když jedu dalekou cestu, ráno vypiju kafe a pak se to podaří defekovat, ale jelikož stolici neudržim ani 5min, musim si na cesty brát imodium, abych už nemusela
8. Květen 2019 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, potřeboval bych radu, chodim ještě do školy a máme vždy 50minut výuky. A třeba uprostřed hodiny, se mi potřebuje nutně na WC, jenže v naší škole pouštějí na WC jenom někteří učitelé... Mě se vždy chce na záchod v první nebo druhé vyuč. Hodine, to máme zrovna učitele, kteří nepouští, no a já, když se potřebu snažím zadrzet, tak mám strašné křeče v břiše, a někdy mám pocit z to prostě fakt už neudržím, jednou se mi to stalo, tak jsem prostě utekl z hodiny na WC a omluvil se. Jenže mě to poznamenalo poznámkou.. Takze potřebuji vasi radu, jak pomoc tělu, aby se mi nepotřebovalo, tak brzy na WC, zkouším si dojít každé ráno na WC ještě před školou, jenže mi to ráno nikdy nejde a přijde to na mě ve škole.. A teď se bojím, protože máme časté exkurze, aby mě to nechytlo třeba v buse...
15. Listopad 2019 - 8:19

Stránky

Přidat komentář