87 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vynucené placení u zubaře?

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Tonda (anonym)
Zdravím, měl bych dotaz k placení u zubaře. Vím, je jich všude dost, ale nenašel jsem nic co by mi vysvětlilo můj problém. Moje zubařka skončila, a přebrala mě její náhrada. Mladá doktorka. Výměna doktorek proběhla zrovna v době kdy mi vypadla plomba. Zavolal jsem, sestřička mě objednala až za měsíc - dobrý, to ještě pochopim. To další už ale ne. Přišel jsem tam, zubařka mi (aniž by řekla že si za to bude účtovat) rentgen, koukla na zuby, a měla takovejch poznámek že jsem si připadal jak nějakej "invalida na zuby". Přitom podotýkám, moje předchozí zubařka byla výborná a zkušená, chodil jsem k ní od mala a vždycky jsem měl zuby "perfektní" - sem tam kámen, zub jsem měl vrtanej naposledy tak před 5ti lety. A to zajímavý - řekla mi, že mám přijí za 6 tejdnů, že mi vyčistí kanálky, udělá tu plombu, strhá zubní kámen, a že si za to veme 1500. Má na tohle nárok? Ten zub mě teď už i bolí, na ničem jsem nepochybil - pravidelný kontroly, a ona mě nechá takhle dlouho s otevřenym zubem a ještě za to chce takovýhle prachy? u předchozí jsem nikdy nic neplatil... Nějaká rada? Díky
24. Červen 2015 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Jenže zubařů je jak šafránu a když má volnou kapacitu tak je k ničemu. Já když jdu k zubaři tak vždy minimálně 1500.
25. Červen 2015 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Sabina (anonym)
Jenže zubařů je jak...Musíte vzít v úvahu, že skoro 10% zubařů dělá už bez smlouvy s pojišťovnou a ti si mohou říct, co chtějí. Moje stará zubařka si nikdy neříkala nic, nová chce za všechno platit. Najít volného zubaře je problém. Pokud takový je, tak buď vybírá doplatky a nebo za nic nestojí. Zájem o studium stomatologie je obrovský, ale berou asi jednoho ze 30. Stát uměle zabraňuje zvýšení počtu zubařů.
26. Červen 2015 - 5:06
Obrázek uživatele Návštěvník
hm (anonym)
Zdravím, měl bych dotaz k...1500 sakum prásk je normální cena. Řeknu ti, co se stalo mně. Můj zubař mi čistil kanálky u zubu a nevzal si nic. Jenomže je vyčistil špatně, jak se pak ukázalo a navíc tam zalomil takový ten tenoučký vrtáček a nic mi neřekl. Nechal to tak, vše zaplnil a bylo. Asi půl roku nato jsem se odstěhovala pryč a tím pádem i změnila zubaře. Nová zubařka hned na rentgen, kde mj. viděla i ten čištěný zub a tam byl vidět dlouhý kus zalomeného nástroje. Jelikož zub zlobil, tak mi dala termín, otevřela ho, zub vyčistila, zalomený nástroj se jí podařilo po vekém úsilí vyndat a kanálky pořádně vyčistit. Dohodly jsme se na bílé výplni a také jsem platila něco kolem 1500,- Kč. Jo, žádná levná sranda, ale raději si připlatím, než jíz t k nějakému řezníkovi, který se v zubu pohrabe a pak zaplní a zub není v pořádku stejně.
26. Červen 2015 - 8:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Musíte vzít v úvahu, že...To stejné já,dříve jsem to měla všechno zdarma,i zubní kámen,pokud jsem chodila pravidelně.Dnes tam je jiný,protože můj odešel do důchodu a dnes se všechno u něho hradí.Nesouhlasím s tím,proto se snažím chodit pravidelně,než potom to nechat dojít daleko a nechat tam spoustu peněz....Dobré to není,protože ne všichni na to mají a potom mají chrup zanedbaný.
26. Červen 2015 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý večer (anonym)
Mám podobný problém, před pár lety mi zubařka čistila kanálky a zalomila mi tam nástroj, zub zaplnila a okorunkovala. Korunka děs ale už jsem to potom neřešila. Zub občas pobolíval ona že nic nevidí na rentgenu. Už jsem toho měla dost a šla jinam , kde mi zubař sdělil že tam mám chronický zánět jelikož tam mám ten kus nástroje a kanálek je i neúplně zaplňen. To prý by poznal dle snímku i medik. Prý to nevyndá leda kde to dělají pod mikroskopema to stojí cca kolem 15 tis i více !!! plus ještě min 5 tis za korunku. Navíc se to nemusí podařit, pak leda trhat a implantát :-((( Má někdo zkušenost ??? To mám platit za to že to zubařka zlomila a ještě to zapírala ??? Poraďte prosim.
27. Červenec 2016 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
asi tak (anonym)
když to má člověk na pojišťovnu, tak sundali zubní kámen zdarma. Teda, šup sem šup tam a je hotovo. Sundaly se jen nánosy zub. kamene, nikdy to nedělali důkladně. Za peníze to dělá hygienistka třeba 2 hodiny, ultrazvuk, pod dásní atd. Na pojišťovnu to je zdarma, zalomený nástroj v kanálku, ne zcela vyčištěné, prostě zubař se musí živit. Nebo má nadstandardní vybavení na práci s kanálky a lidi si platí, za jeden kanálek třeba 900kč. Záleží, co si kdo vybere. Pořádná péče o zuby zdarma z pojistného není. Asi ani dřív nebyla, jen tu nebyl jiná varianta. Dřív lidi v 55 často neměli svoje zuby, dnes mají, to je taky rozdíl.
28. Červenec 2016 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
když to má člověk na...Já jsem si ale to čištění plnění i korunku platila, jenže celkově výsledek hrůza. Nevim proč bych měla platit 15 tis když jsem si tam ten nástroj nezlomila. Když si někdo objedná cokoli jiné a udělá to špatně taky to je na reklamaci. Navíc kdyby to zubařka aspoň nezapřela mohla jsem si to nechat ošetřit dříve kdy to stálo o polovinu míň.
28. Červenec 2016 - 12:32
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ze zubařů se stávaj podnikatelé ... a to není vůbec dobrý.
28. Červenec 2016 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
asi tak (anonym)
Ze zubařů se stávaj...ano, podnikatelé v české verzi, chybí tu etika, jediné co zajímá je zisk, pro mnohé kvalita práce není důležitá. Asi jako řemeslníci, není problém sehnat lempla a lajdáka za předraženou cenu.
28. Červenec 2016 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
asi tak (anonym)
Já jsem si ale to...extrakci zubu můžete mít na pojišťovnu, něco k reklamaci se těžko dokazuje. Zubaři se navzájem nekryjí, klidne se navzájem shazují, na rozdíl od normálních doktorů. Ale dokazovat něco těžko. Tehdy by to doktorka vyřešila vytržením zubu, zdravotně to odůvodní, pak nikdo nic nedokáže. Ale je to tak, méně kvalitní endodoncie nemá takové výsledky jak práce se špičkovou technikou. Když Vás napálí v krámě nebo stavební firma, tak se těžko bráníte. Ve zdravotnictví se pacient brání o dost hůře, nejsme v USA, kde se lékaři pacientů bojí. Dokazovat něco těžko, vyhraný spor málokdy, pak leda nějaká malá náhrada.
28. Červenec 2016 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
Tak dokázat bych to snad měla když jsem chodila jen k ní a stále je zub ve stavu její práce, potřebuji ale vyměnit tu šílenou korunku jenže ten nový zubař radí odstranit ten kus kovu co mi tam nechala. Zajímalo mě zda s tím má někdo zkušenost jestli je nějaké právo.
28. Červenec 2016 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
Řešil tohle někdo ? Prý to má dost lidí. A každý přece nemá tolik peněz. Proč platit za chybu doktora. Tj jako když někomu nedejbože zapomenou při operaci něco v těle taky mu přece neřeknou my väm to odstraníme za 20 tis .
29. Červenec 2016 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
člověk si musí (anonym)
jestli chce zubaře na pojišťovnu, kde to je v podstatě na úrovni chudinské péče a nebo si to zaplatí - celé sám. Pojištovnu využije leda pro úhradu pár úkonů, jako preventivní prohlídka, jednou za rok rtg atd. I to na pojišťovnu bude mít horší, než kdyby si platil sám, většinou. Zubaři tu leta prosazují, aby zubní péče byla hrazená, platby od pojišťoven jim jsou málo, proč nemít víc. Je to zlatý důl. Člověk se musí přizpůsobit a platit. Nebo přistoupit na chudinskou péči.
29. Červenec 2016 - 15:10
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ano, záruka je i na práci na zubech :-) na vše se musí ze zákona vztahovat záruka!
29. Červenec 2016 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
jestli chce zubaře na...Vždyť jsem psala že jsem si to platila ze svýho :-o tak čekam kvalitu a ne chybu dr. co mi to ještě prodraží. Celej zub je na předělán? takže jsem u ní jen vyhodila peníze a mám platit 3 x tolik
29. Červenec 2016 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
Ano, záruka je i na práci...Právě se ptám na zkušenosti, nékde píšou že do dvou let od zjištění a jinde byla odpověď že se to na kanálky zubu nevztahuje. Zajímá mé postup. Nechci tam jít a hádat se když nevim zda nárok je. Nevim ani kde se zeptat .
29. Červenec 2016 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak to je. (anonym)
jestli chce zubaře na...Jsou i zubaři, většinou privátní, kde je to kombinované, to jest za každou návštěvu platíte a zubař si základní úkony nechá proplatit pojišťovnou. Platíte tedy za návštěvu nebo za nadstandard. Třeba za preventivní prohlídku, která je jinde zcela hrazená pojišťovnou platím nějakých 350,- Kč, za odstranění kamene laserem jsem tehdy platil myslím nějakých 600,- a od té doby se nikdy už kámen neusadil. Není to moc, když uvážím, že zase nikdy nečekám, že kdykoli potřebuji, mohu je navštívit. A také proto, že klasického zubaže na pokladnu jsme zkrátka nesehnali a dnes už ho ani nehledáme, jsme spokojeni. Chodíme tam se ženou i s dcerou a nelitujeme toho, člověk nemá na draví šetřit, to se nevyplácí. Tam je péče přeci jen trochu více na úrovni, než pouze u chudinské pokladny.
29. Červenec 2016 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
Jsou i zubaři, většinou...Děkuji za odpovědi nicméně můj problém ani otázku to neřeší.
30. Červenec 2016 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
čao (anonym)
Děkuji za odpovědi...Prostě zajít na pojišťovnu.
30. Červenec 2016 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
Prostě zajít na...Pojišťovna tyhle věci vůbec neřeší, na to by měli být pojištěni doktoři...taková ta pojistka na" blbost"??
30. Červenec 2016 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
víte (anonym)
Děkuji za odpovědi...tohle řešení nemá. Jako ve smyslu, že najdete zubaře, co Vám odvede perfektní práci s nejnovějšími nástroji a dá tomu dost času, pečlivosti atd. a proplatí mu to pojišťovna. Pojišťovna něco proplatí, takže zubaři dle peněz to ohodnotí a udělají to v rychlé době a tak to dělají ti bez speciálních nástrojů jako apex lokátor apod. Člověk si musí vybrat, jestli chce péči pro chudé a nebo si zplatí sám. Blbé je, že na tu chudinskou péči člověk měsíčně platí, při vyšším platě i docela dost. Ale zas to není jen pro zubaře.
31. Červenec 2016 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
ach jo (anonym)
tohle řešení nemá. Jako...plácáš blbosti, ty chudobo. Není žádný důvod platit u špičkového stomatologa preventivní péči. To zaplatí jen blb nebo člověk, který jde ke stomatologovi, co nemá smlouvu s žádnou pojišťovnou. Ale proč to ten člověk dělá, to tedy nevím.
31. Červenec 2016 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
no dobrý (anonym)
Několikrát bylo řečeno že si to platila a dokola tu mluvíte o chudinské pokladně nebo kam jít či nejít. Pani už má lepšího doktora a dotaz zněl jak postupovat když ten minulý jí tam zalomil nástroj což není její chyba a odstranění stojí x tisíc.
31. Červenec 2016 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
z netu.... (anonym)
Já jsem si ale to........Po lékaři můžete žádat náhradu finančních nákladů, které Vám v souvislosti s nesprávným ošetřením vznikly a dále můžete žádat i náhradu nemajetkové újmy na zdraví. Váš nárok na náhradu nemajetkové újmy v penězích lze uplatnit ve tříleté promlčecí lhůtě. Máte více možností, jak se domoci náhrady, jednou z nich je podání stížnosti. Nejprve se stížnost podává poskytovateli zdravotních služeb, tedy přímo lékaři. Ten má povinnost navrhnout ústní projednání a zpravidla do 30 dnů vyřídit tuto stížnost. Pokud by lékař nebyl ochoten se s Vámi k Vaší spokojenosti o náhradě dohodnout v rámci ústního projednání, máte možnost podat stížnost ke správnímu orgánu. K tomu naleznete více informací zde. Pokud byste ani tady nebyl úspěšný, další možností je mimosoudní řešení sporu formou mediace. Další možností je obrátit se na soud. V tomto případě Vám však doporučujeme nechat se zastoupit advokátem, který se orientuje ve zdravotnickém právu a poskytne Vám cenné rady. Vyhledat si jej můžete zde. Stížnost na Vašeho minulého zubaře lze podat také k České stomatologické komoře, jejíž disciplinární řád nevylučuje disciplinární řízení proti členovi, který je již v důchodu. V každém případě Vám doporučujeme, abyste si nejprve vyžádal lékařskou dokumentaci, a to jak od původního zubaře, tak i od Vašeho současného ošetřujícího zubaře. Případně můžete současného ošetřujícího zubaře požádat o vyjádření ke stavu Vašich zubů a o vyjádření k postupu předchozího zubaře.
31. Červenec 2016 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
.....Po lékaři můžete...Velice děkuji za Vaši odpověď. Mám internet ale nějak jsem to pod zadaným nenašla. Zkusím to, moc děkuji za pomoc opravdu.
31. Červenec 2016 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
víte (anonym)
Několikrát bylo řečeno...nepsal jsem o chudinské pokladně, naopak jsem psal, že člověk může na péči platit dost. To, že z povinného pojistného dostanete v podstatě chudinskou péči, to je prostě realita - u zubaře. V normální medicíně, na chirurgii, ortopedii atd. vás ošetří a odoperují normálně, standardní péče. U zubařů to tak není, oni si to prosadili a my s tím nic neuděláme, bohužel. Snažil jsem se vyjádřit, že na bývlém zubaři si nic nevezme. K zalomení nástrojů občas dojde, ve špičkové péči se to vytáhne, důkladně vyčistí. V mizerné chudinské péči se to nechá být, bylo by to moc práce. Na zubaři si pochopitelně neveme nic, i když tady někdo radí se někam odvolávat. Zubaři se navzájem sice pomlouvají, u nich to je zcela běžné, na rozdíl od normálních doktorů. Ale v tomto drží basu, jednak chtějí vše placené od pacientů za peníze, co si oni nadiktují. Co se týče kvality, tak řeknou, že se to stane, to zlomení nástroje, tak se to zacementuje a tím to je vyřešeno. Což teda je, na určité úrovni. Buď jí jede o zub, nebo o peníze. Zadarmo na pojišťovnu jí provedou extrakci, za další peníze jí to někdo ošetří, že se zub zachrání. Jiná reálná možnost není.--------
31. Červenec 2016 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
jsi máklej? (anonym)
nepsal jsem o chudinské...ty chudino :)). Normálně jí to zubař opraví a ten první proplatí ze své pojistky.
31. Červenec 2016 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrý den (anonym)
nepsal jsem o chudinské...Promiňte nevim kolikrát potřebujete slyšet že jsem si ošetření platila ze svého a ne pojišťovna. Zcela to totiž ignorujete . Zalomit nástroj se může každému i plně placenému zubaři to chápu, ale nevim proč za to platit navíc. Neni pravda že ve špičkové péči se to ( nástroj) vyndá, každý špičkový lékař nevlastní mikroskop a musíte jinam, každý to taky byť je dobrý neumí. Slušný lékař vám to hlavně nezapře že to zalomil.Již jsem četla že se to někomu ani nepodařilo. O peníze nejde pokud je dobře provedeno, pokud ne tak mi o ně samozřejmě jde jako o zub. Navíc kořen.kanálek se zaplňuje plus dostavba případně korunka nevím kde vám zuby cementovali, to se dělá jen před doléčením zubu.
31. Červenec 2016 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
cože ? (anonym)
nepsal jsem o chudinské...Chcete říct že když vám zapomenou při operaci nějaký předmět v těle nic si na doktoru nevezmete ? Vždyť je to to samé a bohužel se to už stalo. Tak snad za svou práci zodpovídá.
31. Červenec 2016 - 15:01

Stránky

Přidat komentář