20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zadržení dechu, tlačení = krátkodobá ztráta vědomí

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
drExperiment (anonym)
zdravím :) Snažím se najít odpověď na otázku, zda-li je nebezpečné zadržet dech a tlačit (hodně silně). Vždy dojde k zamotání hlavy nebo k chvilkové ztrátě vědomí. Čím je to způsobeno? O co tu vlastně jde? Díky :)
6. Duben 2009 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
kopřiva (anonym)
Nevím jestli je to nebezpečné,ale kdysi jako malí jsme se tím "bavili"....dnes bych za to dala dětem na prdel...kdybych zjistila,že to dělají také.Vím,že jsme omdlévali jeden po druhém....nejvíc ale bolely ty boule co jsme utrpěli při pádu...když si na to vzpomenu...dala bych si přes hubu..
7. Duben 2009 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Pujde zřejmě o kyslíkový dluh, kdy prostě tělo přepne na buněčné anaerobní dýchání, které při aktivitě, jak říkáš tlačení nestačí okysličovat mozek a ten samozřejmě tím pádem kolabuje. Ale nevim, proč by to někdo měl zkoušet...
7. Duben 2009 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Taky jsem to jako deti zkouseli a dnes by me zajimalo, co se ve skutecnosti s tim telem a mozkem dej... Tim tlacenim ale tusim myslel to, ze Ti nekdo druhy zatlaci rukama uz nevim jestli na hrudnik, nebo na bricho.
7. Duben 2009 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Já bych se bála, že mi v hlavě praskne nějaká cévka...
4. Říjen 2010 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
kdyz to delam tak mam takovou zilu na krku se mi tam ukazuje nevite k cemu je?
4. Březen 2011 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kubo, (anonym)
asi bude na krev.
4. Březen 2011 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
To, co tu popisujete, se v doktorské hantýrce nazývá Valsalvův manévr. - - - Když zarazíte dech a přitom vykonáte tlak na hrudník (ať už vlastní silou nebo vnějším tlakem), způsobíte, že nízkotlaká žilní krev se neprotlačí k srdci. To v tu chvíli nemá co pumpovat a okamžitý nedostatek tepenné krve v mozku rychle vyvolá mrákotný stav až bezvědomí. Žíly na krku naběhnou proto, že žilní krev v tu chvíli nemá kam odtékat, a tak se tam začne hromadit. Pro některé lidi má takto vyvolaný mrákotný (opojný) stav neodolatelnou přitažlivost. Takovou, že může vyvolat docela těžkou závislost (asfyxiofilie). Je to dáno tím, že přirozený obranný mechanismus, chránící mozkové buňky (neurony) před poškozením nedostatkem kyslíku, má jako vedlejší efekt silný psychotropní účinek. - - - Není to ani nic nového. Dámy minulých století tímto způsobem zneužívaly těsné šněrovačky a s neskrývaným potěšením při vhodných příležitostech omdlívaly (pokud možno do atraktivních mužských náručí). Tož tak.
4. Březen 2011 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopretina (anonym)
To, co tu popisujete, se v...Ta asfixifilie je něco jineho. Má to moje kamarádka a ta chce aby jí její kluk při milování škrtil a povídá, že je to prostě boží. Povídám jí, že je blbá a ať se jde léčit, protože říká, že už bez toho nemůže být.
5. Březen 2011 - 10:07
Obrázek uživatele Návštěvník
ModryAlbert (anonym)
jj, na mě si to taky prubla ségra, měla pak co dělat abych se rozdýchal :)
5. Březen 2011 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
Ta asfixifilie je něco...Asfyxiofilie může, ale nemusí mít erotický kontext. Znamená to jen positivní vnímáni stavu, kdy mysl je na hraně pádu do bezvědomí. Samozřejmě; když se tyto pocity sloučí, může vzniknout prožitek mimořádné síly, kdy nebezpečí pádu do závislosti je též mimořádně vysoké. V tom je hlavní nebezpečí těchto nevinných hrátek s dechem a s mezními stavy vědomí; může se při nich probudit skrytá asfyxiofilní predisposice a následný rozvoj závislosti. Následuje pak přechod k mnohem nebezpečnějším, velice riskantním praktikám, s vysokým nebezpečím smrtelných nehod. A též pád do závislosti pevnější, než je závislost na tvrdých drogách. Člověk, který je na vrcholu vědění v této oblasti jednou prohlásil, že snáze dostane starýho feťáka z heroinu než holku z rozvinuté asfyxiofilie.
5. Březen 2011 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
lv (anonym)
něco podobného jsem zažil(ikdyž opačného) když jsem byl asi tak v 7-8 třídě. Ani nevím proč, o přestávce jsem se asi nudil nebo co a tak jsem si dřepl k židlicce,chytl se jí a začal jsem zhluboka rychle dýchat. Po nějakém čase jsem omdlel z překysličení a pak si jen pamatuju, jak ležím pod lavicí a jakoby z dálky ke mně doléhají okolní zvuky, až se vše ustálilo a já jsem si stoupl a jako že nic - naštěstí si toho asi nikdo ve třídě nevšiml, ale byl to zajímavý zážitek.
5. Březen 2011 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ve škole na základce to kluci taky dělali, vytahovali se s tím, jeden se nadechl a zarazil dech, druhý ho obejmul za hruď a vyzvedl do výšky, ten vyzvednutý za pár vteřin zvadnul a někdy i oba. Jednou to nezvládli a kluk si rozrazil hlavu o hranu lavice, měl tam tři stehy a byl z toho těžký průšvih. S kamarádkama jsme to spolu taky vyzkoušely, bylo to velice zvláštní, ale dostaly jsme z toho strach a tak jsme toho rychle nechaly.
21. Květen 2011 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Tohle si pamatuju ze školy taky. A nedávno se prokecl vnuk, že s tím i u nich ve třídě experimentovali. Snad to patří k telecímu věku. A vsadím se, že tu někdo vyleze s tím, že to už za starýho Říma bla bla bla...
22. Květen 2011 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
jenda (anonym)
zdravím :) Snažím se...Synkopa je krátkodobá ztráta vědomí, která je způsobena nedostatkem okysličené krve v mozku .
12. Říjen 2011 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
luxifero (anonym)
Zadržení dechu, tlačení = pravděpodobnost znečištění spodního prádla v krátké době :-)
13. Říjen 2011 - 0:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
Synkopa je krátkodobá...Synkopa (srdeční synkopa) je krátký výpadek srdeční činnosti. Jeden či několik tepů prostě vynechá. Může to vyvolat například tlak na krční tepny (což je mimo jiné i další rozšířený způsob "uspávání" spojený s experimenty zmíněného "telecího věku). Pád do mimovědomí tu nastává v řádu jednotek vteřin. Dost nebezpečné hrátky.
13. Říjen 2011 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jane (anonym)
zdravím :) Snažím se...zadržení dechu může způsobit bezvědomí,je to způsobeno tím že mozek nepříjímá kyslík.Může to také vest k nevolnostem až ke zvracení a můžete být hospitalizováni do nemocnice
15. Únor 2014 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdislav (anonym)
Prosímvás, potřeboval bych pomoct. Zkoušel jsem to asi rok zpátky a teď mi příjde od té doby že mám nahrnutou krev v hlavě, prostě cítím pořád tlak v hlavě a jsem takový "jiný" a nedokážu se soustředit a když se dívám na jednu věc trošku se mi i začne jakoby motat hlava.. ( v malé míře ) Je možné že je to z toho ? Může mít tato činnost i dlouhodobé následky ? Za rozumnou odpověď budu vděčný.
7. Září 2014 - 13:05

Přidat komentář