760 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vnitřní pocity po odstranění dělohy

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Dobrý den, chtěla bych touto cestou rozvinout téma, které je velice citlivé a intimní a myslím, že trápí a zajímá spoustu žen, které musí ze zdravotních důvodů podstoupit hysterektomii (odstranění dělohy). Já sama jsem se dostala do podobné situace. Už několik let mám na děloze 3 myomy. Jeden je dosti velký a dva menší. Chodím na pravidelné lékařské kontorly, ultrazvuk a lékaři mi jen "hlídají" tyto útvary na děloze s tím, že pokud nemám nějaké zvláštní potíže, nic se neděje. Jenže za posledních pár měsíců se větší myom dosti zvětšil a začíná mi působit potíže. Tlak v břiše, silná menstruace atd. Pomýšlím na radikální krok - hysterektomii. Mám toho plnou hlavu, nemám špatný pocit z toho, že nebudu mít dělohu, mám dospělé děti. Trápí mě však jiná věc. Chtěla bych se touto cestou zeptat podobně "postižených" žen, jak prožívají tuto zásadní změnu vnitřně. Co cítí, jestli jim něco říkají intimní doteky partnera. Jestli jsou stejně vzrušivé a citlivé v pochvě a na vnějších rodidlech jako před operací. Jestli prožívají a s jakou intenzitou orgasmus. Je to pro mě zásadní věc, dělohu považuji za znak ženství. Je to kus těla, není to jen kus nepotřebného masa, jak prohlašuje moje lékařka. Mluvila o tom, jakoby se nic nedělo a mě st to moc citlivě dotýká. Mám strach, moc miluji svého partnera, miluji jeho doteky. Nechci být tam dole "mrtvá". Prosím jestli mi máte k tomu co říct, pomozte a poraďte mi. Budu vděčná za každé slovo... děkuji
16. Květen 2007 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Nebojte se, mám to za sebou a milování je stejně tak krásné jako před tím, manžel je ohleduplnější a tím pádem ještě něžnější a v určetém ohledu je to i krásnější. Něco málo člověk ztrácí a zase něco nalézá. Jsme opět moc šťastni.
21. Leden 2008 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je po takovém zákroku pro pacientku možné aby byla poslána do lázní? Děkuji
23. Leden 2008 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vážené dámy, jsem po hysterektomii 10 let. Po operaci mi bylo důrazně doporučeno, že lázně je vhodné absolvovat, poslechla jsem a i když jsem se lázní bála (Františkovi Lázně) byla jsem velmi spokojená, Co se týče sexu tak po lázních nabral úplně jíné obrátky a s manželem jsme si ho velice užívali. Bohužel manžel před 2 lety vážně onemocněl a po roce a půl zemřel. Měla jsem strach a obavy, že se už s nikým nebudu milovat ( je mi 50 ).Náhoda tomu chtěla a seznámila jsem se s tak výborným chlapem, že milování i přes moje "postižení" jsem nezažila co jsem na světě.Dokonce i úporné migrény, které mě trápí od mládí ustoupily do přijatelných mezí. Takže kdo se oparace bojí zažeňte všechny chmury a spíše se těšte na období bez menstruací a bez nerváků jestli náhodou za nejste " v tom".
3. Únor 2008 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A nechali ti vaječníky?
4. Únor 2008 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vaječníky mi ponechali i když už se u mě projevují sezónní návaly ( většinou na jaře a na podzim ) tak opravdu nemám na co stěžovat.
7. Únor 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jsem po hysterektomii a mohu říct, že na sexuální život a chuť na milování operace opravdu vliv nemá. Naopak, mám pocit, že mi to takto vyhovuje více. Je pravda, že zpočátku jsem měla smíšené pocity,ale spíš z toho důvodu, že mi sebrali "kousek mne samotné". Tyto pocity zakrátko vyprchly a nyní mohu říct, že jsem bez problémů. Mám skvělého partnera, který byl po operaci a mém zotavení ještě citlivější a ohleduplnější a jsem ráda že operace nemá vliv na náš další sexuální život. Tak se operace nebojte. Lázně jsem sice jako paní Eva jak píše výše nedostala, nicméně jsem se s tím srovnala i tak.
26. Únor 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
kolko mate rokov? a nemali ste ziadne depky po operacii? aj mna to caka ,ale sa snazim oddalovat to,mam len 33 rokov...aj ked uz ziadne deti nechcem,bojim sa,ci to neovplyvni moju chut na sex a ci sa nebudem citit menej "zenska"...
27. Únor 2008 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Budu hovořit o známé, která po narození dcery onemocněla a ve 23letech a 4letém manželství podstoupila hysterektomii. Zprvopočátku vše nesla statečně, ovšem co cítila uvnitř nikomu neřekla. Před manželem se necítila již jako žena, která mu nebude moci porodit další dítě. Upadala do stresů, depresí, alkoholu. Dnes po x letech, je "skrytá" alkoholička, psych. labilní, sama! Od operace je přesvědčena, že její role ženy skončila, nikdo ji nemůže mít rád...atd. Manžel jí zemřel před 12lety, sice ji nikdy neopustil, ale oba se opustili obrazně řečeno hned po operaci. Mrtvé manželství.Děsivý příběh, ale i taková může být realita.
28. Únor 2008 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
to Jana: no diky toto ma "povzbudilo"...
28. Únor 2008 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
zuzko,přečti si můj příspěvek z tématu histerektomie,ať se nemusím opakovat.Jestliže je někdo "slabý" a "zabydlí" se v pocitech méněcennosti a následně v alkoholu,pak je to jen k jeho škodě.Zpočátku jsem s těmito pocity také bojovala.Když vím,kolik žen,jen z mého okolí nemá dělohu,některá vč.mně,ani vaječníky a jsou spokojené,dokonce zůstaly i štíhlé,tak proč propadat úplné beznaději.
29. Únor 2008 - 5:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Přesně tak, kdo si che najít nějaký důvod k pití, tak si ho vždy najde. Já jsme po tomto zákroku pět let a nepřipadám si jako méněcenná. Naopak, vůbec nepostrádám menzes a sexu si užívám daleko víc. Jelikož ty problémy co jsem měla před operací byly už tak nepříjemné a obtížné a navíc bylo riziko, že se vše může zvrhnout v něco horšího. Tak tady baby neblázněte. Rakovina je daleko horší.
29. Únor 2008 - 7:45
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
taky jsem šla do toho statečně, ale potom to ideál nebyl. V nemocnici jsem po operaci dostala kvas.inf. a dva roky jsem se toho nemohla zbavit. Jediné, co bylo dobré, tak to, že už jsem nekrvácela. Pak mám ještě jeden nepříjemný poznatek a sice, že se změnilo složení sekretu v pochvě. K horšímu. A taky sex přestal být tak vzrušující jako předtím, možná proto, že byl už bez rizika otěhotnění ??, nevím. A taky jsem se cítila méně ženou. A zvláště poté, co mi odstranili i část prsa. Dnes po všech těch operacích si říkám, že co je Vaše, tak chraňte, dokud je to možné.
29. Únor 2008 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
nemyslim si,ze by bol alkohol to najlepsie riesenie,ani to,ze by som to riesila nim...ale bojim sa pocitov o ktorych tu pise vera...
29. Únor 2008 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Jsem po hysteroktomii týden.Operaci jsem dlouho odkládala a je pravda,že jsem ráda,protože jsem si ve 37 letech ještě pořídila mimčo.Dnes je mi 41.Také jsem měla obavy jak to bude s chutí na milování...Tak po pravdě mám pocit,že i když zatím jsem uvnitř bolavá,chutě jsou snad ještě větší.Partnerovi doteky mi dělají moc dobře,ale šestinedělní abstinenci dodržím.Už kvůli snížení jakých koli komplikací.Věděla jsem do čeho jdu,hodně si o tom přečetla i na internetu.Jak se oprerace dělá a jak je to po operaci.http://gyn.cz/tree.php?up=206 I to mi hodně pomohlo.Sice se mi doktorka vše snažila vysvětlit předem,ale v klidu doma je to lepší.Teď už se jen těším na to,že budu mít po všech problémech.Moje totiž začaly již v 17letech.Bolesti celý týden každý měsíc a bohužel i bolesti při milování.Jediná doba kdy jsem neměla bolesti bylo těhotenství a 2 roky po odstranění myomů.Bohužel se udělaly znovu a vše bylo stejné.Poslední 3 měsíce už bolesti nepřestávaly a navíc jsem velmi silně krvácela.První co cítím po operaci je,že mě tak úporně už nebolí ani záda.Jsem ráda ,že jsem do toho nakonec šla.Věřím, že teď už to bude jen lepší.
1. Březen 2008 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Alice (anonym)
Včera jsem byla na pravidelné prohlídce a bohužel i já podstoupím tuto operaci, protože myom, který mám, se za rok od minulého vyšetření zvětšil o 5 cm. Včera mě to dost vzalo, za pár dnů mi bude "teprve" 44 let. Operace se uskuteční 24. 4., ale teď jsem ráda, že existuje jakési "přátelství" mezi námi a že spolu soucítíme a podporujeme se na těchto stránkách. Určitě je budu navštěvovat často....... Díky amějte se všechny krásně.
5. Březen 2008 - 9:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
TO Věra: Věro, nejsi sama, kdo měl po operaci takové problémy, ale ty jsou daleko menší, než když se tam zahnízdí rakovina - to je průser. Proboha, co to plácáš," chraňte si vše dokud je to vaše" - tady jde už o zdraví. Ten problém bude v tvé psychice a v něčem jiném a schováváš ho za operaci. Nechci být vůči Tobě tvrdá ale bohužel jsi si to zasloužila, jestliže Ti vzali i kus prsu, tak to byl už opravdu nejvyšší čas, tak nad čím by jsi chtěla váhat, tam už jde o měsíce a dny.Přestaň se litovat a užívej života, jsme tady stejně všichni jen na chvilku.Tak žij dokud to jde!!
5. Březen 2008 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
magdalena (anonym)
Poprve za život se nemusím bát otěhotnění. A ten pocit - žádné krvácení- úžasné. A sex tim pádem taky úžasný.
5. Březen 2008 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
magdalenka kolko mas rokov?
5. Březen 2008 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Dotaz k Zdence, odstraněním dělohy nic neriskujete. Stačí se obrnit dobrou psychikou a tolerantním manželem. Všechno bude, pak jako dřív, ale chce to trpělivost.
6. Březen 2008 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
v brzké době mě také čeká odstranění dělohy ( miom ), mám z toho obavy, kromě 3 porodů jsem v mých 50 letech nebyla v nemocnici, natož na operaci. Jak dlouho budu po operaci v pracovní neschopnosti a je potom nárok na lázně? Bojím se.
15. Březen 2008 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenka (anonym)
Prosím,jsem měsíc po odstranění dělohy,kdy je sex bez obav
22. Duben 2008 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka (anonym)
Myslím,že když při styku,nebudete mít žádné bolesti,tak můžete už teď. Já jsem po hysterektomii 9 let a všechno je vpořádku. Řekla bych,že je to ještě lepší než dřív :-)
23. Duben 2008 - 23:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Milá paní!Já na této operaci byla před dvěma lety.Bylo mi celých 33let.Také jsem se bála.Ale když se ohlížím zpět,tak mohu říci ,že to bylo vše zbytečné.A jak se mi žije dnes bez dělohy?úplně normálně.Ba naopak veškeré bolesti zmizeli a obavy z rakoviny děložního čípku jsou také pryč.Je mi fajn.
19. Květen 2008 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Ženský nebojte se!
19. Květen 2008 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Zdeni,neboj se.Já jsem na té hysteroktomii byla v březnu a ještě jsem v pracovní neschopnosti. Taky jsem se bála o to víc,že jsem kromě porodnice nebyla v nemocnici.Teď si říkám,že ten strach za to vůbec nestál. Pak hlavně vydrž 1 měsíc bez pohl.styku a pak to bude jako před operací,ještě bych řekla,že je to lepší a orgasmus budeš mít jako předtím.Ale hlavně budeš bez bolestí a bez antikoncepce.Drž se a vydrž !!
20. Květen 2008 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
holky,chtěla jsem se zeptat jak vam bylo po operaci,mám jít také na odstranění dělohy a mám z toho velký strach,zda to přežiju.Měly jste nějaké komplikace po operaci?
26. Květen 2008 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
Mám dotaz,jsem 7den po operaci a v domácí léčbě, teď mě už 4den bolí hlava, taková lehká migréna..je to ovšem nepříjemné, myslím, že to souvisí s hormonama(mám odebranou pouze dělohu)? Míte někdo také podobnou zkušenost??
27. Květen 2008 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
Ahoj Lenko, neboj se přežiješ to určitě. Možná ti po narkoze a po injekci na bolest bude špatně jako bylo mě, zvracela jsem, ale sestřičky byly moc hodné a stále se o nís staraly. Nejdřív to není nic moc ale postupně se vše lepší :) hlavně se neboj, všechno bude dobré!!! Držím palce :)
27. Květen 2008 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Pročítám příspěvky a musím přispět vlastní zkušeností.Tato operace mi byla nabídnuta letos v dubnu - nečekaně, kvůli rostoucím myomům . Když mi bylo řečeno, že bych měla tuto operaci podstoupit, váhala jsem jen asi minutu - mám děti a ty potřebují zdravou matku. Dnes jsem po zákroku devátý den a osmý den nevycházím z údivu - cítím se skvěle a bolest zad v kříži, kterou jsem spojovala s životním stylem - málo pohybu, jsem cítila naposledy bezprostředně několik málo hodin po operaci. Již druhý den se po ní slehla zem!!! Je mi 41 let a jsem šťastná, že jsem na tomto zákroku byla. Jizvy po laparoskopii jsou tak malé, že je za pár měsíců ani nenajdu,v noci opět bez problémů spím na zádech a nikdy už nemusím řešit antikoncepci :-). A když vše zpětně zhodnotím - ten strach za to vůbec nestál :-))). Co se sexu týká, mám dvě kamarádky po tomto zákroku několik let a obě vedou naprosto normální a velmi spokojený sexuální život . Hezký den
30. Květen 2008 - 21:58

Stránky

Přidat komentář