87 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Volba presidenta.

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Amálie (anonym)
Sledovali jste volbu a co jste jí říkali?'
11. Únor 2008 - 2:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Slávka (anonym)
No, co k tomu dodat. K tomu se snad ani nic dodávat nejde.'
11. Únor 2008 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Proč zakládáte to, co bylo založené, je tady téma "kdo bude prezidentem" tak se nediv, že sem nikdo nepůjde.'
11. Únor 2008 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Otík (anonym)
Amálie je trochu momentálně zaostalá,viď předsedo.'
11. Únor 2008 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
lahovové ze sed (anonym)
Má pravdu předsedo,..... amálie jestli máš v pořádku pohlaví a bylo ti patnáct, přijď si zapíchat do Stromovky'
11. Únor 2008 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
bubáček (anonym)
Presidenta by měli zvolit někoho normálního kdo bude chudý a bude něco dělat pro lidi a měli by si ho zvolit lidi sami.Ne vláda,která má presidenta za pimprle a může si vláda dělat co chce a to okrádat a zabíjet lidi.Bu bu bu!
11. Září 2009 - 4:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Sovák (anonym)
To by mne zajímalo, kde si kdy viděl chudého prezidenta. Ono toho většinou moc chudí neuměj, takže asi těžko se stanou prezidenty. prezident musí umět minimálně řeči a řečnit a to kdo umí v dnešní době není chudý. Navíc chudý by se určitě při prezidentování rád stal bohatý. To je celé blbost.
11. Září 2009 - 17:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Lidi, koho budete z toho panoptika volit?
27. Prosinec 2012 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Karlíku, (anonym)
Lidi, koho budete z toho...tebe.
27. Prosinec 2012 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Lidi, koho budete z toho...Proč z panoptika, Jsou tam i slušní kandidáti a hlavně kandidátky.
27. Prosinec 2012 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Proč z panoptika, Jsou tam i...Co je to platný, když kandidátky dle průzkumů nemají moc šancí?
27. Prosinec 2012 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Co je to platný, když...Ale potom to o něčem a někom něco vypovídá. Nebo ne? Když se podíváte na pravomoci prezidenta, tak zjistíte, že to vůbec nemusí být ekonom, ani dúrazný člověk, ani nic ostatního. Měl by to být slušný člověk. A pokud v preferencích vede Fischer, následovaný Zemanem, tak to v praxi znamená, že 40% obyvatel je naprosto spokojeno se stávající politickou kulturou.
28. Prosinec 2012 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Fernando (anonym)
Aleno, to je všechno statistika. Šance mají i kandidátky v tuto hodinu všechny stejné, právě tak jako každý sportovní zápas začíná nula-nula. Záleží jenom na voličích (na nás), jak vysoko se dostanou!
28. Prosinec 2012 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Český národ je nespokojen s politickou situací u nás, proto volí za prezidenta silnou osobnost. To se týká obou kandidátů, kteří se dostali do druhého kola. Pan Miloš Zeman stabilizoval vládu za éry, kdy byl premiérem naší země. Je zkušeným politikem s názory, které jsou důležité pro zlepšení životní a ekonomické situace většiny občanů.Tím myslím hlavně střední vrstvu, která díky současné vládě zaniká. Je erudovaným inteligentním politikem vhodným na post prezidenta.
13. Leden 2013 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
tsss (anonym)
Český národ je nespokojen...Koukám, že vlezdoprdelové už vystrkují růžky, p. Miloš Zeman, tsss, nebyl jestli by byl tímto análním alpinismem nadšený. Vlastně vím, nebyl, tak moc se nezměnil. Ale ujišťuju tě, že má také zapiněné ruce, z dob jeho "vlády". A kníže zase z dob této vlády. Nemají ci co vyčítat
13. Leden 2013 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Jak vidno, lidé se nepoučili. Naštěstí nemá president u nás takové pravomoce, jako např. v USA. Ale sama volba vypovídá o tom, jak se lidé nechají zblbnout. Většina lidí je nespokojená se svou sociální situací, ale volí "knížepána", který hlasoval pro církevní restituce, hlasoval pro důchodovou reformu a jiné asociální zákony. Za Zemana se privatizovalo (kradlo) jak na běžícím páse. Lidé jsou zřejmě dost bohatí a proto si volí takové zástupce. K tomu není co dodat.
14. Leden 2013 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Jak vidno, lidé se...I ja jsem z obou kandidatu, vybranych do druheho kola, uprimne zklaman. Patrne ale spise z opacnych duvodu nez vy. Nereformovat duchodovy system, to je cesta vstric recke mire nezamestnanosti a rumunskym realnym prijmum na obyvatele. Co je tak socialniho na tom, vest zemi do stavu, ve kterem bude ctvrtina obyvatelstva o hladu a bez strechy nad hlavou? Je sice fakt, ze president za normalnich okolnosti neni tim klicovym cinitelem, ktery by rozhodoval o celkovem politickem smerovani zeme. I tak je vsak kvalitativni rozdil mezi populistickym hulvatem a ochlastou, ktery se obklopuje vseho schopnymi bolseviky, aparatcickymi a svazackymi podrazaky typu Sloufa, kriminalniky a mafiany, na strane jedne, a pouhym blekotavym senilnim aristokratem, na strane druhe.
14. Leden 2013 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Eliško, napsat, že Zeman je erudovaným INTELIGENTNÍM politikem? Za jeho vlády se moc kradlo - a co jeho pravá ruka Gross? A jeho hulvátství :-((( Prezident nemá celkem žádnou moc, ale měl by prezentovat Česko, tj. kníže Karel bude určitě lepším než Zeman. Když byl Zeman premiérem, vždy se jen trnulo, kde si v cizině opět pustí hubu na špacír! To jste už všichni zapomněli ??? Statisticky je také vysledováno, že napovídal i nejvíce lží! Už moc tu aféru nepamatuju, ale co to bylo s tím jeho kufříkem, v kterém měl nějaká usvědčující fakta - a pak se to nějak ututlalo...Kdo máte aspoň trochu zdravého rozumu, tak snad jezevce z Vysočiny volit nebudete! Pozor - z Becherovky přesídlil na slivovici!!!
14. Leden 2013 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Z voleb prezidenta mám pocit,že se lidi zbláznili. Je to pro mně ještě víc deprimující,než Klausova amnestie. Ta kombinace masochismu ,hlouposti a nevím čeho ještě.
14. Leden 2013 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahriman mirza (anonym)
Já jsem volil Dienstbiera, takže rovněž nejsem příliš nadšen výsledky 1. kola, ale půjdu volit Zemana, protože asociálního prezidenta fakt nechci. A co se týká strašení Řeckem, tak to je pravicová demagogie. My máme ve srovnání s Řeckem možná tak čtvrtinové zadlužení. A zajímavé je, že žádný pravičák nedá za příklad Irsko, které poctivě šetřilo a stejně ho finanční spekulanti dostali skoro tam, kde je "rozmařilé" Řecko. Díky panu knížeti a jeho straně máme snad nejhorší ekonomický výhled ve střední Evropě, Slovensko, Polsko a Německo mají ekonomický růst, my propadáme. A je to jen důsledkem ožebračování lidí, protože když většina lidí chudne, nemůže tolik utrácet, a tím pádem mají firmy menší odbyt, propouští a odvádějí menší daně, protože mají nižší zisky. Takže Top 09 škodí ne jen chudým lidem, ale i firmám, zejména těm menším. Slibovali daňové prázdniny pro živnostníky a teď je slavnostně ruší. Křičí, že na důchodovém účtu je dluh, a přitom z něj odčerpávají peníze do soukromých penzijních fondů, takže tam bude ještě méně peněz. Jediný důvod je, aby bohatí nemuseli solidarizovat s chudými a aby si bankéři namastili kapsu. Když už by si někdo chtěl spořit na důchod, bylo by mnohem chytřejší nakoupit zlato, které má hodnotu samo o sobě, než svěřit své peníze pochybným fondům, které když zkrachují, nedostanete ani korunu. Fondy vydělávají jen za silného ekonomického růstu, ale když přijde recese, tak zase všechno prodělají. Neznám nikoho, komu by spoření v jakémkoli fondu něco vyneslo, ale znám dost lidí, kteří na fondech prodělali, zejména na těch akciových, dluhopisy se jakš takš drží.
14. Leden 2013 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahriman mirza (anonym)
A že se za Zemana kradlo? Pardon, ale za Klause se kradlo podstatně víc a za Nečase, Kalouska a Schwarzenberga se krade nejvíc. Klaus nás uvrhl v roce 1997 do ekonomické krize a Zeman nás přivedl k ekonomickému růstu a možná nás tehdy zachránil před škrty a la Kalousek, vzpomeňte na Klausovy balíčky. Ale to nejdůležitější: prezident jmenuje vedení centrální banky a ústavní soudce. Jestliže vyhraje Schwarzenberg, bude se snažit protlačit do ústavního soudu pravičáky, kteří budou rušit solidární zákony, tak jako to dělají ti jmenovaní Klausem, viz nález Ústavního soudu ohledně zákona o důchodech, který byl podle nich nespravedlivý k bohatým, čili, byl příliš rovnostářský. Naopak z Kalouskovsko-Drábkovsko-Hegerovských reforem nezrrušili páni pravicoví ústavní soudci ani řádku, až na ty veřejné práce. Z toho je vidět, co může natropit pravicový prezident. A už teď několik ústavních soudců chybí (protože jsou jmenováni na deset let), takže i kdyby se senát šprajcl, tak to jen vyvolá ústavní krizi. Proto je potřeba volit levicového prezidenta.
14. Leden 2013 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Pro mě jsou nepřijatelní oba....a tohle mi přišlo: Řada lidí se chystá volit potomka upírů, Karla von Schwarzenberga Ti, kteří se chystají zvolit Karla, by měli vědět, že ve skutečnosti hlasují pro cestu krve, boje a smrti. Řada lidí má stále ve velké úctě knížete Karla von Schwarzenberga. Nechme teď stranou to, že byl nejbližším spolupracovníkem Václava Havla, nebo že získal zpět v ČR rozsáhlé restituce. Jak známo, tento politik se proslavil hlavně tím, že je schopen usnout kdykoli a kdekoli. Došel mi v souvislosti s ním jeden důležitý esoterní poznatek. Pokud se tedy něco postaví dlouhodobě proti životu, proti lásce, má Univerzum tendenci sebrat postupně veškerou energii jemu i (hlavně!) jeho potomkům. Prostě vám seškrtí plyn.Samozřejmě orgánem, který začne vynechávat, je SRDCE. To je podle mého důvodu také skutečný důvod neskutečné únavy knížete Karla. Nevyřešila ho ani operace srdce a kardiostimulátor voperovaný před několika roky.Podle některých lékařů a samotného karla von je však kníže "naprosto zdravý" a připraven vykonávat funkci prezidenta. Podobné "poklesky" předků si "genetika" nese také jako výrazné poruchy řeči, aby "příroda" ostatní upozornila na "nebezpečnost" toho kterého člověka, resp. jeho rodu a nabádá je k obezřetnosti. Karel von Schwarzenberg je členem sekty Bilderbergiánů, která má propojení na okultní sektu Skull&Bones. Ta má velmi blízko k americké politice hegemona a samozřejmě také k sionistické elitě, která prostřednictvím jednotlivých vlád - včetně té naší - ovládá mocenskou a systémovou politiku celého světa. Odhalení o příslušnosti Schwarzenberga provedl před lety v červnu 2008 právě OSUD.cz. Zprávu následně převzal Adam Bartoš z tehdejší redakce iDnes a Černínský palác nakonec po necelých 48 hodinách mlžení a vytáček byl nucen přiznat, že se Schwarzenberg skutečně v USA účastní tajného sjedu globálních elit. Později byl za to novinář Bartoš potrestán a vypověděn z vydavatelství MFDNES.
14. Leden 2013 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ano naprosty souhlas,preji si taky levicoveho prezidenta..copak lidi nevidi co tady dela Top09,dyt co lidi nadava a nakonec tolik lidi voli stejne jejiho clena jak je to mozny!? Cekala sem ze se Zemanem pujde kdyz uz do finale uplne nekdo jiny a ze neprijemnej senilni knize zustane nekde v zadu a oni ho zdrovna voli!!
14. Leden 2013 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Karel Schwarzenberg je zralý na léčebnu dlouhodobě nemocných. I když zamlada mu to mohlo myslet a má díky svému původu známosti po Evropě, nemá na prezidentském úřadu co dělat. Tam to chce dynamickou osobnost. Zeman je bohužel nyní to menší zlo. Rozhodně menší než Rakušák, který se přihlásil k české národnosti jen proto, že dostal bohatě nasypáno do již tak přeplněného žlabu a je ochoten prohlasovat i věci, které výrazně poškozují Českou republiku (např. církevní restituce). Na to se nedá zapomenout. Chyba je, že mládež zblblá televizními seriály a bez historických zkušeností volí právě tohoto asociála. Nakonec na to sama dojede.
14. Leden 2013 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahriman mirza (anonym)
Bohužel ti, kteří vyrůstali po revoluci, se stali obětí vymývání mozků pravicovými massmédii, která je nabádají k sobectví, konzumnímu způsobu života, pohrdání sociálně slabými a k ignoraci zdravotně postižených. Mají heslo, vydělat hodně peněz a lidem s problémy se vyhýbat, protože jen tak si mohou namlouvat, že jim se nic podobného nemůže stát, že důchod je v nedozírné dálce a postižení jsou živočichové z jiné planety. Když se bude mladý člověk příliš kamarádit se "sockama" nebo "mrzákama", ostatní jím budou pohrdat, jako by byl sám "socka" nebo "mrzák". Mluvím z vlastní zkušenosti, tak to je. Pak se není čemu divit, že tito lidé volí pana knížete. Vrána k vráně sedá... Média jim vsugerovala názor, že Husák, Dienstbier, Zeman, Jakeš, Keler a Bělohradský jsou "jedna rodina", že Havel byl pravičák a podobné žvásty. Jak můžete po člověku, který nerozliší Husáka od Zemana chtít, aby volil někoho, kdo má aspoň trošku sociální cítění? Proně jsou slova "sociální", "socialistický" a "komunistický" v podstatě naprosto stejné pojmy. A pravičáci jim naslibují, že u nás za chvíli žádní dělníci nebudou, všichni budou mít vysokoškolské vzdělání a budou se živit službami a výzkumem, což se dobře poslouchá, ale není to o nic větší utopie než komunizmus.
14. Leden 2013 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
yanna (anonym)
Bohužel ti, kteří...Jak s ti tam dostal Bělohradský? co ten s tím má společného? :)
14. Leden 2013 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
yanna (anonym)
Pro mě jsou nepřijatelní...Lidi, lidi, my se tady zas budeme masírovat ohledně upírů, illuminiátů...A že byl na setkání elit v USA? No tak to bych mu moc nevyčítala, spíš by mně vadilo, kdyby tam od nás nikoho nepozvali
14. Leden 2013 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Jak s ti tam dostal...Protože Bělohradský je levicový filozof, tak asi proto.
14. Leden 2013 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ahrimanu mirzovi Par poznamek ke tvym poslednim prispevkum: 1) Zadluzeni verejnych rozpoctu v CR je stale celkem nizke ve srovnani nejen s Reckem, ale prakticky vsemi starymi clenskymi zememi EU. Je to vsak spise diky takovym lidem, jako je Miroslav Kalousek, nez diky levicakum, a zmenit k horsimu se to muze behem nekolika malo let. 2) Relativizovat katastrofalni dusledky dlouholete levicacke a populisticke politiky v Recku prikladem Irska je demagogie. Irsko je predevsim i nadale jedna z nejbohatsich zapadoevropskych zemi. Do financni krize se dostalo sice z ponekud jinych pricin nez Recko, ale dostalo se do ni rovnez zaslouzene. Neobstalo v konkurenci se zememi s levnejsi pracovni silou v odvetvich, ktera predstavovala podstatny zdroj danovych prijmu tamnich verejnych financi, a mnohe drivejsi irske vyrobni a vyzkumne kapacity se presunuly jinam. 3) Cesko ve skutecnosti potrebuje tvrdou rozpoctovou disciplinu a nizke socialni vydaje, a do instituci, do nichz jmenuje klicove cinitele president, by proto meli byt napriste jmenovani co nejpravicovejsi a co nejvice antisocialisticti kandidati. Proto by mel byt za presidenta zvolen Schwarzenberg, a ne Zeman.
14. Leden 2013 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahriman mirza (anonym)
1. Přesto, že Kalousek škrtá na sociálních výdajích, dluh stále roste díky předraženým veřejným zakázkám, na nichž se dá seškrtat daleko víc, než na sociálních výdajích. Např. před škrty byly výdaje pro postižené 3,2 miliardy, Drábek je chtěl snížit na polovinu. Ale co je úspora 1,6 miliardy, která ublíží spoustě lidí, proti desítkám miliard, o které jsou u nás předražené dálnice a další veřejné zakázky? 2. Ohledně levné pracovní síly: to, že vykořisťovatelé přesouvají výrobu na východ a spekulanti své čachry do daňových rájů je fakt. Ale řešení není, abychom tu měli stejně mizerné platy jako v Indii nebo v Číně a nízké daně jako někde v Monaku nebo na Kypru. Řešení je omezení volného obchodu s těmito zeměmi, pokud nejsou v Unii, a v případě evropských zemí tlačit na harmonizaci daní. Pak by se nemohlo stát, že nepoctiví podnikatelé zrujnují Irsko nebo Island. 3. Česko opravdu potřebuje větší rozpočtovou disciplínu, ale není třeba tolik škrtat na sociálních výdajích, ale spíše šetřit na veřejných zakázkách a udělat pořádek v evropských dotacích. A v případě, který ale zatím nenastal, že by opravdu hrozily do budoucna vážnější problémy se zadlužením státu kvůli krizi a muselo se škrtat i v sociálních výdajích, tak by se to mělo udělat jen na přechodnou dobu, řekněme na dva až pět let, a ušetřené peníze investovat do prorůstových opatření, např. daňové úlevy pro živnostníky a malé firmy, zjednodušit byrokracii v oblasti soukromého podnikání a samozřejmě i v jiných oblastech, zavést něco jako Kurz erbeit v Německu, atd. Ale co dělá Kalousek? Zrušil daňové prázdniny pro živnostníky, kterými se před volbami tak oháněl, zvedá dph, čímž dusí nejen chudé lidi, ale i firmy, které nemají odbyt, a v důsledku toho se ekonomika, na rozdíl od Polska a Slovenska dostala do recese a klesají příjmy státního rozpočtu z daní, což vede buď k dalším škrtům, nebo k opětnému narůstání státního zadlužení. 4. Kapitálové fondy díky krizi prodělávají a podle mně dostupných ekonomických prognóz je velmi nepravděpodobné, že by opět začaly vynášet stejně jako před krizí, i když dojde k oživení. Z toho plyne, že spoření do penzijních fondů bude na dosti dlouhou dobu ekonomicky nevýhodné. Proto jsem přesvědčen, že zavádět tzv. druhý pilíř důchodového systému je v současné době naprosto nesmyslné, vyplatí se to jen bankéřům samotným, nikoli však těm, kteří se rozhodnou si takto spořit na penzi. Navíc vklady v těchto fondech nejsou pojištěné, takže v případě krachu penzijního fondu přijdou klienti naprosto o všechno do poslední koruny. 5. Příznivci volného trhu vycházejí z předpokladu, že většina lidí a firem se bude chovat racionálně. Tento předpoklad je ovšem nepravdivý, neboť kdyby se většina lidí a firem chovala racionálně, nevznikaly by "bubliny" obřích rozměrů, jako ta hypotéční a všechny předchozí. Socialisté naopak vycházejí z předpokladu, že subjekty trhu se vždy racionálně nechovají, a proto je třeba tržní prostředí regulovat, aby se zmírnily výkyvy ekonomiky a jejich důsledky zejména pro lidi s nižšími příjmy. Proto volím Zemana. Nejsem sice ekonom, ale domnívám se, že na tohleto stačí "umět pořádně počítat".
14. Leden 2013 - 20:59

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama