36 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

YAL gel

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj. Chtěl bych se vás všech zeptat na vaše zkušenosti s přípravkem Yal gel. Měl jsem ho jednou předepsaný před endoskopickým vyšetřením konečníku a podle mého názoru jde o velmi šetrnou a bezproblémovou náhradu klystýru. Aplikoval jsem ho přesně podle příbalového letáku a účinek byl naprosto spolehlivý. Během cca 20 minut jsem běžel na WC, látka doslova rozmělnila obsah tlustého střeva a konečníku.Když jsem později podstupoval léčbu těžší formy deprese, byly mi podávány tablety, které mi jako vedlejší účinek zkomplikovaly trávení. Občas jsem se probudil s nafouklým břichem a přitom nemohl na velkou. Tady pomohl opět Yal. Postupně jsem začal vyřazovat jídla a nápoje , které mi vadily (káva, paštika, ostrá jídla) a dal si postupně trávení do pořádku. Ale zpočátku mi velmi pomohl právě Yal gel. V současné době již antidepresiva neberu (měl jsem to ze zaměstnání a to jsem změnil), Yal také ne, ale ostrým jídlům a kávě se snažím vyhnout.Přečetl jsem plno článků, jak si Yal kupují budoucí maminky do porodnice a většinou ho chválí.Když jsem ale v diskusi ""Klystýr, výplach střev"" označil Yal za jeho moderní a šetrnou náhradu, tak jste mě skoro rozdupali. Že moje znalosti jsou malé.Tak teď povídejte a podělte se o zkušenosti.
27. Prosinec 2008 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Mira (anonym)
v podstate jak popisujes,YAL je fajn,ale nechapu co vic chces slyset!mela jsem ho asi 3x a v pohode,to ze nejis ostre jidla pastiky a dalsi s prominutim "sračky" to delas jen dobre....pravda je ze streva si clovek musi setrit,odehrava se tam velka cast tvorby naseho imunitniho systemu,ale proc resit nadale Yal?
28. Prosinec 2008 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada 43 (anonym)
Yal je velmi řídký gel v malé lahvičce s aplikátorem do konečníku. Používá se k výplachu před různým vyšetřením. Mně dělali nedávno vyšetření konečníku endoskopem a před tím jsem měla dát právě ten Yal. Fungoval opravdu dobře. Stejně tak si ho berou právě maminky k porodu, aby se jim na porodním sále nestal "trapný malér". Za nás (měla jsem dvě děti v 80.letech) Yal nebyl, dával se místo něj klystýr teplou vodou.
2. Leden 2009 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
YAL určitě před vyšetřením, před porodem a tak, ale používat k běžnému vyprázdnění, nevím, to asi není nejlepší řešení.Spíš zkusit Fruktolax (jsou to vlastně fíky), nebo přímo fíky,ovesné vločky - ty jsou na střeva balzám, kysané zelí, pokud sneseš. Pomoci si stravou, farmaka jen opravdu vyjímečně. Šetrnější, než YAL se mi jeví, opět vyjímečně, glycerínový čípek, třeba půlka. Hlavně ne Gutalax apod., brala jsem ho na lékařský předpis v těhotenství a měla jsem takový křeče, že porod byl proti tomu hračka. A to psali v příbalu, že je to pro ležící pacienty. Pokud by to na ně fungovalo tak, jako na mne, tak by bolestí znovu chodili. Střevo je bohužel prevít a nedá se ovládat vůlí tak dobře, jako jiný orgán. Když si usmyslí, že bude zácpa, bude, když se rozhodne pro průjem, bude průjem. Čím víc se střevem zabýváme, tím horší to je, alespoň u mne.
2. Leden 2009 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Díky za informaci, teď už naštěstí nic takového neberu. Ale při těch tabletách se mi občas stalo, že jsem se v noci probudil, břicho nafouklé jak balón mě strašně bolelo. A nešlo to "ani na jednu stranu". Po Yalu to bylo do 10 minut všechno venku a spal jsem normálně dál. Jak dlouho trvá než zabere ten Fruktolax? Jen tak pro zajímavost.
2. Leden 2009 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
je to individi, ale zpravidla se to bere jako poslední věc před spaním a ráno se jde. Po glycerín. čípku je psáno v návodu cca 20 minut, je to tedy rychlejší a asi neškodné, protože po porodu dávali i 2 najednou.
