59 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

je to začátek alkoholika?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
Potkala jsem muže, do kterého jsem se zamilovala a on do mne.Je mu 36 let. Ale čím víc ho poznávám, nelíbí se mi, že denně musí vypít 2-5 piv.Třeba jen tak, na žízeň a jinak je v pohodě. Když jsme někde, kde se hraje, dá si sem tam panáka. Když jsem s ním mluvila na toto téma, jestli vydrží den bez alkoholu, tak se naštval, co si to dovoluju se ho vůbec něco takového ptát, ale ten den "bez" jsem s ním ještě nezažila.Co mám dělat?
1. Září 2004 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
moribundus (anonym)
Třeba jej špatně chápeš, protože on dodržuje jen pitný režim. Pět "chmelových moštů", pokud to nejsou tupláky, je akorát doporučovaných 2,5 litru tekutin denně.
1. Září 2004 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Rómeo (anonym)
Májo,neblbni,to je alkoholik jak vyšitej,nevím,co chceš řešit.
1. Září 2004 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
...tak dík.To je docela strašný a já myslela, že to je "ta láska", ale tohle mne teda zarazilo, ty jeho piva:-((
1. Září 2004 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
madla (anonym)
To není alkoholismus, to je životní styl, nebude se to stupňovat, blbé je, že to ohrožuje tvůj pocit jistoty, nehodíte se k sobě.Ty mu vždycky budeš počítat pivka a on si je vždycky dá, aniž by se motal, případně se choval asociálně. Nedá si na ně sáhnout, protože nemá proč a nedomluvíte se. Akceptuj to (dej si občas taky) nebo jdi od toho.
1. Září 2004 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Kita (anonym)
To Madla: Co to tady meleš za kraviny,jakej životní styl?Tak leda tvůj.Májo,vem nohy na ramena a utíkej od něho hodně daleko.Podle toho,jak se ohradil,co si to dovoluješ,brzy dojde na to,že Ti nějakou ubalí.Život máš jen jeden a prožít ho s alkoholikem,to je lepší nebýt,věř mi,mluví ze mne zkušenost.Celý život s ním Tě bude provázet ostuda,nedostatek peněz,jeho absolutní nespolehlivost,pak můžou přijít děti,bude mlátit Tebe i je a to přece nechceš.Všichni notorici jsou stejní,nikdy toho nenechají a každý den je horší a horší.Podle toho co píšeš,je to těžký notorik,když chlastá každej den.Nikomu bych nepřála tu nejistotu,přijde domů,nepřijde,bude ožralej nebo střízlivej......Sama sebe by sis nemohla vážit,kdybys nadále setrvávala v takovém vztahu.
1. Září 2004 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ponocny (anonym)
Kito v mnohym mas co se tyce alkoholiku naprostou pravdu a urcite si mela jak vidno hodne spatnou zkusenost a vod takovejch pripadu prchat jak rikas.Ale taky si myslim ze sou haldy chlapu ktery maj piva doma v lednici porad a kazdej vecer treba vypijou 2,3,5 lahvacu aniz by se kdy vozrali. Cumej na televizi nebo neco delaj a vyloknou ty pivka behem celyho vecera proste to pijou jak vodu. Je prece rozdil jestli do sebe clovek hodi tri ctyri piva za pul hodiny nekde na stojaka a prijde domu nametenej a mezi tim jestli nekdo ty ctyri piva vypije v rozmezi treba ctyr peti hodin. Jak rikam ja v zadnym pripade nevomlouvam agresivni alkoholiky ale zas tvrdit ze ten kdo si da par piv denne automaticky bude rezat deti a hazet manzelku z vokna je taky nesmysl.
2. Září 2004 - 1:51
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
Ten můj přítel chodí do hospody s partou, ne jen muži, ale i ženy, taková banda, tam pijou, pak druhý den doma dojde pro 3-4 piva, druhý den opět, pak odjedu a volá mi a říká, že si dal grog, další den 2x vinný střik do půllitru, další den 3 piva a pořád dokola.Jestli je agresivní nevím, ke mně ne,a je vidět, že ho mají lidi rádi, jen s tím jeho pitím se nějak nemůžu smířit. Je fakt, že v práci nikdy nepije,jen po práci.
2. Září 2004 - 6:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Bunny (anonym)
Hele, možná je to blbost, ale jestli máte auto, zkus ho požádat, aby tě večer někam svezl, t. zn. nebude moct pít a uvidíš, jak se zatváří. Jestli bude z toho otrávenej, je to už závislák a honem od něj.
2. Září 2004 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Fanka (anonym)
Ahoj Májo,to co píšeš,je opravdu na pováženou.Partičky,za chvíli v tom budou děvky,pořád bude hledat výmluvy.Agresivní ze začátku být nemusí,to všechno přijde,pravidelně požívaný alkohol mění člověka od základu.Potom kdykoliv mu něco vytkneš,budeš ta nejhorší,jen notorici totiž všechno dělají dobře a hlavně NEPIJOU,to budeš slyšet každý den,i když sotva bude stát na nohou.Dobře zvaž,jestli je lepší ukončit to hned a nebo až budeš mít nervy v háji.Předpokládám totiž,že s ním nemíníš každej den vysedávat v putice.Ta jeho oblíbenost ve společnosti,to Tě taky nesmí překvapit,zase uvažuj,u koho je oblíbený?U kamarádů z mokré čtvrti,zvlášť jestli nemá hluboko do kapsy a něco jim občas zaplatí.Já Ti nic jiného k tomu nemůžu napsat než to co jsem už napsala,skonči to s ním a HNED!!!Mám tohle všechno za sebou,taky jsem si myslela,že se změní třeba s narozením dítěte,naopak,pořád bylo co oslavovat.Zapíjel jak úspěchy,tak neúspěchy,děvky z něho dojily prachy/dokud měl/,samosebou když postavil na stůl flašku Balantinky,všichni ho chválili.Totálně jsem si zkazila život,že jsem to nedokázala rozetnout včas.Notorik bere rodinu jako přítěž,ta strašná nezodpovědnost a vždycky nejvíc vyváděl,když jsem ho nejvíc potřebovala,byly nějaké problémy,nebo jsem byla nemocná.Ležela jsem s infarktem ve špitále,tehdy 6letá dcera zůstala doma úplně napospas a sama v baráku,pán jen chlastal a dítě ani já jsme ho nezajímaly.Soudedi si na noc dceru brali k sobě a zamykali barák,aby nás někdo nevykradl.A kamarádíčkové z putiky ho za to chválili a naváděli proti mně,takže na uvítanou při návratu z nemocnice po infarktu přišel domu ožralej a zmlátil mne "za to"že jsem se válela.Když byl střízlivý,o ničem nevěděl,nic si nepamatoval a byl fajn.Do té doby,než přičuchnul.Věř mi,notorik je notorik,na tom nic nezměníš a pokud s ním zůstaneš,časem si na mne vzpomeneš.Na žízeň se nepije pivo,po něm je daleko větší a větší...
2. Září 2004 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Kita (anonym)
Omlouvám se,předchozí příspěvek byl ode mne a ne Fanky,zapomněla jsem přepsat jméno,chodí nás na net víc.
2. Září 2004 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
pendrek (anonym)
To že by nepil,když bude chtít Mája od něho někam dovézt,pochybuju.Dneska je běžný jezdit ožralej a nepřijde o papíry,ještě se může všem vysmát.Takovej bordel jakej je u nás,není nikde.
2. Září 2004 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Owečka (anonym)
Všichni )skoro) jste vedle jak ta jedle. Májo, jestli se ti to nelíbí, nech ho. 1/3 mužské populace našeho státu žije tímto stylem. A ženy taky. Najděte si někde statistiku, kolik litrů piva připadá na 1 člověka za rok a nebudete se tak divit.
2. Září 2004 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Bunny (anonym)
Tím spíš, pokud sedne ožralej nebo byť jen mírně opojenej za volant, pryč od něj. Já bych vedle sebe nesnesla chlapa, který by takhle hazardoval se svým i mým životem.
2. Září 2004 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
Musím říct, že už jsme si 2x řekli, že bude řídit auto on,a je fakt, že si dal večer dvě piva a pak už pil jen limonádu.Několikrát jsem se ho už na alkohol ptala, spíš se urazil, co si o něm myslím, že sem tam si dát pivo není na škodu,ta parta, s kterou chodí je několik manželů a ti chodí v pátek do hospody, ale u něj to pokračuje i druhý den, třeba v poledne pivo, odpoledne pivo a já ne.Spousta chlapů si zajde na pivo a posedí v hospodě, já to asi neznám a prostě nevím, jestli je to normální nebo ne.K příspěvku o děvkách vím, že to tady u něj nehrozí, na to ho znám a znám jeho přátele, je u nich oblíbený a a tohle prostě nemá v povaze.
2. Září 2004 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Lida (anonym)
No, ono asi nejde o to jestli je to normalni, ale o to, jestli Ty to vnimas jako OK. Protoze napriklad muj manzel nepije vubec - pro vetsinu to normalni neni, ale pro me je to OK. Ty musis preci nejlepe vedet, jestli to prijimas v pohode a nebo jestli Ti to je proti srsti.
2. Září 2004 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
madla (anonym)
milý abstinente, nauč se číst
2. Září 2004 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Na to aby byl alkoholik, nemusí být nutně ožralý. Ale jak s tebou jedná je známkou nezdrženlivosti a to je důvod co nejdále od něj. V této fázi se u něj ještě nemusí jednat a závislost na alkoholu, ale když tak pokračuje jak píšeš, tak to bude coby dup. U těchto lidí je blbost nechat se ovlivňovat láskou. Zachraň se zavčas a pryč, pryč...
3. Září 2004 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkopaný (anonym)
Neustále již dva roky tady do mne kopou neznámí telepati proudem a snaží se mě paralyzovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komenského 9, Kosmonautů 29. Sousedé z Karafiátovy mne neustále udávají a i křivě! Radnice mi nechce povolit výměnu bytů. Dne 7. 1. 2003 mě v Olomouci u obchodního centra "Senimo" okradli! V pátek 10. 1. 2003 jsem na Karafiátově 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu, a postupně mi ji ničí v obci Huzová u Štemberka na Moravě. Mouši se na mě domluvily! Dne 27. 1. 2003, mne okradli na Wurmově 4 v Olomouci
4. Září 2004 - 3:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Tytyty! (anonym)
Ty zkopanej vole,jdi se léčit a neotravuj!!!!!
4. Září 2004 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Suhlasím s dědkem.Zakladatelka tématu jasně dala najevo,že jí vadí,když partner denně požívá alkoholické nápoje,tak co řešit?Kdo chlastá denně,je notorik a tomu se přizpůsobit nedá.Dušování,že ho zná,děvky v tom nejsou atp.,jsou taky liché,to všechno přijde a až už Ti bude pro alkoholický smrad tak odpornej,že s ním nebudeš chtít spát,pak třeba půjde i do bordelu.
4. Září 2004 - 8:36
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
Tak jsem se s ním rozešla. Byla jsem teď o víkendu s ním. V pátek v hospodě,v sobotu přes den zase nějaká ta piva, spát jsme šli o půlnoci, já se chtěla milovat,ale než jsem mohla něco říct, otočil se a chrápal.Dneska jsem s ním nemluvila a on se na mne naštval, co si to dovoluju.Řekla jsem mu, že jsem s ním o víkendu a že bych se chtěla milovat s člověkem, kterého miluju, ale on zase pil, takže nic. Vynadal mi, že jsem snad nemocná, on by prý se mnou promiloval každou noc, že si jen vymýšlím a nejsem schopná se mu podívat do očí.Co to vůbec vykládá?? Je mi líto, že on vůbec nemá v sobě soudnost a neuzná, že něco dělá špatně. Já se ponižovat nenechám. nemám proč.
5. Září 2004 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Dobře jsi udělala,nic dobrého by Tě s ním nečekalo.Přece nežiješ proto,aby ses obětovala alkoholikovi.
5. Září 2004 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
..ale je mi to přeci jen líto......nebyla jiná možnost, mám děti a těm bych to nemohla udělat:-((
5. Září 2004 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
A teď mi volal.Dozvěděla jsem se, jak jsem ubohá,že to sama nikdy nezvládnu, že si na jeho slova ještě vzpomenu,že ho ještě žádná ženská neopustila a já toho budu trpce litovat a že on se bude smát poslední,až já budu na dně.Že jsem mu líto.Trochu mne to štve, protože já teď žiju už pár let sama a nikdo mne takhle neponižoval, ale doufám, že ho to přejde.Naštěstí bydlí 100 km ode mně a telefon můžu kdykoliv vypnout, jen jestli to všechno dělám dobře.
6. Září 2004 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Zd. (anonym)
No Majo, jestli Ti volal a místo nějaké snahy o usmíření a domluvu Ti opravdu řekl co píšeš, tak si myslím, že nemusíš litovat rozchodu. Oni lidé sice v afektu řeknou často spoustu špatných věcí, ale pokud je to vyřčeno, tak to uvnitř v tom nitru bylo uloženo. Hlavně si musíš Ty sama ujasnit, jestli by Ti jeho životní styl dlouhodebě a hlavně při pravidelném soužití vyhovoval. Já nechci moralizovat, ale o lidech, kteří pravidelně vysedávají po hospodách, a opravdu musí mít každý den alespoň nějaký alkohol, mám velice nízké mínění.
6. Září 2004 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Teď z povzádálí můžeš pozorovat, která ženská se ho chytne a na jak dlouho. Pokud nezažije zdravý rozum jako ty, tak uvidíš jak bys dopadla.
6. Září 2004 - 9:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj, žiji 2 roky s přítelem, je mu skoro 50 a po celou tu dobu chodí denně do hospody. Jde tam vždy po práci, a je tam min. 1,5 hod. Ze začátku našeho vztahu vypil tak 4 piva denně, teď je to kolem 10-ti. Když jdeme někam na akci, vždy se pořádně opije, pokud je doma flaška tvrdého, tak ji max. do 3 dnů vypije. Po těch 10-ti pivech není nijak opilý, spíš takový připitý. Nebo to možná jen já na něm tak nepozoruji, když ho tak vidím pořád. Většinou je pak moc milý, někdy se ale spíš zveličí nějaký problém a pak kritizuje a je nepříjemný. Má výborné zaměstnání, vydělává nadprůměrně hodně peněz, takže do peněz jeho pití neleze, v práci mu taky nevadí. On má flexibilní zaměstnání, musí být pořád na telefonu. Pokud má práci večer, když už něco pil, tak ho ke klientovi prostě zavezu já nabo klient přijede pro něj. Je ve svém oboru hodně uznávaný, tak to nikomu z klientů nevadí. Dokonce si večer poslední dobou začal i brát pivo do postele, prý aby se mu líp usínalo.Když na toto téma zavádím diskuzi, tak říká, že mu to pití nijak v životě nevadí, nezpůsobuje mu to žádné problémy, tak proč by přestával. 5íká, že do hospody nikdy nepřestane chodit. Přitom myslím, že má i špatné játra, protože neustále jí nějaká homeopatika na játra.Mám strach, aby se to vše ještě nestupňovalo. Odejít od něj nechci, ale takhle se mi to taky nelíbí. Přemýšlím, proč vlastně tak pije. Budu ráda, když mi napíšete svůj názor.Díky Petra
8. Březen 2005 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Ahoj Petro,napíši ti svůj názor, protože mě tvůj případ zaujal. Dva roky je krátká doba, abys ho mohla odhadnout i pochopit. Jestli jsi s ním jinak spokojená, vydělává hodně, takže kvůli pití nestrádáte, myslím, že bys ho měla nechat být. Nepíšeš nic takového, že by se nezřízeně opíjel, že by dělal ostudu atd., nechala bych ho tedy žít podle jeho představ. Nevím totiž, jakým způsobem bys padesátiletého člověka mohla předělat. Asi to k životu a ke spokojenosti potřebuje. Horší je, pokud má už špatná játra, ale užívá na ně něco, takže si je toho vědom a asi ani přes tuto skutečnost s ním nic nezmůžeš. Za celý život jsem si všimla, že jsou lidi, kteří alkoholu dost rychle propadnou a jde to s nimi z kopce po všech stránkách. No a jsou takoví, co pijí celý život, chodí do hospody si hlavně popovídat s kamarády a na rodinu to žádný neblahý vliv nemá. Mám takového švagra, teď už tam nechodí, už je starší, kamarádi většinou umřeli nebo mají jiný důvod už do hospody nechodit. Nikdy to u švagra nebylo tak, že by tím rodina trpěla. Když to bylo potřeba, tak ten den prostě do hospody nešel.Takže Petro, samozřejmě ti píši názor podle svých zkušeností a nemusí totéž platit u vás. Sama jsem absolutní abstinent a manžel si občas dá štamprli, pivo se u nás nepije vůbec. Můj názor vznikl spíš z pozorování okolí. Měj se fajn a ať tu situaci dobře zvládáš. Dva roky je fakt krátká doba, a co bude do budoucna, to ti určitě nikdo nemůže říct, ani přítel.
9. Březen 2005 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Leny (anonym)
Je tezke na dalku posuzovat problemy druhych, ale mam z Vaseho prispevku pocit, ze tim alkoholem si pomaha uvolnit se po velkem pracovnim vypeti.
9. Březen 2005 - 13:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama