5 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

vyšetření žlučníku a játer

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
kukačka (anonym)
zajímalo by mne jak se nyní vyšetřují tyto orgány, kdysi jsem pila roztok a pak rentgen, zda jsou nějaké nové vyšetřovací metody v tomto směru?
24. Září 2004 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
ELENA (anonym)
především ultrazvuk
29. Listopad 2004 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Já jsme prošla při zánětu žlučníku vyšetřením zvaném ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie). Mám potíže se žlučovými kameny, musela jsem nastoupit do nemocnice, protože se mi jeden kamínek zaklínil u krčku žlučníku. Tohle je endoskopická vyšetřovací metoda, při které mohou zaklíněný kamínek vyndat, připadně uvolnit žlučové cesty vrácením kamínku zpět do žlučníku. Při vyšetření zavádějí endoskop přes žaludek do žlučníku, shlédnou žlučové cesty i játra, pomocí kontrastní látky, kterou vstřikují endoskopem vidí rozmístění kamínků a vše se zároveň rentgenuje. Měla jsem strašný strach, ale dostala jsem nějakou injekci na zklidnění a proti bolesti. Krk vám vystříkají znecitlivujícím sprejem. Vyšetření trvá tak 20 - 30 minut, pak tam musíte tak hodinu ležet a jdete domů. Tohle jsem podstoupila v červnu, teď mám týden před operací žlučníku.
19. Červenec 2005 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Také jsem podstoupila vyšetření ERCP,ale neprováděli mi ho ambulantně, ale musela jsem být tři dny hospitalizována v nemocnici.V den vyšetření mi odebírali krev, byla jsem na rentgenu plic a na EKG.Následující den, po vyš.mi ráno znova odebírali krev, prý z důvodu, jestli kontrastní látka nepoškodila slinivku břišní a znova na EKG.Pokud bylo vše v pořádku, tak Vás propustí domů.Je vidět, že každá nemocnice má opravdu jiné postupy.
2. Červenec 2008 - 9:32

Přidat komentář

Reklama

Reklama