2. Leden 2009 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Gel (anonym)
Zajímalo by mě, proč tomu Yalu každý říká gel, když to není gel ale roztok. Kapkám do nosu se přece taky neříká gel.
1. Červen 2009 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
silva (anonym)
Je ten Yal gel na předpis?
2. Červen 2009 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Asi jak kde, slyšel jsem že je na předpis i to že je volně dostupný. Neumím si představit jak Yal gel zneužít a k čemu. Už vidím jak si ho někdo koupí za 200Kč v lékárně jen proto, aby ho vyzkoušel (a pak doma okupoval WC :-) ). Takže by měl být (logicky!) volně ke koupi.Jenomže když ho lékař předepíše, tak dostane od jeho výrobce (Trommsdorff SRN)provizi. A dobře informovaný pacient před vyšetřením (nebo maminka před porodem) si raději koupí Yal v lékárně předem, ve snaze vyhnout se potupnému a někdy bolestivému klystýru mýdlovou vodou. Lékař by tak přišel o "bakšiš" od výrobce Yalu, za to, že jejich výrobek předepsal (a přispěl tak k jeho prodeji).Od totiž výrobce Yal gelu není výrobce Nurofenu či Modafenu. Ti si mohou pískat, peněz dostanou až až a bez provize. Co na tom, že z 80% prodaných léků se vyrábí pervitin.
23. Červen 2009 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Dobrý den,chtěla bych se zaptat jak dlouho po použití gelu yal budu mít vyprázdněné střevo??Předem děkuji za odpověď.
13. Prosinec 2009 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Pro Radku: Je to individuální, moje manželka se před vyšetřením po Yalu nevyprázdnila vůbec.
13. Prosinec 2009 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Yal zdaleka tak dobře nevyčistí a nepropláchne jako klasický klystýr.Taky jsem se ho bála a fakt to nic není!!
13. Prosinec 2009 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela V. (anonym)
Díky za informaci, teď už...Asi jak u koho, ale Fruktalax většinou zabere asi za 8-10 hodin.
2. Leden 2010 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
- (anonym)
Naprosto stejnou funkci jako Yal gel splní ĎÁBELSKÉ FEFRONKY. Ale jen ďábelské, ty nejvíc pálivé, a musíte jich sníst alespoň deset. Třeba k obědu jako přílohu. Ale pak zůstaňte doma! Účinek je ještě silnější než Yal, odpoledne stávíte běháním mezi pokojem a WC. Ale vymejou vás dokonale, bez nepříjemné aplikace a ještě si pochutnáte!
27. Srpen 2010 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
dé (anonym)
Prodám 1 lahvičku yal - gel. Cena 100 i s poštovným. dejna.k@centrum.cz
12. Květen 2011 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
marek (anonym)
zdravím, dostal jsem Yal kvůli vyšetření. Ale nejsem si příliš jist, jak ho použít. Mám u toho ležet/klečet/stát? Mám to použít v posteli/vaně nebo rovnou na záchodě, abych pak nemusel běžet o život na záchod? díky
29. Červenec 2011 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Gynekolog (anonym)
Yal gel se musí před aplikací protřepat až vznikne pěna, jinak nemá správnou účinnost. Potom se odlomí zátka na aplikátoru a látka se aplikuje do konečníku. Nejlepší je u toho ležet na boku a lahvičku smotávat jako tubu od zubní pasty-aby se aplikoval celý obsah. Před vytažením aplikátoru se zkroucená lahvička nesmí rozmotat, jinak se gel nasaje zpět. Po aplikaci je třeba si V KLIDU LEHNOUT, čekat a nucení na stolici udržet co nejdéle. Čím déle se gel udrží tím lépe se střevo a konečník vymyje. Optimální je udržet gel hodinu, minimálně těch 30 minut. A potom už samozřejmě zbývá jen jít na WC. V každém případě je dobré si zajistit volno na záchodě a v případě potřeby rychle doběhnout. To je celé.
29. Červenec 2011 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Yal gel jsem měla předepsaný před vyšetřením TRUS (transrektální ultrasonografie), ale vůbec na mě nepůsobil. Nejenže jsem se nevyprázdnila, ale vyšetření nemohlo být provedeno pro velké množství pěny (vzduchových bublin) v konečníku).
30. Červenec 2011 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Dnes jsem dostala Yal, jelikož mám za chviličku rodit, ale docela jsem se vylekala. Už jednou jsem ho měla (u prvního těhotenství), ale dnes mi přinesli o něco větší.Nevím jistě, ale matně si pamatuji, že to byla taková mini lahvička a teď je to asi 30cm nádobka naplněná do půlky, tak jsem zmatená.....:(. Je možné, že se pletu nebo existuje gel i roztok. To, co mám teď je roztok.
1. Září 2011 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Gynekolog (anonym)
Délka je i s aplikátorem, nemýlím se? On je to v podstatě velmi řídký gel, tedy již spíše roztok. Pokud je na lahvičce napsán objem 67,5ml tak je to normální dávka. Lahvička je naplněna opravdu jen do půlky, pěna vzniklá protřepáním lahvičku zcela zaplní.
3. Září 2011 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana1 (anonym)
Yal gel je jen na předpis - proč?
13. Leden 2012 - 4:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Patum (anonym)
Yal je velmi řídký gel v...dobrý den, k tomu gelu - v lékárně mi magistra nedokázala poradit, proč bych si měla gel koupit místo klystýru... Kamarádka myslí, že se klystýrem střevo vypláchne až moc a přijdu tak o cenné bakterie... Při porodu v roce 2010 jsem o žádných gelech nebyla informována, dostala jsem na Bulovce tradiční klystýr teplou vodou, na porod taky žádný gel a všechno proběhlo v pořádku a bez poranění. Tak jsem asi měla štěstí, nebo jsou ty všelijaké gely hlavně reklamní tahák?Je tedy klystýr špatný? Rozumíte tomu někdo?
1. Květen 2013 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Patum (anonym)
Yal je velmi řídký gel v...dobrý večer, osobně jsem ráda, že jsem do gelu neinvestovala, protože nakonec jsem letos druhé dítě porodila bez gelu i bez klystýru - posledních pár hodin před narozením syna jsem byla neustále napojena na srdeční monitor a na klystýr ani nepřišla řeč. Po porodu jsem si uvědomila, že to vlastně nevadilo, nikdo to neřešil. První dítě bylo po klystýru a v pohodě, ale tenkrát jsem takhle sledovaná nebyla, takže čas na klystýr a sprchu byl...
24. Červenec 2013 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Trapný malér není důvod proč se dává před porodem. Tohle je jen hloupý výrok, který matky zbytečně mate a staví porodníky a asistentky do role manipulátorů co si porod uzpůsobí, aby měli méně práce, což není pravda. Hlavním důvodem je připravit měkké porodní cesty pro snadný průchod plodu a zabránění zbytečně prodlouženému porodu.
10. Duben 2014 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
hugferadsop (anonym)
To me pred vysetrenim sestra dala nohy od sebe a doktorka si vzala nejakou tycinku a namocila ji do gelu a tu tycinku mi vsunula do konecniku a tocila s ni a nakonec mi tam nacpala nejakej cipek.
28. Červen 2014 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
xengh2 (anonym)
Ahoj. Chtěl bych se vás...Jasnej PR článek! "Moje znalosti jsou malé." Cha! Takhle nikdo nemluví. Leda pisálek, co finguje realného uživatele. Ten by byl spokojen s tím, že je spokojen, a ptal by se maximalně po složení.
23. Červenec 2014 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcel (anonym)
Klystýr je to nejzdravějši co v dnešní době pro organismus můžete udělat!!!
17. Leden 2015 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Trapný malér není důvod...Tohle není úplně pravda, protože, když se může klystýr nahradit YAL gelem, který nemá vůbec takový účinek jako klystýr teplou vodou, tak to asi nšco vypovídá, Kdyby klystýr byl jenom na uvolnění, přípravu a ulehčení porodu, tak by ho nedovolili nahradit YAL gelem. Je pravda, že klystýr prohřívá, uvolnujě a pomáhá k rychlejšímu porodu, ale to díky té teplé vodě. YAL gel tuto schopnost dle mě nemá a to, že se ti vyprázdní střeva ti až tak zase nepomůže u porodu.
22. Leden 2015 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Kde koupím YAL bez předpisu, prosím - webový odkaz? Děkuji.
4. Říjen 2018 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Kde koupím YAL bez...Ty neumíš pracovat s počítačem? Zadáš a objeví se ti plno reklam. Tady se dávají jen neprodejné šunty.
4. Říjen 2018 - 17:27

Stránky

Přidat komentář