655 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Zachráníme léčitelství v naší zemi

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
V roce 1989 jsme všichni bláznivě protestovali proti diktatuře v jakékoliv formě. Ach ano u moci byli komunisté a jejich vláda se pomalu chýlila ke konci.Začali to studenti a poté další pracující. Mohutně se na promrzlých náměstí cinkalo klíči a skandovalo Havel na hrad. Bláhově jsme se domnívali, že bude demokracie a že se budeme mít dobře. Lečitelé kteří doposud pracovali v ilegalitě mohli najednou plně na veřejnost. Mohli se otevřeně hlásit ke svému daru a ke svým schopnostem pomáhat nemocným lidem.Brzy se objevily různé spolky a organizace.Samozřejmě vyrojilo se spoustu bláznů a podvodníků,kteří hazardovali s lidským zdravím .To bohužel čistě duchovním léčitelům uškodilo. Začali zuřit lékaři,farmaceuti a docenti erudovaných lékařských fakult. Tito tupci nepochopili snahu terapeutů o zlepšení lidského zdraví. Léčitele se chtějí spojit v boji proti chorobám s lékaři,ale nenalézají pochopení / vyjímky existují /. Píše se rok 1998 a připravuje se zákon o léčitelství,který bude zakazovat svobodné podnikání na živnostenské listy.Samozřejmě zákon byl schválen. Teď je rok 2001 nové milenium a je zde další kopanec v podobě zákonu o zdravotní péči. Toto je ta pomyslná třešnička na dortu ,která v demokratickém státu chyběla. Zákaz lečitelství v celé svojí kráse.Co bude následovat pokud zákon projde to si každý domyslí. Konec!!!! Proto apeluji na Vás lidé začněte protestovat a nenechte si znovu ukrást svobodu.Každý člověk má právo na svůj život a tím i na své zdraví o kterém si rozhoduje sám.Lidi máte vše v ruce,braňte se. Závěrem chci vyvolat diskuzi na toto téma. Loučí se zlamaný léčitel Milan Peterka,napsáno paradoxně 28.7.01 v nemocnici Přerov.
28. Červenec 2001 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Už jen to, že na tento příspěvěk nikdo nereaguje svědčí o tom, že se o nově připravovaném zákonu o zdravotní péči moc neví. Ale prosím všechny, probuďte se!!! Je to jeden z dalších tahů naší ctěné vlády a parlamentu, jak nás omezit v našich právech! To že mají peníze a moc, to mi nevadí, nevidím v tom štěstí a smysl života, ale vadí mi, když zasahují do mých práv!!! Obzvlášť do práva na svobodný výběr lékaře a potažmo i léčby! Měla jsem únavový syndrom. Vystudovaný pan doktor internista mi řekl, že jsem simulant. Žádná materialistická medicína mi nemohla pomoct. Prošla jsem peklem. Nakonec mi pomohla homeopatie, dieta... Dnes jsem zdravá a vím, že chronické choroby materiální medicína léčit neumí, protože je prostě v těch různých testech "nevidí" hmotnýma očima! Jestli zákon schválí, bude to konec. A to možná i s Doktorkou, protože bude zakázáno si i radit, jak se léčit!!! Na to se budeme muset ptát jen "chytrého" pana doktora! Má sestra má přítele lékaře, shodou okolností také internisty. Celostní medicíně se směje. Když jí bolí hlava, radí jí prášky. Jak rychlá a pohodlná úleva, že? Přijímá nabídky různých farmaceutických firem na večeře, večírky, golf a podobně. To víte, musí si ty doktory koupit jídlem a hmotnými požitky, aby uvěřili, že ten jejich drahý výrobek je prostě nejlepší!!! Jedna stejná tableta pro tisíc lidí a je vystaráno! Je mi z toho špatně. Jde to pomalu a plíživě, ale naše svoboda se opravdu ztenčuje. Nikdo tomu zatím nevěnuje pozornost, protože se ho to zatím přímo netýká... Ale tak nějak podobně to bylo i s Hitlerem ne? Dokud jen strašil, všichni nad ním mávli rukou - vždyť je to je blázen! A byl? Byl, ale uměl udělat peklo na zemi, a svět se začal bránit skoro v poslední minutě. Kdyby ho zastavili dřív, než by se o něco pokusil, tak... ale takoví jsme prostě my lidé. Stejné to bude i s EU. Nastrkají nás tam, slíbí nám peníze a lepší život! Ano, to jim slíbíme, jsou ovce, to jim bude stačit. Jídlo, peníze, sex... Věříte tomu? Já ne, jen vím, že možná budu mít čip v těle, budou vědět, kde se momentálně nacházím, co dělám, dokonce i jak myslím... Ne, nechci strašit, bude to trvat možná ještě dlouho a třeba se to nikdy ani nestane, ale pokud budeme lhostejní takhle ke všemu, moc to těm u moci usnadňujeme, nemyslíte???
1. Srpen 2001 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jsem proti zrušeni léčitelství.
9. Srpen 2001 - 6:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Souhlasím s tím,že se jedná o podstatné omezení lidských práv. Vždyť co je více osobní něž právě zdraví, v lékařích však přetrvává názor, že jsou to oni, kdo o zdraví mohou rozhodovat, pacient je pouze bezprávným objektem, pokud se chce dozvědět více informací a alternativ léčby, je považován za přinejmenším nepříjemného a vymykajícího se z masy poslušných pacientů, pro které je ošetřující lékař bohem. Je jasné, že každý pacient má právo rozhodnout, zda setrvá u medicíny lékařské - naší, ( neříkám západní - protože u nás je to oěčem jiném ani o klasické, neboť spíše východní medicína je klasická, neboť je starší a více celostní ), či si vybere něco z alternativní - týká se to především chronických - nikoli akutních nemocí, které medicína NEUMÍ léčit a ani nemůže, neboť je třeba vyrovnat vnitřní prostředí organismu jak po fyzické, tak po duchovní stránce, což chemickými prostřdky a operativními zákroky rozhodně nelze. Je však třeba názory na novelizaci zákona o zdraví lidu v podstatě rušící a zakazující léčitelství ( jedná se o 2 až 3 paragrafy této novelizace ) psát nejen na diskusní servery ( to je jak plácnutí do vody ), ale hlavně poslancům do parlamentu, kde se zákony přijímají, aby poznali stanoviska pacientů a lidí důvěřujících alternativní medicíně.
9. Srpen 2001 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Myslim , ze i dnesni zakonodarci a senatori se mohou jednou ocitnout v roli potrebnych.Dale verim , ze zvitezi zdravy rozum nad komerci.
10. Srpen 2001 - 5:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Nikdy jsem u lecitele nebyla a mam k nim mirnou neduveru, ale jednoznacne nesouhlasim se zakazem lecitelstvi. Myslim, ze tento trend zacal jiz ustanovenim, ze i na homeopatika (ktera jsou prece jen voda, laktoza a cukr!!! ani jedna molekula a proto to NEMUZE fungovat!!! ) musi byt predpis.
10. Srpen 2001 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ja bych lecitelum zabavil jejich majetky nakradane u duverivych lidi. Nechal bych jen Ty, u kterych se urcite minimalnii procento lidi vylecilo a je to prokazane.
4. Říjen 2001 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Smajlinka (anonym)
Řekla bych, že ty "majetky", které mají léčitelé a získali je právě díky svým ať už skutečným nebo domnělým schopnostem rozhodně nepřesahují majetky farmaceutických firem a lékařů, kteří se po schválení zákona prakticky nesetkají s žádnou konkurencí. Nakonec - většina lidí vyhledá léčitele až ve chvíli, kdy jim klasická medicína není schopná pomoct. Proč i tady se nedělají takové čistky??? Znám spoustu lékařů s titulem, kteří taky na svých pacientech vydělávají a o jejich zdraví či dobrý pocit jim vůbec ale vůbec nejde!!! Mimochodem, např. politici, ať udělají jakoukoliv chybu nebo schválí sebehorší zákon, jsou u koryta pořád. To Vám přijde normální? Pro koho je tu vlastně ta "spravedlnost"?
5. Říjen 2001 - 7:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Léčitelství se v dosud používané podobě zde zahránit nedá. Mohou za to jednak nadnárodní farmaceutické lobby, dále samotní lékaři a jejich lékařská etika a dále v neposlední řadě samotní lidé se svým spůsobem života. Mnohým jsou milejsší peníze a mamon, než život. Když už někomu něco schází tak dojde k lékaři tady mě máš a oprav mě. Není divu, že se vyrojilo tolik rádoby léčitelů, kteří se na tomto stavu docela zištně přiživili. Těch pár schopných nemá šanci čestně obstát. Němělo by však platit žádné omezení lidských práv a to jakoukoliv formou. Vzpomeňme si nedávnou minulost a pasivně mlčící většinu, která trpně nesla na svých bedrech různé formy útlaku a když konečně má svá bedra volná už si na ně nechá znovu nakládat.K tomu já volám svoje jasné ne!
8. Říjen 2001 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Véna (anonym)
Jsem jednoznačně proti zrušení léčitelství.Mám jasné důkazy,že to funguje,ne na sobě,ale velmi pomáhá mému otci.je to něco přes rok co mu "lékařka"sdělila,že se svých problémů již nikdy nezbaví,že je vlastně nevyléčitelně nemocný a k ničemu.A to vše po 2 letech její "péče" kdy mu předepisovala léky,které neměli být podávány společně(což jsem se dozvěděla náhodou při rozhovoru s jedním známým lékařem).Ani její etický přístup se mi nelíbil,ale otec nechtěl aby se s tím něco dělalo(je jedním z těch poslušných pacientů,keří věří svému lékaři)a na tuto poslušnost málem doplatil.Dnes jezdí k léčiteli a jeho zdravotní stav se lepší od návštěvy k návštěvě.Hlavně na něho zapůsobila slušnost,lidskost a účast na jeho stavu.Doufám,že se nám všem podaří přesvědčit politiky,že ne každý léčitel je podvodník.
10. Říjen 2001 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Já také doufám, že se mi jednou povede poznat slušného léčitele. Zatím jsem byla u čtyř a nechala tam spoustu peněz. Ani jeden mi nepomohl. Ale pořád věřím, že se z toho dostanu. Bohužel u mě neplatí známé "Víra tvá tě uzdraví".
24. Říjen 2001 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Ne ze bych se citil vyvolenym ,ale pokud jste jeste neztratila optimismus zkuste mi zavolat na tel 0643/413435 7.00-9.00 . Pokusim se .
24. Říjen 2001 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Pevně věřím, že se nám podaří zachránit alespoň ty nejlepší léčitele v naší zemi. Sám osobně bych k lékaři nikdy nešel, pro jejich aroganci a pohrdání důstojností člověka. Byl jsem u mnoha léčitelů, některých lepších, jiných průměrných. Neříkám, že to bylo laciné, ale už je pro ten pocit, že mi pomohou jsem ochoten dobře zaplatit.Pokud by léčitelství u nás bylo zakázáno, nevím co bych potom dělal, snad bych musel emigrovat do nějaké svobodnější země.
4. Listopad 2001 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
son?a (anonym)
Procento lidí, kterým léčitelé pomohli rozhodně není malý. Bohužel mohu mluvit ze své vlastní zkušenosti, takže vám radím važte si každého člověka, který má dar léčit a pomáhat lidem! A samozřejmě, používejte vaší inteligenci a cit k odhadu toho,kdo vám opravdu pomáhá!
10. Březen 2002 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Úspěšnost léčitele není pouze jeho záležitostí. Doktor zasahuje jenom na hmotné úrovni (podá pilulku ...), což se dá lehce ohodnotit slovy dobře - špatně podle následků. Také to nemá a nemůže mít hlavní dopad jinde než v hmotné části. Léčitel by měl (to podtrhuji) působit převážně v duševní nebo lépe v duchovní sféře, kde jsou vlastní příčiny nemocí. Ale tam je výsledek téměř nekontrolovatelný (téměř nikdo toto nevnímá, natož správně) a platí tam zákon nemožnosti komukoliv cokoliv vnutit. Z toho plyne ono "věř a víra tvá tě uzdraví", neboť k tomu, aby člověk něco obdržel musí natáhnout svoji duševní ruku a vzít si to, musí vyvinout duševní úsilí, projevující se pohybem, změnou postoje v duševním prostoru. V praxi se to může projevit třeba změnou stravování, zvyků, vztahů k okolním lidem a přírodě, zkrátka člověk musí něco změnit ve svém duševním postoji, pohnout se duševně. A pokud to neudělá, pokud třeba po čase vklouzne do starých kolejí, nevezme si prožitek nemoci k srdci, tak se vrátí zpět i podmínky , z nichž vyvěrala nemoc. Proto jsou lidé, kterým stačí vyslechnout teplé lidské přátelské slovo ke změně jejich postoje (tito hodnotí svého léčitele kladně, i když on vlastně ani nemusel mít mimořádné schopnosti) a naopak některým nestačí ani proud čisté, zázračně působící energie, protože nedokáží z ní zachytit ani kapku (a pro ty je sebeschopnější léčitel manipulující jakoukoliv energií zbytečným, byť by se stavěl na hlavu). Vše v oblastech mimo hmotnou, našimi pěti smysly vnímatelnou úroveň je věcí čistě individuální, pro každého má jinou formu, každý to vnímá jinak. Proto se o tomto taky nikdy lidé neshodnou, pokud nedojdou toho, čemu se všeobecně říká osvícení - poznání Pravdy. A to je u mnoha, mnoha lidí neskutečně daleko, předaleko.
11. Březen 2002 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
V brzké době,již nezachráníme léčitelství a někteří ani sami sebe.Nesmrtelná teta "Závist" zatím výtězí.Posílám hodně lásky všem léčitelům,lékařům i politikům.
3. Duben 2002 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimir (anonym)
Hezky den vsem.Nesouhlasim s tim, ze nezachranime lecitelstvi ani sebe. Lecitelstvi tu bylo pred rokem 1989, po nem a bude i po roce 2002. I pred rokem 1989 vyuzivalo sluzeb lecitelu mnoho lidi ze statniho aparatu, to se koneckoncu revoluci nezmenilo, je tomu tak i dnes. Bude-li lecitelstvi
2. Srpen 2002 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
kiki (anonym)
LECITELSTVI JE KRAVINA A PODVOD A JEN SE VSICHNI TY STUPIDA SNAZI VYTAHAT Z LIDI PRACHY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20. Říjen 2002 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
TO SE ZASE OZVAL NEKDO CHYTRY, KDO URCITE NEMA ZADNE ZNALOSTI ANI Z MEDICINY ANI Z LECITELSTVI, ALE MYSLI SI , ZE MA PATENT NA ROZUM.
20. Říjen 2002 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Nezáleží na tom, jestli má kiki pravdu nebo nemá, důležité je aby léčitelství NEBYLO ZAKÁZÁNO a nejde jen o léčitelství. Rozmary momentálně mocných začínají přesahovat meze. Zakážeme, přikážeme potrestáme, jen MY víme, co je pro VÁS dobré a co ne. Možná dojde až k paradoxu, kdy neúspěšný sebevrah bude odsouzen k trestu smrti. To bude teprve hehevláda.Ra.
21. Říjen 2002 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ano Radime, jenze problem je v tom, ze kiki a i ti mocni si mysli, ze pravdu maji a pak staci jen to dostat se k moci a tu svou jedinou pravdu vnutit vetsine.
21. Říjen 2002 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Já, Lenko, samozřemě s Tvým příspěvkem plně souhlasím, kiki podle všeho neví, o čem je řeč. Nikdy se nesmířím s tím, aby mi kdokoliv mluvil do toho, jak si mám co léčit. Nechám si poradit, ale rozhodnu se sám. Hrozné je to, že lidé na zprávu, která může ohrozit jejich svobodu téměř nereagují.Ra.
21. Říjen 2002 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Pecka (anonym)
Nemám nic proti léčitelům, pouze jsem nepochopil, proč by zrovna tito lidé měli být spásou našeho zdraví. V celé kauze jde v tomto případě o zcela zástupný problém, kdy se vlastní odpovědnost za zdraví snažíme opět jen přesunout na někoho jiného. V tomto případě ze zatracovaných představitelů školní medicíny na léčitele, kteří nás mají všech potíží zbavit nějakým postupem, který klasická medicína nepoužívá nebo nezná, aniž bychom kromě volby -lékař nebo lečitel- museli hnout prstem. To je směšné už i z toho důvodu, že pro znalce orientální diagnostiky není velkým problémem vyhodnotit zdravotní stav samotných léčitelů např. na základě fotografií, které bývají uveřejňovány v populárních časopisech, dále pak z televizních a rozhlasových besed, osobních setkání a podobně. Závěry z těchto pozorování nejsou nijak povzbuzující, protože je z nich jasné, že i řada léčitelů má "zaděláno" na vážné zdravotní potíže, ač si to zatím nepřipouštějí. Paradoxem je, že značná část těchto budoucích problémů souvisí bezprostředně s druhy léčby, které léčitel zvolil a používá je na sobě a svých pacientech. Zde je zejména důležitá otázka základních neznalostí ve vyhodnocení stavu pacienta a povahy jeho onemocnění z pozice energií JIN a JANG. Nutno rovněž přihlédnout k historického kontextu používání příslušných metod a podobně. Kdo tyto zákonitosti nezná, škodí sobě i časti pacientů. Podobná situace je i u lékařů. Místo soudcování profesních střetů mezi lékaři a léčiteli bych se přimlouval za co největší informovanost všeho obyvatelstva v oblasti preventivní energetické medicíny, která se dá praktikovat denně na našich talířích a je zcela zdarma, pokud jsme smířeni s faktem, že jíst a pít stejně musíme. A to pochopitelně něco stojí, ať jíme zdravě nebo nezdravě. Ten, kdo přešel na stravování a změnu životního stylu podle zásad ergetické medicíny, totiž po většinu svého života lékaře ani léčitele nepotřebuje. Chce to jen najít si správné informace, pochopit systém a řídit se jím. To ovšem bude vyžadovat trochu sebezapření, potřebu se učit a zvykat si na nové věci.
15. Listopad 2002 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Opozdene reaguji, a pro mnohe mozna i opozdene myslim: nac by bylo potreba zachranovat neco, co by nebylo jinak schopno zivota? Vim sice, ze soucasna medicina stale jeste podcenuje jedna psychicke priciny onemocneni a jednak take silu psychologicke podpory lecebneho procesu. To ovsem neznamena, ze je moudre podlehnout opacnemu extremu a zavrhnout tradicni medicinu zalozenou na vedecky podlozenych metodach podlozenych znalosti zakonitosti. Nekteri lecitele skutecne veri svym schopnostem a maji pocit, ze zvlastni silou uzdravuji, jini sice vedi, ze zadnou zvlastni silou nadani nejsou a pouze spolehaji na to, ze pacient to neodhali. V pripade, ze pacientova vira v moc "carodeje" je dost silna, mohou oba typy lecitelu byt uspecne, a to bez ohledu na to, jake moralni hodnoceni pro ne muzeme mit. Je pravda, ze tezko muzeme ocekavat, ze by mohla sila viry ve schopnosti lecitele asi byva vetsi nez sila viry v prostredky tradicniho lekarstvi, a to proto, ze u "carodejneho" se predpoklada cosi tajemneho, nepoznatelneho, zatimco u lekare jde a poznane a presne popsane prozaicke zalezitosti. Proto zcela nezavrhuji ani jedno. Pro bezpeci pacientu bych ovsem preci jen podporil navrh zakona, ktery by umoznoval vykonavat lecitelskou praxi se stejnymi podminkami jako lekarskou praxi - vystudovani mediciny s titulem MUDr. Pri zanedbani bezne rutinni zalezitosti muze totiz jinak vinou lecitelovy neznalosti dojit k chybe s tragickymi dusledky, zatimco kdyby lecitel byl vzdelanym lekarem, snadno by se chyby mohl vyvyrovat a tim mj. take zabranit tomu, aby utrpela jeho povest muze s "mimoradnymi schopnostmi" ...
27. Prosinec 2002 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
dr.Marccuss (anonym)
mohu-li nabidnout?? http://home.tiscali.cz/drmarccuss/idex.htm
12. Leden 2003 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Můžeš přispět svými neotřelými názory a pozitivními životními zkušenostmi do Managerské školy života a osobnostního seberozvoje ? Http://www.pandora.cz/part/2002/10/49663 Tě TAM dovede.
19. Duben 2003 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
jipe (anonym)
Jirka navrhuje určitou "rekvalifikaci" léčitelů formou vysokoškolského studia na LF.Kdo jen trochu poměry na LF zná, může pouze konstatovat, že léčitel by zde nejspíše o své léčitelské schopnosti přišel už v prvním semestru - pokud ne rovnou u přijímacích zkoušek, což je pravděpodobnější.Je však již řada vystudovaných lékařů, kteří pochopili, že určité věci mohou být i trochu jinak, než jak se učili ve škole.Mnoho těchto lékařů s léčiteli spolupracuje, což je též asi optimální spojení určité kvalifikace a výjimečných schopností.V tomto kontextu si musíme přiznat, že většina léčitelů by tu LF nikdy neudělala.Po eventuálním úspěšném absolvování by stejně u takového léčitele byla nejspíše diagnostikována těžká forma schizofrenie.Podobně lze usuzovat, že jen velmi málo lékařů má určitý dar od "Boha", který by ale stejně nemohlo vykazovat přes zdravotní pojišťovnu.Pro začátek by tedy možná stačilo zlegalizovat spolupráci lékaře s léčitelem, protože to, co je zatím pro léčitele reklamou, bývá pro lékaře pohromou. jp
28. Květen 2003 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Ani jsem nezaznamenal štěkání psů z parlamentu na karavanu, ale jestli štěkají, je to smutné. Mám manželku léčitelku a tak vím, kolik dětí se narodilo její zásluhou, když pomohla ženám, které označila medicína za definitivně neplodné, jak zmizely nádory a koneckonců i já, když jsem nemohl vylézt ani z auta, jsem po pár minutách působení jejích prstů mohl zase skákat, ačkoliv jsem obvykle dříve při podobné příhodě ("hexenšus") strávil týdny na injekcích a kapačkách s prakticky nulovým výsledkem... Nemají pravdu ti, kdo házejí všechny léčitele do jednoho pytle s šarlatány, kteří se za název "léčitel" často schovávají a neprávem ze svých podvodů těží... Řevnivost mezi lékaři a léčiteli je škodlivá. Spojenými silami by mnohdy dokázali téměř zázraky. L.
6. Prosinec 2003 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
www.pamir.unas.cz - vše pro vaše zdraví
1. Únor 2004 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
Ahoj Honzo, pisi z daleke Kanady a uplne s tebou souhlasim. Alena
3. Únor 2004 - 21:02

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama