155 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vysoká škola - zkušenosti

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dobrý den, studuju 3. ročník obchodní akademie a plánuju, hlásit se za rok na vysokou školu. Zřejmě tedy ekonomického směru (popřípadě informatika). Docela mě láká Praha, konkrétně VŠE. Můžete mi poradit, jak si při výběru školy počínat a především Vaše zkušenosti s vysokou školou? Mockrát děkuji
14. Únor 2010 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahojky Petře tak rozhodně je fajn, že máš představu co by tě bavilo dál. Rozhodně to chce prostudovat jednotlivé obory na školách kam se chceš hlásit. Předměty jsou většinou podobné ale samozřejmě se mohou lišit. Vždycky se najde nnějaký předmět co tě nebude bavit ale to je všude. A možná by bylo dobré zapátrat po nějaké diskuzy s názory studentů na jednotlivé školy a jejich obory. Zkušenosti - no je to celkem makačka ale taky záleží co studuješ. ČLověk, ketrej tam nastoupí s představou,že se bude jen bavit tam dlouho nevydží ale to jsou takový, kterým se nechce dělat a chtěj se někde zašít. Moje rada brát to vážně a hned od začátku se učit. Na začátku to vypadá jednoduše žádné testy ani zkoušení a člověk snadno zlenivý a myslí si že má dostatek času jenže semestr uteče jako voda a ve zkouškovým je pozdě a těžko se to dohání. Jinak nevím co by tě ještě zajímalo klidně se ptej.
14. Únor 2010 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahoj Iveto, díky za pomoc. Co třeba ty, co jsi studovala a podle čeho jsi zvolila? O kolik lepší jsou vyhlídky po střední škole, oproti výšce, sice je mi jasné, že je spousta povolání, kde je potřeba mít vysokou školu, ale často se také setkávám s názory, že vysoká škola není zase tolik důležitá. Upřímně by mě docela naštvalo, kdybych vystudoval výšku a skončil u povolání, kde bych ji neuplatnil. Jaké jsou na výšce třeba vztahy mezi spolužáky, znají se tam lidé hodně? Osobně to beru také jako prodloužení mládí :-).
14. Únor 2010 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Jsi z Moravy , že jo.... VŠE je hodně anonymní škola- takovej masomlejn. Gympláci mají u příjímaček i při studiu větší šance než absolventi OA - kvůli matice, ale i jazkově jsou na tom lépe. Iveto "zleniví" proboha...snad nestuduješ bohemistiku...
14. Únor 2010 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
No právě proto se chystám z matematiky maturovat ;). Ty máš zkušenosti s VŠE?
14. Únor 2010 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
bubka (anonym)
ahoj petr, ja mam kamaratku na vse, odbor medzinarodne vztahy a ze skola nie je az taka tazka, ale treba sa ucit o trosku viac.. ja si tiez tento rok posielam prihlasky na vs, aj ked maturovala som uz minuly rok na gymnaziu a tento rok cestujem tak som toho dost zabudla ale uz potroske si opakujem :) ja si akurat hladam skolu tiez zrejme ekonomickeho zamerania kde beru do priemeru bez prijimaciek - to iba ako istotu ak by ma nikde nezobrali.. tak ak viete o niecom budem velmi rada ked mi poradite, lebo mi uz vela casu na poslanie prihlasiek neostava :( vopred dakujem :)
14. Únor 2010 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
utůhl (anonym)
dfghzjkilů§
14. Únor 2010 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jestli (anonym)
máte pevné nervy , tak vysokou zkuste....já kvůli vysoké škole jsem ze zdravím v háji...ale kdo má na to nervy ať do toho jde. Znám hodně lidi kteří jsou na AD- antidepresivech kvůli výšce. Taky jsem skoro skončila na těch pilulach, ale vybrala jsem si UP než antidepresiva a pokračování dále ve studium. Takže tak lidičky. Hodně zdaru. !!!!
15. Únor 2010 - 2:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ono to pro tebe bylo až tak stresující? Je teda pravda, že někteří lidé snášejí stresové situace docela špatně a taky to způsobuje hromadu zdravotních potíží - já jsem bohužel ukázkovým příkladem :(, ale za rok mě prověří maturita, tak uvidíme :-).
15. Únor 2010 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahoj Petře (anonym)
já jsem po matuře odjela pryč do anglie, sice taky stresy, ale ne až tak jako na Výšce, a to jsem se pekelně snažila...taky jsem zhubla z 70kg na 54 kg....a nějak jsem to nedávala hodně učení a to jsem až tak špatně neodmaturovala...ono když chápeš matematice, a statistice, tak máš prvák z části vyhraný....mě teprve ty zdravotní komplikace přišly později....a to jsem už vážila těch 54 kg...tak jsem se na to vysrala...a jsem bez práce a bez školy, ale zdraví je už o hodně lepší...dostávám se s těch sraček skoro rok....a taky jsem ztloustla....a hodně přehodnotila věci... Takže tak....
16. Únor 2010 - 0:59
Obrázek uživatele Návštěvník
ještě dodatek (anonym)
z vysoké školy mám na pamatku tetanii a chudokrevnost čili anemii...ty stavy čím jsem prošla ,tak bych nikomu nepřála....ne pro mě je už priorita zdraví...nic jiného....to jsem si vybrala ekonomickou fakultu.......tak lidičky hodně zdaru....!!!!!!!!!!!! a pevné nervy a hlavně zdraví !!!!!
16. Únor 2010 - 1:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivet (anonym)
Jejda omlouvám se za chybu snad tím někdo neutrpěl újmu na zdraví. Jinak co se týká stresu tak pro mě osobně je to šílené.No Petře tohle je těžký bohužel asi nikdo ti neřekne jestli až jednou dostuduješ tu školu uplatníš. Tak určitě je to prodloužené mládí ale není to flákarna jak si někteří pracující myslí. Člověk získá trošku větší rozhled a rozhodně není špatné mít titul:) Jinak já studuju chemickou fakultu
16. Únor 2010 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Pokud chcete diplom z vejšky bez stresu, tak si vyberte soukromou VŠ nebo vyšší odbornou, sice to není zadarmo, ale dáte to. Na veřejných VŠ jsou nároky vyšší - a to už se šlo s požadavky hodně dolů, protože úroveň maturantů ( v průměru) je otřesná!!!! Není divu, že někteří mají deprese, protože při nejlepší vůli na to studium prostě nemají.... a kdo to pochopí včas, tak nemusí trpět zdravotními problémy. Prostě ne každý má na vysokou školu...ale to si leckdo jen těžko přiznává...
16. Únor 2010 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (anonym)
Pokud chcete diplom z vejšky...A k čemu jsou pak takoví ,,absolventi"?
16. Únor 2010 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
---- (anonym)
Jo, to je fakt, veřejné VŠ mají větší nároky. Zvlášť ta v Plzni, která je veřejná. Ano, je otázka času (možná již krátkého), kdy bude hrát roli (tak jako v americe), kterou konkrétní (a prestižní) VŠ máte, nejenom, že máte titul. Na serveru E15 psali, že již začíná být přetitulováno i nás. Zatím to ještě není kritické, ale ... Jinak vše začíná od ZŠ. Na učňák jít nikdo nechce, protože se všude vykřikuje, že kvalitní práce a výdělek je jenom při dobrém vzdělání. Tak všichni jdou na střední školy a ty v pudu sebezáchovy berou i čtyřkaře ze ZDŠ. Podle toho to potom vypadá. Část sice odpadne, ale někteří to k té maturitě dotáhnou a tam ji třeba na 2 nebo 3. pokus nakonec dostanou. Takže řada středních škol nahrazuje dřívější kvalitní výuční listy, VOŠ nebo i některé Bc. zase střední školy.
16. Únor 2010 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Blackie (anonym)
Jo, to je fakt, veřejné VŠ...Koukám, jak všichni přesně vědí, jak to bylo v Plzni...Asi tam všichni chodili...
16. Únor 2010 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Franc (anonym)
Jo, to je fakt, veřejné VŠ...Koukám, že ----- má zřejmě několik fakult, když tak dobře ví, jak to na nich chodí.
16. Únor 2010 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Jo, vím jak to na VŠ ( soukromých i veřejných) chodí, poměrně důvěrně!!! Aby tu nebyla mýlka... těm maturantům to nevyčítám, protože oni chudáci ani nevědí, co všechno nevědí. SŠ v pudu sebezáchovy skutečně dávají maturu leckomu - maturanti jsou spokojení, jejich rodiče také, všechno je OK... Průšvih nastane, když nějak prolezou na VŠ - to dnes není žádný kumšt - 60% populačního ročníku se dostane na nějakou VŠ .... a najednou maturant zjistí, že má základní neznalosti. Příklad jeden za všechny - lékařské fakulty UK: úroveň přijatých uchazečů šla rapidně dolů. Snažím se uklidňovat představou, že ti neználci stejně nedostudují ( nejen kvůli depresím :-)), a že se tedy nedostanu do drápů doktorovi, který v testu všeobecných studijních předpokladů dosáhl sotva 60 percentilů - jinak řečeno, jeho IQ je podprůměrné!!
17. Únor 2010 - 0:01
Obrázek uživatele Návštěvník
---- (anonym)
Jenom na vysvětlenou pro France - moje první věta byla ironie a nadsázka, protože zrovna Plzeň není soukromá škola. a jak to bylo v Plzni přesně nevím, ale i když pominu možnost, že se na ně kydal hnůj, tak jenom informace, že někdo stihnul studium za pár měsíců, mluví za vše. Ne, nemám několik fakult, mám jedinou vysokou školu, ještě za komunistů, takže vím, co úsilí jsem musel vynaložit. A potom v praxi, kdy jsem musel sledovat novinky a skládat pořád nějaké zkoušky a certifikáty. Takže když se po revoluci objevila informace, jak např. ředitelka kabinetu ministra zdravotnictví, jinak ještě členka několika správních rad dělá vysokou školu (ne-li dokonce 2), tak jsem konstatoval, že něco z toho musí flákat.
17. Únor 2010 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
jmenabez (anonym)
Jo, vím jak to na VŠ (...IQ se měří počtem percentilů při SCIO?? A to od kdy?
17. Únor 2010 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
.. (anonym)
Ne, neměří, ale je tam poměrně slušná korelace zdroj: Dr. Šteffl osobně
17. Únor 2010 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Tak s názorem,že ve setresu je člověk vlastně proto,že na tu školu nemá moc nesouhlasím...Znám poměrně dost lidí, kteří jsou chytří sami o sobě ale trpý stresem a nervozitou, což jim kazí unámky. Měřit to takhle je hloupost protože je to individuální. Člověk,který se více nervuje to má mnohem horší. Samozřejmě mám na mysli takvý ten stres v normě což je asi přirozené.
17. Únor 2010 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já jsem u nás jeden z nejlepších ve třídě a nervím se asi nejvíc ;). Kdo jste byli někde v zahraničí...můžete popsat přes jakou agenturu jste tam jeli, případně nějaké zkušenosti? Jelikož máme na škole hodně slabou angličtinu, rád bych po maturitě vyrazil alespoň na 2 měsíce nejspíš do Anglie. Díky
17. Únor 2010 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
fan (anonym)
Iveto, ty k těm chytrým asi nepatříš... nebo hóóódně málo čteš. Napsat "trpý", to už chce hodně velkou dávku otrlosti!! Nervozitou a trémou u zkoušky trpí ten , kdo neumí nebo umí hodně málo.
17. Únor 2010 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Iveto, ty k těm chytrým asi...Pardon ale já si to po sobě nečetla a také jsem to psala v rychlosti a trochu v naštvání sice jsem si toho všimla až po přidání příspěvku ale už jsem nepsala opravu. Kdybych byla hloupá tak asi nestuduji na škole kde je fyzika, matematika a chemie. Mě zase přijde hloupé hodnotit člověka podle chyby. Já patřím také mezi lidi, kteří se stresují a není to tím,že bych neuměla. Když před zkouškou plaším a kamarádky jsou celkem v poho a já jediná to pak udělám třeba za dvě nebo za jedna a ony vůbec nebo s odřenýma ušima.... Takže nemůžeš všechny házet do jednoho pytle. Já se stresuji i když umím ale asi to bude tím,že si moc nevěřím, že jsem dobře připravená.Chtěla bych být klidnější ale moc mi to nejde.
18. Únor 2010 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Iveto takové lidi vůbec nekomentuj....já mám zkušenosti, že právě chytřejší lidé se daleko více stresují.
18. Únor 2010 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Iveto takové lidi vůbec...Díky...také záleží na povaze člověka.Já mám se stresovými situacemi problémy už od dětství.
19. Únor 2010 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohuš (anonym)
jděte všichni makat!
26. Únor 2010 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
nikdo víc?
7. Březen 2010 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Elle (anonym)
Ahojky, tak bych mohla přidat taky názor na vejšky .) studuji anglický jazyk pro manažerskou praxi a to, že gympláci mají lepší šanci na přijímačky není až tak jisté, maximálně tak na práva nebo medicínu, ale to je tak vše, jazykově a ekonomicky jsou na tom lépe děcka z oa, například u nás na utb, jsou teď děcka z gymplů chudáci a nevědí si rady s ekonomií, jazykově je to jak kde, někdo je lepší někdo zase horší.... Jinak VŠE je dobrá škola, ale co jsem slyšela tak MUNI je ještě lepší, držím palce při výběru ,)
13. Březen 2010 - 21:57

Stránky

Přidat komentář