9 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Výměna přátel se změnou živ. stylu?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Ahoj. Je mi 28 a léta bojuju s kouřením. Nejvíc jsem tomu dala mezi 17 a 23 lety, pak přes den moc ne, spíš na akcích. Jenže mezi mými přáteli je hodně muzikantů včetně manžela, takže akce každý víkend, koncerty atd. V těhotenství jsem to úplně utla, nekouřila jsem ani po tom, ale teď kouřím jednou za týden nebo jednou za 14 dnů, ale vždycky naráz 10-15 cigaret, nakže ráno následky děsné. Tělo neví, co si má vybrat. Došla jsem tak daleko, že přes týden žiju ukázkově zdravě (samá zelenina, bio a podobné věci)ale sem tam udělám úplně opak. Manžel taky přestal kouřit. Je dost blbé to, že většina mých přátel kouří a jedou si dál svými kolejemi, pořád mě chtějí někam zvát a já, abych byla občas mezi nimi, vždycky podlehnu, dám si skleničku, pár cigár a je to zase v háji. Došla jsem k závěru, že když nemám silnou vůli, abych se na ně dívala a pila minerálku, asi budu muset své kamarády vyměnit. Jak jste na tom byli vy, kteří jste se snažili skoncovat s nezdravým způsobem života? Rozhodla jsem se, že už nechci do zakouřené hospody chodit vůbec, že mi to nestojí za to a raději se zkusím seznámit s lidmi, co mají širší obzory. Blbé je to, že to okolí asi nepochopí, že?
11. Prosinec 2008 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jolana (anonym)
Káčo, přátele měnit nemusíš, prostě se s nimi scházej někde jinde než v začouzené hospodě. To spolu nepodnikáte nikdy nic jiného - třeba kino, divadlo, výlety? Já taky žiju zdravě a dost alternativně a jedna z mých nejmilejších kamarádek kouří, opíjí se, bere drogy a paří po klubech. Přesto jí mám velice ráda a rozumíme si. Do klubu bych s ní v životě nešla a ona to dobře ví, taky v mé přítomnosti nekouří (nebo v nejhorším si jde zapálit ven)a skleničku vína si dám s ní, máme dohodu, že max. vypijeme dvě. O drogách ani nemluvím. Funguje nám to takhle dobře.
11. Prosinec 2008 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Joli, ne, že bych neměla kolem sebe i lidi, se kterými se dá podniknout něco jiného,to zase já jsem docela činorodý člověk. Spíš jde o to, že polovina z nich je zatížena právě tou muzikou, nesportuje a všichni kouří jak sádroví ježci. Když si to tak uvědomuju, tak to možná ani nejsou přátelé, ale spíš kámoši, které potkáváš jenom na akcích. Nechce se mi je přemlouvat k jiným aktivitám a těžko jim vysvětlovat, že se mi nikam nechce, protože mě to nebaví.Ono je to takové síto - těhotenství, mateřství....taky jde o to, že to mělo jakýsi uvolňující efekt - zajít si na skleničku, odpočinout si, zakouřit si....pokecat o kravinách....ale teď mi příjde, že je to ztráta času a chci se posunout dál. Je docela zajímavé, že jsem nedávno našla cestu k lidem třeba ze základní školy. Bohužel, a to máš pravdu, jsem dříve trávila příliš času s mnoha lidmi, kteří za to třeba moc nestáli, nic nového se od nich člověk nedozvěděl. Nemluvím určitě o všech, ale spousta z nich se tak začala jevit. Bohužel nevím, jak mnoha z nich vysvětlit, že o tenhle typ trávení času už zájem nemám.
11. Prosinec 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Káčo, máš pocit, že nevíš, jak je odmítnout, když tě třeba někam zvou? Chápu to takhle dobře? Nevím, z jakého jiného důvodu se scházet s lidmi, s kterými už si nemám co říct (obrazně). Přátelé přicházejí a odcházejí podle toho, jak se člověk mění, nelpěla bych nutně na lidech, s kterými už nemám moc společného.
11. Prosinec 2008 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Bee, to je přesně ono. Napsalas to trefně. Jenže najít nějaký taktní způsob, že? To jsou neustálé oslavy narozenin, koncerty, srazy z práce, apod. apod. Mám pocit, že se už hodně dlouho neustále vymlouvám, vymýšlím si důvody atd. Asi jim to natvrdo napálím všem:)Spíš mě zajímalo, jestli jste to někdo měli obdobně, když jste se rozhodli praštit definitivně s cigáry a začít myslet na své zdraví o něco víc.
11. Prosinec 2008 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Jojoj, tak to znám, přiznám se, že jsem také ještě pořád u výmluv a obávám se, že žádný příjemný způsob, jak to s čistým štítem vyřešit, neexistuje...prostě jim to asi natvrdo napálit, jak píšeš.S cigáry zkušenost nemám, odjakživa se snažím žít co nejzdravěji a je fakt, že si tak nějak přirozeněji rozumím s lidmi, kteří na své zdraví taky moc nekašlou. A do zahulených podniků zásadně nechodím, čímž se vyfiltrují kamarádi, kteří jsou ochotní jít prostě jinam.
11. Prosinec 2008 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Sfaticata (anonym)
Prijde mi divne, menit pratele pouze kvuli tomu ze kouri. Myslim si, ze by jsi to ani sama nezvladla a chybely by ti. Spise je pozadej, zda by se ve tve spolecnosti mohly mirnit. Na zmenu ziv. stylu...to chce poradnej kus silne vule a ne kazdy ji ma. Drzim ti palce.
13. Prosinec 2008 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kaco myslim, ze to v podstate uz neni o koureni, ale o necem jinem.Jak sama pises - chces se posunout dal a tito lide uz ti nedavaji to, co potrebujes. Jsem toho nazoru, ze i kdyby se vsichni z nich ovladali a sli s tebou jinam a nekourili tak uz by te to s nimi stejne nebavilo.
13. Prosinec 2008 - 18:52

Přidat komentář

Reklama

Reklama