1275 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Warfarin

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jim Benneson (anonym)
Při běhu jsem pocítil prudkou bolest jakoby na pravém boku a bolelo mně v hrudním koši i při dýchání... Diagnoza: spontánní krvácení do břicha, Quickův test: INR = 7,1 !!! 10 dní před tím jsem měl Quick asi 3,2 a snižoval jsem si leky. Občas si dávám rajče, okurek, papriku ale takové předávkování nechapu. Z jihu moravy jsem jel na dovolenou na Šumpersko - může mít vliv i změna podnebí? Díky za názory a odpovědi JB.
6. Září 2005 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jim Benneson (anonym)
Jo jeste - bude mi 40, warfarin beru od roku 2000 kvuli nove srdecni chlopni.
6. Září 2005 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jim Benneson (anonym)
zase si tu pisu jen sam se sebou?- tedy jen proto abych zustal v aktualnich.
7. Září 2005 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Příliš odborný dotaz a doktorka už to tady dávno zabalila. Takže k lékaři.
7. Září 2005 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Přece se spontánním krvácením do břicha jsi musel být u doktora a to si se ho nezeptal a ty léky si snižuješ jen tak nebo co doktor řikal? Nějak tvůj dotaz nechápu. Jinak samozřejmě warfarinem se dá předávkovat a krvácení může vzniknout.
8. Září 2005 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
leky si snizuji - zvysuji podle vysledku po odberu srdce. Lekaru jsem se ptal - ti mi hlavne zakazovali hrat fotbal - behat... Otazka takoveho predavkovani je slozita a proto jsem chtek slyset nejakou zkusenost, nebo hlas z lidu.
9. Září 2005 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Prosím o radu:v r. 2003 jsem byla hospitalizována s fibrilací obou srdečních síní a začala léčba Warfarinem a kontroly křivky. Poslední kontrola ukázala 2,7(v září 2005) QIUCK. Dva roky od propuštění z nemocnice jsem neměla žádné omezení ve stravě a teprve letos na jaře mi lékařka dala papír, který vylučuje během léčby warfarinem všechny potraviny, které obsahují chlorofyl. Ze zeleniny mám povolenu pouze kořenovou zeleninu a ředkvičky. Podle mé lékařky tuto dietu budu dodržovat do konce života. To je pro mne hrozná představa a proto prosím jestli existuje nějaký jiný lék, který by nekladl taková omezení. Děkuji za odpověd
7. Říjen 2005 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
autor sekce (anonym)
Já "žeru" všechno, piju vsechno, NEOMEZUJI SE ani ve sportu...( na tom vise popsanem urazu to je videt, ze...)! Trocha rajčatm okurku, miluji ruzne sopske salaty... ... nema tak velky vliv - jen trochu snizuje ucinek warfarinu.Ja teda chodim na quick 1x kazdy mesic.
15. Říjen 2005 - 2:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahoj, užívám Warfarin měsíc, po tromboze v lýtku. Je mi 31. Zakázali mi fotbal a běh, běžné cvičení jako kalanetiku, pilates, rotoped můžu, jen to nesmím přehánět a vždy se zabandážovanou nohou. Zeleniny jsem se ze začátku bála, ale teď jí už jím. Vyhýbám se brokolici, špenátu.. ale trochu porku, rajče, kousek okurky bez šlupky si dám a taky svoji oblíbenou bazalku na mozzarelu.. Někde tady na netu jsem našla článek od primářky z olomoucké nemocnice, která vyvrací hysterii okolo tohoto léku a zeleniny. Píše, že nikdy nesníme tak velké množství zeleniny, aby to zahýbalo s quickem.A vyhýbání zelenině je hloupost. Varují před alkoholem, ale podle lékařky na interně prý sklenička sektu neuškodí. Takže všeho a málo. Zatím jsem v pohodě, quick se drží stabilní.
2. Únor 2006 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
zajímalo by mě, z jakého důvodu ženy v tak nízkém věku 20-30 let musí užívat warfarin??!! že by trombóza z hormonální antikoncepce...?
9. Březen 2006 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Také užívám Warfarin,po tromboze a mám problém se zeleninou,nejde jen o ni ale i zelenýčaj,kopřivový,červená řepa atd.někonu to quicka ovlivňuje a někdo nemuže ani potraviny s nízkým obsahem vitamínu K.Dostala jsem radu,že kyselé okurky zvýšují quicka,pokud si dám zakázanou zeleninu,tak k večeři si dám 2 okurky a výsl. krve mám celkém stabilní cca 2,38 až 2,55.také jsem našla tabulku potravin na www.fzv.cz a ve vyhledavači google.cz jsem si zadala Leidenskou mutaci a pročetla několik adres.našla jsem tabulky kde byly potraviny rozdělěny na výsoky,střední a nízký obsah vitamínu K.
