619 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

zácpa

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
ivanka (anonym)
Stravou proti zácpě: http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/stravou-proti-zacpe/Trpím častou zácpou projímadla a čaje už mi moc nepomáhají asi jsem si na ně zvykla zácpou trpím i na dovolené v jiném prostředí, s partnerem jsem už rok skoro denně a ještě jsem si nezvykla chodit v jeho přítomnosti na záchod. Děkuji předem za názor a radu.
23. Listopad 2000 - 6:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Přemýšlela jste o vlivu psychiky?Můj manžel měl kdysi podobný problém. Nastěhovali jsme se do nehotového domu, kde nefungovala kanalizace a na záchod jsme museli chodit ven do "kadibudky". Byla zima, mrzlo. Manžel nešel celý týden na velkou. Neúčinkovala projímadla. Teprve po zprovoznění WC doma se okamžitě vše upravilo.Pokuste se myslet na své životní potřeby pozitivně. Vždyť jsou tak důležité pro očistu těla!
23. Listopad 2000 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Už asi 4 měsíce trpím zácpou a nadýmáním. Krevní obraz i SONO mám v pořádku. Začala jsem kvůli tomu jíst dělenou stravu, ale moc to nepomáhá. Užívala jsem Lefax (zabíral), Prepulsid (moc ne)a teď mi byl předepsán Orenzym. Plyny značně zapáchají, takže mě to omezuje i ve společenském životě. Prosím, poraďte mi co s tím. Děkuji.
23. Listopad 2000 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Synovi pomohl homeopatický lék Sulfur.Měl též psychický blok, bál se bolesti při stolici, ale radila bych návštěvu u homeopata, než si ho půjdete koupit.
25. Listopad 2000 - 1:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Problémem může být pomnožení kvasinek ve střevě - odborně nazývané candidóza. Doporučovla bych vám přečíst si téma kvasinky-mykóza-dermatida a vyzkoušet tam uvedená doporučení, včetně protikvasinkové diety (viz. diety v horním rámu této stránky). Zácpa a nadýmání je častým příznakem candidozy-kvasinkového syndromu. Též bych vám doporučila článek v archívu: " Projevy kvasinek u dospělých"
25. Listopad 2000 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
G.Němcová (anonym)
Ani nevím, kdy mé problémy se zažíváním začaly. Na doporučení lékaře jsem začala jíst otruby, které se mi časem znechutily. Následně jsem začala a stále konzumuji potravinový doplněk Bio - vlákninu. Zpočátku jsem byla velmi spokojena, pomáhala, ale nyní je to podobné. Klidně nejdu 2,3,4 dny na stolici. Je to velmi nepříjemné. Bílé pečivo nejím vůbec, denně mám ovoce nebo zeleninu, často jogurty a občas hlavní jídlo. Nesnídám - vždy se hrozně, odpusťte výraz, rozežeru. Mám problémy s váhou, takže se snažím se i omezovat, ale hlady se netrápím. Máte pro mě nějaký tip? Předem děkuji.
12. Leden 2001 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirí Svoboda (anonym)
Ve vsech propadech jde o poruchu v oblasti kostrce . Spravne provadena masaz reflexnich plosek kostrce jiste pomuze . Reseni neni v oblasti homeopatie.
12. Leden 2001 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Paní doktorko, jám mám problémy s jídlem a nechci přibrat, přes týden nejím skoro vůbec jen přes víkend když musím, a když musím tak si před tím vemu projímadlo, abych všechno šlo ven, vím že je to asi nebezpečné, ale mám strach že když přestanu, tak bude hodně přiberu, ale zase bych chtěla chodit normálně na záchod. Poraďte mi prosím, jak bych mohla upravit pravidelnou stolici. Děkuji.
23. Leden 2001 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Jíst pouze o víkendu a nechodit na pravidelne na stolici, je opravdu závažný problém. Pokud přes týden nic nejíte, střeva nedostávají žádný podnět k činnosti. Projímadla o víkendu dál lenost střev prohlubují. Nejdůležitější krok k pravidelné stolici je začít opět pravidelně jíst. Pokud se budete stravovat zdravě, tak v žádném případě nepřiberete! Spíš můžete začít přibírat, pokud se přes týden budete jídlu téměř výhýbat a pak se nárazově najíte. tělo z takového způsobu stravování má v těle zmatek. Jezte pravidelně (lespoň třikrát denně)ovoce, zeleninové saláty s olivovým olejem, rýži natural, celozrnné pečivo,různá semínka a oříšky, bílé jogurty, luštěniny a uvidíte,že přibírat nebudete a stolice se upraví. důležité je též pít hodně vody (cca 2 litry denně). Hlavně vynechte bílé pečivo a různé sušenky a čokolády.
25. Leden 2001 - 2:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Je mi 25 let a už od malička trpím zácpou. Poslední dva roky chodím na stolici 1 x týdně, dříve to bylo 1 x za 14 dnů. Při vyměšování stolice mám velké bolesti, že kolikrát nemůžu ani vše vytlačit. Moje strava je zaměřěna na mléčné výrobky a snažím se co nejvíce jíst výrobky s vlákninou. Mimochodem od 12 let se léčím na poúrazovou epilepsii. Prosím poraďte mi, co má moje strava především obsahovat a nebo jiné účinější řešení.
25. Leden 2001 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Ahoj Lenko. Krátkodobě mohu doporučit klystýry, které by tě měly pročistit střeva. Jinak si myslím, že zácpa má duchovní příčiny a je jen na Tobě, jestli se chceš vyléčit či nikoli. Projímadla nepomohou. Doporučuji knihu "Miluj svůj život" od Luis Hay. Pokud budeš potřebovat s něčím poradit, můžeš mi napsat do mailové schránky.
25. Leden 2001 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Díky Tomáši za Tvojí radu. Nechci, ale krystýry. Myslím si, že na stolici bych měla jít přirozenou cestou, třebe pomocí změny stravování a většího pohybu. Což, ale zatím nepomahá. Spočátku mi pomáhala černá káva, ale teď už ne, když jí piji denně. Nedávno mi bylo doporučeno na lačno vypít sklenku vlažné vody. To mi, ale nepomáhalo a teď jsem přišla na kombinaci sklenky vlažné vody na lačno a bílé kávy z melty. Jestli budeš chtít, můžeš mi napsat svůj e-mail. A mohli bychom si vyměňovat názory a doporučení na toto téma.
30. Leden 2001 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladka (anonym)
Ahoj Lenko, tu kombinaci kávy z melty a vlažné vody vyzkouším. Slyšela jsem, že také pomáhá lněné seminko. Před každým jídlem polévková lžíce a nebo denně půl litru odvaru, ale ten se podle mě nedá pít, protže je to slizký.
30. Leden 2001 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Ahoj Lenko, můj mail je uvedený v hlavičce příspěvku. Pokud budeš mít chuť, napiš, rád Ti pomohu. Musím zopakovat, že zácpa, jakož i ostatní nemoci mají hlubší příčiny. Projímadla a různé podobné metody pomáhají, ale jen krátkodobě. Sama si např. psala, že Ti pomáhala černá káva a nyní už nikoliv. Je to přirozené. Všechny tyto "léky" budou vždy učinkovat pouze nějakou dobu, protože neřeší příčinu, ale pouze následek.
30. Leden 2001 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Zkus Melasu.Honza
31. Leden 2001 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Mám 22 měsíční dceru u které se častěji projevuje zácpa. Pak má bolesti při stolici a evidentně raději stolici zadržuje. Je i mrzutá.Můžete poradit nějaké projímavé potravny vhodné pro děti? Dostává jak ovoce tak zeleninu, mléčné výrobky. Děkuji.
9. Únor 2001 - 0:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Doporučuji článek Stravou proti zácpě http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=252 a návštěvu homeopata, který by mohl problém šetrně odstranit. V některých případech může i nadbytek mléčných výrobků způsobit zácpu. neexistuje jedna jediná potravina, která by mohla zácpu odstranit. Chce to zkoušet. Najít, co by vaší dceři mohlo pomoci. Jelikož roli hraje i psychická složka ( dcerka se bojí bolesti při stolici), myslím , že konstituční homeopatie bude nejlepší volba.
11. Únor 2001 - 0:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Já mám vyzkoušeno a má kamarádka i s malými dětmi bylinné výtažky.Jmenuje se to Alveo.Malé děti užívají malé dávky.Účinkuje to na celý organismus a já jsem fakt ráda, že mám po problémech.Mnohaletých.Také jsem vyzkoušela kde co, ale teď - pohoda.Doporučuji.
13. Únor 2001 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Deniska (anonym)
Ahoky, vim jake to je nechodit pravidelne na stolici...Tak bych vam chtela alespon sdelit to co pomohlo me.....Uplne jsem zmenila svuj jidelnicek,jim presne to co napsala pi.doktorka..tj. zelenina s olivovym olejem , a snazim se dodorzovat zasady delene stravy......ALE CO DELAM PO RANU : NATOCIM SI VLAZNOU VODU A DO TOHO SI DAM CCA. 1 LZICI OLIVOVEHO OLEJE ...............NA LACNO.......vim ze je to nechutne ale jakmile to zacnete praktikovat vysledky se dostavi za 2 dny.....nekdy i drive a pak s tim nebudete mit problemy........Chce to opravdu vydrz..... Pa Deni ..kdo by mel zajem o dalsi inf....na adrese deniska"email.cz
25. Únor 2001 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ladislav Němeče (anonym)
Jste příliš mladá na to abyste trpěla, měl jsem stejný problém a ještě některé další. S těmito problémy mi pomohla jedna moje známá. Zkuste ji kontaktovat na e-mail: ajansova"worldonline.cz.Hodně štěstí.
1. Březen 2001 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
katarína (anonym)
Vyskúšajte 100% výťažok z aloe vera. Mám ve?mi dobré výsledky.Katka
24. Duben 2001 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Můj dvouletý syn má poslední měsíc problém se stolicí,pokud z něho něco dostanu,tak s obrovským křikem a je toho málo.Glycerinové čípky taky moc nepomahají.prosím o radu.
17. Květen 2001 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosťa (anonym)
Chci si nechat udělat výplach střev, ale nevím kde. Mohli byste mi prosím někoho doporučit? Nejlépe ze Severní Moravy.Děkuji
18. Květen 2001 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
doktor (anonym)
Zkuste malý klystýr balonkem
19. Květen 2001 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Cau lidizkoušel jsem projímavé čaje, zabraly, ale měl jsem po nich bolesti v žaludku a bez nich už TO pak neslo vůbec, podobně to bylo s meltou. Cigareta někdy zabere taky, ale všichni znate její negativa. Klystýry jsou lepší, ale celá procedura zabere spoustu času a hrozí zlenivění střev. Muj ti pro vás je jógová technika Uddijána bandha nebo pro pokročilejší Agnisára, nebudu to celé popisovat jde o hluboký výdech a zadržení dechu a vytažení bránice nahoru, najdete je ve většině knih o józe. Jenom bych chtěl přidat vlastni zkušenosti. Cvičim ráno a večer s prázdnym žaludkem. Je důležité cvičit uvolněně, nenásilně. Po cvičeni ráno je lepší před jídlem nějakou půlhodinu počkat. Už to ovládam poměrně dobře.Pokud si zacvičim 5-10 minut večer, tak druhý den ráno, když vstanu jdu rovnou na WC a za dvě minuty jdu zpátky o dvě kila lehčí.Tenhle můj příspěvek neni návod, k téhle technice, je nutné!!! si přečíst jak se to dělá v nějaké knize nebo přímo se to naučit od někoho, kdo má už praxi.P.S Ujistěte, že se ráno na trase mezi vaší postelí a WC nevyskytne žádná nečekaná překážka:-)
4. Červen 2001 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana Horká (anonym)
No já měla se zácpou taky problémy, tak jsem brala dříve projímadla, které už na mě bohužel nepůsobí,/fakt žádná/, ani ve větším množství. Tak jsem se rozhodla dělat klystýr, praktikuji asi 3týdně, nejhorší je, že když někde jsem mimo domov, tak ale nejdu třeba 10dní na záchod. Myslíte, že mi zlenivěla střeva? Co ale mám dělat. Mám zkusit tu jogu, a mám si klystýry zase radši dávat nebo radši už přestat? Díky za radu.
5. Červen 2001 - 4:13
Obrázek uživatele Návštěvník
k.m. (anonym)
Mě by taky zajímalo, jestli po klystírech zlenivý střeva a jestli se zachová přirozená mikroflóra v nich.
5. Červen 2001 - 7:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Vyzkousela jsem svestkovy kompot - denne 3 svestky na lacno anebo se napit stavy ze svestek. Ucinne jsou i susene svestky - vecer dat svestky do vody a nechat pres noc vylouhovat - rano svestky snist a vodu vypit. Mne to pomohlo. LU
22. Červen 2001 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Vážená paní doktorko,od dětství velmi trpím nadýmaním,což mě ve společnosti velice omezuje.Zvláště večer je mi zle.Často mívám i "zaražené větry" a velké bolesti břicha.Mnohdy mám i zácpu a ikdyž se snažím jíst ovoce apod.,stav se moc nezlepšil.Projímadla a prášky jsem zatím nezkoušela.Bolí mě i hlava a mám "nafouklé břicho.Prosím,poradťe mi,co mám dělat.Mnohokrát děkuji.
1. Srpen 2001 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
edita (anonym)
Milá Lenko, mám také velké problémy se zácpou, ale docela příjemně se dají vyřešit pomocí lněných semínek. Semínka se na noc povaří ve vodě, nechají schladnout a vypijí se i s vodou. Nekousat! Ráno se nasnídej a asi za půl hodiny vypij minimálně půl litru vody. Když to nepomůže, je dobré zase tak za půl hodiny kafe bez logru. Nečej zázraky na poprvé, ale časem se vše určitě upraví. Hodně štěstí.
2. Srpen 2001 - 19:04

Stránky

Přidat komentář