102 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vstupní lékařská prohlídka

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jak probíhá lékařská prohlídka před nástupem do zaměstnání?
26. Květen 2005 - 18:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
Zrejme, jak kde. Ma posledni prohlidka byla vcelku podrobna: odber krve, moci, ekg, sono bricha. Pote fyzikalni kontrola u prakticke lekarky: sluch, zrak, poslech,proklepani, prohmatani (vcetne konecniku a varlat).
30. Květen 2005 - 1:26
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
U nás se vstupní lékařská prohlídka prováděla letos u všech zaměstnanců i u těch, kteří jsou ve firmě již déle jako já (5 let). U nás vyšetřovali moč, museli jsme vyplnit dotazník o nemocech v dětství i dospělosti, o nemocech v rodině a případných problémech. Pak vyšetřovali sluch, zrak, poslechli si srdce, prohmatali břicho a nohy (kvůli křečovým žílám). A to je vše. Podle mě to záleží na tom, jakou funkci vykonáváte. Já pracuji v kanceláři jako nákupčí, takže s počítačem, nic fyzicky náročného.
30. Květen 2005 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Béda (anonym)
Manželka byla před časem také na prohlídce při nástupu do zaměstnání a podnikový doktor si na ní pěkně smlsnul. Vedle toho, že musela dát krev a moč jí také měřil, vážil a dokonce jí i strkal prst do zadku. A to přesto že žádnými zdravotními problémy netrpí a že jí v podniku říkali že se jedná pouze o formalitu. A za to všechno musela ještě zaplatit.
30. Květen 2005 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Tak za mě to platila organizace. Jsem učitel a doktorka si na mně taky smlsla...Kromě moči a krve jsem musel donaha a prohmatala mě od hlavy až k patě včetně zadku,varlat i penisu...vestoje i vleže.cca 20 minut...a na periodický prohlídce po dvou letech to samý...fakt dost hustý...
30. Květen 2005 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Lidi, já vás nechápu. Buďte rádi, že vás prohlídli. Víte kolik lidí by mohlo žít, kdyby byli všichni lékaři tak pečliví jako ti vaši? Víte, kolik procent karcinomů konečníku se dá odhalit tímhle jednoduchým vyšetřením (prst do zadku)? Teda, mám pocit, že se lékaři nemají šanci zavděčit. Kdyby to brali jako formalitu, budete zas nadávat, že jste tam nemuseli ani chodit a k čemu ty doktoři vlastne jsou. A to nemluvím o těch, kteří kdyby pak vážne onemocněli svalovali vinu na lékaře, který nemoc včas neodhalil ač jste u něj byli...Je vidět, že jste vůbec nepochopili smysl a význam dobře a poctivě provedených preventivních prohlídek.
30. Květen 2005 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Béda (anonym)
Nemám nic proti důkladným prohlídkám, ale přece jen strkat prst do zadku mladé ženské bez sebemenších zdravotních potížích mi přišlo trochu zbytečné. Manželka z toho byla celý týden na nervy, protože už předem byla varována, že tento lékař je až příliš důkladný a tak toto víceméně čekala. A po návratu z té prohlídky měla dost pokaženou náladu a stěžovala si až do večera, že má stále pocit cizího tělesa v konečníku. Ona je na svůj anál dost háklivá, protože její mamka jí kdysi často dávala čípky a tak to je možná i trošku psychické.
31. Květen 2005 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Ok,pokud je nekdo na svuj anal extra haklivy a ma nejake psychicke potize z detstvi, neni nic jednodussiho nez odmitnout toto jedno dilci vysetreni. Ale stezovat si tu, jakej je to zahul, kdyz doktor cloveka vysetri od hlavy az k pate a nedej boze po pacientovi chce navic krev a moc mi prijde uplne mimo misu.
31. Květen 2005 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Béda (anonym)
Ono bylo těžké odmítnout nějaké vyšetření když manželka potřebovala to potvrzení do zaměstnání. Nemohu si pomoci, ale přijde mi to nefér. Dalo by se pochopit, kdyby manželce toto vyšetření dělala její paní doktorka, která jí dobře zná a přistupuje k ní citlivě a ohleduplně. Ale tady mám pocit že ten doktor to neměl zapotřebí.
31. Květen 2005 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Těžko polemizovat o tom, zda doktor strkal ženě prst do zadku proto, že se byla mladá a dobře vypadala. Je pravda, že někteří lékaři si na pacientech "smlsnou". Ovšem argumentovat tím, že nemá nejmenší potíže a vyšetření je zbytečné, je pěkně ujeté. Kdyby ji vyšetřoval až tehdy, když bude pociťovat potíže, bude už možná pozdě.
31. Květen 2005 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
To je právě ono...mám svého obvodního lékaře, citlivou doktorku,které se svěřím s čímkoli, ale tahle závodní,která mě vůbec nezná...co může zjistit? Že mě chytá za varlata a penis? To bylo nejdůkladnější na celé prohlídce...u mé lékařky bych to přešel,ale co má proboha moje závodní co vědět,jak jsem na tom s erekcí???To snad není nutný...i když je to lékařka...jinak si práce lékařů velmi vážím,vím,že není dostatečně oceněná,ale tohle mi připadá zbytečné...
1. Červen 2005 - 7:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ja mam zvlastni prosbu, pro mne je takova prohlidka naopak lakadlem. Marku, neposlal bys mi popis kde ta lekarka pusobi, zda se k ni je mozne prihlasit jako k obvodni doktorce?Diky
2. Červen 2005 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
V Karlových Varech...jméno ti neřeknu,ale nečekej erotiku,možná jsem jenom citlivější...nic víc...
3. Červen 2005 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
peter (anonym)
Ja pracujem z manželkou v jednej podniku a všetci zamestnaci chodia na pravidelné kontroly raz za 2 roky.Máme spoločného lekára.U mňa prehliadka trvá asi 5 minut/zrak,sluch,tep.moč.../,ale manželke okrem iného kontroluje prsia,brucho/tak že má nohavičky stiahnuté po kolená /a samozrejme konečník.Mám sto chutí tomuto ,, dedkovi,,jednu prásknuť.
3. Červen 2005 - 9:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Z čoho pozostáva vyšetrenie na urolog. v rámci preventívnej prehliadky na ktorú ma poslala gynekologicka.
3. Červen 2005 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
AstorLights (anonym)
Nedá se vyžadovat rentgen místo toho aby do človkěa strkali prst ?
9. Srpen 2005 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
ppm (anonym)
Myslím, že záření z RTG napáchá víc škody, než ten prst. Navíc na vyšetření konečníku je nejhorší ta představa, že vám tam někdo bude sahat. Když se človkě uvolní, tak je to příjemnější, než špachtlička v krku. Aspoň se mi u toho nechtělo zvracet.Jinak s pacením za vstupní prohlídku se to má tak, že první hradí zaměstnanec, další zaměstnavatel. A u nás to bylo tak, že jsme prostě dostali papír, dones si štempl od doktora a účtenku. Takže stačilo dojít k obvoďačce, vzala kilo a půl, změřila mi tlak, zeptala se na poslední návštěvu na očním a dala mi ten štempl. Účet mi pak v práci proplatili a bylo to.Jinak nikde není určeno, od koho to potvrzení má dát. Jenom je dána perioda prohlídek a to, že mimo první vše platí zaměstnavatel... Proč lezete za cizím doktorem, když vás k tomu nikdo nemá právo nutit? Pro zaměstnavatele je přece důležitý jenom to, aby se ty prohlídky konaly.
20. Srpen 2005 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A je normální, když vám prohmatává nárty, lýtka a tak a přitom musím být celá nahá? Jsem zdravá a nastupuji do kanceláře?
27. Srpen 2005 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Katy (anonym)
Předmět: Vstupní lékařská prohlídka Autor: jana Datum: 30.5. 2005 21:55:27 Lidi, já vás nechápu. Buďte rádi, že vás prohlídli. Víte kolik lidí by mohlo žít, kdyby byli všichni lékaři tak pečliví jako ti vaši? Víte, kolik procent karcinomů konečníku se dá odhalit tímhle jednoduchým vyšetřením (prst do zadku)? Teda, mám pocit, že se lékaři nemají šanci zavděčit. Kdyby to brali jako formalitu, budete zas nadávat, že jste tam nemuseli ani chodit a k čemu ty doktoři vlastne jsou. A to nemluvím o těch, kteří kdyby pak vážne onemocněli svalovali vinu na lékaře, který nemoc včas neodhalil ač jste u něj byli...Je vidět, že jste vůbec nepochopili smysl a význam dobře a poctivě provedených preventivních prohlídek.Jo, jenže milá jano, ono to bude taky asi o tom, že to ta doktorka předem tomu pacientovi nevysvětlí, proč to bude dělat, aby měl pocit že to děla dobře.S tímto: Já jsem doktor a já vím nejlíp co mám dělat, ty pacient, ty to vědět nemusíš, ty drž..Se setkávám denně na oddělení.Pak se doktoři diví, že si pacienti stěžují - já se jim nedivím.((Pak se pacienti obracejí s prosbou a tiše na sestřičky, co to teda vlastě pan doktor říkal a na všechny odpovědi jednak sestry čas nemají a jednak to ani není v jejich kompetenci!!!))Takovýto přístup je dnes na denním pořádku a je to špatně.A nezachrání to ani nejvybavenější a nejkrásnější nemocnice na světě!!!!!!
27. Srpen 2005 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj Jano, narazilas na jednoho z mála úchylů mezi lékaři, to je jasné. není důvod, abys byla nahá při takové rutinní prohlídce a těma nohama si prostě chtěl sáhnout. Buď ráda,že si netroufl více. Znám doktora, co kontroloval i prsa a ženský u něj musely bejt nahý. Příště se mu tam nesvlékej a řekni mu, že to není třeba, když tě chce jenom slyšet, abys neměla podprsenku. A pokud nemusíš, tak fakt k němu radši nechoď. Čauky Petra
29. Srpen 2005 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
doktor (anonym)
pozor, holky, nechoďte k doktorům, je to tam samej úchyl...příště si tě položí na břícho a ojede zezadu...a teprve potom si tě prohlídne, co vlastně ojel...nebásníte trochu? Samy po tom toužíte, aby vás chytil za zadek a přitisknul k sobě, co? A co dál? Těch případů, kdy doktora přistihli, jak souloží s pacientkou, je víc než dost, ale u soudu jich moc neskončilo. Tak jak to vlastně je????
29. Srpen 2005 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
jarda (anonym)
tobě to bylo nepříjemný???Dej mě adresu tý doktorky.....hned tam letím....
28. Březen 2006 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
vážená dámo,co jste napsala je hezké,ale otázkou je, jestli se lékaři opravdu jedná o váš zdr.stav,nebo o něco zcela jiného!!Nevím, jak by jste lékaře omlouvala,kdyby při gynekologické prohlídce měl erekci!!Na co asi takový "lékař"myslí!?
16. Prosinec 2006 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ibis (anonym)
Ja kdyz byla na vstupni prohlide tak se me zeptala,jestli me neco trapi,zda jsem byla nekdy na operaci,a to je vsechno.Takze opravdu vstupni prohlidka jak remen.
27. Leden 2007 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Uvědom si, že to provádí paní doktorka, která spoustu let studovala a navíc si myslím, že nejsi malé dítě, aby Ti to nějak ublížilo
11. Duben 2007 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (Brno) (anonym)
Nedávno jsem nastoupil do větší soukromé společnosti,kde pracuji jako manager obchodního oddělení.Na personálním odddělení jsem dostal příkaz,že musím absolvovat vstupní prohlídku.V duchu jsem řekl,že to bude v pohodě,protože má obvodní lékařka pouze vyšetřuje při nástupu do práce moč a provede měření tlaku,ale personalistka u nové firmy řekla,že budu muset k firemní lékařce.Hlava se zamotala strachem. Ten samý den jsem zašel k určené lékařce požádat o vstupní prohlídku.Protože bylo po 13 hodině sestra mě objednala na další den. Příští den jsem přišel na objednanou hodinu a zaklepal,protože v ordinaci nebyla noha.Sestra za okmažik otevřela dveře a řekla pojďte dál.Doktorka podle odhadu měla okolo 45 let a sestra okolo 50 let.Řekl jsem,že potřebuji vstupní prohlídku ohledně nového zaměstnání.Doktorka přísně řekla svléknout do spodního prádla.Po svlečení přistoupila a začala klasickou prohlídku.Vyšetření zraku,sluchu,pohledem do krku,poslechem stetoskopem,promačkání břicha,ohyb nohou a podobně.Jak jsem ležel na lehátku doktorka řekla stáhněte slipy ke kolenům.Zůstal jsem opařen a než se rozhoupal doktorka začala slipy sama stahovat ke kolenům.Ptala se na potíže,zda nemám potíže při sexu nebo močení a podobně.Pak požádala,abych ukazal jak mohu přetáhnout předkožku a na konec pohmatem vyšetřila varlata a konečník.Po oblečení jsem dostal skleničku na moč a byl jsem poslán na WC.Po tomto podrobném vyšetření doktorka potvrdila žádost pro zaměstnavatele a byl jsem přijat.Tato povídka je opravdu pravdivá a stala se v červnu 2008.
30. Červenec 2008 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Víte, co je na tom divné. Všichni tu popisujete prohlídku konečníku, penisu a varlat, jako něco zvláštního, ale ono by to fakt mělo být součástí každé preventivní prohlídky. Jen naši doktoři to jaksi ignorují a spíš než lékaři jsou jen úředníci. A pak se objevují čerstvě nalezené rakoviny těchto části těla v pozdním stadiu i když člověk na preventivky chodil. Proč? Vlastně kde o zanedbání péče...
31. Červenec 2008 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
sisi (anonym)
Marku, ty jsi kuba! Ta lékařka provedla tu prohlídku poctivě, neodflákla to jako jiní lékaři. Zkus si zadat do vyhledávače "rakovina varlat",něco si o tom přečti a přestaneš se divit!
31. Červenec 2008 - 10:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
No, že by měly doktorku při vstupní pohlídce zajímat např. potíže s erekcí, to už mi připadá docela nadstandartní... Ale je pravda, že kdyby se běžně prováděly tyhle prohlídky nejen při změně práce, určitě by se těch nemocí objevilo víc a včas ( a hodně lidí by se tím zachránilo). Napadá mě, že přece musí existovat nějakej předpis, kterej upravuje rozsah vstupních prohlídek?
31. Červenec 2008 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Ano, vyhláška existuje. Je tam opravdu vyšetření i pohlavních organů, u žen prsů atd. Také vyšetření kůže, takže by snad měl být člověk nahý. Kdyby se takové prohlídky dělaly běžně, nikdo by nic nenamítl. V práci máme doktora, který pány vyšetřuje v čekárně a ženy spíše osahává. To je hlavní problém! Vyhláška je zde: http://www.podnikatel.cz/zakony/vyhlaska-c-56-1997-sb-kterou-se-stanovi-obsah-a-casove-rozmezi-preventivnich-prohlidek/
3. Srpen 2008 - 9:05

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama