232 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vysokoškolačky

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Jednou jsem viděla citát ,, Učenou ženu a psa nikdo nepohladí".Opravdu ty vzdělaný ženský někomu vaděj?Irena
29. Říjen 2003 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
R.B. (anonym)
Ahoj, myslim ze chytre a vzdelane zenske jsou fajn a nekdy je to na nichi dost sexy (ta jejich rafinovanost). Rozhodne je jejich vzdelanost velmi imponujici (jemne brejlicky nejsou na zavadu).
29. Říjen 2003 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Takovýhle názor přímo pohladí.Díky.
30. Říjen 2003 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Opravdu je na nich to IQ sexy?Tak proč na ně číšníci a taxikáři pokřikujou?
30. Říjen 2003 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
pupínek (anonym)
Ovšem vzdělání nemá s IQ nic společného. Člověk může mít IQ 150 a nemusí ani umět číst... :-)
31. Říjen 2003 - 7:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Imponují mi ženy, které jsou vzdělané. Naopak nemám rád ženy psy... sedni, lehni a tak. Miluji dívky s vlastním názorem, které jsou ochotny naslouchat, ale i oponovat.
31. Říjen 2003 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Libore, díky!
31. Říjen 2003 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Ještě bych dodal... myslím, že muži podvědomě vyhledává dominantní ženy. Teď nemám na mysli nějaký sado maso, ale povahu. Takvá ta puťka, kterou se nám snaží předkládatve filmech je mýtus. Výtvor andokratické společnosti. Pauels, mimochodem autor Jitra kouzelníků řekl, že muž musí přijít k ženě aby se stal mužem. Miluji ženy, které i přes své vzdělání a inteligenci zůstávají ženami... Myslím, že princip žensky je prvotním principem a pokud někdo stvořil tento svět nebyl to bůh, nýbrž bohyně...L.
31. Říjen 2003 - 20:23
Obrázek uživatele Návštěvník
R.B. (anonym)
Jen nekolik poznamek k vyse napsanemu. Svuj obdiv ke vzdelanym zenam uz jsem vyjadril v prispevku c.2. Nevim jak taxikar nebo cisnik (sami mozna prihloupli) pozna na dame jeji inteligenci.Ted k tomu vztuhu IQ a vzdelani. Plati, ze bez dostatecneho IQ nedosahnes vzdelani, nikoliv opacne. Ale i vzdelanim prosta zena (muz) muze byt velmi i velmi prijemna spolecnice apod. (rika se tomu prirozen ainteligence).K Liborovi a dominanci: spise davam prednost zenam jako rovnocenym partnerkach, nikoliv velitelkem (po svatbe se to ale mnohdy zmeni :-).
31. Říjen 2003 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Já jsem ovšem nehovořil o ženě velitelce, ale o ženě jako o symbolu v mytologii... Jinak souhlasím, muž a žena si musí být rovnocenní. pokud je žena ženou nechce být podřízenou, ale ani opak. V dávnověku byla žena uctívána jako bohyně, dávné kultury byly bohaté a přtom ekologické. To jsem chtěl naznačit...
1. Listopad 2003 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Flurry (anonym)
Pro Pupínka: dělal sis někdy IQ test?4íst bys měl umět a vzdělání s výškou IQ hooodně souvisí.
1. Listopad 2003 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
r.b. (anonym)
Tat, tak Flurry - mas pravdu s tou korepondenci IQ vzdelani. Vyjadril jsem vcera neco podobneho.Pokud jde o zenu bohyni nebo velitelku ... - tak oboje jiste splnuje napr. ministrine Souckova :-)S ekologii jdi do pryc - to je jen modni slovo v ustech zeleno-fasistickych politiku a/nebo profesionalnich (dobre placenych) "ochrancu" prirody typu Greenpeace, nebo pomatene mladeze typu Deti Zeme. Ale to sem nepatri.
1. Listopad 2003 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza z Brna (2 (anonym)
Určitě souhlasím s názorem, že vzdělané holky jdou hodně super! Já sám jsem v 6. ročníku VŠ a určitě bych nechtěl domů holku s učňákem, prostě jsou jiný. Jak už tu bylo řečeno, holka s vlastním názorem, se kterou je možný si popovídat o životě a ne jen o tom, kde a ským byla v pátek a sobotu pařit a jak byla free po Extázi. S kterou je možný řešit problémy diskusí. Která na návrh jít do divadla neřekene "A co bych tam dělala?" Neříkám, že toho všeho jsou všechyn vysokočkolačky, nebo inteligentní holky schopny a že taková nemůže být třeba kuchařka, ale u vysokoškolačky je ta pravděpodobnost vyšší. Je s tím spojeno chování, vyjadřování i styl oblékání. Já mám rád kostýmky, halenky..atp. A pěkné brýlky taky rozhodně nejsou na škodu! :-))))
3. Listopad 2003 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Charlie (anonym)
Libor: Libore, jak jsi myslel větu "Miluji ženy, které i přes své vzdělání a inteligenci zůstávají ženami..."? To zní, jako by se vzdělání a inteligence a bytí ženou snad vylučovaly nebo přinejmenším jako by inteligence a vzdělání byly u žen atypickými atributy. A když jsme u toho, co je to (pro tebe) "být ženou" (když jsi schopen to takto posoudit)?Co se týče vztahu úrovně IQ a vzdělání, myslím si, že podstata mnoha sporů (nejen v této diskusi) tkví v rozdílu mezi prostým výskytem (tak jak by se zjistilo z reprezentativního statistického průzkumu) a PODMÍNĚNOSTÍ znaků, mezi kterými se prokáže (?) jistá korelace. Jinými slovy, pakliže zjistím (?) mezi vysokoškoláky/vysokoškolačkami obecně vyšší úroveň IQ než v populaci s nižším než vysokoškolským vzděláním, ještě to ZHOLA NIC nevypovídá o tom, zda vysoké IQ je NUTNOU PODMÍNKOU k absolvování VŠ. Já osobně nepochybuji o tom, že (leckterou) VŠ lze absolvovat i s podprůměrným IQ, mimo jiné i protože úroveň IQ rozhodně není jedinou kvalitou, kterou vysokoškolské studium vyžaduje.Honza z Brna (23): Nevím, jestli "vzdělané holky jsou super" - pro mě jsou vzdělané holky ("jen") vzdělané (nic víc, nic míň). Znám holky bez vysokoškolského vzdělání, kterých si - v mnoha ohledech - vážím víc než mnoha vysokoškolsky vzdělaných. Kdysi jsem žil ve falešné představě, že s holkou bez vysoké školy bych chodit nechtěl (nemohl) - dokud jsem nezačal chodit s holkou z učiliště (!). Fakt, že někdo vystudoval VŠ, navštěvuje učiliště nebo má IQ ..., mi o takovém člověku neříká takřka nic, natož abych byl schopen jen na základě této informace posoudit, zda s ním chci (mohu) mít vztah.
3. Listopad 2003 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza z Brna (2 (anonym)
Milý Charlie, kdybys četl pozorně, jako vzdělaný muž, tak by sisi všimnul, že jsem záměrně napsal, že pravděpodobnost, že vysokoškolačka bude mít takové a takové atributy (zkrátka vlastnosti, které se dají očekávat, jako je inteligence, slušné chování a vyjadřování, určitý životní styl...atp. každý podle svého) JE VYŠŠÍnež u dívky z učiliště. A naopak, že dívka z učiliště může překvapit. Takže nechápu, co se mi tu snažíš dokázat. Já nikoho neodsuzuju dokud ho nepoznám, jen vyvozuji závěry z vlastní zkušenosti. Honza
3. Listopad 2003 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Hel (anonym)
Zapojuju se do rozhovoru. Velmi taky záleží na vzdělání muže. Málokterý muž, který má učiliště, si začne s holkou vysokoškolsky vzdělanou. Proč? Za prvé je tu stále jakási představa, že chlap by měl mít vyšší vzdělání nebo přinejmenším stejné. A za druhé tito lidé málokdy najdou společné zájmy. A na druhé straně kluk jako Honza (nejpíš budoucí doktor) si může jen stěží (ale MůŽE, aby mě někdo nezabil, že jsem zlá) rozumět s holkou "pouze" vyučenou. S vzděláním hodně souvisí i styl života (zájmy, styl oblékání, vyjadřování) a pokud vzdělání není aspoň hodně podobné, mohou nastat problémy. Já studuji vysokou školu a můj přítel má vyšší odbornou školu. Problém v inteligenci rozhodně není, je mnohem zkušenější než já, ale ze začátku jsme měli problémy právě proto, že já jsem žena a můžu mít vyšší vzdělání. VYtříbilo se to a zjistilo se, že si vyhovujeme víc než by se mohlo zdát.
3. Listopad 2003 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Charlie (anonym)
Honzo, vždyť já od začátku i "tuším", co jsi chtěl říct a jak věci bereš, na druhou stranu si nemůžu odpustit nezareagovat na TO, CO PÍŠEŠ (ostatně to je taky to jediné, co od tebe mám k dispozici). Ty tedy preferuješ holku s vlastním názorem, se kterou je možné si popovídat o životě, která nevidí smysl života v bujaré zábavě a drogách, se kterou se dá diskutovat, která je kulturně na výši... Zároveň zřejmě předpokládáš (což už je samo o sobě diskutabilní - tím ovšem zároveň netvrdím, že tomu tak není!), že pravděpodobnost "výskytu" takové holky je vyšší v populaci vysokoškolaček. Přesto nemám ponětí, jak jsi dospěl k závěru, že "vzdělané holky jsou (dokonce hodně) super", ani co tě vede k přesvědčení, že bys "domů nechtěl holku s učnákem". Bez ohledu na nějaké pravděpodobnosti, uvědom si, že tady se vyjadřuješ o CELKU, tedy o (všech) vysokoškolačkách a učnicích jako takových! Co když na tebe někde čeká inteligentní, nepařící, nefetující, diskutující, obrýlená učnice se zájmem o divadlo a s vybraným vkusem v oblékání, kterou tys ovšem "hodil přes palubu" svým odmítavým výrokem o holkách z učňáku? Stejně tak věřím tomu, že bys mohl natrefit na vysokoškolačku, které kultura příliš neříká, na žádné pařbě nechybí, diskutovat se s ni moc nedá a možná i brýle a kostýmky abys u ní pohledal... Nicméně příslušného vzdělání dosáhne, čímž se v tvých očích zaskví jako super holka? Honzo, nic proti tobě a tvému přesvědčení, ale takové zjednodušené výroky jsou předsudky jako vyšité. :-)
3. Listopad 2003 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
ola (anonym)
Ahoj honzo, to by me zajímalo jak muzes byt v sestym rocniku, kdyz je ti 23. Neco tu nesedi nebo ses genialni???
3. Listopad 2003 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Redd Mond (anonym)
Ale sedi, sedi. sedi to docela dobre. Obvykle se tak v 23 konci 5. rocnik (18+5 rocniku). Takze ted mu muze byt v 6. roc. tak 23 a neco. Dalsi moznosti je, ze sel o rok driv do skoly - ano i taci jsou mezi nami. Ale nedivergujte od meritu veci:Osobne take davam prednost typu: vzdelana zena pred selkou od krav, mohu-li to vyjadrit takto explicitne. Tim ovsem netrvrdim nic o samotne kvalite pripadneho zivota s tou ci onou. Ale clovek (snad i podvedome) dava prednost jistemu typu partnerek (partneru). Tedy uplne na roviny: idealni typ (pro me): Bara Nesvadbova!!
3. Listopad 2003 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Já jsem SŠ,takže něco mezi učilištěm a VŠ. S ohledem na případné vztahy s muži je to ideální. nebojí se mě vyučení a vysokoškolsky vzdělaní mužský jsou s mým vzděláním spokojeni. Můj otec je lékař, maminka kadeřnice. Moje ségra, super holka, je inženýrka ekonomie, 31 let a plácá se 6 let v hrozným vztahu s ženáčem. Pracovně je na tom skvěle, osobní život na houby. Myslím si , že chlapi neradi , když je žena vzdělanější než oni. Takže holky s vysokou jsou dobré partnerky taky pro kluky s vysokou a spousta kluku s vysokou chtějí holku a ne kariéristku, tak sáhnou po SŠ nebo i vyučené. Potom je jasný, kdo zbyde na ocet. Většinou VŠ. Dobrá je kromě Součkový taky Drábová.
3. Listopad 2003 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
mala (anonym)
no, ja nevim, obecne taky tihnu k jiz zminenym predsudkum co se tyka vzdelani, ovsem to, co potkavam v zivote mi do toho nejak prilis nesedi. Sama mam dve vysoke skoly, na jedne rovnou doktorat, muj muz je na tom podobne, bohuzel jsme uz oba tak neuroticti,ze nejsme schopni normalne zit, ze se bojime si poridit dite, protoze vidime,jak jsme v praktickem zivote dva nepouzitelni vedci. Chodila jsem pred tim s vyucenym klukem,ztelesnena dobrota, sikovny,mel v sobe takovou vnitrni moudrost nevyctenou z knih,jo, rozesli jsme se, ale mam pratelum vykladat, ze mel proste na me moc velke prirozeni? Zastupny problem? Mozna.Tak jiny priklad, zahanbuje me ma o pet let mladsi vyucena sestrenka jak jednou rukou zehli, druhou vari, pritom zvlada dvoulete dvojcata a jeste mi udili rady do zivota, co delat s nacatym vztahem. Nakonec ma babicka se zakladnim vzdelanim, ktera naprosto precizne a bezchybne vede ucetnictvi nejen memu muzi, ale jeste dvema strednim firmam a mezitim krmi slepice y mysli si sve. ALe jinak si taky myslim, ze vysokoskolacky jsou super.preju dobrou noc.m.g.
4. Listopad 2003 - 0:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Cim je tak uzasna Bara Nesvadbova?
4. Listopad 2003 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Všecnhy ženy jsou si rovny. Teda přinejmenším postaveny před automapu.
4. Listopad 2003 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Pavle, na tohle fakt musim zareagovat jako spravna zenska :-) Doufam, ze to byl jen vtip :-)))
4. Listopad 2003 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Taky se mi moc libil prispevek od mala. Proste takova realita.
4. Listopad 2003 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Redd Mond (anonym)
proc prave Bara Nesvadbova nebo podobny typ? Na to je tezke odpovedet, nemam na to objektivni zduvodneni. Spis je to tak nejak dano chemii v mozku - proste se mi libi.Ale mozna v tom bude i kus genetiky, proste to co si neseme jako lidi uz po tisicileti sebou - snaha prezit a rozmnozit se. To jedine me ted napada, protoze mi Bara prijde neco jako "Bohyne Plodnosti", navic hezka a chytra.
4. Listopad 2003 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Majo nic proti tvému názoru ale já vysokoškolačka jsem a chodím se středoškolákem, dokonce se budeme i brát. Podle tebe je to divný, tak ti povim, že vůbec, pokud není chlap blbec nabubřelec, který potřebuje mít vyšší vzdělání než ženská. A ty zřejmě takové potkáváš. Ale buď ráda, že jsi středkoškolačka, to taky není málo.
5. Listopad 2003 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza z Brna (2 (anonym)
Pro Ola : Jak můžu být v šestým ročníku??? Normálně. V roce 1986 jsem šel do 1. třídy, skončil jsem v roce 1994, nastoupil jsem na gympl, ten jsem dodělal v roce 1998, šel jsem na vysokou... jelikož jsem teď v šesťáku budu končit v roce 2004... co na tom nevychází?Geniální určitě nejsem :-)))))Pro Charlieho jen tolik. Možná jsem se nevyjádřil dostatečně jasně. Napsal jsem, že nikoho neodsuzuju dřív než ho poznám a že vycházím jen ze zkušenosti, tudíž tvoje tvrzení, že někoho dopředu házím přes palubu postrádá opodstatnění a smysl. Souhlasím, že inteligence a vzdělání spolu nemusí souviset, na učňáku se opravdu může najít holka, inteligentní, vkusná, slušná..atp., přesto ta pravděpodobnost je mnohem nižší, než že takovou najdeme mezi vysokoškolačkami. Nesmíte si myslet, že na vysokoškolském vzdělání u své partnerky trvám, je to zcela její osobní věc, ovšem jisté nároky na inteligenci a míru vzdělanosti splňovat musí. Jde mi o schopnost utvořit si vlastní racionální názor, schopnost jej prosazovat a obhájit ( ta ovšem nechybí ansad žádné dívce :-))) ) a taky schopnost samostatného uvažování a jednání. Nechci žádnou profesorku, ale aktivní, schopnou, osobnost. A vychovat takové lidi je právě hlavním úkolem vysoké školy, málokdy je člověk natolik bystrý, aby obdobné "vlastnosti" nabyl jinde.Ale to je pouze můj osobní názor. A tak shledávám vysokoškolačky skvělými a super, protože ve většině vyhovují mým představám a nárokům. Zda je to vzájemné je otázkou :-)))))
5. Listopad 2003 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza z Brna (2 (anonym)
To že člověk nesmí být nabubřelý a blbec platí obecně pro obě pohlaví. A určitě žena, která se honí jen za kariérou a jde přes mrtvoly není pro mě...ani já nejsem kariérista. Co se týká použitelnosti pro život, nelze zobecňovat, i velmi vzdělaní lidé mohou být praktičtí. Moje sestra je genetická inženýrka a neznám lepší mámu od dvou dětí. Postará se o rodinu úplně perfektně. I lidé se základním vzděláním nebo učňákem mohou být moudří a rozumět vecem, nad kterými si lámou hlavy týmy vědců.... ale je jich jak šafránu, zatímco blbců je všude dost.
5. Listopad 2003 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ja osobne si myslim ze VS a spis libovolnej stupen vzdelani je urcity sito pro lidi, co castecne urci zajmy. Treba ja si vicemene nemam o cem promluvit s lidma ze ZS, krome par vyjimek co jsou na VS. Nadruhou stranu ve skole (VS dalkove pri praci) sem za cernou ovci, protoze rad parim, obcas si dam i toho jointa ci 2x do roka extazi. Pravdou je ze se studiem problemy nemam, s praci taky ne, do divadla zajdu stejne rad jako do kina, cestuju a sportuju. Proste si o sobe myslim, ze se nemuzu moc zaskatulkovat do vyse uvedenejch skatulek a to plati i o jinejch. Chodil sem s holkou co delala 2 VS a bylo to super, ted zase s SS a je taky super. Myslim ze hlavni je, jak se s zenskou chlap cejti. Ja davam vic na pocit jak mi s ni je, jak moc je zenska a to se nikdo nikde nenauci.
5. Listopad 2003 - 10:09

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama