17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vyšetření prsou a mammograf

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Nahmatala jsem si bulku v prsu a chtěla bych jít na odborné vyšetření, ale ještě nikdy jsem na vyšetření prsou nebyla (je mi 19). Kam bych se měla obrátit? A jak takové vyšetření probíhá? Máte s tím někdo nějaké skušenosti? Provádí se ve stoje nebo v leže a jak dlouho to trvá? Bolí to? A pak, jsem dost stydlivá (před lékařem mužem), jak moc budu muset být při tom svlečená? A jak vypadá vyšetření na mammografu? Moc děkuji za odpověď.
7. Červen 2003 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Rachel (anonym)
Ahoj Alice,tak nejprve si zajdi ke svému lékaři,který ti napíše doporučení navyšetření na mammografu. Ten většinou obsluhují ženy, tak se stydět nemusíš. Vyšetření probíhá vestoje. Prso ti dají pod takovou desku, tu přimáčknou, nebolí to, ale příjemné tonení.
7. Červen 2003 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Nada (anonym)
Ahoj Alice,urcite zajdi ke svemu lekari. Praktickemu nebo gynekologovi. Asi Ti vzhledem k tvemu veku budou delat nejprve ultrazvuk a az teprve podle nalezu na ultrazvuku mammografii. Pri mammografii je neprijemne ztlaceni prsu, ale neni to tak hrozny. Vse nej preje Nada
10. Červen 2003 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Na mamografu ani sonu jsem nikdy nebyla, naštěstí to nebylo nutné. Ale dvakrát mně vyšetřoval můj lékař prsa pohmatem a přiznám se, že to nebylo dvakrát příjemné. Probíhalo to tak, že jsem byla svlečená do půl těla a lékař mi prohmatával postupně pravé a levé prso a nakonce podpažní jamky, jestli tam nemám nějakou bulku. Pak jsem si musela lehnout na vyšetřovací lehátko a celé to vyšetření se opakovalo. Trochu mě bolelo, když mi vždy stiskl dost silně bradavku. Možná to bylo v době, kdy jsem měla prsa citlivější - už si to nepamatuji, ale každopádně to nebylo moc příjemné. Naštěstí mi nic podezřeléo nenašel, ale zajímalo by mě, jestli je takovýto postup obvyklý a jaké zkušenosti mají ostatní ženy zde. Děkuji.
19. Červen 2003 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
markéta (anonym)
Ahoj Alice,mám s tímto problémem osobní zkušenost. Existují lékaři - specialisté, kteří se zabývají přímo prsní žlázou (většinou se to jmenuje Prodadna pro prsní žlázu). Stačí tedy vyhledat příslušného lékaře. Nevím odkud jsi, ale třeba v Plzni jsou asi čtyři. Někteří berou i bez doporučení. Jinak doporučení ti napíše jak gynekolog, tak praktický lékař. V tvém věku tě nejdřív pošlou na sono(ultazvuk). Jinak vyšetření prsou pohmatem probíhá většinou v leže i ve stoje. Prohlíží se i uzliny v podpaždí, jestli nejsou zvětšené. Samozřejmě i tady platí, že máš právo volby lékaře. Pokud jsi tedy z většího města, tak si můžeš vybrat lékaře či lékařku, podle toho kdo ti bude víc vyhovovat. Jestli máš nějakou otázku klidně se zeptej, odpovím ti.
20. Červen 2003 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Děkuji všem za odpovědi na můj dotaz. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli by mi mohl někdo popsat, jak se správně provádí samovyšetřování prsů. Moc děkuji.
22. Červen 2003 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Na mammlografické vyšetření chodím již několik let. Buď klidná - nic to není. Ptáš se ale na samovyšetřování prsů. Na to existují letáčky - měl by ho mít gynekolog, já ho viděla i na zdravotní pojišťovně (VZP). Ať Ti to dobře dopadne!
23. Červen 2003 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie D. (anonym)
Chodila jsem na vyšetření mammografem od 60 let a v lednu 2006 jsem měla jít na další kontrolu, ale lékař mne již nechtěl odeslat, protože je mi přes 70 let. Proč bych už neměla mít další vyšetření, když těch 10 let jsem tam byla zvána? To už bych si musela platit sama?
31. Leden 2007 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Dobrý den,nahmatala jsem si bolestivou bouličku v prsu.může to být nádor?je nádor bolestivý?je mi 16.Díky
13. Červen 2008 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Na mammlografické...Ty krávo, jsi hloupá, tady jde přeci o to, že se musíš svléknout do naha, ukázat prsa a to většinou chlapovi a to jde, zneužívá situaci a to se mi nelíbí, měli by tam být jen ženy, ale když všichni mlčíte, tak se to nikdy nenapraví, proto tady píšeme, že je to nepříjemné a zda vůbec v nějaký případech je postup normální, je to hnus...
30. Listopad 2012 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucko (anonym)
Ty jsi ale kus blba. Proč by nám jako měl vadit chlap? Je to zdravotník,tak to k tomu patří,tak nešil. Pro Marii D,ano prevence rakoviny a mamograf je hrazen pojišťovnou jen do 70 let,ale myslím si,že vám gynekolog,nebo praktický lékař žádanku napíše a pak to poji. hradí. Nebo si vymyslete,že vás třeba v prsu často píchá a pak je to na místě. Hodně zdraví vám přeji.
1. Prosinec 2012 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
chlap tam nemá (anonym)
Studium Gynekologie ještě nikoho nezbavilo sexuální vnímavosti a taky sexuálního pudu a musím říci, že je to pravda, četl jsem tady články a opravdu gynekologie je obor, který je čistě pro ženy a měla by tam být žena, aby nedocházelo k zneužívání, k potupě a k nervozitě, měla by tam být lékařka, je pravda, že třeba důkladná osobní prohlídka u policie nesmí provádět osoba opačného pohlaví, než je prohlížená osoba, tam je to v pořádku a proto by mělo být takováto situace i u gynekologa, gynekolog opravdu není žádný bůh, ale je to normální člověk, který svléká pěkné i škaredé ženy, ale prostě je svléká a nemá tam co dělat, navíc, když mi partnerka, řekla, že tam někteří strkají i své prsty v dnešní době, tak to je opravdu mazec, je to hnus, opravdu je to čistě ženská věc a kdo tady lobuje opačným názorem, tak to budou lidé, teří to nechápu, nebo to jsou samotný gynekolové, že?....
15. Listopad 2015 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
chlap tam nemá (anonym)
Studium gynekologie opravdu ještě nikdo nikoho nezbavilo a ani nezbaví sexuálního pudu, a sexuální vnímavosti, to by musel být ten chlap lékař nemocný, pokud říká opak, že to má pod kontolou, tak lže.....má dny, kdy to má více pod kontorlou a dny, kdy to má méně pod kontolou, je to normální zdraví muž a pokud není gay, tak se mu to líbí a argumet, že jich vidí hodně, není žádný argument, je to nesmysl, prostě si na své přijde a s větším počtem roste i chut, navíc jsou opravdu natočeny filmy dle skutečných událostí, kde toto povolání zneužívali a skončilo to i před soudem, nebo to ten dotyčný, či pacientka nevydžela psychicky...a proč?.....dá se to velmi dobře odbourat, jak asi, že?......prostě stejné pohlaví a je to
15. Listopad 2015 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
chlapa opravdu (anonym)
odbornost je důležitá, to ano...ale v tomto oboru,myslím tím Gynekologie je jeden problém, že tam chodí pouze ženy, je to jediný obor, kam chodí jen ženy a ukazují svá nej-intimější místa, ukazují svou ženskost a to úpně a doslava .... a proto by tam měla být žena-odbornice, nebo se žádná nenajde?.....má jí taky a ví o co jde,prožívá každý měsíc to stejné jako ty, prober se.....třeba urologie je něco jiného, tam chodí obě pohlaví, ale gynekologie je jasná věc a chlap tam nemá co dělat může být odborník, jak chce, jde tady o princip, policista je taky odborník na svou práci a nemůže si dovolit dělat osobní prohlídku opačnému pohlaví, svlékat opačné pohlaví a prohlížet tuto osobu, musí to udělat osoba stejného pohlaví, chápeš to vůbec?, proto odborník ano, ale taky se musí koukat na pohlaví...nemyslíš?......pokud jde o operace a o ohrožení života, tam je to něco jiného, ale bavíme se o normální preventivní prohlídce a o normálních problémech, tak se ženy proberte,
15. Listopad 2015 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
odbornost je důležitá, to...Ty ses nějak rozjela, jak to cpeš do všech možných témat. Máš problém?
15. Listopad 2015 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Má problém, píše to muž a pravidelně to sem vkládá každý měsíc. Jdi s tou muslimskou propagandou do háje.
15. Listopad 2015 - 11:13

Přidat komentář

Reklama

Reklama