8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zadržování dechu

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Mám takový zvláštní dotaz,se zadrženým dechem vydrží déle stejně starý,těžký a vysoký muž,či žena??,kdo má větší objem plic?,za odpovědi,nebo zkušenosti budu rád.
11. Leden 2009 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Gustavo (anonym)
Ono záleží na tom, kdo a jak umí se vzduchem hospodařit. Větší objem plic má chlap (tuším průměr 4,5 litru) žena o litr méně. Ale žena za předpokladu vyšší trénovanosti - obecně menší počet tepů srdce za minutu, spotřebuje méně vdechlého kyslíku a tím může vydržet i déle......
13. Leden 2009 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
To je zajímavé,že muži maj větší průměr plic než ženy,já si myslel že špíš naopak.Ale asi to bude pravda,protože má stejně stará přítelkyně vydrží se zadrženým dechem pod vodou déle než já.Asi umí psychycky snížit svou tepovou frekvenci..
14. Leden 2009 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
pilotka (anonym)
ahoj,chtěla bych se věnovat freedivingu(potápění na 1 nádech)ale chtěla bych se zeptat když vydržím pod vodou 1 minutu a pak hned potom se znova nadechnu a to pořád dokola.může to uškodit zdraví???zda se něco nestane když nemám dostatenčně okysličené tělo.
5. Září 2009 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
R. (anonym)
ahoj,chtěla bych se věnovat...Freediving není o bezhlavém úprku kamsi do hlubiny, pak zoufalém lapnutí po dechu a novém zanoření. Freediveři jsou na hladině poměrně dlouho, musí propláchnout plíce čerstvým vzduchem, rozdýchat se, atd. Obecně, trénink freedivingu člověka naučí lépe hospodařit s objemem plic, posiluje dýchací svaly a má pozitivní vliv na každý nádech, nejen na ty, které děláte ve vodě. Je to jako s každým sportem: Dělá-li se rozumně a technicky správně, ani freediving zdraví neškodí.
12. Srpen 2016 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Můj přítel každé ráno,jak se probudí zadržuje dech.nadechne se,nedýchá tak 10sec.a vydechne.dela to už automaticky,dokud nevstane.je to i protivný,protože mě tím probudí.jinak to nedělá,prostě jen po ránu.co to může být?
9. Červenec 2017 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Nevim (anonym)
Můj přítel každé...Ahoj Láďo, nedělá to kvůli zívání? Snaží se nedýchat, aby tě nenasral, a stejně tě nasere. Má to těžký. Možná ale bude jednodušší se ho zeptat, proč to dělá.
9. Červenec 2017 - 13:31

Přidat komentář