12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

vyšetření TEE (ECHOKARDIOGRAFIE)

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Alena Pražáková (anonym)
Mám jít na vyšetření TEE (zavádění sondy do jícnu).Mám obavu, co mě čeká, můžete mi podrobněji popsat, jak toto vyšetření probíhá a zda je nějak extrémně nepříjemné??Děkuji
22. Říjen 2003 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Kučerová Alena (anonym)
Prosím o informace o vyš.TEE. Děkuji
15. Duben 2004 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Krokodýlek (anonym)
To jste si asi spletla ten nazev, protoze echokardiografie je vysetreni srdce, vetsinou. Pristrojem, kteremu se rika kardiograf... Ale TEE, cili vysetreni sondou, to nevim, bohuzel...
16. Duben 2004 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Andaika (anonym)
TEE je transesofageální echo, tedy vyšetření srdce jícnovou sondou. Používá se v případš kdy vyšetření srdce běžným "echem" není dostatečně průkazné. Po znecitlivění hrtanu se do jicnu zavede sonda, pacient leží na boku, vyšetření trvá asi 15 min. V případě potřeby jsou pacientovi podány léky na uklidnění.
25. Říjen 2004 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Mám jít na vyšetření TEE...na tomto vyšetření sondou jsem byla...není to nic příjemného ale také nic tak strašného :o) Sonda je o něco tenčí než sprchová hadice...záleží jaký máte dávivý reflex...já musela dostat asi tři dávky uklidňujících léků a to bylo mnohem horší než celé vyšetření,protože pak bych usnula i ve stoje :o) Nebojte a držím palečky.
23. Říjen 2009 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
také mám jít na toto vyšetření...mám z toho hrůzu protože můj dávicí reflex je dostačující abych o tomto vyšetření pochybovala...hrozně se toho bojím...vyšetření mi dali na nový rok 2010...už aby to bylo za mnou...jinak moc děkuji že jsem o tomto vyšetření alespon sehnala dostačující informace abych se na něj psychicky připravila... DÍKY
4. Prosinec 2009 - 4:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Chtěl bych se zeptat, jestli je někde v Brně možné se nechat vyšetřit TEE ? Děkuji
17. Leden 2010 - 7:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
také mám jít na toto...Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste podstoupila toto vyšetření. Mám také jít na TEE a mám silný dávivý reflex a ještě k tomu nesnáším odběry krve a vůbec všelijaká ta píchání jehlou:-). Mám velký strach, že se mi nepodaří polknout tu sondu. Je to opravdu tak hrozné. Děkuji za odpověď.
31. Březen 2010 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
V úterý jsem byla na vyšetření. Je to nepříjemné, ale zase tak hrozné to není. Dostala jsem uklidňující injekci, potom umrtví hltan a zavedou sondu. To v počátku vůbec necíte. Je nepřijemné když s ní hejbe a když chcete polknout. Jinak vyšetření tou sondou trvalo asi tak 5 min. Hlavně se zbytečně dopředu nestresujte! Nebolí to! A hlavně, zvládla jsem to já, tak to zvládnete určitě taky! Držím všem palečky, ať to dobře dopadne.
15. Duben 2010 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
V úterý jsem byla na...mary,souhlasím s vámi,já byla též na tomto vyštření,bylo to narychlo,neměla jsem čas se na to nějak připravit,ale věřte všichni koho to čeká...nic to není a jsou horší věci na světě..věřte tomu,a to jsem velká citlivka!!!!
13. Červenec 2017 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Dobrý den , mám jít na toto vyšetření sondou na kardiologii , ale mám trochu strach , nesnáším když mi někdo dává nějaké hadice krkem do jícnu . Moc se bojím , slíbili mi , že mě uspí , ale budou to dělat v autosedaci a to já nezvládám , mám davivé zkušenosti . Chtěl bych celkovou narkózu . Prosím , co by jste mi poradila . Předem moc děkuji .
21. Srpen 2018 - 10:48

Přidat komentář

Reklama

Reklama