12. Březen 2006 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tromboza býva z hormonální antikoncepce,dále pri křečovývh žilách,při poruchách srážlivosti krve - kterou nikdo nevyšetřuje před nasazení antikoncepce.Dále po operacích,při nedostatku pohybu,pokud je problém srážlivosti krve - tak i vytržení zubu muže zpusobit trombozu.Proto by nikdo neměl podceňovat křeče v nohách a pocit těžkých nohou.
19. Březen 2006 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
A. Richter (anonym)
Tlumočím vzkaz britského lékaře, který se zhrozil, když jsem mu ukázal, o čem si vrabci štěbetají na internetu: Při léčbě Warfarinem je třeba vyvarovat se velkých změn ve složení stravy, aby příjem vitaminu K nebyl podstatně vyšší nebo nižší než před započetím léčby. Eliminační diety, tj. úpravy jídelníčku vylučující kvůli warfarinu kteroukoli součást stravy, jsou zcela zbytečné a škodlivé. Dávka léku se určí po provedení krevní zkoušky (INR) tak, aby byla účinná v souladu s vašimi stravovacími zvyklostmi. Jakékoli plánované změny v jídelníčku, např. redukční dietu s vysokým obsahem listové a kořenové zeleniny, je třeba oznámit ošetřujícímu lékaři. Bude nutné, aby prováděl častější testy INR - dávka warfarinu se průběžně upraví v souladu s vaším novým stravovacím režimem. Tak se to dělá půl století na Západě a funguje to! Nejste tady kvůli tabletkám, ale tabletky kvůli vám.
28. Duben 2006 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
O Warfarinu a vit. K vím poměrně dost, i toto, ale je tu jeden problém, v nemocnici mi hlídali INR denně a i když jsem nedostávala zeleninu, hodně mi kolísal a ambulantně nemají lékaři zájem, aby např 14 dní denně hlídali INR a já si k tomu vytvořila jídelníček.je to jednoduché, jde o finance.
2. Květen 2006 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahojte, vitamin K jsem při Warfarinu omezila, ale ne úplně vyřadila. Velice se mi líbil příspěvek p. Richtera. A má naprosto pravdu, že takto to v zahraničí opravdu je. Nejhorší co můžete udělat, je kompletně změnit jídelnicek, je to pro organismus hrozny sok. Ale bohuze jsem zjistila, ze tady lekar nema zajem Vas nejak casteji kontrolovat a jen Vam proste zakaze jist vitamin K. Pred tim jsem se lecila ve Skotsku a pristup lekaru zde me vydesil. Ve Skotsku jsem take zacala uzivat pripravek Natto NKCP, ktery me problemy s krevni srazlivosti vyrazne vylepsil. Je zajimave, ze tam mi to lekar doporucil a byl s vysledky velmi spokojen. Tady mi zakazali uzivat cokoliv jineho nez warfarin. Nevim co si o tom mam myslet.
22. Květen 2006 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Martino, souhlasím s nezájmem lékařů o častější kontrolou INR. Možná, že tvůj lék byl vhodný na tvůj problém, ale třeba zde není registrován a nebo je finančně náročnější. Možná, že by nám stačil jidelníček na 14 dní a bylo by po problému. Byla jsem zvyklá jíst tak dvě třetiny zeleniny denně. Už rok doslova trpím i když zeleninu jím, ale tak o 90% méně než jsem byla zvyklá. Našla jsem tabulky na www.angiojh.cz pod antikagulační dietou, jsou rozděleny na vysoký, střední a malý obsah vit. K ve 100 g zeleniny a kolik gramů se dané zeleniny může za den.mám dojem, že tam je i limit kolik jednotek se denně doporučuje.
28. Květen 2006 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Díky za radu ohledně internetové adresy. Mrknu se na to. Jsem totiž "zeleninožrout" a hrozně trpím, když nemůžu jíst co mám ráda. Co se týče toho přípravku není to lék, ale doplněk stravy a dívala jsem se a opravdu je tu na české poměry dost finančně náročný (i když je o polovinu levnější než ve Skotsku :-)) Ale musím říci, že jsem z přístupu lékařů opravdu špatná. Raději si teď připlatím a jezdím na soukromou kliniku do Starého Jičína.
29. Květen 2006 - 9:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Martino, docela by mne zajímalo jestli ho musíš brát dlouhodobě, nebo jen na dobu určitou. co se týče potravinových doplňku, mám pocit, že by s tím zde lékaři nesouhlasili. Ještě jsem si vzpomněla na jednu www.fzv.cz a zase musíš hledat antikoagulační léčbu nebo dietu. Některé detaily nejsou všude napsány.Také lze hledat na www. google.cz a zadat buď warfarin, nebo leidenská mutace, nebo antikoagulační léčba. Jelikož warfarin beru už jeden rok, tak někdy zkouším jist něco zakázaného, tak 3 dny před odběrem a čekám co to udělá, ale je to složité, protože každé tělo reaguje asi jinak. např. jsem i někde četla, že se nesmí olivový olej a olivy. Je to opravdu síla, všechno zdravé nesmíme. Já když jsem byla v nemocnici, tak týdny mi dávali obědy a teplé večeře a neustále s houskovým knedlíkem, no hrůza. Zatím ahoj.
30. Květen 2006 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Zdravím ani by mě nenapadlo že se někdy dostanu na nějaké takové diskuze,ale.Je mi 21.A jsem po operaci chlopně.Co se tyče jídla jím skoro všechno co jsem jedl předtím,včetně zeleniny(ale jen tu co mam rád tzn.paprika,mrkev,kukuřice,rajče,okurku),sam.bych neměl ale nijak na sobě necítím rozdíl.Důvod proč tady píšu je ale uplně jiný.Potřebuju poradit jestli něvíte kde bych našel jaké léky nesmím s warfarínem kombinovat.Cítím že na mě něco leze ale nemám čas ani náladu jít k doktorce aby mi tam napsala něco co mám doma.Jsem totiž sklerotik a už si nepamatuju co jsem bral před uživáním warfarinu a co po něm,ale vím že jen tak si léky brát nesmím...tak jestli někdo víte co bych mohl užívat na bolení hlavy+teploty .... Vím že mohu ibalgin,ale ten mi zrovna došel :)
1. Červen 2006 - 15:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Zdravím ani by mě nenapadlo že se někdy dostanu na nějaké takové diskuze,ale.Je mi 21.A jsem po operaci chlopně.Co se tyče jídla jím skoro všechno co jsem jedl předtím,včetně zeleniny(ale jen tu co mam rád tzn.paprika,mrkev,kukuřice,rajče,okurku),sam.bych neměl ale nijak na sobě necítím rozdíl.Důvod proč tady píšu je ale uplně jiný.Potřebuju poradit jestli něvíte kde bych našel jaké léky nesmím s warfarínem kombinovat.Cítím že na mě něco leze ale nemám čas ani náladu jít k doktorce aby mi tam napsala něco co mám doma.Jsem totiž sklerotik a už si nepamatuju co jsem bral před uživáním warfarinu a co po něm,ale vím že jen tak si léky brát nesmím...tak jestli někdo víte co bych mohl užívat na bolení hlavy+teploty .... Vím že mohu ibalgin,ale ten mi zrovna došel :)
1. Červen 2006 - 15:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Zdravím ani by mě nenapadlo že se někdy dostanu na nějaké takové diskuze,ale.Je mi 21.A jsem po operaci chlopně.Co se tyče jídla jím skoro všechno co jsem jedl předtím,včetně zeleniny(ale jen tu co mam rád tzn.paprika,mrkev,kukuřice,rajče,okurku),sam.bych neměl ale nijak na sobě necítím rozdíl.Důvod proč tady píšu je ale uplně jiný.Potřebuju poradit jestli něvíte kde bych našel jaké léky nesmím s warfarínem kombinovat.Cítím že na mě něco leze ale nemám čas ani náladu jít k doktorce aby mi tam napsala něco co mám doma.Jsem totiž sklerotik a už si nepamatuju co jsem bral před uživáním warfarinu a co po něm,ale vím že jen tak si léky brát nesmím...tak jestli někdo víte co bych mohl užívat na bolení hlavy+teploty .... Vím že mohu ibalgin,ale ten mi zrovna došel :)
1. Červen 2006 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ZUZKA-- Adamovi (anonym)
ahoj adame jsme temer na stejne lodi ja beru warfarin jiz rok a mam dve male deti takze uz mam s virozama sve zkusenosti tak jestlize ti teplota presahne 38 stupnu tak muzes 1 den brat 1 cely paralen 4krat denne a nasledujici 2 dny uz jen 2--3 krat denne ten ibalgin co jsi jmenoval tak zrovna moc vhodny neni ale co urcite nesmis brat je anopirin a acilpirin a leky tisici bolest jako brufen valetol..... nejlepsi co se mi osvedcilo je zabehnout do lekarny a koupit preventan akut ten je naprosto vhodny a pomaha . drzim palce ahoj
1. Červen 2006 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - ADAMOVI (anonym)
Zdravím, tě pokud bereš Warfarin, tak můžeš jak na nachlazení nebo bolesti Paralen. Algifen ten ti musí předepsat lékař a je jen na bolesti. V lékarně když řekneš, že užíváš Warfarin, tak vědí co se nesmí. V žádním případě nesmíš, anopirin, acilpirin, IBAlGIN, zkrátka vše co ředí krev, mohlo by totiž dojít k vnitřnímu krvácení, např do žaludku a to nemusíš přežít. Totéž platí o alkoholu, ten roztahuje cevy a tudíž může dojít k prasknutí cevy v mozku a konečná. Ale můžeš třeba vinný střik občas, pivo asi také, ale jen málo. Raději řeš problémy s lékařem. Co se týče té zeleniny, tak jí třeba jíš co do množství málo, určitě mrkni na ty www.....co jsem uvedla dříve. Problém činí vitamin K, který ruší účinek warfarinu a mohla by vznikout sraženina krve, která by tě určitě ohrozila na životě. S tvým problémem nemám zkušenost, ale jsi mladý a možnám že za nějakou dobu ho budeš moci vysadit. zatím...
2. Červen 2006 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Robert (anonym)
Zdravím beru již nějakou dobu Warfarin. Vím, že nesmím dostat klasickou injekci do svalů. Tak mě napadlo, co když mě štípne přes léto hmyz? vosa, včela, sršeň ? míval jsem s tím problémy již dříve - velké otoky... wankes"centrum.cz
9. Červen 2006 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka. Robertov (anonym)
Je zvláštní, že nesmíš dostavat injekci do svalu při Warfarinu. mne nikdo z lékařů na nic takového neupozornil a napodzim jsem dostala očkování proti chřipce, bylo to do svalu a asi týden to bolelo. Já bych řekla, že to souvisí spíše s alergií, každopádně by to chtělo mit nějaký lék na alergii.např. dithiaden a když tě něco štípne, tak si ho hned vzít a dané místo chladit třeba ledem.
13. Červen 2006 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina. Lence (anonym)
Ahoj, odpovídám na tvůj dotaz zda užívám NKCP dlouhododbě nebo jen na určitou dobu. Tak užívám ho dlouhodobě. Dříve 2 tablety denně, teď již jen tabletu obden. Chodím teď na INR jednou za 5 dní (platím si to na soukromé klinice) a podle výsledků vidím, že to účinkuje (zkoušela jsem to na 14 dní vysadit) a dost se to zhoršilo. Můžu ale říci, že jsem přístupem lékařů v Čechách naprosto zděšená. Tohle "rádoby" bezplatné zdravotnictví je příšerný. Mám pocit, že pro lékaře nejste pacient, ale číslo pro pojišťovnu. Když jsem chtěla něco navíc, tak mi bylo řečno, že to pojišťovna neplatí a když jsem si řekla, že to klidně zaplatím, tak prý stejně nemají dostatečnou kapacitu. Ještě že už zase za pár měsíců budu u svého kardiologa ve Skotsku. Ten totiž léčí každého pacienta podle jeho vlastních potřeb a ne podle tabulek. Ještě ke těm injekcím a štípnacům. Pokud jste měl alergii před tím, tak užívání warfarinu ji trochu znásobí. Proto jsou otoky větší a je to bolestivější (stejně tak po injekci). Pokud jsou otoky velké, tak bych doporučila abyste měl v létě neustále "první pomoc" u sebe. Nejlépe nějaké čípky (prášky účinkují později). Předepíše Vám je Váš praktický lékař.
15. Červen 2006 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Ahoj,můj dotaz se týká především žen.Zajímala by mne zkušenost při Warfarinu a měsíční periodě.Jestli se uživání léku projeví i na síle krvácení.Nyní beru Warfarin5 dávka 5 mg/den a IRN mám 2,4.
17. Červen 2006 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Martino,o našem zdravotnictví máš naprostou pravdu,problém je i v zákonech, neznám přesné znění, ale i věci které by si někdo chtěl zaplatit tak v některých případech nelze i když to nemá logickou návaznost. Mohla bych psát romány o osobních zkušenostech. Ale chtěla bych se tě zeptat na tu soukromou kliniku a NKCP a tvé finanční vydaje za jeden měsíc.Teď o víkendu jsem se dozvěděla o jedné známe, že má problém s trombozou v lýtku a jelikož nesnáší Warfarin, tak s ní nic nedělají a jen chodí na kontroly, přitom to měla také komplikované i s plicní embolii.
18. Červen 2006 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ještě mne napadla jedna věc MARTINO, jestli to NKCP není náhodou srovnatelné s WOBENZYMEM.
18. Červen 2006 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - Pája (anonym)
Aoj Pájo,nevím jak dlouho Warfarin užíváš, ale u mne se během prvního pul roku postupně zesilovala menzes a nýní ji mám tak 3 dny v rozjezdu, 3 dny strašně silnou a 3 až 5 dní do vymizení. teď v létě řeším začátek a konec tampony OB.
18. Červen 2006 - 11:45

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama